Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο! Ή νεξοπαρεα μεγαλωνει πολύ γρήγορα!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!! Αν δει κανείς flashdeal στα 499 ας ρίξει ένα σχόλιο μπας και προλάβουμε..

Δεν ειναι 499 αλα ειναι καλη τιμη....

http://www.amazon.it/gp/offer-listing/B017EOVF8U/ref=olp_f_primeEligible?ie=UTF8&f_new=true&f_primeEligible=true

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι χάθηκε αλλά μετά από ένα μήνα ήρθε!

444c11630b6c00480c7042d65af0fa68.jpg

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ το δικό μου το 32αρι θα το βάλω για πώληση τον άλλο μήνα και θα πάρω το 64αρι λίγα τα 32 μια Ρομ,,gapps και ένα nandroind και γέμισε

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Υπερβολικά καλό το finger scanner.

 

Έβαλα την spigen thin fit. Πολύ καλή. Το πρόβλημα είναι να την βγάλεις όμως!! Μου σπασε τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως παιδιά εγώ το δικό μου το 32αρι θα το βάλω για πώληση τον άλλο μήνα και θα πάρω το 64αρι λίγα τα 32 μια Ρομ,,gapps και ένα nandroind και γέμισε

Στέφανε... 2 Nandroid + 1rom+gapps +αρκετά downloads στον φάκελο download + εφαρμογές καμιά 100 +κάποιες φώτο =4gb ελεύθερα , δυστυχώς παιδιά ειδικά σε Nexus τα 64 ειναι must .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς ειδικά σε νεξους λίγα τα 32 αμέσως μετά τις γιορτές πώληση και αγορά το 64αρι ,ψηνομαι για το frost white :)
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς ειδικά σε νεξους λίγα τα 32 αμέσως μετά τις γιορτές πώληση και αγορά το 64αρι ,ψηνομαι για το frost white :)

Nαι ναι το Frost White κ..ο λεει :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω ένα USB otg dual και θα έχω εκεί τα backup και τις ρομ. Όπως άλλωστε Ελεάννα και μέχρι τώρα και σε άλλα κινητά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κάποιος πώς βάζεις τόνους με Swiftkey?

 

παρατεταμένο κράτημα στο φωνήεν???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παρατεταμένο κράτημα στο φωνήεν???

Ήμουν με την ιδέα πως με παρατεταμένο φωνήεν θα έβγαζε το σύμβολο! :p Ευχαριστώ Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με την ιδέα πως με παρατεταμένο φωνήεν θα έβγαζε το σύμβολο! :p Ευχαριστώ Κώστα.

 

Στο δικό μου βγάζει και σύμβολο. Αναλόγως πόσο θα το κρατήσω. Έχει δύο layers. Αλλά δεν έχω swiftkey. Προσωπικά είμαι φανατικός του Fleksy. Ειδικά αν το μάθεις με το swipe του και την πάρα πολύ εύκολη εκμάθηση καινούριων λέξεων σε συνδυασμό με το μινιμαλιστικό του design το θεωρώ το καλύτερο. Και Έλληνας dev, έτσι για να στηρίζουμε και τους δικούς μας.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μακριά από spigen. Ή ποιότητα έχει πέσει. Το τζάμι έχει πρόβλημα να κολλάει στις άκρες. Κρίμα για την spigen.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Στο να κολλάει! Είναι ή 5 φορά που παίρνω γυαλί spigen γενικά αλλά για το nexus άθλια ποιότητα!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά - http://www.intelliarmor.com/ , η εταιρία είναι κορυφή και με κορυφαία ποιότητα .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο να κολλάει! Είναι ή 5 φορά που παίρνω γυαλί spigen γενικά αλλά για το nexus άθλια ποιότητα!

 

