Jump to content

Ψαχνω κινητο για την κοπελα μου Vol2..


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την αποτυχημενη αγορα του DooGee DGTurbo9000, ηρθε η ωρα να αγορασω καινουριο κινητο στην κοπελα μου. Το doogee απο το πρωτο μηνα κιολας ειχε εμφανισει παρα πολλα προβληματα.. Πλεον δεν λειτουργει το κουμπι back, home, ζεματαει, εχει ξεκολλησει η οθονη και το εχουμε με σελοτειπ..

 

Πεταμενα 200 ευρω μεσα σε λιγοτερο απο 8 μηνες.. Αν και κανονικα ηθελε πεταμα απο τον 2ο μηνα.. Τοσο καιρο η κοπελα μου ειναι με αυτα τα προβληματα..

 

Οχι και καλη εμπειρια απο Κινα.. Αλλα να μου πεις με το Oppo ειχα εντελως αντιθετα συναισθηματα..

 

Ψαχνω κινητο μεχρι 270 ευρω. Μεχρι 5" οθονη. Ομορφο, στιβαρη κατασκευη, να μην εχει παρουσιασει αρκετα προβληματα.

 

Σκεφτομουν για το oppo r7. Κανει 350, αλλα με την εκπτωση που εχω, παει στα 270. Μηπως να αποφυγω τα 8πυρηνα; Και τα 3gb δε τα αξιοποιει επαρκως απ'οτι διαβαζω.. Επισης εχει μικρη μπαταρια, αλλα εχει και turbo charger, το οποιο ειναι αρκετα καλο και αντισταθμιζει την μπαταρια.

 

Υπαρχουν αλλες προτασεις;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου πηρε πριν 2 βδομαδες περιπου το galaxy A5.

Ομορφο κινητο,ωραια οθονη και καμερα...

και το οτι δεν μου γκρινιαζει για κολληματα ειναι καλο σημαδι!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου πηρε πριν 2 βδομαδες περιπου το galaxy A5.

Ομορφο κινητο,ωραια οθονη και καμερα...

και το οτι δεν μου γκρινιαζει για κολληματα ειναι καλο σημαδι!

Πορωμενος με την Samsung;

 

Εχω αποκλεισει εξ'αρχης Samsung, Iphone. Καλα ετσι κι αλλιως Iphone και 270 ευρω δεν ακουγεται πολυ ομορφο. Πες με προκατειλημμενο..

 

Το κινητο φαινεται αρκετα καλο, αλλα κοστιζει 310 ευρω. 40 ευρω παραπανω απ'οσα λεω.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Πορωμενος με την Samsung;

 

Εχω αποκλεισει εξ'αρχης Samsung, Iphone. Καλα ετσι κι αλλιως Iphone και 270 ευρω δεν ακουγεται πολυ ομορφο. Πες με προκατειλημμενο..

 

Το κινητο φαινεται αρκετα καλο, αλλα κοστιζει 310 ευρω. 40 ευρω παραπανω απ'οσα λεω.

 

Βασικα πορωμενος με τα nexus ειμαι.

Απλα την περιοδο που πηγα να αγορασω κινητο(πριν κανα μηνα) η τιμη του Nexus 6 ηταν μολις σαραντα ευρω λιγοτερα απτου Galaxy S6. Και λιγο το οτι πλεον το nexus 6 θεωρειτε καπως περσινο, λιγο η κακη μεταπωλητικη αξια του κατεληξα με βαρια καρδια στο S6.

