Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ενοεις?τι συγκεκριμενο θεμα το κανει στις εξης εφαρμογες:viber οχι παντα,typemail,escore.

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.

 

Από ότι βλέπω ήδη έχεις δοκιμάσει αυτό, που θα έπρεπε να σου έχει λύσει το θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6402798#post6402798

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα εκανα ηδη αυτα αλλα και παλι τιποτα.στο type mail δεν ερχονται οι ειδοποιησεις και σε αλλες εφαρμογες.

 

Δεν είναι μόνο αυτό, στο security επίσης πρέπει να πας στη μπαταρία και να ενεργοποιηθεί από εκεί το sleep mode της εφαρμογής στο να μην κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό, στο security επίσης πρέπει να πας στη μπαταρία και να ενεργοποιηθεί από εκεί το sleep mode της εφαρμογής στο να μην κλείνει.

 

Σωστος, αυτό θα ηταν το δευτερο που θα σου προτεινα...

Μολις παρω τη συσκευή θα ανακατεψω την τραπουλα να δουμε τα δυνατα και αδυναμα σημεια της...

Link to comment
Share on other sites

8ωρες και 45 λεπτα οθονη σε wifi σε 20 ωρες σε ασθενη που ηταν στο κρεββατι και το ειχε.

19χρονος.

 

επαθα σοκ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό νούμερο Δημήτρη. Βοηθάει πολύ η amoled.

Βεβαια εγώ σε κινητο δεν έχω δει ποτέ πάνω από 5 ώρες οθόνη, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το m2 note και βγαζω καθε φορα ανετα 5,5 ωρες, νουμερο με το οποιο εννοειται ειμαι πολυ ευχαριστημενος..Οι 8+ ωρες ακουγονται εξωπραγματικες! Αχ ρε πτνα κριση....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό, στο security επίσης πρέπει να πας στη μπαταρία και να ενεργοποιηθεί από εκεί το sleep mode της εφαρμογής στο να μην κλείνει.

 

ευχαριστω πολυ,βοηθησε αυτο που ειπες.

επισης να πω οτι η μπαταρια κραταει παρα πολυ,γενικα με meizu mx5 & pro 5 ποτε δεν εχω μεινει απο μπαταρια,ενω με iPhone 6 Plus ηθελε λιγο φορτισμα για να αντεξει μερικες φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,βοηθησε αυτο που ειπες.

επισης να πω οτι η μπαταρια κραταει παρα πολυ,γενικα με meizu mx5 & pro 5 ποτε δεν εχω μεινει απο μπαταρια,ενω με iPhone 6 Plus ηθελε λιγο φορτισμα για να αντεξει μερικες φορες την ημερα.

 

Τίποτα, γενικά όταν βλέπεις περίεργα με τις εφαρμογές κατά 99% φταίει που επεμβαίνει το security center οπότε είναι καλό να ξέρεις να το δουλεύεις. Σκέψου ότι ανάλογο security center έφερε το android τώρα με το Marshmallow οπότε ακόμα και σε stock android να πας το ίδιο πράγμα θα χρειαστεί να κάνεις.

 

Εγώ μακάρι να είχα λεφτά τώρα και το Pro 5 θα ήταν η συσκευή που θα αγόραζα με κλειστά τα μάτια. Πραγματικά τίποτε άλλο δεν θέλω από τη συσκευή μου. Αξιόλογη κάμερα, σούπερ ήχος, πολύ καλή οθόνη, μπαταριάρα με τα όλα της, ποιότητα κατασκευής, ποιότητα ακουστικών κτλ κτλ, 4GB ram με 64 GB αποθηκευτικό χώρο και είτε δεύτερη sim ή κάρτα micro SD για ακόμα περισσότερο χώρο...γενικά αυτή η συσκευή είναι "σωστή" χωρίς να θυσιάζει κάτι σοβαρό για χάρη ομορφιάς ή σχεδίου ή λεπτότητας.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό νούμερο Δημήτρη. Βοηθάει πολύ η amoled.

Βεβαια εγώ σε κινητο δεν έχω δει ποτέ πάνω από 5 ώρες οθόνη, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

 

μολις σου ερθει το Pro5 θα δεις.

Βαζω στοιχημα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω ποσο μεγάλη λαλακια κανει η meizu που κλειδωνει το bootloader..

