Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλάκα κάνεις..μακραν η καλυτερη της αγοράς...Πολλόι μπερδευονται απο τις καλες οθονες των galaxy και νομιζουν οτι εχουν καλή κάμερα..!!!μετα το 950 παμε 1020 και μετα 808 και Ν8...Στο τομεα Camera δεν υπαρχει ανταγωνιστης,,,(ποτέ δεν υπήρχε για την ακριβεια)

Έχοντας δει συγκριτικά στην ΟΘΟΝΗ του υπολογιστή μου θα έλεγα ότι είναι μέσα στις καλύτερες,μακράν η καλύτερη χλωμό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι εμενα εφτιαξε μια χαρα μεσω WDRT και καλου κακου στην αρχη μη το επαναφερεις απο καποιο backup!

 

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση αλλα δεν το εβλεπε το προγραμμα,ειχα προβλημα με Drivers Lumia BootMgr. Δεν ξερω γιατι,ειχα το original cable απο το κουτι αλλα τιποτε.Μονο σαν δισκο το βλεπω.Προσπαθησα και volume down & power on παλι τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση αλλα δεν το εβλεπε το προγραμμα,ειχα προβλημα με Drivers Lumia BootMgr. Δεν ξερω γιατι,ειχα το original cable απο το κουτι αλλα τιποτε.Μονο σαν δισκο το βλεπω.Προσπαθησα και volume down & power on παλι τιποτε.

 

Δοκίμασε λίγο αυτό που έκανε κάποιος "I got it to work for me after a bit of work. Instead of finding the phone on the first screen I had to click the "My device was not detected" button. Then chose Lumia on the next screen. Then, on the third screen, I had to restart the phone (power button + volume down). Then the tool found my device and was able to fix it"

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος s7 edge αλλα και 950xl θεωρω πως οι φωτογρφιες του samsung ειναι καλυτερες.

Σαφως ομως ειναι απο τις τοπ της αγορας αυτη τη στιγμη.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος s7 edge αλλα και 950xl θεωρω πως οι φωτογρφιες του samsung ειναι καλυτερες.

 

Σαφως ομως ειναι απο τις τοπ της αγορας αυτη τη στιγμη.

 

Αυτό το HDR που διαλέγεις ποσο ποσοστό τον εικόνων που τραβηχτηκαν να μπλεκοντε μαζί είναι το κάτι αλλο και δεν υπάρχει αλλου

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής στην φόρτιση την συσκευή την έχω 8 μέρες και είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει,από 80-85% ξαφνικά πάει 100% και μετά αποφορτίζεται τρομακτικά γρήγορα,πάει στο 50%-60% σε 1-1,5 ώρα!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω αλλάξει τρια tempered glass και της Nillkin και κανένα δεν εφαρμόζει καλά στις γωνίες,όλα κάνουν φυσαλίδα γκρρρρρ
Link to comment
Share on other sites

Από σέρβις Ελλάδα τι παίζει παιδιά; είναι κάνεις σας που ενδιαφέρεται για επιστροφή σε Android;
Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος s7 edge αλλα και 950xl θεωρω πως οι φωτογρφιες του samsung ειναι καλυτερες.

Σαφως ομως ειναι απο τις τοπ της αγορας αυτη τη στιγμη.

 

Μπα, δεν νομίζω. Ειδικά στις βραδυνές η ψαλίδα μεγαλώνει πολύ υπέρ του 950

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω. Ειδικά στις βραδυνές η ψαλίδα μεγαλώνει πολύ υπέρ του 950

 

Εχω ακριβως την αντιθετη αποψη!!

Τα ειχα κ τα 2 στις διακοπες μαζι μου κ τραβουσα τις ιδιες φωτος επι δυο... για τα δικα μου ματια σχεδον ολες του samsung ηταν καλυτερες. Και ειδικα οι πιο βραδινες ή σκοτεινες.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως την αντιθετη αποψη!!

Τα ειχα κ τα 2 στις διακοπες μαζι μου κ τραβουσα τις ιδιες φωτος επι δυο... για τα δικα μου ματια σχεδον ολες του samsung ηταν καλυτερες. Και ειδικα οι πιο βραδινες ή σκοτεινες.

 

Στο κινητό τις έβλεπες ή σε pc?

Ανέβασε μερικές να δούμε στο σωστό νήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό τις έβλεπες ή σε pc?

Ανέβασε μερικές να δούμε στο σωστό νήμα.