 

Στην κοπελα μου απλα αρεσε το Α5.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δες το Meizu M2.Οικονομικοτατο,ποιοτικο και οτι πρεπει για γυναικα.Απο Κινεζικα μεινε στα Xiaomi,Meizu,ZTE,Huawei και Lenovo που ξεχωριζουν με διαφορα απο τις υπολοιπες μαρκες.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απλα για κινεζικες αγορες θα πρεπει να περιμενω να ανοιξουν οι αγορες, δλδ μπορει και αρκετους μηνες ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απο Κινα:

 

Επιλογη Νο 1 : Xiaomi Mi4i http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-4i

 

Επιλογη Νο 2: Lenovo Vibe X2 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-vibe-x2-16GB

 

Επιλογη Νο 3: Meizu M2 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-m2

 

Οσον αφορα τον τροπο αγορας ριξε μια ματια εδω http://luben.tv/web/www/61154

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν παίρνει εξωτερική κάρτα και μιλάμε για 16gb μόνο χώρο αποθήκευσης το οποίο είναι μειονέκτημα, όπως επίσης ότι δεν παίζει την 800ρα συχνότητα 4G....Αν κάποιος συμβιβάζεται με αυτά τα ελαττώματα, κατά τ' αλλα εξαιρετική συσκευή από μεγάλη και αξιόλογη εταιρεία.

 

Το δεύτερο, φθηνότερο, επίσης χωρίς εξωτερική κάρτα με 16gb χώρο αποθήκευσης. Αν και αναφέρει ότι υποστηρίζει την 800ρα συχνότητα έχω την εντύπωση, μετά από ενημέρωση από κάτοχο της συσκευής, ότι δεν ισχύει.

 

Το τρίτο, ακόμα φθηνότερο, υποστηρίζει εξωτερική κάρτα, δεν έχει επίσης την 800ρα συχνότητα 4G.

 

Κάθε μια από τις παραπάνω συσκευές πάντως, μια χαρά και με το παραπάνω είναι για την τιμή της.

 

Αν κάποιος κάνει υποχωρήσεις και στην έλλειψη 4G και του φτάνουν και τα 16GB χώρου αποθήκευσης τότε αυτό (αν και λίγο παλιό) τα βάζει κάτω και άνετα και τα τρία προηγούμενα:

http://www.minideal.net/stock-in-spain-xiaomi-mi4-3g-wcdma-smartphone-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-5-0-inch-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb.html

 

Stock in Greece αναφέρει, χρόνος παράδοσης έως 7 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν παντως να ειναι 4g. Στο 2016 μπαινουμε σε λιγο καιρο..

 

Ο χωρος δε ειναι απαραιτητα μικρος. Για κοπελα μιλαμε. Απλα τραγουδια και φωτο..

 

Επισης, μαλλον δε κοιταω προς κινα μερια πλεον.. Χωρις να σημαινει οτι αποκλειω τα κινεζικα που υπαρχουν σε Ευρωπαϊκες αποθηκες.

 

Η συχνοτητα για την Ελλαδα ειναι 850; Εγω διαβασα οτι ειναι 1800/2100 και το υποστηριζουν κανονικα και τα τρια παραπανω κινεζικα μοντελα. Μηπως καπου μπερδευτηκες;

 

Περιεργο που το Mi4i ειναι dual sim, χωρις να υπαρχει δυνατοτητα για sim+sd, οπως εχουν τα περισσοτερα.

 

Καποια αποψη για το P8 lite; Το βρισκω στα 190 σε Ευρωπαϊκο Stock.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Οι συχνότητες του 4G στην Ελλάδα είναι οι: 800,1800,2100 και 2600.

Τα xiaomi γενικώς δεν έχουν την 800-ρα.

To P8 lite δε μπορεί να είναι άσχημο μιας και είναι huewai.

Η μπαταρία ίσως οριακά στα 2.200....

Link to comment
Share on other sites

Και αμα δεν εχουν την 800αρα υπαρχει προβλημα με το 4g; Απο τη στιγμη που εχουν τις υπολοιπες. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως παιζει; Παντως ουτε το find 7a που εχω υποστηριζει στο LTE την 800αρα και μια χαρα πιανει 4g.

 

Απο Ελλαδα μερια δε βρισκω αρκετες επιλογες.. Ισως καποιο Lumia (;;), Sony Xperia M4, Samsung Galaxy A5. Ολα τους απο 250 ευρω και ανω..

