Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε σε ποιο απο τα 2 πηγαινουμε?Ειναι μικτο το feedback.Δεν θελω αλλο κινητο σε περιπτωση ελλλειψης ανταλλακτικων.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε σε ποιο απο τα 2 πηγαινουμε?Ειναι μικτο το feedback.Δεν θελω αλλο κινητο σε περιπτωση ελλλειψης ανταλλακτικων.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ο καθένας θα σου πει να πας εκεί που είχε καλή εξυπηρέτηση κτλ και λογικό . Προσωπικά δεν με χάλασε που έγινε η αλλαγή κινητού, μιας και πλησίαζε η εγγύηση του nexus στην λήξη της .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας θα σου πει να πας εκεί που είχε καλή εξυπηρέτηση κτλ και λογικό . Προσωπικά δεν με χάλασε που έγινε η αλλαγή κινητού, μιας και πλησίαζε η εγγύηση του nexus στην λήξη της .
Κατανοητό απλά έχω ακόμα 7 μήνες εγγύηση και δεν θέλω με τίποτα να μου φορτώσουν κανένα mate 9.Θα προσπαθήσω το service στον Κηφισό

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό απλά έχω ακόμα 7 μήνες εγγύηση και δεν θέλω με τίποτα να μου φορτώσουν κανένα mate 9.Θα προσπαθήσω το service στον Κηφισό

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δεν νομίζω ότι είναι "φόρτωμα" το mate 9 . Προσωπικά, που το δουλεύω μια εβδομάδα, μου φαίνεται μια χαρά . Ίσως από τα καλύτερα που πωλούνται αυτή την στιγμή και δεν ξεφευγουν σε τρελές τιμές .

Σίγουρα δεν είναι stock και θα ξινισει λίγο στην αρχή , αλλά οκ .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας θα σου πει να πας εκεί που είχε καλή εξυπηρέτηση κτλ και λογικό . Προσωπικά δεν με χάλασε που έγινε η αλλαγή κινητού, μιας και πλησίαζε η εγγύηση του nexus στην λήξη της .

 

Ακόμη και με λήξη της εγγύησης είναι υποχρεωμένοι βάση ανακοίνωσης της google να επισκευαστεί ή να αντικατασταθεί χωρίς κανένα έξοδο... Μιλάμε για ελλατωμα του hardware και σε καμία περίπτωση δεν φταίει ο χρηστης. Το θέμα είναι αν το αποδεχτεί η huawei και δεν το φορτώσει σε σένα..σε όσους έχουν τεσπα 6p. Προσωπικά εγώ νομίζω πως θα κάνει την πάπια το σέρβις για να τα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με λήξη της εγγύησης είναι υποχρεωμένοι βάση ανακοίνωσης της google να επισκευαστεί ή να αντικατασταθεί χωρίς κανένα έξοδο... Μιλάμε για ελλατωμα του hardware και σε καμία περίπτωση δεν φταίει ο χρηστης. Το θέμα είναι αν το αποδεχτεί η huawei και δεν το φορτώσει σε σένα..σε όσους έχουν τεσπα 6p. Προσωπικά εγώ νομίζω πως θα κάνει την πάπια το σέρβις για να τα πάρει.
Τι εννοείς ότι θα κάνει την πάπια το σέρβις για να τα παρει .?? Η hauwei μην κάνει την πάπια, αυτό σε νοιάζει . Το σέρβις λογικά κάνει ο,τι του πει η Huawei.

Από όσο ξέρω τα σέρβις ,όλα , πληρώνονται και στις επισκευές που καλύπτονται από εγγύηση , από τις εταιρίες .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι θα κάνει την πάπια το σέρβις για να τα παρει .?? Η hauwei μην κάνει την πάπια, αυτό σε νοιάζει . Το σέρβις λογικά κάνει ο,τι του πει η Huawei.

Από όσο ξέρω τα σέρβις ,όλα , πληρώνονται και στις επισκευές που καλύπτονται από εγγύηση , από τις εταιρίες .

 

Εγώ από εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι την huawei δεν την αγγίζει τπτ. Κοινός χέστηκε.. την μια αντικατάσταση...την άλλη αναμονή κάνα μήνα για ανταλλακτικά. Αν αυτό είναι καθοδήγηση της huawei δεν την βλέπω για πολύ στα ύψη! Όταν μια εταιρία δεν έχει κοινή γραμμή για όλους αλλά ότι της καπνίσει εκείνη την ώρα είναι για πάτο.. και αν αυτό οφείλεται στα σέρβις της , επίσης είναι υποχρεωμένη να επέμβει! Τώρα θα μου πεις όλοι δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένοι.. άποψη μου είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι "φόρτωμα" το mate 9 . Προσωπικά, που το δουλεύω μια εβδομάδα, μου φαίνεται μια χαρά . Ίσως από τα καλύτερα που πωλούνται αυτή την στιγμή και δεν ξεφευγουν σε τρελές τιμές .

