Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο fastcardtech το εχει παραλαβει καποιος?ολα καλα?

Μολις σημερα εγω.

Τελικα για μενα η ανοιξη ηρθε πολυ νωρις, πριν τον χειμωνα κιολλας:lol:

Αυτο για τον φιλο που μου ευχοταν καλη ανοιξη για την παραλαβη μου....

Τωρα για το τηλεφωνο απλα το εβαλα να φορτισει στο φουλ και παραληλα αναβαθμισα σε flyme 5.1.1A με φουλ Ελληνικα.

Στησιμο με Τιτανιουμ το βραδυ και εναρξη σκαλισματος και τεστ.

Ποιοτητα-οθονη δεν το συζηταμε καν 10/10.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου είναι κολλημένο στο αεροδρόμιο για κάποιο λόγο. Περιμένω.

 

Και το δικό μου μαζί με κάποια ακόμα πακέτα. Δυστυχώς υπάρχουν τεράστιες καθυστερήσεις στο αεροδρόμιο αυτή την περίοδο...

Link to comment
Share on other sites

Από honor buy παρέλαβα σε λιγότερο από 48 ώρες από την στιγμή που στάλθηκε η παραγγελία, από ευρωπαϊκή αποθήκη με βαρβατα έξοδα αλλά άξιζε. Τώρα ψάχνω να φέρω θήκες κλπ κλπ για πείτε καμία πρόταση παίδες, τι σας έχει γυαλισει;;
Link to comment
Share on other sites

Από honor buy παρέλαβα σε λιγότερο από 48 ώρες από την στιγμή που στάλθηκε η παραγγελία, από ευρωπαϊκή αποθήκη με βαρβατα έξοδα αλλά άξιζε. Τώρα ψάχνω να φέρω θήκες κλπ κλπ για πείτε καμία πρόταση παίδες, τι σας έχει γυαλισει;;

Ποσο ηταν τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ηταν τα μεταφορικά?

 

40 ευρω ή 40 δολλαρια.νομιζω το δευτερο

 

Meizu Pro 5 4GB RAM 64GB ROM Smartphone Silver Black - Color : Silver-Black, ROM : 64GB, Shipping insurance 1 €474.99

Voucher name: Spend over $100 & Get $5 OFF -€5.00

Products €474.99

Discounts €5.00

Gift-wrapping €0.00

Shipping €37.05

Total paid €507.04

Link to comment
Share on other sites

Meizu Pro 5 4GB RAM 64GB ROM Smartphone Silver Black - Color : Silver-Black, ROM : 64GB, Shipping insurance 1 €474.99

Voucher name: Spend over $100 & Get $5 OFF -€5.00

Products €474.99

Discounts €5.00

Gift-wrapping €0.00

Shipping €37.05

Total paid €507.04

 

Και εγώ από εκεί το πήρα πριν από κανένα δεκαήμερο αλλά 540€ μου βγηκε.

Edited by dadalas
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω ότι καποιοι το εχουν παραλαβει μπορει να μου απαντηση καποιος σε 2 παλαιοτερες ερωτήσεις μου που για μενα είναι το Α & Ω για dual sim συσκευη???

....αν δηλαδη ας πούμε οτι έχω επιλέξει την σιμ 1 Για όλες τις κλήσεις θέλω να μπορώ να έχω προκαθορισει σε κάποιες επαφές να της παίρνει από την σιμ 2 παρακάμπτοντας έτσι την γενική ρύθμιση (ότι Δηλαδή όλες οι κλήσεις θα γίνονται πάντα από την σιμ1) Και οσες δεν έχω προκαθορισει να τις παίρνει κανονικά από την σιμ 1

Γι'αυτό επιμένω τόσο πολύ να μας πει κάποιος....π.χ. σε όλα τα samsung dual SIM Αυτό δεν γίνεται...στο LG g4 dual SIM......γίνεται......όπως και σε όλα τα ΜΤΚ Dual SIM γινεται!!!

 

Η 2η ερώτηση μου είναι ότι εφόσον ισχύει η πρωτη αν από τα widget επιλέξεις το "άμεση κλήση" και βάλεις μια επαφή από αυτές που ανήκουν στην σιμ που δεν είναι προκαθορισμένη με ποια σιμ την παίρνει τελικα???στο LG g4 δυστυχώς την παίρνει με την γενική ρύθμιση δηλ την σιμ 1.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω ότι καποιοι το εχουν παραλαβει μπορει να μου απαντηση καποιος σε 2 παλαιοτερες ερωτήσεις μου που για μενα είναι το Α & Ω για dual sim συσκευη???