 

Απο εξωτερικο ( Ευρωπη αποκλειστικα ) παιζουν τα εξης :

 

Oppo r7 ( στα 270 με την εκπτωση ) Αν και εδω και κανα μηνα ειναι out of stock..

Huewai P8 Lite στα 190 περιπου

Xiaomi Mi4i στα 200

Xiaomi Mi4 στα 216 απο Minideal.net ( ειναι αξιοπιστο; )

Nubia Z9 Mini στα 240

Honor 6 στα 280 στο ισπανικο site : http://www.redcoon.es/B599461-Honor-6-Blanco_M%C3%B3viles ( Δε ξερω εαν ειναι αξιοπιστο )

Elephone P3000S στα 205

UmiZero στα 200 ( Ηταν ο μεγαλυτερος αντιπαλος του doogee, σε πολλα σημεια το κερδιζε. Το θεμα ειναι οτι αγνωστη εταιρια και αυτη, οπως και η elephone [???] και φοβαμαι λιγο.. Αν και δε πιστευω να ειχε τα σοβαρα κατασκευαστικα προβληματα του doogee dg900 tubro 2 )

 

Δε ξερω εαν υπαρχει κατι αλλο με 5" σε αυτο το ευρος τιμων. Εψαξα σχεδον ολα τα Ευρωπαϊκα στοκαδικα! Αρκετα καλο βρισκω το P8 Lite. Νομιζω τα εχει ολα και συμφερει.. Προφανως και το καλυτερο απο αυτα ειναι το Honor 6 και μετα το Mi4.

 

Απλα δε θελω να εχουν αναφερθει κατασκευαστικα προβληματα, οπως εγινε και με το doogee, βλεπε ξεκολλημα οθονης, χαλασμενα κουμπια αφης κτλ.. ( omg.. ) Και να παιρνει και κανενα update, καμια 5αρα android, καποιο bug fix.. Να εχει community. Οχι οπως η doogee.. Επιτελους ας κρατησει καποιο κινητο τουλαχιστον 2 χρονια χωρις προβληματα. :thanks:

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άνοιξα το κουτί του Vibe X2-EU και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Η συσκευή έχει 32gb εσωτερική, χωρίς δυνατότητα SD (θα δούμε πότε θα στριμωχτώ). Πολλά καλά, κανένα κόλλημα (και έχω ήδη δουλέψει ώρες πάνω στο κινητό...κλασσικά εγκαταστάσεις/δοκιμές). Και Lollipop OTA upgrade. Η μπαταρία είναι κάπως μικρή (σε 6 ώρες συνεχούς χρήσης βίντεο, ήχους, ιντερνετ, εφαρμογές έχει πέσει στο 40%). Για το 4g δεν βάζω το χέρι στη φωτιά, αλλά το gsmarena (που δοκίμασε ακριβώς το ίδιο κινητό...βλέπεις τα παιδιά είναι μισό χιλιόμετρο από το σπίτι μου) λένε LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800). Αλλά αν δεν το δω στην Ελλάδα δε λέω πολλά.

 

Τώρα, επειδή μέχρι χθες ήμουν πάνω στο πισι και από φόρουμ σε φόρουμ...υπάρχει και το "φθηνό" Α3 της Samsung. Δεν ξέρω τι λέει στην Ελλάδα από τιμές, αλλά είναι πολύ όμορφο κινητό για κάποιον/α χωρίς πολλές απαιτήσεις από ισχύ. Δεν παίζει Asphalt η κοπέλα σου, ε; :D

Siemens era: C11,C25,S25,C35,M35,C45,ME45,M55,M65,S65. Moto*F*ola V195. HTC S740. Sony Ericsson K800, Xperia mini. LG E460 Optimus L5II, Lenovo A319, Vibe X2-EU, Κ5, Κ6, Xiaomi Redmi Note 3, Xiaomi MiA2
Link to comment
Share on other sites

Δε το θελει για παιχνιδια. Σερφαρισμα, κανα viber, photos.. Το θεμα ειναι να μην αποδειχθει πατατα οπως με το doogee που εσκασα 200 ευρω και ηταν μαπα απο το πρωτο λεπτο..

