Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Πριν από 2 μέρες πέρασα την v7.2.5 από τον οδηγό της πρώτης σελίδας με flashtool και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα ενώ στις φωτογραφίες είναι οκ, όταν το γυρνάω στο βίντεο γίνεται πολύ σκοτεινό. δοκίμασα και άλλες εφαρμογές αλλά τίποτα δεν άλαλξε. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα σε όλους...

Ετσι ειναι και μενα που φοραω την ελληνικη ρομ.

Μαλλον ειναι θεμα του φακου :(

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι και μενα που φοραω την ελληνικη ρομ.

Μαλλον ειναι θεμα του φακου :(

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όχι κάποιο bug είναι γιατί πριν που είχα την πειραγμενη μία χαρά ήταν η κάμερα. Ή πειραγμενη ήταν από minideal. Απλά είχε κινεζιες... Στο needrom έχει μία και δίνει ένα update για την κάμερα αλλά δεν μπορώ να περάσω το twrp με τίποτα ....

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάποιο bug είναι γιατί πριν που είχα την πειραγμενη μία χαρά ήταν η κάμερα. Ή πειραγμενη ήταν από minideal. Απλά είχε κινεζιες... Στο needrom έχει μία και δίνει ένα update για την κάμερα αλλά δεν μπορώ να περάσω το twrp με τίποτα ....

Α ναι? Λες να ναι θεμα software δηλαδη?

Το χα παρατησει γιατι νομιζα οτι φταιει η χαμηλη ποιοτητα του φακου,θα το ψαξω αργοτερα ;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Λες να ναι θεμα software δηλαδη?

Το χα παρατησει γιατι νομιζα οτι φταιει η χαμηλη ποιοτητα του φακου,θα το ψαξω αργοτερα ;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μπορώ να βάλω twrp σε συσκευή με κλειδωμένο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα. Ειμαι κατοχος του κινητου και μου ηρθε με MIUI 7.9 stable (7.9.19.0). Απο την ημερα που ηρθε δεν εχει κανει καποιο update το κινητο ... δεν εχει παρει αλλη εκδοση. Γενικα ειναι μια χαρα! Ειχε περασμενο playstore, google keyboard αλλα το ασχημο ειναι οτι εχει περασμενο και το cm security το οποιο νομιζω οτι δεν το χρειαζομαι και τρεχει μεχρι και οταν παω να κανω κληση. ΔΕν με νοιαζει που ειναι αγγλικο το μενου.Το προτειμαω αλλα πιστευτε οτι πρεπει να κανω κατι αλλο? να βαλω καποια αλλη ρομ? γινεται να βαλω καποια ρομ (πχ οπως ειχε το redmi note) και να παιρνει συνεχεια τα official upadates απο μονο του και να σβησω και τα apps που δεν με ενδιαφερουν. πχ cm security ?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

φιλος κατοχος του κινητου παραπονιετε για υπερθερμανση του τηλεφωνου κατα τη λειτουργια αλλα και τη φορτιση. συμβαινει και σε σας αυτο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα. Ειμαι κατοχος του κινητου και μου ηρθε με MIUI 7.9 stable (7.9.19.0). Απο την ημερα που ηρθε δεν εχει κανει καποιο update το κινητο ... δεν εχει παρει αλλη εκδοση. Γενικα ειναι μια χαρα! Ειχε περασμενο playstore, google keyboard αλλα το ασχημο ειναι οτι εχει περασμενο και το cm security το οποιο νομιζω οτι δεν το χρειαζομαι και τρεχει μεχρι και οταν παω να κανω κληση. ΔΕν με νοιαζει που ειναι αγγλικο το μενου.Το προτειμαω αλλα πιστευτε οτι πρεπει να κανω κατι αλλο? να βαλω καποια αλλη ρομ? γινεται να βαλω καποια ρομ (πχ οπως ειχε το redmi note) και να παιρνει συνεχεια τα official upadates απο μονο του και να σβησω και τα apps που δεν με ενδιαφερουν. πχ cm security ?

