Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το έχω γράψει άλλες 2 φορές και κανείς δεν μου έχει απαντήσει θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια.

 

Γνωρίζει κανείς τι είναι η έκδοση που έχω;

7.1.3.0 stable (LHNCNCK) - αγγλοκινέζικη

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξέρει ?????????? :X
Αφού δεν ξέρουμε, τι θέλεις να σου πούμε ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει ?????????? :X

Σε αυτό τι λινκ αν μπεις πάνω δεξιά δείχνει πως υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο που το ξύνεις για να βρεις το κωδικό αν κατάλαβα καλά

http://www.mi.com/verify/

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό τι λινκ αν μπεις πάνω δεξιά δείχνει πως υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο που το ξύνεις για να βρεις το κωδικό αν κατάλαβα καλά

http://www.mi.com/verify/

 

Δεν υπάρχει τέτοιος κωδικός στη συσκευασία του Redmi Note 3. Η διαδικασία γίνεται μέσω του Mi Verificiation app και σκανάροντας ένα qr code στην ιστοσελίδα που σου δίνει το app. Έχει γραφτεί ξανά αλλά και με μια αναζήτηση στο google θα το βρείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το έχω γράψει άλλες 2 φορές και κανείς δεν μου έχει απαντήσει θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια.

 

Γνωρίζει κανείς τι είναι η έκδοση που έχω;

7.1.3.0 stable (LHNCNCK) - αγγλοκινέζικη

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Σε πήγε σε αυτή από 7.0.22.0; Πιθανότατα είναι το update σε 7.1 που ανακοινώθηκε πριν κάποιες μέρες πως θα αρχίσει να ρολάρει από 11/1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανείς το σωστό Google installer;

 

Οριστε :)

----

Για οποιον ενδιαφερεται για ROOT:

 

Καταφερα να το κανω root χρησημοποιωντας αυτο το εργαλειο: http://en.miui.com/thread-190889-1-1.html

Εκανα την μεθοδο #2, κατεβασα το αρχειο RootRedmiNote3_7.0.19.zip, ετρεξα το προγραμμα στο κινητο 3 φορες νομιζω και την τελευταια δουλεψε, ειναι ροοταρισμενο κομπλε τωρα, το δοκιμασα στην αγγλοκινεζικη εκδοση 7.0.22

Edited by greksoft
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίξει το google installer χωρίς root?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

περασα την developer ευκολη διαδικασια. εκανα πρωτα και backup στο mi account και μολις εκανα restore ολα μπηκαν οπως πριν. αναμενουμε τωρα κωδικο να βαλουμε την ελληνικη. στο τελος θα γινω προγραμματιστης :lol:

 

οποιος θελεις του γραφω και το δευτερο πονιμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε πήγε σε αυτή από 7.0.22.0; Πιθανότατα είναι το update σε 7.1 που ανακοινώθηκε πριν κάποιες μέρες πως θα αρχίσει να ρολάρει από 11/1.

 

Τελικά είμαι πολύ μπροστά!Μόνο εγώ έχω λάβει τα updates.Πέρασα σε 7.1.Χ.Χ. Ποιός με φτάνει :P

 

Βρεθηκα εκει απο 7.0.19.0 μετά από 2-3 updates!Η βλακεία είναι ότι προσπαθώ τώρα να περάσω σε developer για να ξεκλειδώσω bootloader και δεν μπορώ (can't verify package).

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια μολις περασα την επισημη ρομ αλλα πως περναμε ελληνικο πληκτρολογιο????οκ κατεβασα κ το play store αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα :mad:
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια μολις περασα την επισημη ρομ αλλα πως περναμε ελληνικο πληκτρολογιο????οκ κατεβασα κ το play store αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα :mad:

 

Εγω προσωπικα κατεβασα google keyboard και διαλεξα και ελληνικα στις γλωσσες στις επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Τ

 

Βρεθηκα εκει απο 7.0.19.0 μετά από 2-3 updates!Η βλακεία είναι ότι προσπαθώ τώρα να περάσω σε developer για να ξεκλειδώσω bootloader και δεν μπορώ (can't verify package).

 

το εκανες download? εγω το κατεβασα απο το chrome του κινητου. το εκανα αποκοπη επικοληση απο τον φακελο download στο download_rom και μετα το εκανα εγκατασταση με το updater παιρνει κανενα 5-10 λεπτα μεχρι να ανοιξει. αυτο που με εσωσε ηταν το backup και ετσι σε 5 λεπτα ειχα το τηλ οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

το εκανες download? εγω το κατεβασα απο το chrome του κινητου. το εκανα αποκοπη επικοληση απο τον φακελο download στο download_rom και μετα το εκανα εγκατασταση με το updater παιρνει κανενα 5-10 λεπτα μεχρι να ανοιξει. αυτο που με εσωσε ηταν το backup και ετσι σε 5 λεπτα ειχα το τηλ οπως πριν

 

 

Το είχα παραλάβει με την Multilanguage του vickmall και επειδή δεν δεχόταν updates πέρασα την stable 7.0.19.0 με το SP Flash Tool μέσω της διαδικασίας που περιγράφει ο φίλος στο Post #1949.