 

Καλο και το Vibe X2, πανω-κατω ολα αυτα τα κινητα μοιαζουν μεταξυ τους.. Το θεμα ειναι να ειναι και ομορφο, ελαφρυ και το κυριοτερο να μην εχει θεματα με την υπερθερμανση.. Οπως εχουν ολοι οι snapdragon.. Το ξερω γιατι εχω το ιδιο προβλημα με το find 7a και ειναι κουραστικο.. Ειδικα το καλοκαιρι. Οποτε ισως ετσι απορριψω αυτοματως τα Mi4, Mi4i.

 

Βεβαια τρελα προβληματα με υπερθερμανση εχει και το doogee dg900 που φοραει τον MTK6592. Οποτε αναρωτιεμαι ποιοι επεξεργαστες δεν ανεβαζουν τρελα θερμοκρασια.. Το doogee παει μεχρι τους 80 βαθμους αν γουσταρει!

 

Το Vibe X2 δε το βρισκω σε ΕU-Warehouse. Απο κινα το πηρες;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Με την 800ρα συχνότητα θα επεκτείνουν το σήμα κ θα το βελτιώσουν στους εσωτερικούς χώρους.Αν δεν την εχεις δε σημαίνει οτι δε θα χεις 4G, αλλά θα υπολειτουργεί, τοσο απλα. Το lumia 640xl διαβάζω απο γνωστες του αθληματος οτι είναι εξαιρετικό σε όλα χωρίς κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω μέχρι 5" και με πηγες στις 5,7".

 

Τότε πας στο απλό 640 που έχω εγώ και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και απορριπτουμε ολα τα υπολοιπα μοντελα που αναφερω; Που πλεονεκτει το 640 σε σχεση με τα υπολοιπα; Ακομα και απο το Umi Zero.
Link to comment
Share on other sites

καλά ντε, μη βαράς...

πάρε το άλλο lumia....χωρίς xl....:D

 

EDIT: τώρα το είδα....

Βλέπω καλά?

Το umi zero βρήκες να συγκρίνεις??????

Ανέφερες μια ντουζίνα συσκευές, και επέλεξες το umi zero?

Τώρα πρέπει να μας τρολλάρεις άγρια....

Την έκφραση "θα κλαις με μαύρο δάκρυ" την έχεις ακουστά?

:cry: :shock: :cry: :X :cry: :rotfl: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Και απορριπτουμε ολα τα υπολοιπα μοντελα που αναφερω; Που πλεονεκτει το 640 σε σχεση με τα υπολοιπα; Ακομα και απο το Umi Zero.

 

Το αστείο είναι ότι θες συσκευή που να αντέχει 2 χρονιά και βάζεις το umi....

 

Συνεπώς ακόμα και σε σχέση με το umi το 640 θα βγάλει 15μηνες παραπάνω ζωή....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ας πω και εγώ την δικιά μου άποψη.. Μέχρι 270 ευρώ σίγουρα μπορείς να πάρεις κάτι αξιόλογο και από την εγχώρια αγορά.. Το lumia 640 φαίνεται πολύ καλό για τα χρήματα του με καλή κάμερα.. Το Meizu M2 mini για τα χρήματα του δείχνει πολύ αξιόλογο και ας μην υποστηρίζει την 800αρα μπαντα..

Το nubia z7 mini πλέον μπορείς να το βρεις όπου είναι διαθέσιμο κάτω από 200 ευρώ.. Είναι ανώτερο αλλά και πιο ακριβό από τα άλλα 2 που ανέφερα, σε επεξεργαστή ,κάμερα, είναι dual sim 4G και στις δυο κάρτες και υποστηρίζει όλες τις μπάντες για εδώ και παίρνει και εξωτερική κάρτα.. Φτηνή και καλή συσκευή είναι και το xiaomi redmi 2.. Όπως είπε και το παλικάρι ο Άρης θα κοιτάς πιο επώνυμες κινεζικές εταιρείες άμα έχεις διάθεση να δώσεις 200+ευρώ για Κινέζο...doogee είναι καλά να δώσεις ας πούμε μέχρι 100 ευρώ που λέει ο λόγος. ..Τεσπα για τη χρήση που το θέλει η κοπελιά, θα την καλύψουν οι παραπάνω συσκευές και άμα βγάλεις από τη λίστα το z7 mini ,οι άλλες είναι πολύ οικονομικές συσκευές και αξιόλογες...

