Jump to content

Xiaomi Mi4 ;;


vasiliskok
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια , μετα απο απειρες ωρες αναζητησης η τελικη αποφαση ειναι γεγονος! Προκειται για το Xiaomi Mi4 !

Η ερωτηση μου ειναι η εξης : minideal ή geekbuying ??? Δεν με πολυ-ενδιαφερει αυτη η διαφορα τιμης που υπαρχει μεταξυ τους , με ενδιαφερει μονο το μαγαζι να ειναι αξιοπιστο. Λοιπον myphonerz ακουω προτασεις - υποδειξεις και θετικα - αρνητικα για τα παραπανω μαγαζια !

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο αξιόπιστα και από προσωπική εμπειρία

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες! Απλα διαβασα οτι στο minideal κανουν ΄μπουγαδες΄στο λογισμικο των κινητων προκειμενου να δουλευουν τα δικτυα 3g και 4g στην Ελλαδα . Και κατι τελευταιο τοσο αυτη εκδοση http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3gb-rom-16gb-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-snapdragon-android-4-4.html

Οσο και αυτη : http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4-5-0Inch-MIUI-V5-Smartphone-Snapdragon-801-Krait-400-Quad-Core-2-5GHz-3GB-16GB-4G-FDD-LTE-Infrared-Remote--White-341378.html?utm_source=shareasale

δουλευουν στα LTE δικτυα της Ελλαδας ;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες! Απλα διαβασα οτι στο minideal κανουν ΄μπουγαδες΄στο λογισμικο των κινητων προκειμενου να δουλευουν τα δικτυα 3g και 4g στην Ελλαδα . Και κατι τελευταιο τοσο αυτη εκδοση http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3gb-rom-16gb-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-snapdragon-android-4-4.html

Οσο και αυτη : http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4-5-0Inch-MIUI-V5-Smartphone-Snapdragon-801-Krait-400-Quad-Core-2-5GHz-3GB-16GB-4G-FDD-LTE-Infrared-Remote--White-341378.html?utm_source=shareasale

δουλευουν στα LTE δικτυα της Ελλαδας ;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

και δεν παιρνεις mx4 απο fastcardtech 175 δολ??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

και δεν παιρνεις mx4 απο fastcardtech 175 δολ??

 

Eιμουν μεταξυ MX4 και Μi4. Οταν τα εβλεπα και τα δυο ειχαν περιπου ιδια τιμη , χαρακτηριστικα κτλ κτλ. Ειναι και τα δυο πανεμορφα και πανισχυρα . Επελεξα ΧΙΑΟΜΙ διοτι εχει τυχει και εχω πιασει στα χερια μου κινητo αυτης της εταιρειας ( και οχι ναυαρχίδα , κινητο της ταξης των 120 ευρω ) και εμεινα εκπληκτος. Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι το μειζου δεν ειναι ποιοτηκο αλλα γοητευτηκα απο το Χiaomi . Το site που μου εστειλες πρωτη φορα το ακουω και δεν εχω ξαν'αγορασει κατι απο κει. Εσυ εχεις εμπειρια απο το παραπανω μαγαζι ;

Συγνωμη που πολυλογω φιλε , αλλα θελω να μπεις στον τροπο σκεψης μου !

Καλο βραδυ :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ηθελα να μαθω για το site οποιος ξερει ας πει γιατι εχω σοκαριστει https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html συγκεκριμενα το εχει στα 175 ΑΛΛΑ στις επιλογες λεει οτι με +25 ευρω σου δινει το 64 gb και με σοκαρει γιατι καταρχην ξερω οτι ειναι δυσευρετο και 2ον γιατι και αν το εβρισκα το εβρισκα με τιμη 350 ευρω++.Ευχαριστω εκ των προτερων οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι το θελω αυτο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

κάλα hit ν run το χω καταταξει το fastcardtech,

αλλά μετα από 20+ αγορές και από το πολυκατηγορούμενο merimobiles

και πολλές απο fastcardtech με όλα καλά

έχω πάμφθηνες κινητάρες σε μισή τιμή κ άπορώ που τα κατηγοράνε ειδικά το μέρι..

 

ανακεφαλαιώνω,με πειπαλ χτυπάω,αφού ρωτήσω πως υπάρχει στοκ και είναι καινούργιο,δέχομαι καθυστερήσεις αποστολής

παραλαμβάνω και σε καμμία περίπτωση δεν πιτεύω οτι θα χω aftersales support

 

αυτά,το ρίσκο αξίζει κατεμέ,άλλωστε ποτέ δεν το πλήρωσα το μάρμαρο ώς τωρα..

 

δειτε mx4,g3,g3 dual sim,g2,nexus 5 να λαλήσετε..

 

εγώ θα χτυπήσω ξανά,αχαχα

 

ωραίο το mi4 αλλά miui είχε θεματάκια πέρυσι και ξενέρωνα,οπότε φέτος mx4,που είναι κ φαρδύ=best browsing

 

αλλα το mi4 είναι πανεμορφο ναι

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε! Οσο αναφορα το θεμα του 4g στην Ελλαδα , εχεις καμια αποψη για αυτην την συσκευη απο αυταο το μαγαζι ;;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε! Οσο αναφορα το θεμα του 4g στην Ελλαδα , εχεις καμια αποψη για αυτην την συσκευη απο αυταο το μαγαζι ;;

το Mi4 λες??

 

κοιτα ,ψαξε ποιο 4g εχουν εδω οι εταιριες.

 

δλδ προσφατα αγορασαν νεο φασμα..νομιζω τωρα μολις σε αποιες περιοχες wind

εφτιαξε καλο το 800,ενω τα παλια 4g εταιριων ηταν 1800..

 

δεν ειμαι σιγουρος αλλα σε τετοιο στυλ νουμερων βλεπεις σε τι εκπεμπει η εταιρια σου

και με αυτο το νουμερο κοιτας αν το υποστηριζει το 4g του κινητου..

 

ειναι κ θεμα περιοχης σου αν εχεις 4g σωστο..

 

για ποια συσκευη ομως ρωτας?mx4?mi4?

εγώ mx4 ή g3 απο fastcard.. θα αγορασω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το Mi4 λες??

 

κοιτα ,ψαξε ποιο 4g εχουν εδω οι εταιριες.

 

δλδ προσφατα αγορασαν νεο φασμα..νομιζω τωρα μολις σε αποιες περιοχες wind

εφτιαξε καλο το 800,ενω τα παλια 4g εταιριων ηταν 1800..

 

δεν ειμαι σιγουρος αλλα σε τετοιο στυλ νουμερων βλεπεις σε τι εκπεμπει η εταιρια σου

και με αυτο το νουμερο κοιτας αν το υποστηριζει το 4g του κινητου..

 

ειναι κ θεμα περιοχης σου αν εχεις 4g σωστο..

 

για ποια συσκευη ομως ρωτας?mx4?mi4?

εγώ mx4 ή g3 απο fastcard.. θα αγορασω

Για το MI4 μιλαω! http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4-5-0Inch-MIUI-V5-Smartphone-Snapdragon-801-Krait-400-Quad-Core-2-5GHz-3GB-16GB-4G-FDD-LTE-Infrared-Remote--White-341378.html?utm_source=shareasale Μολις το παρηγγειλα και ελπιζω να δουλευει το 4g , ειδα βεβαια και τις συχνοτητες και ταιριαζουν. Πηγα εκ του ασφαλους και το πηρα απο το geekbuying διοτι εχω ξαναπαρει πραγματα απο κει και ηταν κομπλε! Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...