Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις την μεγαλη κοβετε πολυ ευκολα παντως. κοψτην ακριβως συριζα με το τσιπακι και πανω δεξια κανε μια γωνιτσα. ευκολο ειναι

το έκανα με επιτυχία... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλους....μια βοήθεια παρακαλώ...δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για μειλ κλπ αν και είναι ανοιχτό στις ειδοποιήσεις....και επίσης διέγραψα κατά λάθος το fm radio....μπορεί κάποιος να βοηθήσει για αυτά τα δυο? ευχαριστώ

 

 

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις που λές, δε σου έρχεται κανένα notification, δεν έρχονται κάποια, δεν ερχονται καθόλου, αργούν; Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Επίσης δεν έρχονται όταν είσαι σε wifi ή σε mobile data; Κατέβασε από Play Store το PushNotifier (όχι το tester) και κάνε δοκιμές πότε σου έρχεται και πότε όχι και μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία από κάμερα τη λέει το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει διαφορα σχόλια πιο πολύ η πίσω με ενδιαφέρει.Ευχαριστω

 

εγω θα ελεγα οτι ειναι πολυ δυνατη. και η πισω και η μπροστα.

παρε μια το παπουτσι μου τωρα σε χαμηλο φωτισμο

 

http://s24.postimg.org/cpb3cp1th/IMG_20160115_130758.jpg

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι ειναι πολυ δυνατη. και η πισω και η μπροστα

Μάλιστα,ευχαριστώ

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα βίντεο νύχτα με φλας έχεις τραβήξει και αν ναι πως ήταν το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,ευχαριστώ

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα βίντεο νύχτα με φλας έχεις τραβήξει και αν ναι πως ήταν το αποτέλεσμα.

 

δεν εχω τραβηξει θα δοκιμασω το βραδακι αν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία από κάμερα τη λέει το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει διαφορα σχόλια πιο πολύ η πίσω με ενδιαφέρει.Ευχαριστω

 

Νομίζω πως για την κατηγορία τιμής του τηλεφώνου και για χρήση/κατανάλωση στην οθόνη του οι φωτογραφίες που τραβάει είναι αρκετά καλές. Τώρα στον υπολογιστή και σε full 13mp είναι απλά αποδεκτές. Εμένα μου αρέσει πάντως το HDR του που είναι αρκετά ήπιο και δεν "σκοτώνει" τις φωτος.

Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις που λές, δε σου έρχεται κανένα notification, δεν έρχονται κάποια, δεν ερχονται καθόλου, αργούν; Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Επίσης δεν έρχονται όταν είσαι σε wifi ή σε mobile data; Κατέβασε από Play Store το PushNotifier (όχι το tester) και κάνε δοκιμές πότε σου έρχεται και πότε όχι και μας λες.

 

δοκίμασα χωρίς την εφαρμογή που μου είπες και μου έρχονται τώρα αλλά ως ήχος μόνο, δεν ανάβει η οθόνη ή να βγάλει μια μπάρα με ειδοποίηση (πρώτη φορά android έχω ίσως είναι έτσι δεν ξέρω).....για το ράδιο, αν βάλω κάποιο άλλο πχ XperiaC-Radio (το είδα στο mi site) θα υπάρχει πρόβλημα για εκτός ίντερνετ ράδιο??? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το redmi note 2 του οποιου η καμερα ειναι ιδια με του 3!οποιος θελει ας ριξει μια ματια στο αλμπουμ που εχω με φωτος απο το δικο μου!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το redmi note 2 του οποιου η καμερα ειναι ιδια με του 3!οποιος θελει ας ριξει μια ματια στο αλμπουμ που εχω με φωτος απο το δικο μου!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Εμένα μου φαίνονται πολύ ωραίες να ρωτήσω επειδή από τη ξέρω παίζει ρόλο το λογισμικό για τη ποιότητα(αν δε κάνω λάθος.μιας και η xiaomi Yi που εχω μετά από update τραβάει 2κ βίντεο)υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βελτιώνει τη κάμερα?

Αν και από ότι είδα από το note 2 είναι αρκετά καλή

Link to comment
Share on other sites

επειδή έκανα μ....ία και διέγραψα fm radio kai mi remote, πρέπει να ξαναβάλω την 7.0.19 ή να κατεβάσω κάποια άλλα? την αγγλοκινέζικη 7.0.22.0 stable έχω....παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνονται πολύ ωραίες να ρωτήσω επειδή από τη ξέρω παίζει ρόλο το λογισμικό για τη ποιότητα(αν δε κάνω λάθος.μιας και η xiaomi Yi που εχω μετά από update τραβάει 2κ βίντεο)υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βελτιώνει τη κάμερα?