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος bb z10 & ms 640 xl dual, και τα δυο κινητα είναι εξαιρετικα για τα χρηματα τους, το ms είναι ευκολο στην χρηση, αξιοπιστο και καλο για τα χρηματα του. Το bb είναι καλυτερο σε όλα εκτος από την μπαταρια του, είναι 2 κατηγοριες πανω αν και πιο παλιό, είμαι σιγουρος ότι το bb z30 θα είναι εξαιρετικο. το θεμα τι εφαρμογες χρησιμοποιει και αν μπορει να τις βρει σε άλλο οικοσυστημα κατά την μεταφορα από το android. Aν και είμαι σιγουρος ότι θα το θελει για τα βασικα, διαβασε και τα αντιστοιχα νηματα στις κατηγοριες των συσκευών. Εχοντας παρει αρκετα κινεζικα πηρα το ms θελοντας να παρω κατι αξιοπιστο ds και με υποστηριξη
Link to comment
Share on other sites

Δε το θελει για παιχνιδια. Σερφαρισμα, κανα viber, photos.. Το θεμα ειναι να μην αποδειχθει πατατα οπως με το doogee που εσκασα 200 ευρω και ηταν μαπα απο το πρωτο λεπτο..

 

Καλο και το Vibe X2, πανω-κατω ολα αυτα τα κινητα μοιαζουν μεταξυ τους.. Το θεμα ειναι να ειναι και ομορφο, ελαφρυ και το κυριοτερο να μην εχει θεματα με την υπερθερμανση.. Οπως εχουν ολοι οι snapdragon.. Το ξερω γιατι εχω το ιδιο προβλημα με το find 7a και ειναι κουραστικο.. Ειδικα το καλοκαιρι. Οποτε ισως ετσι απορριψω αυτοματως τα Mi4, Mi4i.

 

Βεβαια τρελα προβληματα με υπερθερμανση εχει και το doogee dg900 που φοραει τον MTK6592. Οποτε αναρωτιεμαι ποιοι επεξεργαστες δεν ανεβαζουν τρελα θερμοκρασια.. Το doogee παει μεχρι τους 80 βαθμους αν γουσταρει!

 

Το Vibe X2 δε το βρισκω σε ΕU-Warehouse. Απο κινα το πηρες;

 

Από την εταιρία κινητής μου (Βουλγαρία). Για παραγγελία online σε άλλη έκδοση, θα μπλέξεις με αναβαθμίσεις από ό,τι βλέπω. Επίσης...ζεσταίνεται (όχι υπό κανονικές συνθήκες, αλλά σε φόρτιση και gaming ή browsing). Μόνο με wi-fi και data, ακόμα δε μου ζεστάθηκε. Από βάρος...120 gr με κατασκευή από magnesium alloy είναι πούπουλο. Βέβαια, πάλι σαν εναλλακτική το A3, επίσης μεταλλικό, είναι στα 110gr . Και κάπως καλύτερο για γυναικεία χέρια (4.5'' και πολύ καλά bevels).

Siemens era: C11,C25,S25,C35,M35,C45,ME45,M55,M65,S65. Moto*F*ola V195. HTC S740. Sony Ericsson K800, Xperia mini. LG E460 Optimus L5II, Lenovo A319, Vibe X2-EU, Κ5, Κ6, Xiaomi Redmi Note 3, Xiaomi MiA2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ας πω και εγώ την δικιά μου άποψη.. Μέχρι 270 ευρώ σίγουρα μπορείς να πάρεις κάτι αξιόλογο και από την εγχώρια αγορά.. Το lumia 640 φαίνεται πολύ καλό για τα χρήματα του με καλή κάμερα.. Το Meizu M2 mini για τα χρήματα του δείχνει πολύ αξιόλογο και ας μην υποστηρίζει την 800αρα μπαντα..