 

Στο pc εννοειται τις βλεπω...

Να ανεβασω αλλα ποιο ειναι ομως το σωστο νημα?!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Στο pc εννοειται τις βλεπω...

Να ανεβασω αλλα ποιο ειναι ομως το σωστο νημα?!

 

Στο "φωτογραφίες από Windows κινητά" μάλλον...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τρολάρεις...Ή είχες λερωμένο φακο στο 950 ή ελλατωματικο..

 

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21306_Smartphone_camera_head_to_head.php

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τρολάρεις...Ή είχες λερωμένο φακο στο 950 ή ελλατωματικο..

 

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21306_Smartphone_camera_head_to_head.php

Εντάξει, σχεδόν όλες οι φώτο είναι με crop, που όπως ξέρουμε είναι το αδύνατο σημείο του s7.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω αλλάξει τρια tempered glass και της Nillkin και κανένα δεν εφαρμόζει καλά στις γωνίες,όλα κάνουν φυσαλίδα γκρρρρρ

 

Αστο και γω τα ιδια πεταξα 30€ για 3 καλα tempered glasses. Μη το παλεψεις αλλο αν οχι σε όλες τις γωνιες εστω σε μια θα κανει μεγαλη φουσκαλα και ειναι απαισιο αμα το ψαξεις πολλοι το αναφερουν σα προβλημα. Απλη ζελατινουλα αναγκαστικά...

Link to comment
Share on other sites

Αστο και γω τα ιδια πεταξα 30€ για 3 καλα tempered glasses. Μη το παλεψεις αλλο αν οχι σε όλες τις γωνιες εστω σε μια θα κανει μεγαλη φουσκαλα και ειναι απαισιο αμα το ψαξεις πολλοι το αναφερουν σα προβλημα. Απλη ζελατινουλα αναγκαστικά...

 

Πραγματικά με ενοχλεί πολύ στο μάτι θέλω να το βγάλω πάλι και ας κάνει ότι γρατζουνιές θέλει

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με ενοχλεί πολύ στο μάτι θέλω να το βγάλω πάλι και ας κάνει ότι γρατζουνιές θέλει

 

Ειναι πολυ χαλια δεν ευχαριστιεσαι καθολου το τηλεφωνο, βαλε μια κλασικη ζελατινα και καθαρισες. την εβαλα προσεκτικα δε πηρε φουσκαλες και ησυχασα ειναι τελειο.

Ειχα παει σε ενα καταστημα για θηκη και μου λεει βαλε και γυαλι. Του λεω αστο εχει θεμα το 950xl με τα tempered. Μου λεει θα στη βαλω εγω και αν δε μπει καλα δε θα στη χρεωσω. Του λεω αστο καλυτερα θα πεταξεις τσαμπα εμπορευμα...:p

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι είχε καταργηθεί η εφαρμογή ραδιόφωνο. Αλλά μόλις συνδέω τα ακουστικά και πατήσω το volume έχω κανονικά ραδιόφωνο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160901/a272dc69bf47e882a542f11864ff8296.jpg

 

Υ.γ.Το tempered glass είναι το πιο λεπτό της nillkin. Πέρα από ένα δικό μου λάθος, ούτε φουσκαλες, ούτε τίποτε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι είχε καταργηθεί η εφαρμογή ραδιόφωνο. Αλλά μόλις συνδέω τα ακουστικά και πατήσω το volume έχω κανονικά ραδιόφωνο.

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160901/a272dc69bf47e882a542f11864ff8296.jpg

 

 

 

Υ.γ.Το tempered glass είναι το πιο λεπτό της nillkin. Πέρα από ένα δικό μου λάθος, ούτε φουσκαλες, ούτε τίποτε.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίμενε ρε άνθρωπε δηλαδή βάζεις τα ακουστικά και ενεργοποιητε μόνο του;

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην σβηνει ποτε η οθονη κλειδωματος;αναφερομαι στην περιπτωση που χρησιμοποιω την πλοηγηση της microsoft χωρις προορισμο. Στην οθονη κλειδωματος εχει μεχρι 5 λεπτα λειτουργεια.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε ρε άνθρωπε δηλαδή βάζεις τα ακουστικά και ενεργοποιητε μόνο του;

 

Sent from mTalk

Βάζοντας τα ακουστικά και πατώντας volume + ή -, ανοίγει η καρτέλα του ραδιοφώνου. Πατάω play και παίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...