Σίγουρα δεν είναι stock και θα ξινισει λίγο στην αρχή , αλλά οκ .

Δεν έχει καμία σχέση το κάκιστο ui της Huawei με το stock καταπληκτικό ui της Google,οι πιο πολλοί δεν θα το αντέξουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω αλλαγή οθόνης και μπαταρίας αλλά μου παν ότι θα έχουν οθόνη μέσα στην βδομάδα. Άντε να δούμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το κάκιστο ui της Huawei με το stock καταπληκτικό ui της Google,οι πιο πολλοί δεν θα το αντέξουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το "κάκιστο" UI της hauwei να ξέρεις ότι είναι παναλαφρο σε σχέση με Samsung , LG κτλ. και έχει κάποιες παραμετροποιησεις που είναι αρκετά καλές .

Φυσικά δεν είναι stock και ξενίζει στην αρχή., Eμφανισιακά εγώ χρησιμοποιώ nova launcher χρόνια οπότε δεν είδα διάφορα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ περιμένω αλλαγή οθόνης και μπαταρίας αλλά μου παν ότι θα έχουν οθόνη μέσα στην βδομάδα. Άντε να δούμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν επιτρέπεται σε πιο service το πηγές ??
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το "κάκιστο" UI της hauwei να ξέρεις ότι είναι παναλαφρο σε σχέση με Samsung , LG κτλ. και έχει κάποιες παραμετροποιησεις που είναι αρκετά καλές .

Φυσικά δεν είναι stock και ξενίζει στην αρχή., Eμφανισιακά εγώ χρησιμοποιώ nova launcher χρόνια οπότε δεν είδα διάφορα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιτρέπεται σε πιο service το πηγές ??

Μιχαλακοπούλου! Μου παν περιμένουν ανταλλακτικό μέσα στην βδομάδα!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι "φόρτωμα" το mate 9 . Προσωπικά, που το δουλεύω μια εβδομάδα, μου φαίνεται μια χαρά . Ίσως από τα καλύτερα που πωλούνται αυτή την στιγμή και δεν ξεφευγουν σε τρελές τιμές .

Σίγουρα δεν είναι stock και θα ξινισει λίγο στην αρχή , αλλά οκ .

 

Έχω εμπειρία από το mate 9, μιας και το είχα, και για τα γούστα μου είναι "φόρτωμα". Ελπίζω να αποφύγω το service.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Θα μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.

Ήρθε φίλος από Αμερική και έχει το essential.

Εξαιρετικό κινητό μου θύμισε πάρα πολύ το αγαπημένο μου 6p.

Όμορφο στιβαρό στο χέρι και από επιδόσεις εξαιρετικό.

Pure Android και με φοβερό software.

Η κάμερα είχε κάποια θεματάκια αλλά με update όλα οκ.

Με έχει ήδη ψήσει να το πάρω.

420€

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Θα μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.

Ήρθε φίλος από Αμερική και έχει το essential.

Εξαιρετικό κινητό μου θύμισε πάρα πολύ το αγαπημένο μου 6p.

Όμορφο στιβαρό στο χέρι και από επιδόσεις εξαιρετικό.

Pure Android και με φοβερό software.

Η κάμερα είχε κάποια θεματάκια αλλά με update όλα οκ.

Με έχει ήδη ψήσει να το πάρω.

420€

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι για οποιοδήποτε θέμα "έκλαψες". Προσωπικά εμένα μου ακούγονται πάρα πολλά για κινητό από Αμερική. Και γενικότερα με την καθυστέρηση κυκλοφορίας του δεν με έπεισε σαν υλοποίηση για να έμπαινα σε τέτοιο ρίσκο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλακοπούλου! Μου παν περιμένουν ανταλλακτικό μέσα στην βδομάδα!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το πήγα σήμερα για αλλαγή μπαταρίας και οθόνης στη Μιχαλακοπούλου.Μπαταρια έβλεπε απόθεμα, οθόνη γιόκ.Παραγγελια.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σήμερα για αλλαγή μπαταρίας και οθόνης στη Μιχαλακοπούλου.Μπαταρια έβλεπε απόθεμα, οθόνη γιόκ.Παραγγελια.
Να σε ρωτήσω , τι έπαθε το κινητό και το πηγές για σέρβις ?? Δύο ποστ άνω ευχοσουν να το αποφύγεις !!
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω , τι έπαθε το κινητό και το πηγές για σέρβις ?? Δύο ποστ άνω ευχοσουν να το αποφύγεις !!

