Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://goo.gl/photos/5Mof7QyTmTk9R15z8

 

Εδώ κάποιες φωτογραφίες από την πρόσφατη εκδρομή μου.

Εκεί ήμουν πριν δύο εβδομάδες! Ωραίες!

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχεις πουθενά το apk ?

Apkmirror

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks.

Αλλά δεν είμαι ποτέ υπερ τέτοιων mod. Δεν φλασάρω ένα zip που αλλάζει 10 πράγματα. Ειδικά όταν δεν είμαι στην ίδια ρομ με τον dev που το έφτιαξε. Θέλω λύσεις που να τις κάνω εγώ. Να κάνω edit τα αρχεία εαν αυτό υπάρχει και που ή λύση μονταρίσματος ενός και όχι 15 feature που έχει αυτός. Αν ήταν έστω Aroma να βάλω εγώ ότι θέλω ίσως. Αλλιώς δεν μου κάνει για μένα.

 

 

 

TB και κάνεις restore μετά. Εγώ έτσι έκανα και στον nova. Δεν χρησιμοποιούσα το δικό του Backup

TB what is it ??

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Apkmirror

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TB what is it ??

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Titanium backup

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

TB what is it ??

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απάντησε ο Βαγγέλης.

 

Επίσης ας πούμε με αυτόν τον τρόπο έχω snapchat που δεν σε αφήνει να κάνεις login όταν είσαι root. Το κάνω restore μέ TB και δεν ζητάει login. Με έχει ήδη μέσα. ;)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε ο Βαγγέλης.

 

Επίσης ας πούμε με αυτόν τον τρόπο έχω snapchat που δεν σε αφήνει να κάνεις login όταν είσαι root. Το κάνω restore μέ TB και δεν ζητάει login. Με έχει ήδη μέσα. ;)

Ωραία κολπακια ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντελώς πληροφοριακά σας λέω οτι δεν υπάρχει πουθενά πλακέτα για αλλαγή. Στο δικό μου κάηκε ξαφνικά μετά από 9 μηνες και με ταλαιπωρεί ή Vodafone εδώ και ένα μήνα με την επισκευή. Απλά σας το λέω για όποιον σκέφτεται να το αγοράσει. Εγώ απευθύνθηκα στον συνήγορο του καταναλωτή και περιμένω γιατί δεν μου πιστώνουν τα χρήματα μου. 35 μέρες δεν έχουν βρει καινούρια πλακέτα στην arvato. Μίλησα και με την Huawei και δεν έχουν. Αυτά!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα στέλνουν Τσεχία όπως είχε ειπωθεί?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα στέλνουν Τσεχία όπως είχε ειπωθεί?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον όχι ή εξαρτάται το μαγαζί!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντελώς πληροφοριακά σας λέω οτι δεν υπάρχει πουθενά πλακέτα για αλλαγή. Στο δικό μου κάηκε ξαφνικά μετά από 9 μηνες και με ταλαιπωρεί ή Vodafone εδώ και ένα μήνα με την επισκευή. Απλά σας το λέω για όποιον σκέφτεται να το αγοράσει. Εγώ απευθύνθηκα στον συνήγορο του καταναλωτή και περιμένω γιατί δεν μου πιστώνουν τα χρήματα μου. 35 μέρες δεν έχουν βρει καινούρια πλακέτα στην arvato. Μίλησα και με την Huawei και δεν έχουν. Αυτά!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τη σου έχουν πει δηλαδή,θα το φτιάξουν θα το αφήσουν έτσι,περιμένουν να παραλάβουν σου λένε απλά δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μου αλλάξανε πλακέτα + οθόνη + μπαταρία + πίσω κάτω καπάκι + γυαλακι καμερας μέσα σε 3 μέρες στην Arvato (παραδόξως κάνανε τέλεια δουλειά).. Αυτή την εβδομάδα το πήγα μόνος μου, δεν επικοινώνησα καθόλου με Vodafone.

