Jump to content

PC ή MACintosh?


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν όλα αυτά που έχεις δουλεύουν, γιατί να τα αλλάξεις; Δεν είσαι ευχαριστημένος;

Αν δεν είσαι, δες τα άλλα που σου πρότεινα. Αν είσαι, όλα καλά... (Το μόνο που θα σου συνιστούσα είναι η αναβάθμιση σε Premiere Pro, μιας και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Αρκεί να το υποστηρίξει η Pinnacle...)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και εδώ: http://www.canopus.com/US/pdf/pinnacle_comparison_aug02.pdf

(Βέβαια αυτά τα λέει η ίδια η Canopus, οπότε μην τα εμπιστεύεσαι 100% :))

Αλλά γενικά στην αγορά ο Codec της Canopus θεωρίται από τους κορυφαίους...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Δες και εδώ: http://www.canopus.com/US/pdf/pinnacle_comparison_aug02.pdf

(Βέβαια αυτά τα λέει η ίδια η Canopus, οπότε μην τα εμπιστεύεσαι 100% :))

Αλλά γενικά στην αγορά ο Codec της Canopus θεωρίται από τους κορυφαίους...

 

 

Το πρόβλημα μου ξέρειs πιο ειναι, που το αναφέρω εξ'αρχηs που έφτιαξα το θέμα? Οτι η εταιρεία δεν μου παρέιχε καμμία υποστήριξη του προιόντοs και χωριs την ύπαρξη των ελληνικών στιs γλώσσεs του περιβάλλοντοs εργασιαs, αδυνατώ να δουλέψω οτιδίποτε. Ούτε ωs απλή τιτλέζα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα προγράμματα.

Εαν ξέρειs kάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει επι του υπολογιστή μου με σεμινάρια, θα ήταν οτι καλύτερο. Αν καταφέρω και τα δουλέψω, πιθανων να μην χρειαστεί και να πουλήσω το PC. (Aν και όπωs εχω γράψει, το i movie ειναι πολύ ευχρηστο, βλέπωνταs να το χρησιμοποιεί ο συνάδελφοs μου και φίλοs.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καλά... Όταν λες " χωριs την ύπαρξη των ελληνικών στιs γλώσσεs του περιβάλλοντοs εργασιαs" εννοείς ότι σε δυσκολεύει που τοο πρόγραμμα δεν είναι στα Ελληνικά ή δεν μπορείς να γράψεις Ελληνικούς τίλους στο Premiere; Αν έχεις το δεύτερο πρόβλημα, υπάρχει λύση... :)

Αν θέλεις υποστήριξη σε προϊόντα της Pinnacle, επικοινώνησε με την Amy (http://www.amy.gr) και πες τους το πρόβλημα. Είναι υποχρεωμένοι να σε βοηθήσουν...

Όπως ειπώθηκε πιο πάνω (και από τις δύο "πλευρές"), το μεγάλο πρόβλημα των mac είναι η υποσ΄τηριξη... Σκέψου το δύο φορές πριν πας προς τα εκεί...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Δεν κατάλαβα καλά... Όταν λες " χωριs την ύπαρξη των ελληνικών στιs γλώσσεs του περιβάλλοντοs εργασιαs" εννοείς ότι σε δυσκολεύει που τοο πρόγραμμα δεν είναι στα Ελληνικά ή δεν μπορείς να γράψεις Ελληνικούς τίλους στο Premiere; Αν έχεις το δεύτερο πρόβλημα, υπάρχει λύση... :)

Αν θέλεις υποστήριξη σε προϊόντα της Pinnacle, επικοινώνησε με την Amy (http://www.amy.gr) και πες τους το πρόβλημα. Είναι υποχρεωμένοι να σε βοηθήσουν...

Όπως ειπώθηκε πιο πάνω (και από τις δύο "πλευρές"), το μεγάλο πρόβλημα των mac είναι η υποσ΄τηριξη... Σκέψου το δύο φορές πριν πας προς τα εκεί...

