Jump to content

Oukitel U7 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχή προς όλους ή συσκευή έβγαλε πρόβλημα στο led flash το οποίο και ψόφησε.

Και δεν το θεωρώ τυχαίο το εψαξα στο ytube και βρήκα να αναφέρουν το ίδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
το τηλεφωνακι πεταει διαφημισεις συνεχεια. Εχει καποιος το ιδιο προβλημα? απεγκατεστησα ολες τις εφαρμογες κι ακομα συνεχιζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το τηλεφωνακι πεταει διαφημισεις συνεχεια. Εχει καποιος το ιδιο προβλημα? απεγκατεστησα ολες τις εφαρμογες κι ακομα συνεχιζει.

 

Εγω το αγορασα πριν 3 μερες και ενω συμφωνω με τους αλλους οτι σαν κινητο ειναι πολυ καλο,λαμβανω συνεχως μυνηματα οτι η ''χ'' εφαρμογη θελει να εγκατασταθει. Και περισσοτερο επιμενει για το προγραμμα superb cleaner, που προσωπικα δεν θελω να το εγκαταστησω. Πολυ εκνευριστικο.

 

Χρησιμοποιω το 360 security και το εχει διαγραψει 3 φορες μεχρι τωρα αλλα αυτο επανερχεται. Εν τω μεταξυ το antivirus που ανεφερα το δειχνει σαν εφαρμογη της Oukitel. Αν καποιος ξερει τι μπορει αν γινει ας πει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχουμε κάποιο νέο για τα προγράμματα που θέλει να βάλει με το ζόρι?

Επίσης, πόσο βαρύ είναι? Γιατί θέλω να το πάρω στη σύζυγο αλλά διάβασα σε αγγλικό site ότι είναι λίγο βαρύ.

Εγώ έχω ενα lg g3 και της αρέσει το μέγεθος, ενώ δεν κάνει τίποτα απαιτητικό στο κινητό.

 

Ακόμα, έχουν περάσει αρκετοί μήνες από τότε που το πήραν κάποιοι, εντυπώσεις μετά από μήνες χρήσης?

 

Το έχω βρει σε κατάστημα κοντά στο σπίτι μου 75€

 

edit: τελικά δεν περίμενα, καθότι ονομαστική εορτή, και πήγα και το πήρα. Δίπλα δίπλα από το lg g3, αν και μέγεθος οθόνης έχουν ίδιο, είναι μεγαλύτερο λόγο του πλαισίου στο κάτω μέρος της οθόνης, και λίγο πιο πλατύ. Ωραίο φαίνεται, ακόμα δεν το έχει ανοίξει... θα δείξει.

Πάντως, γενικά σε forum που διάβαζα, οι περισσότεροι ήταν ευχαριστημένοι, συνυπολογίζοντας φυσικά και τα χρήματα που κοστίζει. Από ότι είδα μάλιστα είναι από Ελληνική αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη, με 1 χρόνο εγγύηση.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο το έχω το κινητό στα χέρια μου εντυπωσιαζομαι όλο και περισσότερο. Α, και δεν προσπαθεί να εγκαταστήσει κανένα πρόγραμμα. Μάλλον κάτι άλλο έφταιγε στο φίλο παραπάνω

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το touch δεν ανταποκρίνεται σωστά όταν είναι στη φόρτιση αλλά δεν φταίει το κινητό. Φταίει η γείωση του καλωδίου usb. Το είχε άλλος αυτό το πρόβλημα???

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα!Το εχω περιπου 2 μηνες και δεν ειχα κανενα προβλημα

Απο εχθες αρχισαν να μου κολανε οι εφαρμογες μεσεντζερ,ινσταγκραμ και μερικα παιχνιδια και κρασαραν τα παντα.Καθως βγαζει και μηνυμα οτι δεν αποκρινεται

Εψαξα και ειδα,ακομα και στο youtube υπαρχει βιντεο, οτι με πατημενη το v+ και τον on/off με παει σε ενα μενου που εχει επιλογες recover,fastboot,normal

Aν επιλεξω το πρωτο θα πρεπει να με φερει σε ενα νεο μενου για hardreset και διαφορες αλλες επιλογες.Οταν το επιλεγω ομως μου βγαζει 'καμια εντολη'

Οταν με το καλο ξανα μπαινω μεσα το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα σαν συσκευη αλλα συνεχιζει να εχει προβλημα με τις περισσοτερες εφαρμογες

Ξερει κανεις κατι? Aντιπροσωπεια για να το στειλω αν χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία είναι Θεσσαλονίκη αλλά είμαι σε διακοπές και δεν έχω το κουτί να σου πω που.

 

Μάλλον με wipe dalvik λύνεται το προβλημά σου. Θα το δοκιμάσω κι εγώ και θα σου πω

 

Δοκιμάσες να κάνεις wipe data στις προβληματικές εφαρμογές μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου?

 

Επίσης, μπορείς να δώσεις το λινκ του youtube video που λες?

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο μου βγάζει. Για να σε βάλει σε μενού ώστε να κάνεις wipe θέλει μάλλον custom recovery

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση: σε όσους έχουν γο κινητό και τους εμφανίζονται μηνύματα για να εγκαταστήσουν προγράμματα που δεν τα έχουν κατεβάσει, και διαφορά αντίστοιχα διαφημιστικά κόλπα, απενεργοποιείτε ΑΜΕΣΑ το πρόγραμμα συστήματος "Search service". Για να μειώσει το κόστος πώλησης η εταιρία έχει βάλει το συγκεκριμένο app για προώθηση άλλων app. Για την απενεργοποίηση δεν χρειάζεται root φυσικά.

 

Γενικά, μετά από τόσο καιρό, μόνο καλά λόγια έχω για ένα τέτοιο κινητό με μόλις 80 ευρώ.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάντως η σύζυγος μου που το έχει από το καλοκαίρι είναι πολύ ευχαριστημένη. Έχει βγει πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...