 

 

 

Ευχόμουν να μην έχει θέμα με τη μπαταρία , που τελικά έχει , και burn in που δεν διορθώνεται με λύσεις τύπου Amoled led burn in fix.

Και ευχόμουν να το απέφευγα για να μην ακούσω «δεν τα φτιάχνουμε πια, σας δίνουμε άλλο κινητό»

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλύτερα να έδιναν άλλο κινητό.

Αποδεδειγμένα υπάρχουν θέματα που δεν λύνονται μόνο με αλλαγή μπαταρίας.

Κανονικά θα έπρεπε να τα πάρουν όλα πίσω και να τα αντικαταστήσουν με ίδια εγγυημένα απαλλαγμένα από τα προβλήματα αυτά ή άλλη συσκευή και μάλιστα pixel. Η ζημιά δεν μπορεί να περάσει και αυτή μαζί με το κόστος αγοράς στον πελάτη. Επιτέλους να πάρουν πάνω τους τις ευθύνες τους Google και Huawei και να εξυπηρετήσουν τους πελάτες τους που αγόρασαν ένα αποδεδειγμένα ελαττωματικό προϊόν.

 

Δεν μπορεί πάντα να έχουν δίκιο και εμείς πάντα "περίμενε", "παραγγελία" και πάντα caveat emptor!.

 

Όχι μάγκες. Καλές οι guy parade Google αλλά να πάρει θέση σε όλο τον κόσμο και να αντικαταστήσει τα ελαττωματικά προϊόντα που μας πούλησε.

 

Κάποια στιγμή έκανε ανταλλαγές 6p/pixel, αλλά μόνο όσα αγοράστηκαν μέσω play. Μπα, σοβαρά; Κατανοούμε δηλαδή πως σας πουλήσαμε πούλπα, αλλά τα "άλλα" κάποιος άλλος τα έφτιαξε μάλλον!

 

Πώς είπατε; Έχει μεγάλο κόστος; Στα @@ μας. Και για μας είχε όταν αγοράζαμε το τηλέφωνο που αν δεν χάλασε ακόμη θα χαλάσει σύντομα.

 

Και μάλιστα έχουν και θράσος μη έχοντας τα απαραίτητα ανταλλακτικά να συνεχίζουν και να μας ταλαιπωρούν.

 

Μήπως να τους ζητήσουμε και συγγνώμη;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σε συνέχεια με τα παραπάνω, πήγα και εγω σήμερα ( Μιχαλακοπούλου) για οθόνη και μπαταρία. Μου είπαν ότι μάλλον αντικατάσταση με mate 9 η p10 plus. Ερώτηση. Κάποιοι που άλλαξαν έχουν άποψη για ποιό είναι καλύτερο? Το νεξους το εχω ερωτευτεί κυρίως για την κάμερά του. Αξίζει η αλλαγή. Δεν είχα ποτέ κάτι άλλο από νεξους από εποχή galaxy. Ευχαριστώ. Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σε συνέχεια με τα παραπάνω, πήγα και εγω σήμερα ( Μιχαλακοπούλου) για οθόνη και μπαταρία. Μου είπαν ότι μάλλον αντικατάσταση με mate 9 η p10 plus. Ερώτηση. Κάποιοι που άλλαξαν έχουν άποψη για ποιό είναι καλύτερο? Το νεξους το εχω ερωτευτεί κυρίως για την κάμερά του. Αξίζει η αλλαγή. Δεν είχα ποτέ κάτι άλλο από νεξους από εποχή galaxy. Ευχαριστώ.
Κάτσε γιατί θα τρελαθώ γιατί σε εσένα σου είπαν μάλλον για αντικατάσταση συσκευής κι στον φίλο afilopou πιο πάνω για παραγγελία ανταλλακτικού!??

Ίδιο σέρβις διαφορετική ενημέρωση μέσα στην ίδια ημέρα ???

 

 

Τώρα στην ερώτηση σου , εγώ πήρα από tssolutions το mate 9 .

Διαφορετική φιλοσοφία από το nexus και στην αρχή μου ξένισε λίγο . Όσο το δουλεύω βλέπω τις δυνατότητες του χαίρομαι για την επιλογή μου .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ότι νάναι δηλαδή. Άλλα στον έναν αλλά στον άλλο.