 

 

Ναι, στο περιβάλλον εργασίαs εννοώ, ωστε να μπορώ να λειτουργώ το πρόγραμμα.

Μεγάλη κουβέντα αυτο που είπεs. Oτι ειναι υποχρεωμένοι. Εχω πάρει τηλ. εκεί και ΔΕΝ θέλανε να με βοηθήσουν. Μου είπαν πωs δεν μπορούν να κάνουν επίδειξη του προιόντοs ακόμα και αν θα τουs πλήρωνα!!!!!!!!! :'(

Με έκαναν να νοιόθω σαν τον βλάκα που μόνο πληρώνει χωρίs να κάνει την δουλειά του. :stupid: Εμαθα πωs τα προιόντα αυτά τα φέρνει και η KEM. Tουs πήρα τηλ. και μου είπαν να πάω εκεί το PC. Το πήγα και με το που μαθαίνουν πωs το έχω πάρει απο το πλαίσιο, αρχίσαν τα μισολογα. Μου λένε πωs κακωs δεν το πήρα απο αυτουs και εκει θα το αγόραζα φθηνότερα και πωs θα ειχα δωρεάν τεχνική υποστήριξη.!!!( ολοι ετσι λενε εαν δεν πάρειs προιόντα απο αυτουs ,η οταν εισαι υποψήφιοs πελάτηs. Oταν αγοράσειs, μετά.........) Μου ειπαν πωs για να εγκαταστήσουν τα προγράμματα θελουν 80 ευρο. Εγω για να δουλέψω επιτέλουs, τουs είπα Ο.Κ. Οταν έκαναν την εγκατάσταση, με ρωτάνε. Εχειs δεύτερο σκληρό ο οποίοs να ειναι και πολύ γρήγοροs? Oχι τουs λέω.Πρέπει να βάλειs ια να δουλέψουν και να βάλειs και το λειτουργικό XP Professional!!!! Kαι η εγκατάσταση που κάναμε τώρα? ξανά απο την αρχή?(τουs ρωτάω) Ισωs να χρειαστεί ξανα εγκατάσταση, ισωs και όχι, μου λένε. Και τα χρήματα τώρα? Αδικα? ______________________

Οσο για τα βασικά του πώs λειτουργεί, αυτο ουτε και που ασχολήθηκαν. Ειναι δύσκολο μου είπαν, θέλει πολλεs ώρεs. (Aυτα που σου έγραψα μου τα λέγανε με ύφοs αδιάφορο τύπου "αγγαρείαs". Aυτα για την περιπέτεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Α, τους καραγκιόζηδες! :mad:

Στα PC δεν νομίζω ότι θα βρεις πρόγραμμα με menu στα Eλληνικά...

Καλύτερα να βρεις έναν φίλο/συνάδελφο να σου φτιάξει το μηχάνημα γιατί μου φαίνεται ότι έμπλεξες με ζώα...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάτι που έμαθα αυτέs τιs μέρρεs ειναι πωs τα MAC δεν "προσβάλωνται" απο "υιούs" στο σερφάρισμα που κάνει ο χρήστηs τουs. Αληθεύει;
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει, δεν μπορούν να τους χτηπήσουν πρώτα απ' όλα γιατί δεν βγαίνουν υιοί, μόνο κάποιοι που χτυπάν που αλλού, στα macro των Microsoft Office. Και δεύτερον ο πυρήνας unix δύσκολα μπορείνα να πάθει ζημιά..

Εγω τόσο καιρό και δεν έχω καν ένα αντιβάιρους, κακός βεβαια γιατί καμιά φορά δεν ξέρεις. Ίσως απειδή μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει για κάποιο χτυπημα αρα?!?!?!?

