Jump to content

Doogee X6 / X6 Pro


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το x6 pro με android 6.0 έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταριας, αλλά έχει βγει το x5 pro max με 4000 μπαταρία και android 6, οπότε θα σου έλεγα να δεις αυτό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος κάτοχος να μας πληροφορήσει για την αντοχή της μπαταρίας.Ειμαι ανάμεσα στο X6 Pro και X5 Pro.Χρισημοποιώ αρκετά δεδομένα και Wifi

 

Με 4G ολη μερα ανοιχτα δεδομενα (να περνω 3 mail) λιγο σερφαρισμα, ελαχιστο εως καθολου fb (μονο λιγο messenger εαν ειναι για δουλεια) τουλαχιστον 20 λεπτα ομηλια, παντα ανοιχτο το Bluetooth και το wifi αλλα οχι μονιμα με συνδεδεμενη συσκευη (και για τις 2 περιπτωσεις) και με λειτουργικο android 6.0 μου παει μια μερα γεματη. (σημερα το εβγαλα 9 παρα το πρωι απο φουλ φορτιση και τωρα ειμαι με 21% μπαταρια). Πιστευω να σε καλυψα. Αλλα επειδη θελω περισσοτερη αυτονομια ψαχνω για root στο android 6.0, τωρα εσυ μπορει να κανεις αλλη χρηση κ να σε καλυπτει. Χωρις να θελω να σε επιρρεασω official rom μεσω wifi σε android 6.0 δεν εχει βγει, αλλα και με την 5 στα ιδια πρεπει να ημουν αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημερα πηρα μεσο fota official update του 6.0 android με ημερομηνια 7-7-2016 (το 6.0 android που εχω φλασαρει ηταν official με ημερομηνία αν θυμαμαι καλα 1-2016). Hotknot παντος δεν υπαρχει... Μιλάω παντα για x6pro.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Εμενα μεσω fota δεν μου βγαζει το android 6. Εχω μεινει στην 5,1.

Εχω το x6 pro.

 

Κοίτα εγώ το dg310 που είχα για να περάσω το lollipop έπρεπε να το κάνω μέσω sp tools...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το dg310 που είχα για να περάσω το lollipop έπρεπε να το κάνω μέσω sp tools...

 

Το ειχα φλασαρει την 6.0 απο needrom.

 

Εγω εχω ενα θεμα (αν κ δεν εκανα μετα το update factory reset) με το που περασα την 6.0 καποια τηλ που χρειάστηκε να κανω ή να με παρουν απο Αθήνα - Θεσσαλονίκη νομιζω αριθμοι του στυλ 211 ή 231 και συνηθως ηταν απο τηλεφωνικό κεντρο, οταν επερνα εγω τηλ μου βγαζει το δυστυχος το τηλέφωνο σταματησε, στην ουσια κρασαρει η εφαρμογη τηλέφωνο με αποτελεσμα σε τηλεφωνικα κεντα να μην μπορω να εχω αριθμητικο πληκτρολόγιο για να επιλέξω νουμερο για να συνδεθω να μιλησω, ενω οταν με περνούν τηλ τέτοιο αριθμοί κρασαρει η εφαρμογή και γειωνει την κληση...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή σε ορισμένα κέντρα (vodafone) τα τηλέφωνα γίνονται κυρίως (απότι έχω καταλάβει) από υπολογιστή και έτσι το κινητό δεν μπορεί να καλέσει τέτοιους αριθμούς... Δοκίμασε να περάσεις την 6.0 με sp tools αλλά κάνε και φορμάτ... Κάνε και ένα backup πριν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικα εκανα downgrade σε 5.1 και ησυχασα με το προβλημα των κλησεων (Αν και ειχα και την official 6.0 του Σεπτεμβριου). Το touch συνεχιζει να εχει προβληματα και επισης και εχω ακομα θεμα με το ligh sensor. Αν ειναι πιο κατω απο την μεση η μπαρα φωτεινοτητας σε πολυ σκοτεινα μεροι σβήνει εντελως ο φωτισμος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα downgrade σε 5.1 και ησυχασα με το προβλημα των κλησεων (Αν και ειχα και την official 6.0 του Σεπτεμβριου). Το touch συνεχιζει να εχει προβληματα και επισης και εχω ακομα θεμα με το ligh sensor. Αν ειναι πιο κατω απο την μεση η μπαρα φωτεινοτητας σε πολυ σκοτεινα μεροι σβήνει εντελως ο φωτισμος.