Το nubia z7 mini πλέον μπορείς να το βρεις όπου είναι διαθέσιμο κάτω από 200 ευρώ.. Είναι ανώτερο αλλά και πιο ακριβό από τα άλλα 2 που ανέφερα, σε επεξεργαστή ,κάμερα, είναι dual sim 4G και στις δυο κάρτες και υποστηρίζει όλες τις μπάντες για εδώ και παίρνει και εξωτερική κάρτα.. Φτηνή και καλή συσκευή είναι και το xiaomi redmi 2.. Όπως είπε και το παλικάρι ο Άρης θα κοιτάς πιο επώνυμες κινεζικές εταιρείες άμα έχεις διάθεση να δώσεις 200+ευρώ για Κινέζο...doogee είναι καλά να δώσεις ας πούμε μέχρι 100 ευρώ που λέει ο λόγος. ..Τεσπα για τη χρήση που το θέλει η κοπελιά, θα την καλύψουν οι παραπάνω συσκευές και άμα βγάλεις από τη λίστα το z7 mini ,οι άλλες είναι πολύ οικονομικές συσκευές και αξιόλογες...

Συγνωμη, αλλα ολοι λιγο πολυ τετοια χρηση κανουμε και εχουμε ναυαρχιδες.. Δεν κανω κατι παραπανω με το Find 7a που εχω.. Δλδ τι θα επρεπε να κανω; Να συνδεομαι με τη NASA;

 

Επισης μου φαινεται μη λογικο να δωσω διπλασια τιμη για να αγορασω κινεζικο απο Ελλαδα, απο τη στιγμη που τοσο ευκολα μπορω να το αγορασω απο Ευρωπη στη ΜΙΣΗ τιμη...

 

Στο παιχνιδι μπαινει και το Xperia M4 Aqua, το οποιο εκτος των αλλων, ειναι και αρκετα ομορφο κινητο για γυναικα.. Στα 250 περιπου..

 

Για το P8 Lite, με προβληματιζει η μπαταρια που τελειωνει απελπιστικα γρηγορα.. Ειπα οτι αυτη τη φορα θελω ενα κινητο που να μη παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα ολοι λιγο πολυ τετοια χρηση κανουμε και εχουμε ναυαρχιδες.. Δεν κανω κατι παραπανω με το Find 7a που εχω.. Δλδ τι θα επρεπε να κανω; Να συνδεομαι με τη NASA;

 

Επισης μου φαινεται μη λογικο να δωσω διπλασια τιμη για να αγορασω κινεζικο απο Ελλαδα, απο τη στιγμη που τοσο ευκολα μπορω να το αγορασω απο Ευρωπη στη ΜΙΣΗ τιμη...

 

Στο παιχνιδι μπαινει και το Xperia M4 Aqua, το οποιο εκτος των αλλων, ειναι και αρκετα ομορφο κινητο για γυναικα.. Στα 250 περιπου..

 

Για το P8 Lite, με προβληματιζει η μπαταρια που τελειωνει απελπιστικα γρηγορα.. Ειπα οτι αυτη τη φορα θελω ενα κινητο που να μη παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα.

Από όλα που σου είπα αυτό κατάλαβες ,περί NASA και αγοράς Κινέζου από Ελλάδα; Μόνο το lumia παίρνεις από εδώ.. Τα άλλα 3 κινέζικα που σου είπα δεν εννοώ αγορά από Ελλάδα.. Δεν καταλαβαίνω το επιθετικό στυλ σου.. Από την στιγμή που άνοιξες θέμα για συσκευή, υποτίθεται ότι θες να ακούσεις γνώμες.. Τεσπα εσύ ξέρεις καλύτερα τι ζητάς.. Καλή συνέχεια..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...