 

Ασχετο τώρα, σχετικά με την προηγούμενη σζήτηση, με το iMovie θα λύσουν τα χέρια σου. Μου φαίνεται περιεργο που σου απάντησαν έτσι, όπως και να χει είσαι ένα πελάτης που τα έσκασες αδρά και περιμένεις το καλύτερο δυνατό service...

 

Unforgiven: Το RenderMan Pro βγαίνει και στο OS X βγήκε η σχετική ανακήνωση οπότε και στον τομεα αυτό συμπληρώθηκε το καρέ..αν και θα το ξέρεις ήδη λόγο της δουλειάς σου, το renderman χρσησημοποιήθηκε για την δημιουργία, του Lord of the rings, finding nemo, Cladiator, Mummy, Star Wars κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω... Αυτό όμως που λέω συνέχεια είναι ότι το Renderman δεν είναι κάποιο πρόγραμμα δημιουργίας, αλλά ένας πολύ καλός renderer (=δουλειά για render farms). Στις ταινίες που αναφέρεις χρησιμοποιήθηκε στο τελικό στάδιο. Στη δημιουργία τους χρησιμοποιήθηκαν ένα σωρό άλλα software, τα ποιό πολλά deticated. Άλλωστε και το πρώτο Renderman, ήταν εσωτερικό project της Pixar πριν γίνει εμπορικό software.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ότι έχεις πεί είναι ξεκάθαρο ότι μηχάνημα είναι η δουλειά σου..Άρα εδώ δεν "παίζεις". Για σένα δεν είναι αγορά αλλά επένδυση. Σίγουρα πρέπει να καταλήξεις σε ένα ανα πο τα powermac μηχανήμα και στον iMac που έχεις στην φωτογραφία...Τώρα πιο απο τα δυο??

 

Στην λύση του G4 PoweMac σίγουρα θα κοιτάς για τον διπλο...Μονός δεν θα σε καλύψει, χρηάζεσαι καλά γκάζια.Σαν ταχύτητα είναι λίγο πιο αργός απο το μονό G5 στα 1,6, και σε μερικά τεστ είναι και πιο γρήγορος..Βλέπεις τιμή στο σχετικό σιτε της αππλε..

http://www.apple.com

 

O G5 τώρα είναι ένα μηχάνημα που για 3 χρόνια απο τώρα θα γινεται όλο και πιο γήγορο συμφωνα με τις αναβαθμήσεις του λειτουργικου..Έχει όπως ξέρεις 64μπιτο επεξεργαστή, που δεν έχει δίξει τα δόντια του, λόγο του ότι δεν υπάρχει 64μπιτο λειτουργικό και έφαρμογές. Όπου και για τα δυο δεν έχουμε νέα για το πότε θα βγουν. Αυτο όσο και να ακούγετε τρελό είναι πρωτέρημα, γιατι για παραδειγμα, μετα ενάμιση χρόνο βγούν καποιες εφαρμογές, iMovie που να εκμεταλεύονται όλη την επεξεργαστική ισχύη τότε θα τρίβης τα μάτια σου!!!!

 

Γνώμη μου, κοίταξε ένα απο τα G5 μοντέλα, 1.8 κατα προτίμηση θα σου βγάζει δουλειά για πάρα πολλά χρόνια. Τώρα αν θές G4 θα σου έλεγα να μην κοιτάξεις για κάτω απο διπλό..Αλλα και πάλυ το G5 είαι το μέλλον.

 

Μια ερώτηση ένδιαφέσαι για ελληνικό ή για international μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT310/R201)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την VIDEOMIX

Ειμαι φωτογράφοs. Εχω ενα πολύ υσχιρό και καινούργιο PC. Oμωs συνάδελφοι μου, λενε πωs... πούλα το PC να ησυχάσειs και γύρνα το σε MAC διοτι ειναι καλύτερα, (κυρίωs σε βιντεομοντάζ) πιο γρήγορα και με αξία μεταπώλησηs.

Πείτε μου την γνώμη σαs όσο το δυνατόν τεκμηριωμένα. :cool:

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?