Αν και από ότι είδα από το note 2 είναι αρκετά καλή

 

κοιτα εγω πιο πολυ χρησιμοποιω την στοκ καμερα.μετα εχω και την camera fv-5 και την a better camera που εχουν πολλες ρυθμισεις επισης.διαφορα στην φωτογραφια αναμεσα σε αυτες τις εφαρμογες δεν εχω δει.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή έκανα μ....ία και διέγραψα fm radio kai mi remote, πρέπει να ξαναβάλω την 7.0.19 ή να κατεβάσω κάποια άλλα? την αγγλοκινέζικη 7.0.22.0 stable έχω....παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...ευχαριστώ

Κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πρωτα

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις από που σε παρακαλώ?

 

Settings - additional setting - backup reset.-factory data reset

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορω να ανεβασω φωτο να δειξω μπαταρια απο ενα ρομακι

Ανεβασε το στο post image

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορω να ανεβασω φωτο να δειξω μπαταρια απο ενα ρομακι

Ανεβασε το στο post image

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι

http://i.imgur.com/dLLsxCF.png και http://i.imgur.com/0tPLhvc.png

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα χωρίς την εφαρμογή που μου είπες και μου έρχονται τώρα αλλά ως ήχος μόνο, δεν ανάβει η οθόνη ή να βγάλει μια μπάρα με ειδοποίηση (πρώτη φορά android έχω ίσως είναι έτσι δεν ξέρω).....για το ράδιο, αν βάλω κάποιο άλλο πχ XperiaC-Radio (το είδα στο mi site) θα υπάρχει πρόβλημα για εκτός ίντερνετ ράδιο??? ευχαριστώ

 

Στα settings υπάρχει ένα πεδίο που λέει notifications. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις σου εκεί. Αρχικά δες αν έχεις on το show notification icons.

Link to comment
Share on other sites

Στα settings υπάρχει ένα πεδίο που λέει notifications. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις σου εκεί. Αρχικά δες αν έχεις on το show notification icons.

δεν το ειχα on...δεν μου έβγαλε αυτόματα όμως τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει από το playstore...γιατί?

Edited by tsirif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Λεμε να παραγγειλουμε απο το vickmall η minideal.net για τον αδερφο μου το Xiaomi Redmi-note-3 αλλα εχω καποιες αποριες...

Ειναι καλο κινητο ?? Ελληνικο μενου και play store εχει προεγκαταστημενα σωστα ?? Ειναι ευκολο να βαλεις την ρομ που μοιαζει με το μαμα anroid ?? Πρεπει οποσδηποτε να ρουτασριστει για να βγει η κινεζικη σαβουρα η ετσι οπως θα ερθει θα ειναι χωρις bloatware?? Επισης τι παιζει με αυτο το EU Warehouse ειναι ετσι οπως τα λενε σε 10-15 μερες το εχεις ?? Και τι πρεπει να προσεξω για να μην περασει τελωνειο ??? Γενικα τι να προσεξω στο κινητο ?? Θελουμε να παραγγειλουμε αμεσα. Ευχαριστω για την βοηθεια σας !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Λεμε να παραγγειλουμε απο το vickmall για τον αδερφο μου το Xiaomi Redmi-note-3 αλλα εχω καποιες αποριες...

Ειναι καλο κινητο ?? Ελληνικο μενου και play store εχει προεγκαταστημενα σωστα ?? Ειναι ευκολο να βαλεις την ρομ που μοιαζει με το μαμα anroid ?? Πρεπει οποσδηποτε να ρουτασριστει για να βγει η κινεζικη σαβουρα η ετσι οπως θα ερθει θα ειναι χωρις bloatware?? Επισης τι παιζει με αυτο το EU Warehouse ειναι ετσι οπως τα λενε σε 10-15 μερες το εχεις ?? Και τι πρεπει να προσεξω για να μην περασει τελωνειο ??? Γενικα τι να προσεξω στο κινητο ?? Θελουμε να παραγγειλουμε αμεσα. Ευχαριστω για την βοηθεια σας !!! ;) ;)

 

Για τις ρομ και το ροοτ δε θα σου απαντήσω μιας και εγώ πρώτη φορα θα πειραματιστώ με το νοτε3 όσο για τα vickmall από ότι λένε τα παιδιά εδώ μέσα έχει EU warehouse στη Θεσσαλονίκη άρα ούτε τελωνείο και σε 2-3 μερες το έχεις σπίτι σου απλά σιγουρέψου ότι είναι στοκ στο EU warehouse. :)

Link to comment
Share on other sites

Καμια μέτρηση για το 3/32 με διάφορες ROM στο Antutu;;;

Από την εμπειρία σας σε παλιότερα μοντέλα (note 2) ποσο ανέβαινε η απόδοση με αλλαγή σε καλύτερη ROM;;;

Eγω με το antutu 5.7.1 είχα 53376 με το note2

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο ενα ρομακι που εβαλα

 

ποια ρομ ειναι αυτη.

παντως την μπαταρια την περιμενα καλυτερη. με δυσκολια παει για δευτερη μερα

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για την καμερα φοράει τον OV5670(omnivision) για μπροστά,και τον S5K3M2(samsung) για πίσω!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160115/a0c8be92ebec3294ec9f2bb326af0d13.jpg

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...