Αν η ρομ που φοράς δεν έχει bugs και το τηλέφωνο δουλεύει καλά, μπορείς να το κρατήσεις και έτσι. Βασικά να αλλάξεις ρομ δεν είναι τίποτα δύσκολο, έχει αναλυτικούς αδηγούς στη πρώτη σελίδα. Αν βρίσκεις λόγους αλλαγής ρομ, τότε διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

βασικα μου την σπαει το cm security και οτι δεν παιρνει updates. αυτο! επισης ειχα ενα θεμα με ενα mail. δεν ανοιγε το pdf ενω ειχα pdf reader. και δεν ξερω εαν και για αυτο φταιει το το cm security που τρεχει συνεχεια μεχρι και τον παω να παρω τηλ... μου το πεταει.
Vespa
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

στην αγγλοκινεζικη ρομ η εφαρμογή themes είναι όλη στα κινεζικα και δε μπορώ να βρω επιλογή για αγγλικά. ένας φίλος όμως που έχει άλλη ρομ έχει την ίδια ακριβώς εφαρμογή όμως στα αγγλικά.

υπάρχει τρόπος να το αλλάξω ή να κατεβάσω την αγγλική;

 

επίσης τρόπος για root; το χα ρουταρει με kingroot μετά όμως το update στη 7.2.5.0 μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει στρατηγική.

κάποιος που να δοκίμασε άλλον τρόπο με επιτυχία στο συγκεκριμένο update;

 

ευχαριστώ και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

στην αγγλοκινεζικη ρομ η εφαρμογή themes είναι όλη στα κινεζικα και δε μπορώ να βρω επιλογή για αγγλικά. ένας φίλος όμως που έχει άλλη ρομ έχει την ίδια ακριβώς εφαρμογή όμως στα αγγλικά.

υπάρχει τρόπος να το αλλάξω ή να κατεβάσω την αγγλική;

 

επίσης τρόπος για root; το χα ρουταρει με kingroot μετά όμως το update στη 7.2.5.0 μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει στρατηγική.

κάποιος που να δοκίμασε άλλον τρόπο με επιτυχία στο συγκεκριμένο update;

 

ευχαριστώ και καλές γιορτές!

 

Aν μπορείς απέφυγε το kingroot. Έχουμε πολλές περιπτώσεις brick μετά από χρήση του. Το γράφουνε και στο αγγλικό φόρουμ να το αποφεύγουμε.

Link to comment
Share on other sites

φιλος κατοχος του κινητου παραπονιετε για υπερθερμανση του τηλεφωνου κατα τη λειτουργια αλλα και τη φορτιση. συμβαινει και σε σας αυτο;

 

Σε εμένα τώρα τελευταία έχει αρχίσει να υπερθερμενεται χωρίς να χρησιμοποιω κάποια βαριά εφαρμογή σε σημείο που πραγματικά έκαιγε .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν ανοίξει κανείς το τηλ του η γενικά το ανοίγει εύκολα θα ήθελα τις διαστάσεις της μπαταρίας. Ύψος πλάτος πάχος...

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει.... Κανε ένα γκουγκλάρισμα καθ και θα δεις... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Απλά αν χρειαστεί κάποιος να κάνει άλλαγη οθόνης η κάτι άλλο αν μπορεί αν μετρήσει την μπαταρία.

Για να αλλάξει οθόνη πρέπει να την ξρκουμπωσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτόν εδώ τον οδηγό για root.

όποιος έχει ακολουθήσει το πρώτο μέρος του, το "Updated root any version" (ή απλά καταλαβαίνει τι γίνεται :p ), μπορεί να μου εξηγήσει όταν λέει Download rom fastboot type, extract it to have img file τι ακριβώς πρέπει να κατεβάσω;

επίσης απλώς θα το rootάρει ή θα περάσει καινούρια ρομ; δηλαδή χάσιμο αρχείων κλπ;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτόν εδώ τον οδηγό για root.