 

Anepifikta MAC !!!

Oi filoi sou exoun dikio.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτήσω όσους προτείνουν Mac...

-Έχει κάποιος από εσάς κάποιο από τα Mac που προτείνετε;

-Έχει κανένας πείρα από το service;

-Γνωρίζετε κάποια εταιρεία που να παρέχει 24/7 τεχνική υποστήριξη;

-Υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα όσα ανταλλακτικά μπορεί να χρειαστείτε; Πχ τροφοδοτικό.

-Γνωρίζετε την τεχνική υποστήριξη που παρέχουν οι εταιρείες που φέρνουν κάρτες βίντεο για Mac;

 

Ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχω την εντύπωση ότι παρασύρρεστε από στερεότυπα του τύπου

-Είναι πιο γρήγορα (τα BOXX, για να μην μιλάω στον αέρα, τους αλλάζουν τα φώτα. Για να μην μιλήσω για γρηγορότερα μηχανήματα...)

-Είναι πιο αξιόπιστα (από το pc που συναρμολόγησε το ανιψάκι μου "που ξέρει από αυτά" ίσως. Από επώνυμα PC, όχι. Και αν χαλάσει; )

-Είναι καλύτερο για DTP/γραφικά (Παλιότερα, ναι. Τώρα όχι. Ούτε ένας δεν έχει αναφέρει ένα σοβαρό επαγγελματικό πρόγραμμα που να μην τρέχει σε PC. Και επαγγελματική δουλειά χωρίς σοβαρή υποστήριξη hardware δεν γίνεται.)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Min akoys kanenan. Pare mac poy soy leo na sothis. Den kolane i efarmoges toy, eine idaniko gia videomontaz ke ehi panta axia metapolisis, pragma poy den yshii sta pc.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Στις ερωτήσεις μου δεν απάντησε κανένας... :)

(Βέβαια έχουν καλύτερη αξία μεταπώλησης, αφού ανανεώνονται με πολύ πιο αργό ρυθμό σε σχέση με τα PC)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

To ξέρεις ότι είσαι αλαζωνικός στης απαντήσεις σου???

 

Δηλαδή εσύ θα πάρεις στο πλαίσιο Κυριακή και θα τρεξουν να σε εξυπηρετήσουν...

 

Τα μακ δεν έχουν την υποστηρηξη που τα αξίζει στην ελλάδα έχεις δίκιο είναι γνωστό και μεγάλο προβλημα, που πολλά άτομα παλεύουμε για να το διωρθόσουμε...

 

Θα σου φέρω ένα παραδειγμα, εγραφα μουσική στο sibelius σε ένα PC (Προγραμμα συγγραφής παρτιτούρας) και αφού είχα φτάσει στο 11 όργάνο ξαφνικά ένα μηνημα explorer τέλος. πατάω και γώ την μοναδική επιλογή "τέλος" και όντος τέλος εγγραφα πάλι και τα 11 όργανα απο την αρχή.

 

Δε λέω υπάρχουν τομείς οπου ένα πισι υπερεχει αλλα έιναι τομεις όπου δεν μπορεις να τα βάλεις διπλα.

 

Εδώ μικάμε ότι κορυφαίοι οικοι γραφικών και εταιρίες που ασχολούνται μόνο με μοντάζ ταινιών χρησημοποιούν Mac, γιατί δεν μπορείς να το παραδεχθείς??

 

Οσο για το αν ανανεονονται γρηγορα η όχι θα σου πώ το άλλο...Αν έχεις όρεξη κάθε χρόνο να αλλάζεις μηχάνημα για τρέξεις ένα καινούριο update ενός προγραμματος τότε δεν μπορώ να πώ κάτι άλλο. Εγώ έχω G3 στα 800 ακόμα και μπορώ και τρέχω ανετα Photoshop 8 CS. Στο PC μου PIII στα 800 σερνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TeRRaN (11 Ιαν. 2004 , 00:27)

 

To ξέρεις ότι είσαι αλαζωνικός στης απαντήσεις σου???