Ναι το γραφουν γενικα στο xda. Πολυ κραξιμο για το γυαλι αυτο. Εγω παρηγγειλα το Orzly που λενε καλα λογια γιατι τα αλλα δεν τα βρισκω Ευρωπη. Βεβαια ετσι οπως παει δεν θα εχει διαφορα να παραγγειλω απο Κινα ή Αμερικη. Θυμηθηκα γιατι εχω κοψει το Amazon τοσα χρονια, αλλα δυστυχως ουτε θηκες ουτε γυαλια ουτε προφανως τη συσκευη βρισκω αλλου online. Με amazon.fr ακομα να παραλαβω το κινητο (πριν 20 λεπτα λεπτα εγινε επιτελους update το status οτι εφτασε στο Αεροδρομιο ενω κανονικα σημερα θα πρεπε να το παραλαβω Πατρα συμφωνα με το estimation της amazon). Απο amazon.co.uk πρωτη παραγγελια κατι καλωδια usb-c to usb-3 και ανταπτορες στις 17 και τα περιμενω στις 5 Ιανουαριου !!!! Δευτερη παραγγελια θηκη Spigen Ultra Hybrid και γυαλι Orzly στις 24 και απο τις 24 το status ειναι "Shipping today"!!!! Οσες φορες κι αν επικοινωνω (και με chat στο αγγλικο amazon) λενε οτι θα φυγει σημερα και οτι ειναι στο τελικο σταδιο για να φυγει (btw, και τα δυο ηταν In Stock). Απλα απαραδεκτο το amazon, γι αυτο το αποφευγω χρονια. Δυστυχως ομως και το expansys δεν εχει ποικιλια...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρρυ κιόλας, αλλά τι ζόρες είναι αυτός με τα screen protectors. Το κινητό το κουβαλάτε στο βαλιτσάκι με τα εργαλεία και το γυαλόχαρτο;

Ότι συσκευή είχα με Gorilla Glass και μετά δεν έχω βάλει screen protector σε συσκευή και δεν είχα ποτέ θέμα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρρυ κιόλας, αλλά τι ζόρες είναι αυτός με τα screen protectors. Το κινητό το κουβαλάτε στο βαλιτσάκι με τα εργαλεία και το γυαλόχαρτο;

Ότι συσκευή είχα με Gorilla Glass και μετά δεν έχω βάλει screen protector σε συσκευή και δεν είχα ποτέ θέμα...

 

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω πρωτη φορα θα βαλω. Μεχρι και τη θηκη που ειχα στο G3 (η οποια ηταν θηκαρα!) την βαρεθηκα στο 6μηνο και την εβγαλα. Το μονο που με αγχωνει ειναι το μεγεθος γι αυτο θα το δοκιμασω αρχικα με γυαλι και θηκη. Στη πορεια μαλλον θα τα βγαλω και τα δυο γιατι θα με "κουρασουν"!

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω πρωτη φορα θα βαλω. Μεχρι και τη θηκη που ειχα στο G3 (η οποια ηταν θηκαρα!) την βαρεθηκα στο 6μηνο και την εβγαλα. Το μονο που με αγχωνει ειναι το μεγεθος γι αυτο θα το δοκιμασω αρχικα με γυαλι και θηκη. Στη πορεια μαλλον θα τα βγαλω και τα δυο γιατι θα με "κουρασουν"!

 

Ναι και μένα με κούραζαν οι screen protectors και το κυριότερο δεν έχεις αυτό το feel και την αποκριση που πρέπει, ειδικά σε τέτοιες κινητάρες που έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά και πραγματικά χαίρεσαι να τις αγγίζεις.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρρυ κιόλας, αλλά τι ζόρες είναι αυτός με τα screen protectors. Το κινητό το κουβαλάτε στο βαλιτσάκι με τα εργαλεία και το γυαλόχαρτο;

Ότι συσκευή είχα με Gorilla Glass και μετά δεν έχω βάλει screen protector σε συσκευή και δεν είχα ποτέ θέμα...

 

Δεν είναι θέμα μικρογρατσουνιών. Είναι θέμα πτώσης. Και να σου πω. Εγώ έγω πρόσφατο. Μία μέρα πριν φτάσει το νέξους στα χέρια μου. Έχοντας το G3 στο χέρι στην δουλειά παραπατάω και μου πέφτει. Έσκασε στην γωνία του γραφείου με τον οθόνη. Γυρνάω και βλέπω το tempered glass ραγισμένο παντού. Σε όλη του την επιφάνεια. Καταλαβαίνεις λοιπόν τι ανακούφιση ένιωσα. Θα μπορούσε να έχει σπάσει η οθόνη αν δεν το είχα. Φυσικά και χάνεις σε κάτι αλλά κερδίζεις σε άλλα. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οποίος λέει ότι το glass δεν έχει την αίσθηση και το touch της γυμνής οθόνης έχει να βάλει χρόνια, αυτή τη στιγμή φοραω της orzly που είναι φοβερό tempered με εξαιρετική αίσθηση και φυσικά απόκριση σαν να μην φοράς protector μέσα στις επόμενες μέρες περιμένω και το inteliglass από Αμερική ,όσο για τον αν χρειάζεται μπορώ να σας δείξω πως έγινε ένα glass που είχα στο note 4 ύστερα από πτώση και κράτησε την οθόνη ανέπαφη ,το κρατησα και δεν το πεταξα ως ένδειξη ευγνωμοσύνης που μου έσωσε το τηλέφωνο:D
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...