Πηγα στο ευρωπαϊκό φόρουμ της meizu, και δε διαβάζεις τίποτα αλλο, παρα ερωτηματα πως να βάλω xposed.. Ροοτ χωρις xposed πλεον, ισον τίποτα.. Το 90% των εφαρμογών που θέλουν ροοτ, θέλουν και xposed..

Τέτοια κινηταρα με κλειδωμένο bootloader.. Ουτε η σαμσουνγκ δεν τα κανει αυτα..

Ο μόνος λόγος που δεν το παίρνω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο fastcardtech το εχει παραλαβει καποιος?ολα καλα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Η Flyme OS 5.1.1.0 stable είναι γεγονός.

Πολλες βελτιώσεις, με ελληνικα κανονικα στις διαθέσιμες γλωσσες...

Οσοι πιστοι κάτοχοι...

 

http://downloads.meizufans.eu/pro5/firmware/stable/5.1.1.0/a/update.zip

Link to comment
Share on other sites

Η Flyme OS 5.1.1.0 stable είναι γεγονός.

Πολλες βελτιώσεις, με ελληνικα κανονικα στις διαθέσιμες γλωσσες...

Οσοι πιστοι κάτοχοι...

 

http://downloads.meizufans.eu/pro5/firmware/stable/5.1.1.0/a/update.zip

 

Εγώ που έχω beta μπορώ με update από το κινητό;

Ή πρέπει να την περάσω σε φάκελο και clean data?

Και οι beta είχαν κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω beta μπορώ με update από το κινητό;

Ή πρέπει να την περάσω σε φάκελο και clean data?

Και οι beta είχαν κανονικά ελληνικά.

Πρεπει να τη ριξεις σε φακελο και clean data.

Ναι ειχαν κι οι beta, αλλα συνηθως στην τελικη εκδοση η μειζου εκοβε τις περισσοτερες γλωσσες. Αυτό φαινεται πως αλλαξε στο flyme 5 (τοσο σε pro 5 όσο και σε mx5).

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τη ριξεις σε φακελο και clean data.

Ναι ειχαν κι οι beta, αλλα συνηθως στην τελικη εκδοση η μειζου εκοβε τις περισσοτερες γλωσσες. Αυτό φαινεται πως αλλαξε στο flyme 5 (τοσο σε pro 5 όσο και σε mx5).

Πάντως στο τοπικ της mx5 ένας που αναβάθμισε σε 5.1.1.1 λέει δεν έχει ελληνικά. Μου φάνηκε περίεργο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο τοπικ της mx5 ένας που αναβάθμισε σε 5.1.1.1 λέει δεν έχει ελληνικά. Μου φάνηκε περίεργο.

 

είναι η final? stable ή beta?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμενα παίδες πριν 2 24ώρα το πήρα και εγώ στα χερια μου και ακόμα είμαι πολύ στο ψάξιμο το update που λέτε ποιο πάνω πως γίνετε??? είναι ασφαλές η είναι όπως οι custom rom στο σ2 που είχα πριν που το παίρνεις επάνω σου για bootloop klp klp
Link to comment
Share on other sites

Σε final το mx5 δεν είχε ελληνικά. Μόνο αγγλικά και κινέζικα

 

επιβεβαιώνω κι εγώ ότι στο mx5 flyme 5.1.1.1A δεν έχει ελληνικά ούτε και στην beta 5.5.12.1.

 

Μια χάρη! μπορεί να δοκιμάσει κανείς αν έχει smart watch το android wear μαζί με κάποιο sony bluetooth (sbh50 52 κλπ), αν δουλεύουν κανονικά μαζί (ταυτόχρονα);

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι να παραλαβω και εγω σε 1 βδομαδα περιπου το τηλεφωνο...Υπαρχει καποια εκδοση που να περιεχει ελληνικη γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι να παραλαβω και εγω σε 1 βδομαδα περιπου το τηλεφωνο...Υπαρχει καποια εκδοση που να περιεχει ελληνικη γλωσσα?

 

Ολες περιενουν φιλε τα ελληνικα σε flyme 5 ή beta 5.εγω εχω 5 beta και δεν βαζω σταθερη αφου δουλευουν ολα ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...