 

Δηλαδή εσύ θα πάρεις στο πλαίσιο Κυριακή και θα τρεξουν να σε εξυπηρετήσουν...

 

Έβγαλες γρήγορα συμπεράσματα, χωρίς μάλλον να μπεις στον κόπο να διαβάσεις τίποτα...

Μάλιστα... Εξακολουθείς να μην απαντάς συγκεκριμένα στις ερωτήσεις μου.

Επειδή σου κόλησε ένα πρόγραμμα, πάει να πει ότι δεν είναι καλά τα PC; Μάλλον δεν έχεις φάει βόμβα κατάμουτρα μετά από ώρες μοντάζ...

Σαφέστατα και δεν έχεις καμμία σχέση με τον επαγγελματικό χώρο, μιας και αναφέρεις ως παράδειγμα υποστήριξης το... Πλαίσιο. Να σου πω λοιπόν ότι υπάρχουν εξειδικευμένες εταιρείες υποστήριξης για επαγγελματίες με συμβόλαια εκατομμυρίων για κάθε χρόνο. Και ναι, παρέχουν υποστήριξη ΚΑΘΕ μέρα, ΚΑΘΕ ώρα. Αλλά εσύ μάλλον ψωνίζεις Turbo-X και αυτά ξέρεις μόνο...

Πιο πάνω ανέφερα γιατί χρησιμοποιούνται οι διάφορες πλατφόρμες στις παραγωγές, αν θέλεις ρίξε μια ματιά πριν αρχίσεις να λες διάφορα. Το παραδέχομαι ότι χρησιμοποιούνται MAC, αλλά όχι για τον λόγο που νομίζεις ή θα ήθελες...

Λυπάμαι που σου φαίνομαι αλαζόνας, αλλά έχω 8 χρόνια πείρα και στις δυο πλατφόρμες, οπότε ξέρω τα πράγματα από πρώτο χέρι...

Αν θέλεις απάντησέ συγκεκριμένα...

Και μην ξεχνάς: ο Videomix ζει στην Ελλάδα και στην Ελλάδα δουλεύει. Το επιχείρημα "Πάρε Mac γιατί το χρησιμοποιούν στις ταινίες στις ΗΠΑ", δεν νομίζεις ότι είναι άτοπο και αστείο;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Exw mac

1 powerbook kai 1 cube...

 

Apo service de leei MIA sthn ellada (twra kati ginetai....)

Fantasteite oti gia add greek support prepei na plhrwsete!!!!

(ektos ean agorasete to mhxanaki

kat'ey8eian apo rainbow

opote k to pairnete exelhnhsmeno)

 

Bebaia ena poly kalo palhkari apo to rotten apple ebgale ena patch gia greek support alla exei kapoia issues

pou ton men ton aplo xrhsth den ton peirazoun

ayton omws pou paizei me system folders kai system files 8a ton xynisei

 

Ta MAC gia "douleia" (Video, Photo, Web, Multimedia Authoring)

einai ta ypertata mhxanakia

to leitourgiko DEN einai dyskolo na to ma8ei kaneis

oute to 9 oute to 10.x.x mias k ayto einai ousiastika linux

Oudepote skefthka na paixw me to mac, to exw gia douleia

an kai kykloforoun paixnidia (einai pio akriba)

 

Eytyxws pou yparxei k o free dos emulator

kai kanw boot apo disko/disketa

TAYTOXRONA mesa se para8yro tou OS 9.2!

kai paizw palia paixnidia DOS! (worms, larry, monkey island ktl)

 

H Microsoft prosfata exagorase thn Connectix

h opoia eixe sth katoxh ths

tis kalyteres webcam k programs gia mac

 

To tmhma webcam poulh8hke sth logitech

(gi'ayto k polla palia montella ths moiazoun me ayta ths connectix)

 

To tmhma software sthn M$

h opoia k klhronomhse ton pantodynamo

k pio oloklhrwmeno PC Emulator se MAC

to mac mporei k trexei k windows XP kanonika k pio sta8era apo pote!