 

Το είχα πάρει μεταχειρισμένο τον Αυγουστο, μου το πούλησε ένας τύπος που το είχε αγοράσει τον ίδιο μήνα από την Vodafone και είχε 3-4 καμμένα pixel αλλά δεν με ενοχλούσαν λόγω τις υψηλής ανάλυσης, οπότε δεν το είχα πάει για service..

 

Μετά το Update 7.1.1 (beta) όμως, άρχιζε να μην μου δουλεύει η κάρτα SIM.. Την αναγνώριζε, εβαζα PIN αλλά είχε No Signal.. Επίσης δεν δούλευε και το GPS.. (Δεν ξέρω τι έφταιγε πάντως το εψαξα και είναι γνωστό θέμα στο εξωτερικό και κάνουν αλλαγή πλακέτας ή αντικατάσταση).

 

Όλα καλά τώρα, αγρατζουνιστο, μου έβαλαν και καινούρια μπαταρία (δεν ξέρω γιατί) και χτυπάω 5ωρα SOT με την 7.1.1

Edited by Swimmer21
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση εγγύηση δίνει για την μπαταρία? Νομίζω έχει αρχίσει να νιαουρίζει η δικιά μου μόλις πέφτει κάτω από 40%
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση εγγύηση δίνει για την μπαταρία? Νομίζω έχει αρχίσει να νιαουρίζει η δικιά μου μόλις πέφτει κάτω από 40%

 

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι διαφορετικό από τα 2 χρονιά της εγγύησης

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά εδώ και ένα μήνα είναι στην arvato και λένε ότι δεν βρίσκουν πλακέτα. Είναι σε αναμονή ανταλλακτικού. Δεν μου είπε ότι δεν θα το φτιάξουν. Αλλά πόσο ακόμα να περιμένω; Έλεος! Βάση νόμου αν μέσα σε 15 εργάσιμες δεν επισκευαστεί έχω δικαίωμα να ζητήσω επιστροφή χρημάτων ή να πάρω καινούρια συσκευή γι αυτό και πήγα στο συνήγορο του καταναλωτή. Το παίζουν τρελιτσα και δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι ποτέ θα έχουν ανταλλακτικό. Αλλά μου κάνει εντύπωση πως ο φίλος που έγραψε πιο πάνω του άλλαξαν πλακέτα πριν λίγες μέρες. Περίεργα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση εγγύηση δίνει για την μπαταρία? Νομίζω έχει αρχίσει να νιαουρίζει η δικιά μου μόλις πέφτει κάτω από 40%

 

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι διαφορετικό από τα 2 χρονιά της εγγύησης

Οι μπαταρίες συνήθως έχουν 6 μήνες εγγύηση και όχι 2 χρόνια! Αυτό σίγουρα ισχύει στις αποσπώμενες. Αλλά δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι και σε εμάς αλλά δεν είναι και σίγουρο επειδή δεν είναι αποσπώμενη η δική μας.

 

Η κάρτα εγγύησης δεν αναφέρει?

 

EDIT: Κοίταξα τα βιβλίο. 6 μήνες κλασικά!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ρε παιδιά να έχει 6 μήνες . Αν ήταν έτσι μέχρι κ 2 χρόνια να μας άλλαζαν μπαταρία. Θα μας πήγαινε η κάθε συσκευή 4 χρόνια

