Jump to content

Kingzone K2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το KingZone K2 προ μηνός. Δούλεψε κανονικά, όμως πριν 2 μέρες ο ήχος του τηλεφώνου κατά τις συνομιλίες έγινε πολύ αδύνατος. Δυσκολεύομαι να ακούσω τον συνομιλητή μου. Ο ήχος στην αρχή ήταν σωστός. Από τις ρυθμίσεις έχω βάλει την ένταση ήχου στο maximum.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει ή πρόκειται για πρόβλημα του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες σας τα είχα είπα εδώ και ένα μήνα περίπου για αυτό το κωλοκινητό, πολύ πριν καλά καλά το παραλάβω ότι είναι προβληματικό! Το διάβαζα και στο xda αλλά και στο επίσημο forum τους. Εννοείται ότι κάποιοι εδώ είναι τυχεροί και πήραν καλές συσκευές ή απλά δεν έχουν διαπιστώσει το πρόβλημα που έχει η συσκευή τους ή ενώ δουλεύει καλά τελικά θα χαλάσει σαν του φίλου. Εγώ μόλις σήμερα το πρωί ξεμπέρδεψα τελικά γιατί έφτασε το κινητό στα γραφεία του to2c, το έλεγξαν, είδαν ότι όντως δε δουλεύει η sim1 και μου είπαν να διαλέξω όποιο κινητό θέλω απλά να καταβάλω την επιπλέον διαφορά! Έτσι λοιπόν πήρα ένα Ulefone Power και έδωσα μόνο 12$ επιπλέον αφού τα πρώτα λεφτά του Δεκεμβρίου τα είχα αρχικά ξεγράψει και μετά ξεχάσει!!! χαχαχα! Επίσης επειδή είχα γίνει και μέλος στο forum της kingzone να ξέρετε ότι δεν υπάρχει καμία υποστήριξη από την εταιρεία! Μας έχει όλους χεσ...ους! Όποιος λοιπόν μπορεί ας το στείλει πίσω να ησυχάσει μήπως και κερδίσει κάτι. Εγώ το έστειλα μέσα σε 5 μέρες πίσω (με επικοινωνία όμως άμεσα με το to2c και αποστολή βίντεο με το πρόβλημα) και πήρα επιστροφή όλο το ποσό.Και να σας πω ειλικρινά ποτέ δεν έχω δουλέψει δίκαρτο ούτε το χρειάζομαι. Οπότε και με αυτό έκανα μια χαρά τη δουλειά μου αφού δούλευε η sim2. Αλλά το φοβόμουν για όλα αυτά που διαβάζω και για το μοντέλο αλλά και για την εταιρεία!!! Οπότε όσο είσαστε εντός εγγύησης κυνηγήστε την επιστροφή του!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου στειλανε το πισω καπακι απο την εταιρια και έφτιαξα αυτο το προβλημα βαζω λοιπον τις δυο καρτες cosmote που εχω και βλεπει τη μια μετα αλλαζω τις καρτες και παλι βλεπει τη μια, μετα βγαζω τη μια και βαζω την αλλη στη ΣΙΜ1 και τη βλεπει την βγαζω και τη βαζω στη ΣΙΜ 2 παλι τη βλεπει .Βγαζω την καρτα αυτη και κανω το ιδιο με την αλλη και παλι τα ιδια .Μετα του εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμίσεις και μου κανει παλι τα ιδια βλεπει μονο τη μια καρτα σε οποια θεση και να τη βαλω και η αλλη θεση στο τηλεφωνο ειναι αχνη
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με την μπαταρια δεν εχω προβλημα 1 μερα ανετα με κραταει ειναι καλο κινητο για τα λεφτα του αλλα δεν μπορω να κανω με τιποτα εγκατασταση το google play μου βγαζει -505 error....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τελικά το κρατάω.

Θα περίμενα βέβαια να αντέχει δυο μέρες η μπαταρία αλλά και μιάμιση καλά είναι.

Το μόνο ως τώρα που δεν μου άρεσε είναι η ποιότητα ήχου της ανοιχτής συνομιλίας.

Αυτός που σε ακούει δεν το ευχαριστιέται και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, απο τα λιγα μηνύματα που εχει το θέμα για αυτό το κινητό,δεν σχηματισα καλή εικόνα.

Αξίζει να πάρω ένα μεταχειρισμενο για απλή χρηση;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να δουλεύει και να σου κάνει μια καλή τιμή.

Η γυναίκα μου που το έχει εδώ και καιρό δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο θέμα ( δουλεύει μια σιμ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...