Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι το P1c58 με android 6.01. Το ζήτημα δεν είναι ότι δεν δουλευει το ραδιόφωνο, αλλά ότι δεν υπάρχει καν η εφαρμογή. Γι' αυτό ζητάω να μου στείλετε το apk.

 

Από που το πήρες κι είχε αυτή τη κινεζορομ? Γιατί δεν ζητησες την ευρωπαϊκή? Τώρα ή πρέπει να το πας αν γίνεται να στην περάσει το κατάστημα ή διάβασε εδώ μέσα πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PANKAN πρέπει να του αλλάξεις rom και να του περάσεις την ευρωπαϊκή. Από την P1c58 λείπουν πολλά.

 

Μετά θα έχεις και ράδιο και απ όλα.

Δες τις οδηγίες της σελίδας 19 και διάβασε και το δικό μου ποστ #666 όπως και το link που έχω εκεί.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα το κοιτάξω.

Στο μεταξύ όμως μιας και το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου (μόνο το ραδιόφωνο μου λείπει), θα ήταν πιο απλό για μένα αν μου έστελνε κάποιος το apk. Προφανώς κάποιος με ρουταρισμένο τηλέφωνο για να έχει πρόσβαση στο apk.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει πολλες φορες να αγοραζετε συσκευη με a42 Ευρωπαικη ρομ οχι με κινεζορομ και μετα σας λειπη το ενα λειπη το αλλο κοκ και πρεπει να μπαινεται σε διαδικασιες βγαλε βαλε το λεω για ποιο ευκολια σας.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει πολλες φορες να αγοραζετε συσκευη με a42 Ευρωπαικη ρομ οχι με κινεζορομ και μετα σας λειπη το ενα λειπη το αλλο κοκ και πρεπει να μπαινεται σε διαδικασιες βγαλε βαλε το λεω για ποιο ευκολια σας.:)

Απλώς από περιέργεια. Τι έχετε διαπιστωσει να λείπει από τις κινέζικες ρομ;

Εγώ το τηλέφωνο το αγόρασα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί στην Άρτα (ζω στην Αθήνα). Ήταν τότε το φτηνότερο μαγαζί στο skroutz (195). Το έβρισκα και πολύ φτηνότερο στο geekbuying (126) αλλά προτίμησα να το πάρω απο Ελλάδα για να έχω το πλεονέκτημα της εύκολης και χωρίς δικαιολογίες επιστροφής μέσα σε 14 μέρες από την αγορά.

Ήξερα από πριν ότι ήταν "κινέζικο" και με εξαίρεση το ραδιόφωνο δεν μου έχει λείψει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς από περιέργεια. Τι έχετε διαπιστωσει να λείπει από τις κινέζικες ρομ;

Εγώ το τηλέφωνο το αγόρασα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί στην Άρτα (ζω στην Αθήνα). Ήταν τότε το φτηνότερο μαγαζί στο skroutz (195). Το έβρισκα και πολύ φτηνότερο στο geekbuying (126) αλλά προτίμησα να το πάρω απο Ελλάδα για να έχω το πλεονέκτημα της εύκολης και χωρίς δικαιολογίες επιστροφής μέσα σε 14 μέρες από την αγορά.

Ήξερα από πριν ότι ήταν "κινέζικο" και με εξαίρεση το ραδιόφωνο δεν μου έχει λείψει κάτι άλλο.

 

Όλοι λένε ότι η κινέζικη βγάζει προβλήματα και είναι ημιτελής. Επίσης δεν παίρνει αναβαθμίσεις.Αυτο το μαγαζί απ όπου το αγορασες πουλαει με κινέζικες ρομ. Καλύτερα να το επαιρνες από κινα πολύ πιο φτηνά και με περασμένη την Α42 EU.

Όσοι πάντως έχουμε την επίσημη ευρωπαϊκή είμαστε ευχαριστημένοι.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Απλώς από περιέργεια. Τι έχετε διαπιστωσει να λείπει από τις κινέζικες ρομ;

Εγώ το τηλέφωνο το αγόρασα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί στην Άρτα (ζω στην Αθήνα). Ήταν τότε το φτηνότερο μαγαζί στο skroutz (195). Το έβρισκα και πολύ φτηνότερο στο geekbuying (126) αλλά προτίμησα να το πάρω απο Ελλάδα για να έχω το πλεονέκτημα της εύκολης και χωρίς δικαιολογίες επιστροφής μέσα σε 14 μέρες από την αγορά.

