Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με διαβεβαιωσαν τωρα απο vickmall πως δυστυχώς δεν εχει ραδιο.

 

Οχι ρε γαμ___ο, θα ακυρωσω τη παραγγελία αν ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2015-12-14 03:08 The item is ready for shipment

2015-12-13 08:53 The item has arrived in the transit airport

2015-12-11 20:00 The item is received by the shipper in the originating country

2015-12-11 03:30 The item is pre-advised

2015-12-10 02:51 The Item is at the shippers warehouse

Λογικά σήμερα φεύγει απο Ολλανδία για Ελλάδα.

 

οχι απο κίνα και αποστολή με nlpost επέλεξα.

Με βαση την αναφορά του tracking number που έχεις ανεβάσει νομιζω οτι φύγει αυτές τις μέρες για Ολλανδία και όχι απο Ολλανδία για Ελλάδα.

Και εγώ με NLPost είμαι RS353265χχχNL έφυγε απο εκεί 3/12 για Ολλανδία και απο Ολλανδία 11/12 για Ελλάδα.

Λογικά μας βλέπω για νεο έτος να παραλαμβανουμε καθώς διαβάζω για καθυστερήσεις γύρω στις δυο εβδομάδες μονο στο αεροδρόμιο μας...

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την αναφορά του tracking number που έχεις ανεβάσει νομιζω οτι φύγει αυτές τις μέρες για Ολλανδία και όχι απο Ολλανδία για Ελλάδα.

Και εγώ με NLPost είμαι RS353265χχχNL έφυγε απο εκεί 3/12 για Ολλανδία και απο Ολλανδία 11/12 για Ελλάδα.

Λογικά μας βλέπω για νεο έτος να παραλαμβανουμε καθώς διαβάζω για καθυστερήσεις γύρω στις δυο εβδομάδες μονο στο αεροδρόμιο μας...

 

Ούτως ή άλλως δυο εβδομάδες τουλάχιστον καθυστερει στο αεροδρομιο μας τις κανονικές περιόδους, φαντάσου τώρα στις γιορτές...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε μπορεί να απαντήση αν έχει ή δεν έχει ράδιο, gorilla glass κτλ με σιγουριά μέχρι να το πάρει κάποιος στα χέρια του.
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε μπορεί να απαντήση αν έχει ή δεν έχει ράδιο, gorilla glass κτλ με σιγουριά μέχρι να το πάρει κάποιος στα χέρια του.

Καλα τα λες,αλλα.....

Γιατι και να το παρεις θα καταλαβεις εαν εχει gorilla glass??:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όντως!

Πάντως φαίνεται πολύ καλό κινητό! Περιμένουμε τους πρώτους που θα το πάρουν για να μας πουν πραγματικές εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την αναφορά του tracking number που έχεις ανεβάσει νομιζω οτι φύγει αυτές τις μέρες για Ολλανδία και όχι απο Ολλανδία για Ελλάδα.

Και εγώ με NLPost είμαι RS353265χχχNL έφυγε απο εκεί 3/12 για Ολλανδία και απο Ολλανδία 11/12 για Ελλάδα.

Λογικά μας βλέπω για νεο έτος να παραλαμβανουμε καθώς διαβάζω για καθυστερήσεις γύρω στις δυο εβδομάδες μονο στο αεροδρόμιο μας...

 

μπορει να εχεις και δίκαιο αλλα στο ολλανδικό site εμφανίστηκε μετά απο 6 μέρες?

 

αποχωρίστηκα το mi3 μετά απο χρονιά,καλή επιλογή?

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες,αλλα.....

Γιατι και να το παρεις θα καταλαβεις εαν εχει gorilla glass??:)

Φυσικα δεν καταλαβαινεις αν ενα τηλεφ. εχει η οχι gorilla. Μονο αμα φαει καμια τουμπα με την μουρη κ.λ.π. το καταλαβαινεις ( χτυπα ξυλο :lol: ). Επισης το gorilla glass ειναι ενα brand της εταιρειας corning και δεν το φορανε φυσικα ολες οι μαρκες τηλεφ. Υπαρχουν ομως και αλλες εταιρειες που βγαζουν αντιστοιχα πολυ καλα προιοντα τα οποία όμως δεν μπορούν να τα ονομάσουν gorilla glass . To RN2 φοράει ένα από αυτα και πιστεύω ότι και το RN3 φοράει ένα αντίστοιχο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις και δίκαιο αλλα στο ολλανδικό site εμφανίστηκε μετά απο 6 μέρες?

 

αποχωρίστηκα το mi3 μετά απο χρονιά,καλή επιλογή?

6 μέρες και παλι καλά. Τώρα περιμένω μήπως και είναι Ελλάδα μέχρι το ερχόμενο σ-κ ώστε αν είμαι και λίγο τυχερός να μου το φέρει ο Αϊ Βασίλης στο τέλος του χρόνου, χοχοχο! :p

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις διαβάσει οτι είναι χειρότερη η φωτογραφική?