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά εδώ και ένα μήνα είναι στην arvato και λένε ότι δεν βρίσκουν πλακέτα. Είναι σε αναμονή ανταλλακτικού. Δεν μου είπε ότι δεν θα το φτιάξουν. Αλλά πόσο ακόμα να περιμένω; Έλεος! Βάση νόμου αν μέσα σε 15 εργάσιμες δεν επισκευαστεί έχω δικαίωμα να ζητήσω επιστροφή χρημάτων ή να πάρω καινούρια συσκευή γι αυτό και πήγα στο συνήγορο του καταναλωτή. Το παίζουν τρελιτσα και δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι ποτέ θα έχουν ανταλλακτικό. Αλλά μου κάνει εντύπωση πως ο φίλος που έγραψε πιο πάνω του άλλαξαν πλακέτα πριν λίγες μέρες. Περίεργα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη θέση σου θα έπαιρνα την arvato να δω τι παίζει, και αν δεν υπήρχε λόγος αντικατάστασης συσκευής ή DOA, δεν θα το πηγαινα στη Vodafone αλλά στην Arvato κατευθείαν.. Εγώ σε 3 εργάσιμες το είχα στα χέρια μου και δεν το περίμενα καθώς έχω ακούσει διάφορα για το συγκεκριμένο service ..

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έπαιρνα την arvato να δω τι παίζει, και αν δεν υπήρχε λόγος αντικατάστασης συσκευής ή DOA, δεν θα το πηγαινα στη Vodafone αλλά στην Arvato κατευθείαν.. Εγώ σε 3 εργάσιμες το είχα στα χέρια μου και δεν το περίμενα καθώς έχω ακούσει διάφορα για το συγκεκριμένο service ..

Πήρα τηλέφωνο και αυτοί μου λένε ότι δεν έχουν πλακέτα για να μου την αλλάξουν. Έχουν παραγγείλει και περιμένουν. Είμαι από καβάλα και είναι λίγο δύσκολο να πάω!! Δεν ήθελα να ρισκάρω να το στείλω με courier γιατί κι εγώ έχω ακούσει διάφορα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και αυτοί μου λένε ότι δεν έχουν πλακέτα για να μου την αλλάξουν. Έχουν παραγγείλει και περιμένουν. Είμαι από καβάλα και είναι λίγο δύσκολο να πάω!! Δεν ήθελα να ρισκάρω να το στείλω με courier γιατί κι εγώ έχω ακούσει διάφορα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έλα ρε πατρίδα !!! Στειλτο δε έχεις να φοβηθεις κάτι .

Το πήρες από vodafone?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..είμαι νέος κάτοχος του 6p σχετικά και παρατήρησα μία μαύρη κουκίδα στην πίσω κάμερα.εξωτερικα δεν έχει απολύτως τίποτα.εχει παρατηρηθεί και σε άλλους;υπάρχει λύση ή service?
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε πατρίδα !!! Στειλτο δε έχεις να φοβηθεις κάτι .

Το πήρες από vodafone?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι από Vodafone και το έστειλαν αυτοί arvato.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Vodafone και το έστειλαν αυτοί arvato.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να δράσεις γρήγορα. Συνήγορο του πολίτη κτλ.

Γιατί ή vodafone το τρεναρει και εσύ πληρωσες μία συσκευή την οποία δε έχεις!!! Και πες στη τελική αν δε μπορείτε να την επισκευασετε να μου φερετε μία ίδια απο εξωτερικό ή από οποιαδήποτε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δουλέψει κάποιος την 7.1.1 dp? Είναι ευχαριστημένος με απόδοση όσο αφορα κάμερα μπαταρία κλπ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότεροι αυτή την έκδοση έχουμε. Κανένα σοβαρό πρόβλημα δεν αντιμετωπίζει κανείς ίσα ίσα που είναι καλύτερη από 7.0
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις usb o.t.g ? γιατι εμενα δεν μου αναγνωρίζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω οι περισσότεροι αυτή την έκδοση έχουμε. Κανένα σοβαρό πρόβλημα δεν αντιμετωπίζει κανείς ίσα ίσα που είναι καλύτερη από 7.0

 

με την μπαταρια που στο 15 % κλεινει το κινητο δεν το εχεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότεροι αυτή την έκδοση έχουμε. Κανένα σοβαρό πρόβλημα δεν αντιμετωπίζει κανείς ίσα ίσα που είναι καλύτερη από 7.0

Φιλέ μου με Root η χωρίς;;;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...