 

Όλα αυτά είναι ευθύνη της Google, Huawei κ ΣΙΑ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε... Μήπως τα είδαν πολλά και Με τα λέει ο τύπος από το σέρβις μια οθόνη αντε και βρήκαμε δεύτερη δύσκολο. ( εννοείται ότι πλάκα κάνω). Θα δούμε μου είπε στα μεσα της εβδομάδας να παρω τηλέφωνο ίσως έχουν νέα. Η σειρά είναι ότι έχουν δει το πρόβλημα. Αυτός το ζητάει σαν ανταλλακτικό ( Μου είπε ότι μάλλον δεν υπάρχει και ότι η οθόνη έρχεται μαζί με μπαταρία) και μετά αυτοί προτείνουν αλλαγή. Θα σας πω όταν και εφόσον. Απλά δεν ξερω να το ανοίξω να το δουλέψω? Η να το βάλω για πώληση και να πάρω κάτι σε περισσότερο nexus. Πχ one plus one 5t.. ,βέβαια εκεί δεν ξερω τι γίνεται με σέρβις... προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Ότι νάναι δηλαδή. Άλλα στον έναν αλλά στον άλλο.

 

Όλα αυτά είναι ευθύνη της Google, Huawei κ ΣΙΑ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

Ναι εμένα η κοπέλα δεν μου είπε για αντικατάσταση κινητού και μάλιστα την ρώτησα πόσο θα κοστίσει η αλλαγή μπαταρίας (αγορά κινητού πριν από 1.5 χρόνο) και μου είπε γύρω στα 20 ευρώ.Επισης κοιταξε το απόθεμα των μπαταριών και μου είπε ότι είχε διαθέσιμο ένα κομμάτι.Για την οθόνη καλύπτομαι από εγγύηση .Ειναι γνωστό ότι η γουγλε στο θέμα κινητών, διάθεση και service, είναι για τα μπάζα.Δυστυχως στα pixel έχει ξεφύγει και σε τιμές όποτε δεν τα ακουμπάω.Το δικό μου 6p εδώ και ενάμιση χρόνο δεν έχει κάνει ούτε μισό reboot , τυχαίο γεγονός και δεν σημαίνει ότι η σειρά δεν έχει θέμα, και φυσικά δεν θέλω να το αλλάξω γιατί σαν τηλέφωνο είναι οκ και έχει εξαιρετική κάμερα.Ελπιζω να μην μου τα «αλλάξουν» στο service από εβδομάδα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η να το βάλω για πώληση και να πάρω κάτι σε περισσότερο nexus. Πχ one plus one 5t.. ,βέβαια εκεί δεν ξερω τι γίνεται με σέρβις... προβλήματα...

Λίγο πριν πάρω το mate στα χέρια μου , μου πέρασε και μένα από το μυαλό να το δώσω.

Πρώτα πόλλα σκέφτηκα για pixel , αλλά ξεφευγουμε + δεν έχει σερβις Ελλάδα , μετά για

one plus 5 αλλά πάλι την κάτσαμε αν χρειαστούμε σερβις .

Έριξα και μια ματιά στο xda και είδα γενικά θετικά σχόλια για το mate και έτσι αποφασισα να το κρατήσω .

Στα συν ότι ήμουν και ευχαριστημένος απο το σέρβις της ts solutions για τα Huawaei.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει τίποτα από αυτά που συζητάμε....ακόμη.

 

Συγγνώμη αλλά ούτε σαν τηλέφωνο είναι οκ. Διπλές φωνές και παράπονα και σε αυτό από συνομιλητές.

 

Επίσης, από την home screen αν κάνεις πχ swipe δεξιά και κρατήσεις το δάκτυλο στην οθόνη, αυτή τρεμοπαίζει!

 

Μπαταρία; Για γέλια αλλά τουλάχιστον αυτό είναι το μοναδικό κουσούρι που ξέραμε από την αρχή.

 

Το να το πουλήσω δεν είναι επιλογή. Τουλάχιστον αν δεν ξέρει αυτός που θα το πάρει ότι σε λίγο χρόνο θα τα παίξει με bootloops να κλείνει όποτε αποφασίσει και η μητρική μπορεί να κλάσει.

 

Αν δεν του το πω και ενθουσιαστεί από την οθόνη και τα stereo ηχεία, απλά τον κοροϊδεύω και είμαι ίδιος με Google/Huawei

 

Αυτά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...