Ήξερα από πριν ότι ήταν "κινέζικο" και με εξαίρεση το ραδιόφωνο δεν μου έχει λείψει κάτι άλλο.

 

H κινεζικη rom ειναι φτιαγμενη για την κινα, εχεις εφαρμογες αχρηστες για την ευρωπη οι οποιες ισως να ειναι παγωμενες ,γτ αν ξεκινησουν θα σε ταραξουν στα κινεζικα, πως δεχτηκες να το παρεις απο ελλαδα να το πληρωσεις παραπανω χωρις μαλιστα να απαιτησεις row rom, κατα την δικη μου αποψη αυτοι ειναι οι κακοι επαγγελματιες, και φυσικα επειτα δημιουργειται η γνωμη οτι τα κινεζικα κινητα ειναι μαπα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το apk που δίνει ο adi32 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929475#post6929475

Τι είδους apk είναι αυτή που τελειώνει σε gz; Πως εγκαθίσταται; Όταν σβήνω το gz μου βγάζει πρόβλημα και δεν εγκαθίσταται.

 

Όλοι λένε ότι η κινέζικη βγάζει προβλήματα και είναι ημιτελής. Επίσης δεν παίρνει αναβαθμίσεις.Αυτο το μαγαζί απ όπου το αγορασες πουλαει με κινέζικες ρομ. Καλύτερα να το επαιρνες από κινα πολύ πιο φτηνά και με περασμένη την Α42 EU.

Όσοι πάντως έχουμε την επίσημη ευρωπαϊκή είμαστε ευχαριστημένοι.

Σε μενα πάντως η κινεζικη ρομ είναι απόλυτα σταθερή και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Αν εξαιρέσεις την έλλειψη ραδιοφώνου. Και δεν έχει και κινέζικες εφαρμογές για να κάνουν ολα αυτά τα άσχημα που περιγράφεις.

Όσο για το από που ήταν καλύτερα να το αγοράσω θα σου πω ότι ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα ρίσκα και επίσης ότι όποιος έχει καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

H κινεζικη rom ειναι φτιαγμενη για την κινα, εχεις εφαρμογες αχρηστες για την ευρωπη οι οποιες ισως να ειναι παγωμενες ,γτ αν ξεκινησουν θα σε ταραξουν στα κινεζικα, πως δεχτηκες να το παρεις απο ελλαδα να το πληρωσεις παραπανω χωρις μαλιστα να απαιτησεις row rom, κατα την δικη μου αποψη αυτοι ειναι οι κακοι επαγγελματιες, και φυσικα επειτα δημιουργειται η γνωμη οτι τα κινεζικα κινητα ειναι μαπα.

 

Πόσο δίκιο έχεις. !! Συμφωνω απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος μπορεί να απαντήσει εμπεριστατωμένα εάν με την Ευρωπαϊκή ΡΟΜ παίζει η 20 μπάντα ή είναι hardware θέμα?

Και κάτι ακόμα, η έκδοση 2gb και 3 gb φοράνε την ίδια ΡΟΜ?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους apk είναι αυτή που τελειώνει σε gz; Πως εγκαθίσταται; Όταν σβήνω το gz μου βγάζει πρόβλημα και δεν εγκαθίσταται.

 

Σε μενα πάντως η κινεζικη ρομ είναι απόλυτα σταθερή και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Αν εξαιρέσεις την έλλειψη ραδιοφώνου. Και δεν έχει και κινέζικες εφαρμογές για να κάνουν ολα αυτά τα άσχημα που περιγράφεις.

Όσο για το από που ήταν καλύτερα να το αγοράσω θα σου πω ότι ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα ρίσκα και επίσης ότι όποιος έχει καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

 

Δηλαδη με τα ελληνικα την γλωσσα μας δεν εχεις θεμα;μονο το ραδιο λειπη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους apk είναι αυτή που τελειώνει σε gz; Πως εγκαθίσταται; Όταν σβήνω το gz μου βγάζει πρόβλημα και δεν εγκαθίσταται.