....αν δηλαδη ας πούμε οτι έχω επιλέξει την σιμ 1 Για όλες τις κλήσεις θέλω να μπορώ να έχω προκαθορισει σε κάποιες επαφές να της παίρνει από την σιμ 2 παρακάμπτοντας έτσι την γενική ρύθμιση (ότι Δηλαδή όλες οι κλήσεις θα γίνονται πάντα από την σιμ1) Και οσες δεν έχω προκαθορισει να τις παίρνει κανονικά από την σιμ 1

Γι'αυτό επιμένω τόσο πολύ να μας πει κάποιος....π.χ. σε όλα τα samsung dual SIM Αυτό δεν γίνεται...στο LG g4 dual SIM......γίνεται......όπως και σε όλα τα ΜΤΚ Dual SIM γινεται!!!

 

Η 2η ερώτηση μου είναι ότι εφόσον ισχύει η πρωτη αν από τα widget επιλέξεις το "άμεση κλήση" και βάλεις μια επαφή από αυτές που ανήκουν στην σιμ που δεν είναι προκαθορισμένη με ποια σιμ την παίρνει τελικα???στο LG g4 δυστυχώς την παίρνει με την γενική ρύθμιση δηλ την σιμ 1.....

 

δεν χρησιμοποιώ το dual sim του έχω βάλει sd 32 gb :D ας απαντήσει κάποιος άλλος που το έχει δοκιμάσει για να λύσει την απορία του φίλου

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω ότι καποιοι το εχουν παραλαβει μπορει να μου απαντηση καποιος σε 2 παλαιοτερες ερωτήσεις μου που για μενα είναι το Α & Ω για dual sim συσκευη???

....αν δηλαδη ας πούμε οτι έχω επιλέξει την σιμ 1 Για όλες τις κλήσεις θέλω να μπορώ να έχω προκαθορισει σε κάποιες επαφές να της παίρνει από την σιμ 2 παρακάμπτοντας έτσι την γενική ρύθμιση (ότι Δηλαδή όλες οι κλήσεις θα γίνονται πάντα από την σιμ1) Και οσες δεν έχω προκαθορισει να τις παίρνει κανονικά από την σιμ 1

Γι'αυτό επιμένω τόσο πολύ να μας πει κάποιος....π.χ. σε όλα τα samsung dual SIM Αυτό δεν γίνεται...στο LG g4 dual SIM......γίνεται......όπως και σε όλα τα ΜΤΚ Dual SIM γινεται!!!

 

Η 2η ερώτηση μου είναι ότι εφόσον ισχύει η πρωτη αν από τα widget επιλέξεις το "άμεση κλήση" και βάλεις μια επαφή από αυτές που ανήκουν στην σιμ που δεν είναι προκαθορισμένη με ποια σιμ την παίρνει τελικα???στο LG g4 δυστυχώς την παίρνει με την γενική ρύθμιση δηλ την σιμ 1.....

σχετικα με το πρωτο ερωτημα σου,δεν το εχω δει καπου στις ρυθμισεις,αν ομως πας στην επαφη και πατησεις κληση σου λεει μια ποια καρτα να παρει τηλεφωνο,στο δευτερο ερωτημα σου.με την εκδοση flyme 4 ειχα δημιουργησει widgets με επαφες,αλλα τωρα με την flyme 5 δεν τα βρισκω αυτα τα widgets.

Link to comment
Share on other sites

ξέρω ένα καλο μαγαζί μετράει??? :P

 

Φυσικά φυσικά!! Απλά με ότι έχω διαβάσει και δει έχω πορωθει καί το ήθελα γρήγορα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φυσικά!! Απλά με ότι έχω διαβάσει και δει έχω πορωθει καί το ήθελα γρήγορα σχετικά.

 

χωρίς κανένα σκοπό να διαφημίσω το εν λόγω κατάστημα μου το έφερε σε δυο μέρες όπως λέω και ποιο πάνω από ευρωπαϊκή αποθήκη. αν σε ενδιαφέρει πάρε, αλλιώς σου δίνω το δικό μου για 510 euro :p που το έχω μια βδομάδα και παραγγέλνω καινούριο στα ίδια λεφτά. αν βιάζεσαι τόσο πολύ :D

http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5

 

ps. αν μένεις πειραιά όπως γραφεις στην κατάσταση σου και αποφασίσεις να το παρεις από εκεί και θες να με εξυπηρετήσεις για να γλιτώσω τα μεταφορικά πες μου να παραγγείλουμε και καμια θήκη μαζί στο πακέτο σου.και να σου δώσω τα λεφτά εννοείτε :D