Λίγες μέρες μετά δέχθηκα τουλάχιστον 2 Updates μέσω ΟΤΑ και με πήγαν στην 7.1.3.0.

Κατέβασα μέσω PC την τελευτάια developer 6.1.XX και την αντέγραψα στο root directory του κινητού.Ανοιξα την εφαρμογή "update" ,πάτησα στο "choose update package" ,επέλεξα την developer και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να κάνει verify (the package couldn't be verified).

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν θα είναι 15 δολλάρια η διάφορα αλλά μάλλον 50! Οπότε μάλλον για 50 δεν νομιζω ότι αξίζει!

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-615-octa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Μόνο που στη Vickmall το παρουσιάζουν σαν octa-core ενώ είναι hexa-core . Για τη διαφορά Snapdragon 650 vss Mediatek Helio X10

διαβάστε ΕΔΩ . Οπότε καλά έκανα και δεν βιάστηκα .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στη Vickmall το παρουσιάζουν σαν octa-core ενώ είναι hexa-core . Για τη διαφορά Snapdragon 650 vss Mediatek Helio X10

διαβάστε ΕΔΩ . Οπότε καλά έκανα και δεν βιάστηκα .

 

Καλά στο Vick ως χθες έγραφαν και για 615 . Μην την ψάχνεις. Και αυτοί χάνουν την μπάλα με τόσα μοντέλα.

Και για ώρα η διαφορά με το απλό είναι στα 15 ευρώ. Μια χαρά δλδ! Δεν ξέρω μήπως το απλό τώρα πέσει γιατί το pro μέχρι να κυκλοφορήσει εκεί θα είναι στα 225~$

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραλάβει με την Multilanguage του vickmall και επειδή δεν δεχόταν updates πέρασα την stable 7.0.19.0 με το SP Flash Tool μέσω της διαδικασίας που περιγράφει ο φίλος στο Post #1949.

Λίγες μέρες μετά δέχθηκα τουλάχιστον 2 Updates μέσω ΟΤΑ και με πήγαν στην 7.1.3.0.

Κατέβασα μέσω PC την τελευτάια developer 6.1.XX και την αντέγραψα στο root directory του κινητού.Ανοιξα την εφαρμογή "update" ,πάτησα στο "choose update package" ,επέλεξα την developer και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να κάνει verify.

δοκιμασε να την κατεβασεις κατευθειαν απο το κινητο. εχω μια υποψια εντωμεταξυ οτι τα παει καλυτερα και η μπαταρια μου.

εχει κανει λογαριασμο στο mi account? μηπως φταιει κι αυτο?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κάνεις την ελληνική rom

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6065-6-1-11-Xiaomi-Redmi-Note-3/

 

η προτείνεται κάποια άλλη?

Η διαδικασία είναι όπως περιγράφεται με τον οδηγό στο σχόλιο #1949?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κάνεις την ελληνική rom

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6065-6-1-11-Xiaomi-Redmi-Note-3/

 

η προτείνεται κάποια άλλη?

Η διαδικασία είναι όπως περιγράφεται με τον οδηγό στο σχόλιο #1949?

φιλε μου πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader πρωτα και μετα ελληνικη ρομ, θελει κοπο πονο και διαβασμα :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το geekbuing δινει κουπονι 5% για αγορα xiaomi code : XIAOMIFANS

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να την κατεβασεις κατευθειαν απο το κινητο. εχω μια υποψια εντωμεταξυ οτι τα παει καλυτερα και η μπαταρια μου.

εχει κανει λογαριασμο στο mi account? μηπως φταιει κι αυτο?

 

Bingo!Εφταιγε ότι δεν την είχα κατεβάσει από το κινητό μου.

Τελικά μου έβγαλε μήνυμα ότι:

 

"You're going to switch to MIUI version HM-H3Z 6.1.13,which is older than the current version και ότι θα σβηστούν τα δεδομένα (χαίρω πολύ).Οπότε τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που πήρε το κινητό απο minideals χωρις να πειράξει ο ίδιος την rom?Αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα?

 

Εγω , παρελαβα πριν 2 μερες με multilanguage και αν εξαιρεσεις την κομμενη πρωτη σειρα στα μηνυματα που λυθηκε με τo google messenger , oλα καλα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...