Εγω σε ένα review που διάβασα έλεγαν οτι αν και είναι ίδια η φωτογραφική με το Note 2 αλλα βγάζει πιο καλές φωτογραφίες.

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο διάβασα.

 

Το gizchina λέει αυτο το πράμα,βεβαια είναι ....Πολύ "θετικά προσκείμενο" προς την εταιρεία.

 

Μην με παρεξηγήσετε. Θεωρώ παράλογο να βάλει η xiaomi χειρότερη κάμερα στο νεότερο μοντέλο. Επίσης "θέλω" να έχει ακόμα καλύτερη κάμερα από το 2, γιατί του 2 η κάμερα "τα σπάει" (υποκειμενική μου άποψη) και γιατί... "θέλω" να το πάρω. Απλά από τα παρακάτω που έχω διαβάσει έχω μπερδευτεί. Καταλαβαίνω όμως ότι δεν το έχει πάρει κάποιος ακόμα στα χέρια του να έχουμε αξιόπιστη άποψη.

 

Από το phonearena

Sadly, Xiaomi did not reveal any additional details about the camera in particular, but we suppose that it could be the same one that graced the Redmi Note 2. This means that we are most likely dealing with a Samsung-made rear snapper employing an f/2.2 lens and capable of shooting 120fps slow-mo videos.

 

και από το gsminsider οι φωτογραφίες που ... δεν με γέμισαν ενθουσιασμό!

 

Υ.Γ.

Πράγματι, υπάρχουν και Post που αναφέρουν ότι οι σενσορες της κάμερας παραμένουν οι ίδιοι στο 2 και 3. πχ. ibtimes

Link to comment
Share on other sites

Από τις 7 Δεκέμβρη έχω το ίδιο μήνυμα όταν βάζω το tracking number στο singpost.com "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)" είναι φυσιολογικό λέτε ή να αρχίσω να φοβάμαι;
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται Multi language rom MIUI 7 V5.12.1 στα οποία περιλαμβάνονται προεγκατεστημένα τα google apps!
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται Multi language rom MIUI 7 V5.12.1 στα οποία περιλαμβάνονται προεγκατεστημένα τα google apps!
Δεν μπόρεσα να διακρίνω ούτε τα Ελληνικά στη γλωσσα, ούτε και τα Γoogle Apps στο βίντεο. Ας ελπίσουμε να έχει ...... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται Multi language rom MIUI 7 V5.12.1 στα οποία περιλαμβάνονται προεγκατεστημένα τα google apps!

 

Ρε σεις στο 2:16 του παραπάνω video φαίνεται μια εφαρμογή με ονομα κάτι FM και στο 2:20 την ανοίγει . Δεν φαίνεται όμως ξεκάθαρα αν είναι FM radio. Λέτε να έχει ράδιο?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά φαίνεται να έχει ράδιο.

Παρατήρησε το στο παρακατω βίντεο στο 5:38

 

 

 

Δείτε το παρακάτω στο 16:38 . Τελικά δεν έχει ράδιο, είναι ιντερνετική εφαρμογή. Κρίμα για τέτοιο κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena γράφει ότι έχει ράδιο. Όσο για το gorilla glass, περισσότερο είναι για να μην κάνει γρατσουνιες το τζάμι της οθόνης. Σε κάθε πέσιμο θέλει και λίγη τύχη. (π.χ. Εγώ που είμαι με το coolpad εδώ και ένα χρόνο χωρίς ζελατίνα η οθόνη δεν έχει ούτε μια γρατσουνια).
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το παρακάτω στο 16:38 . Τελικά δεν έχει ράδιο, είναι ιντερνετική εφαρμογή. Κρίμα για τέτοιο κινητό.....

 

σαν κατοχος του mi3 σε καποια εκδοση της ρομ το ραδιοφωνο ειχε την συγκεκριμενη εικονα ( σε κοκκινο χρωμα αν θυμαμαι καλα) και εβγαζε το μυνημα για ιντερνετ οταν το ανοιγες, ( λειτουργουσε μια χαρα off-line προφανως), οποτε μπορει να ειναι και θεμα ρομ το συγκεκριμενο που φαινεται στο βιντεο. Το gsm arena γραφει οτι εχει, το νοτε 2 βλεπω οτι εχει κανονικα , οποτε δεν βρισκω καποιο λογο να μην εχει. Αναμονη μεχρι να παραλαβουν οι πρωτοι για να ξερουμε και εμεις οι επομενοι επιδοξοι αγοραστες!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα πλέον βάζεις ενα τεμπερντ γυαλί και ξεμπερδεψες.

Έτσι κι αλλιώς ακόμα και γοριλα να έχει,αν βρει η οθόνη σε προεξέχων αντικείμενο,την κλαις.

Link to comment
Share on other sites

στο επισημο site της corning δεν αναφέρει καν την xiaomi http://www.corninggorillaglass.com/en/products-with-gorilla
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...