Edited by k0stas1988
Link to comment
Share on other sites

χωρίς κανένα σκοπό να διαφημίσω το εν λόγω κατάστημα μου το έφερε σε δυο μέρες όπως λέω και ποιο πάνω από ευρωπαϊκή αποθήκη. αν σε ενδιαφέρει πάρε, αλλιώς σου δίνω το δικό μου για 510 euro :p που το έχω μια βδομάδα και παραγγέλνω καινούριο στα ίδια λεφτά. αν βιάζεσαι τόσο πολύ :D

http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5

 

ps. αν μένεις πειραιά όπως γραφεις στην κατάσταση σου και αποφασίσεις να το παρεις από εκεί και θες να με εξυπηρετήσεις για να γλιτώσω τα μεταφορικά πες μου να παραγγείλουμε και καμια θήκη μαζί στο πακέτο σου.και να σου δώσω τα λεφτά εννοείτε :D

Πειραιά είμαι Νάι!!! Μέσα είμαι ! Δες τα μηνύματα σου

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Υπολογίστε κι εμένα ρε παιδιά για θηκη - tempered glass και πληρώνω και μέρος των μεταφορικών :)

Thanks

ΥΓ Έστειλα σχετικό μήνυμα στο φίλο stigmes

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει δει/ είχε το MX5 πριν το Pro 5, μια μικρή σύγκριση ανάμεσα τους ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω φαει τον κοσμο να βρω το Pro 5 σε 64gb και σε χρυσο με ασπρο χρωμα. Φυσικα θα ηθελα international version. Εχει κανεις υποψιν κατι καποιο shop;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω φαει τον κοσμο να βρω το Pro 5 σε 64gb και σε χρυσο με ασπρο χρωμα. Φυσικα θα ηθελα international version. Εχει κανεις υποψιν κατι καποιο shop;;;;

 

Και international και χρυσό;

Χάχαχα το ξεχνάς.

Δεν υπάρχει. Σορυ

Link to comment
Share on other sites

παίδες όποιος ενδιαφέρεται για θήκες και τέτοια από το honorduy από ευ αποθήκη ας το πει να μαζευτούμε πολύ για να μας έρθουν φθηνότερα τα μεταφορικά.

 

άκυρο μάγκες ανεβαίνουν πολύ τα μεταφορικά στο συγκεκριμένο μαγαζί

Edited by k0stas1988
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχει ψωνίσει κανείς απο εδώ: http://shop.gizchina.com/meizu/meizu-pro-5-3gb-ram-32gb-rom-smartphone-silver-black-533.html

 

γνωρίζετε άν είναι αξιόπιστο κατάστημα? βγαίνει πιο φτηνά απο το honrbuy (μιας και θέλω άμεση παράδοση και όχι αναμονή απο Κίνα).

 

Είμαι σε αναζήτηση κινητού κι έχω καταλήξει στο meizu pro 5 και στο galaxy s6 και s6 edge. Πώς είναι το pro όσον αφορά στην ποιότητα κατασκευής του και διαφορά στην ποιότητα οθόνης έναντι των samsung? απο την μία καλύτερη φωτογραφική τα samsung και 2 χρόνια εγγύηση, απο την άλλη μεγαλύτερη οθόνη και αυτονομία το meizu..

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα δεν το γνωρίζω.

Αν έχει όμως τρόπο πληρωμής το PayPal δεν έχεις λόγο να φοβάσαι.

Όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής το κινητού είναι φοβερή σε όλα, από οθόνη έως μπαταρία.

 

Βάζω 1080 ταινία και την παίζει άψογα. Και βάζω κατεβασμένα αμερικάνικα σήριαλ και μου τα παίζει καρέ καρέ.

γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχει ψωνίσει κανείς απο εδώ: http://shop.gizchina.com/meizu/meizu-pro-5-3gb-ram-32gb-rom-smartphone-silver-black-533.html

 

γνωρίζετε άν είναι αξιόπιστο κατάστημα? βγαίνει πιο φτηνά απο το honrbuy (μιας και θέλω άμεση παράδοση και όχι αναμονή απο Κίνα).

 

Είμαι σε αναζήτηση κινητού κι έχω καταλήξει στο meizu pro 5 και στο galaxy s6 και s6 edge. Πώς είναι το pro όσον αφορά στην ποιότητα κατασκευής του και διαφορά στην ποιότητα οθόνης έναντι των samsung? απο την μία καλύτερη φωτογραφική τα samsung και 2 χρόνια εγγύηση, απο την άλλη μεγαλύτερη οθόνη και αυτονομία το meizu..

 

 

η διαφορα είναι πολύ μικρή για να ρισκάρεις φιλε. εκτος αν είναι όντως τόσο αξιόπιστο όσο το honor

 

τώρα όσο αφορά την ποιότητα του προ 5 δεν την φτάνει κανένα samsung πίστεψε με και είχα κώλυμα γερο με την samsung. μέχρι που την είδε apple και ξεκίνησε τις μ@λακiες με τις υπέρ τιμολόγησης

Edited by k0stas1988
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...