Monadikh parafwnia

"ekoppse to support kai exafanise to Connectix RamDoubler"

ena programma pou ontws ekane o,ti elege k parapanw!!!!

mou ekane trellh oikonomia otan h ram htan akomh sta ypsh!

[ eytyxws to exw akomh mazi me ta updates :lol: ]

 

Opoios 8elei na ma8ei perissotera gia mac h endiaferetai

as paei na diabasei/rwthsei epagelmaties tou xwrou gia mac sto helmug

(Hellenic Macintosh Users Group) http://www.helmug.gr

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι ειληκρινής, δεν μπορώ να σε κοντράρω σε θέματα μονταζ γιατί πολύ απλά δεν ξέρω, δεν έχω ασχολιθεί.Αλλά σε θέμα σταθερότητας συστήματός, μπορώ να σου πω ότι θές...Support στην ελλάδα δεν υπάρχει, και είναι γνωστό θέμα. Έχω συνεργαστεί με επαγγελματικές εταιρίες υλικού και λογισμικού, και ξέρω πόσο εξυπηρετικές είναι και αυτες.....

 

Εδώ μηλάμε ότι ο VideioMix έχει δει να γίνεται η δουλεια του σε μακ σε μισό χρόνο απ' ότι σε ΠιΣι...Δηλαδή όλοι εμείς που έχου μακ και δουλεύουμε μια χαρά είμαστε ρισκαδόροι;! Δεν έχω καμία όρεξη να πάρει Μακ και μετα να αρχίσει να λέει πως με μπλέξουν αυτοι οι ψυχακιδες! Αλλα και αυτός με τη σειρά του να λεει καλύτερα λόγια για την πλατφόρμα.

 

Ο καθένας έχει την δική του γνωμη, και σέβομαι την δική σου...Δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη απλά να δώσω μια εικόνα για τα μακ στον Videomix. So stay cool

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανένας ότι είστε ρισκαδόροι :)

Τα σέβομαι τα Mac, αλλά όχι στην Ελλάδα! Έτυχε να σκάσει ένα τροφοδοτικό ενός Mac ενώ είχαμε να παραδώσουμε δουλειά και η αντιπροσωπία ήθελε να το παραγγείλουμε απ' έξω! Τέτοια υποστήριξη...

Η πλατφόρμα είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ! Αντικειμενικά δεν είναι καλύτερη, ούτε και χειρότερη όσο αφορά τις επιδόσεις (εξαιρουμένων των μεγάλων PC που είναι κυριολεκτικά, άπιαστα και από τιμές και από επιδόσεις) και τη σταθερότητα. Αν προσέξεις, όλα πάνε καλά...

Η υποστήριξη είναι πολύ κρίσιμο θέμα. Με τους Mac νιώθεις εντελώς ξεκρέμαστος στη χώρα μας. Αυτή είναι η αλήθεια... δυστυχώς...

Νομίζεις ότι θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με τα mac...γρηγορότερα ή ασφαλέστερα και δεν θα το έκανα, από βίτσιο; :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eδώ και 5 μέρρες ενας συνάδελφος, μου έχει δανείσει το eMac του και βρήκα την υγειά μου. Κάνω ασταμάτητα μοντάζ γάμων, ποδοσφαίρου, βαπτίσεων κλπ. Ετσι το πανάκριβο PC μου, το έχω για... ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Link to comment
Share on other sites

den eisai me ta kala sou mou fainetai?exeis mac kai mpaineis internet me to pc?kai apo ious posous mazeueis kathe mera?ego pantos apo tin ora pou pira to ibook sta xeria mou den ksana mpika internet me to pc

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...