 

Σε μενα πάντως η κινεζικη ρομ είναι απόλυτα σταθερή και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Αν εξαιρέσεις την έλλειψη ραδιοφώνου. Και δεν έχει και κινέζικες εφαρμογές για να κάνουν ολα αυτά τα άσχημα που περιγράφεις.

Όσο για το από που ήταν καλύτερα να το αγοράσω θα σου πω ότι ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα ρίσκα και επίσης ότι όποιος έχει καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

 

Έτσι μου το έβγαλε το titanium backup Μήπως θέλει unzip?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με τα ελληνικα την γλωσσα μας δεν εχεις θεμα;μονο το ραδιο λειπη;
Τι εννοείς πρόβλημα με τα Ελληνικά; Με το δικό μου γράφεις κανονικά Ελληνικά και κάνεις παντού αναζητήσεις χωρίς πρόβλημα.

 

Να ευχαριστήσω και αυτούς που μου άνοιξαν τα μάτια για το συμπιεσμένο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόβλημα με τα Ελληνικά; Με το δικό μου γράφεις κανονικά Ελληνικά και κάνεις παντού αναζητήσεις χωρίς πρόβλημα.

 

Να ευχαριστήσω και αυτούς που μου άνοιξαν τα μάτια για το συμπιεσμένο αρχείο.

 

Τελικα παιζει το ραδιο με αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιζει το ραδιο με αυτο ?
Δυστυχώς όχι. Μου βγάζει parse error και δεν εγκαθίσταται η εφαρμογή. Οπότε παραμένει η παράκληση για το apk ραδιοφώνου του Vibe p1.
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να βρεθεί κάποιος που το έχει ρουτάρει, γιατί αν ρουταριστεί δεν θα παίρνει τα OTA updates.

Σου βρήκα όμως αυτό http://s8.dosya.tc/server/ueochi/LenovoFMRadio.apk.zip.html

Αν και πιστεύω ότι θα πρέπει να ρουτάρεις το δικό σου και να κάνεις την εφαρμογή αυτή, εφαρμογή συστήματος για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Που πάμε ρε παιδιά να αφαιρέσουμε την πρόβλεψη κειμένου;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον ορθογραφικό έλεγχο? Γλώσσα και εισαγωγή.

 

Ευχαριστώ νασαι καλά όλο το προσπερναγα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να βρεθεί κάποιος που το έχει ρουτάρει, γιατί αν ρουταριστεί δεν θα παίρνει τα OTA updates.

Σου βρήκα όμως αυτό http://s8.dosya.tc/server/ueochi/LenovoFMRadio.apk.zip.html

Αν και πιστεύω ότι θα πρέπει να ρουτάρεις το δικό σου και να κάνεις την εφαρμογή αυτή, εφαρμογή συστήματος για να δουλέψει.

Σ' ευχαριστώ, με έφτιαξες.

Το ραδιόφωνο που μου έστειλες δουλεύει άψογα ΧΩΡΙΣ ρουτάρισμα.

Και δεν ήταν κάτι απλό, μιας και στο play σπανίζουν τα ραδιόφωνα. Βρήκα μόνο ένα, που ομως απαιτούσε ρουτάρισμα. Όλα τα άλλα ραδιόφωνα που βρήκα ήταν ιντερνετικά.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να βρεθεί κάποιος που το έχει ρουτάρει, γιατί αν ρουταριστεί δεν θα παίρνει τα OTA updates.

Σου βρήκα όμως αυτό http://s8.dosya.tc/server/ueochi/LenovoFMRadio.apk.zip.html

Αν και πιστεύω ότι θα πρέπει να ρουτάρεις το δικό σου και να κάνεις την εφαρμογή αυτή, εφαρμογή συστήματος για να δουλέψει.

 

Παραθέτω το apk του Ραδιοφώνου με τις αντίστοιχες Οδηγίες.Προσοχή αυστηρώς κατάλληλο για χρήστες ρουτ

https://mega.nz/#F!jU8QFIIS!50WQxN5H8tYK8w1NwCMi6g

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Ο ebuyer από τον οποίο το αγόρασα μου είπε ότι έχει περάσει κάποια Αγγλική/Ευρωπαϊκή έκδοση του firmware. Στο status βλέπω P1C72. Φαντάζομαι πως πρέπει να ακολουθήσω τις οδηγίες που έχουν δοθεί εδώ, σωστά;
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...