όποιος έχει ακολουθήσει το πρώτο μέρος του, το "Updated root any version" (ή απλά καταλαβαίνει τι γίνεται :p ), μπορεί να μου εξηγήσει όταν λέει Download rom fastboot type, extract it to have img file τι ακριβώς πρέπει να κατεβάσω;

επίσης απλώς θα το rootάρει ή θα περάσει καινούρια ρομ; δηλαδή χάσιμο αρχείων κλπ;

ευχαριστώ

Από ότι γράφεις πρέπει να κατεβάσεις νεα ρομ fastboot και να την περάσεις με το flashtool. Δηλαδή χάνεις αρχεία κλπ. Αν είναι έτσι, κατέβασε κατευθείαν μια rooted ρομ και πέρνα τη, να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο. Μια γνώμη λέω.:)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφεις πρέπει να κατεβάσεις νεα ρομ fastboot και να την περάσεις με το flashtool. Δηλαδή χάνεις αρχεία κλπ. Αν είναι έτσι, κατέβασε κατευθείαν μια rooted ρομ και πέρνα τη, να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο. Μια γνώμη λέω.:)

Και γω αυτο ειχα κανει μεχρι να βαλω την ελληνικη.

Ειναι η πιο καλη all in one λυση!!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λέω να πάρω το xiaomi redmi note 3 Pro 16 gb από vickmall με ποια rom να το πάρω; είναι εύκολο να το flasharo μετά με άλλη αν δεν μου κάνει αυτή που θα βάλουν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λέω να πάρω το xiaomi redmi note 3 Pro 16 gb από vickmall με ποια rom να το πάρω; είναι εύκολο να το flasharo μετά με άλλη αν δεν μου κάνει αυτή που θα βάλουν;

Αν δεν σε πειραζουνε τα ελληνικα, πάρτο με την official αγγλοκινεζικη. Αν δεν σου αρέσει, έχει αναλυτικό οδηγό στη πρώτη σελίδα για να αλλάξεις ρομ. Όσο για άλλη ρομ,μη στενοχωριέσαι. Υπάρχει τεράστια ποικιλία, διαλέγεις και παίρνεις.

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λέω να πάρω το xiaomi redmi note 3 Pro 16 gb από vickmall με ποια rom να το πάρω; είναι εύκολο να το flasharo μετά με άλλη αν δεν μου κάνει αυτή που θα βάλουν;

 

Αν δεν σε πειραζουνε τα ελληνικα, πάρτο με την official αγγλοκινεζικη. Αν δεν σου αρέσει, έχει αναλυτικό οδηγό στη πρώτη σελίδα για να αλλάξεις ρομ. Όσο για άλλη ρομ,μη στενοχωριέσαι. Υπάρχει τεράστια ποικιλία, διαλέγεις και παίρνεις.

http://en.miui.com/type-86-679.html

 

μαλλον λαθος τοπικ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=28

εκει ειναι για το PRO

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εχω το μοντελο με τα 16gb την αγγλοκινεζικη εκδοση.το αγορασα εδω και ενα μηνα περιπου.Με πεταει συνεχεια απο τις εφαρμογες και ειναι πολυ εκνευριστικο.εχετε να προτεινετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

μαλλον λαθος τοπικ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=28

εκει ειναι για το PRO

Σορρυ δεν παρατήρησα οτι έγραφε pro. Πάντως το λινκ έχει ρομ και για το pro. Για οδηγό δες εδώ

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αναφορές στα social media της Xiaomi για MIUI 8 στις 10 Μαίου αλλά δεν μπορώ να βρω περισσότερα σχετικά με την έκδοση android στην οποία θα βασίζεται, ούτε για το ποιες συσκευές και πότε θα είναι διαθέσιμη. Έχει δει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...