 

Φίλε λογικά η οθόνη σου θα έχει θέμα και όχι η rom ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την προηγούμενη βδομάδα μου πήραν δώρο το Χ6 Pro, με Android 6.0. Είναι αρκετά καλό για τις ανάγκες μου ως τώρα, αλλά έχω δύο θεματάκια. 1) Έχω κι εγώ τα ίδια προβλήματα με την αφή, αλλά διάβασα παραπάνω και θα δοκιμάσω χωρίς τη ζελατίνα. 2) Δεν μπορώ να βάλω για ήχους κλήσεων κανένα από τα mp3 που έχω στην SD, ούτε ως ήχους επαφής ούτε ως γενικό ήχο κλήσης. Ενώ τα επιλέγω δεν καταχωρούνται. Είχε κανείς τέτοιο πρόβλημα; 3) Ενώ απενεργοποιώ την περιστροφή οθόνης, κατά ένα περίεργο τρόπο αυτό επανέρχεται στην περιστροφή μετά από επανεκκίνηση. Είναι προβλήματα του λειτουργικού ή του κινητού αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σίγουρο τα δύο τελευταία που ανέφερες να οφείλονται σε πρόβλημα του λογισμικού... Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμηση;
Link to comment
Share on other sites

Εεεεε, οχι. μου έχει βγάλει μια ειδοποίηση για αναβάθμιση (που υποθέτω οτι είναι της Doogee), αλλά δεν το δοκίμασα. Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω εμβαθύνει τόσο στα κινητά ακόμη (όλα αυτά με τα roms κτλ δεν τα κατέχω.) Να το κάνω? Επίσης και με τον ήχο του ακουστικού έχω θέμα. είναι όντως χαμηλόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις αναβαθμίσεις και κατέβασε την εφαρμογή mtk engeneering mode απτό playstore και στην κατηγορία sound μπορείς να ξεκλειδωσεις όλες τις δυνατότητες του κινητού ως προς τον ήχο
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα updates, κατέβασα και την εφαρμογή. Όλα δουλεύουν τώρα. Έχω και μία άλλη απορία όμως. Είναι λίγο σπαστικό το ότι σου ανοίγει καινούργιες οθόνες για widgets μόνο προς τα δεξιά και όχι και προς τις δύο κατευθύνσεις ή έστω να γυρνάνε κυκλικά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα updates, κατέβασα και την εφαρμογή. Όλα δουλεύουν τώρα. Έχω και μία άλλη απορία όμως. Είναι λίγο σπαστικό το ότι σου ανοίγει καινούργιες οθόνες για widgets μόνο προς τα δεξιά και όχι και προς τις δύο κατευθύνσεις ή έστω να γυρνάνε κυκλικά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

Ναι υπάρχει. Επειδή εγώ δεν βάζω widgets μάλλον δεν το έχω παρατηρήσει. Προφανώς ο stock launcher δεν έχει τις δυνατότητες και τα εφέ που θες . Μπορείς όμως να κατεβάσεις απτό playstore άλλους launcher πχ Nova launcher που θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λογικά η οθόνη σου θα έχει θέμα και όχι η rom ...

 

Με την οθονη ή με το digitiger; Γιατι πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα του digitiger και απο ali κοστιζει περιπου 10 ευρω, Ελλαδα κανα 30ρι κ βαλε... Απλα ειναι κ ο light sensor που με κανει νουμερα και νομιζω ειναι πανω στο digitiger...

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα τα updates, κατέβασα και την εφαρμογή. Όλα δουλεύουν τώρα. Έχω και μία άλλη απορία όμως. Είναι λίγο σπαστικό το ότι σου ανοίγει καινούργιες οθόνες για widgets μόνο προς τα δεξιά και όχι και προς τις δύο κατευθύνσεις ή έστω να γυρνάνε κυκλικά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

 

Εγω χρησιμοποιω arrow louncher που ειναι εντελος αλλης φιλοσοφιας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Edited by tasos_vl
Link to comment
Share on other sites

Digitiger=οθόνη

Οθόνη=ανάλυση , έτσι τα λέω εγώ σορρυ αμα σε δυσκόλεψα αλλά ενοώ το digitiger. Δοκίμασε να το καθαρίσεις καλά. Ξέρω ακούγεται χαζό αλλά τυχόν σκόνες η υγρά όπως λάδια καμια φορά εμποδίζουν την σωστη αφή.

Edited by Ntouris3
Link to comment
Share on other sites

Digitiger=οθόνη

Οθόνη=ανάλυση , έτσι τα λέω εγώ σορρυ αμα σε δυσκόλεψα αλλά ενοώ το digitiger. Δοκίμασε να το καθαρίσεις καλά. Ξέρω ακούγεται χαζό αλλά τυχόν σκόνες η υγρά όπως λάδια καμια φορά εμποδίζουν την σωστη αφή.

 

Ναι σίγουρα το δυσκολευουν ολα αυτα αλλα φιλε κ με glass τα πραματα ηταν πολυ δυσκολα... Αυτες τις μερες θα μπω ali να το παρω κ σε κανα μηνα τα λεμε...!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά!! θέλω βοήθεια παρέλαβα σήμερα το x6 pro και δεν δέχεται κλήσεις από σταθερό τηλ μου βγάζει μήνυμα ότι δυστυχώς η εφαρμογή τηλέφωνο σταμάτησε και ακυρώνει την κλήση ενώ από κινητό άμα με καλέσουν δουλεύει κανονικά :(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έχω κάνει και διακοπή της εφαρμογής αλλά τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...