Jump to content

Ulefone Paris


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση....οταν το παρω με το καλο και το δουλεψω λιγο θα σας πω και εγω με την σειρα μου τα αρνητικα και θετικα που μπορει να βρω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση....οταν το παρω με το καλο και το δουλεψω λιγο θα σας πω και εγω με την σειρα μου τα αρνητικα και θετικα που μπορει να βρω!

Δυστυχώς έχει πολλά αρνητικά τα οποία δεν βλέπω να διορθώνει ή Ulefone. Πρώτο και χειρότερο η Μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update χωρίς να διορθώνει κάτι σημαντικό....

Για την αναβάθμιση 16.11.2015 λες ή έβγαλε καινούρια ;

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση 16.11.2015 λες ή έβγαλε καινούρια ;

Έβγαλε 23.11 νέα. Αλλά αντί να κάτσει να βάλει μενού ου λείπουν και να φτιάξει την μπαταρία, βγάζει χαζά και ανούσια updates.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ.Εκτός απο τα προβλήματα με το battery drain και την έλλειψη επιλογών στο μενου για κάποιες λειτουργείες που αναφέρουν πολλοί φίλοι στα προηγούμενα threads έχω και εγώ πρόβλημα με το WIFI.Ενω συνδέεται κανονικά,όταν απομακρυνθώ απο το ρούτερ μου και χάσει το σήμα μετά δεν επανασυνδέεται με τίποτα.Οταν κάνω reboot το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά.Κάποια ιδέα για λύση του προβλήματος υπάρχει απο κάποιον?Οταν κλείvω το WIFI και το ξανανοίξω,εφόσον είμαι στην εμβέλεια του ρουτερ συνδέεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ.Εκτός απο τα προβλήματα με το battery drain και την έλλειψη επιλογών στο μενου για κάποιες λειτουργείες που αναφέρουν πολλοί φίλοι στα προηγούμενα threads έχω και εγώ πρόβλημα με το WIFI.Ενω συνδέεται κανονικά,όταν απομακρυνθώ απο το ρούτερ μου και χάσει το σήμα μετά δεν επανασυνδέεται με τίποτα.Οταν κάνω reboot το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά.Κάποια ιδέα για λύση του προβλήματος υπάρχει απο κάποιον?Οταν κλείvω το WIFI και το ξανανοίξω,εφόσον είμαι στην εμβέλεια του ρουτερ συνδέεται κανονικά.

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο ρούτερ σου.

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι το εχω στα χερια μου καμια ωριτσα

σφαιρα το ατιμο. πολυ καλη οθονη. καμερα για τα βασικα. μπαταρια θα την βγαλει την ημερα για τα δεδομενα αυτου που θα το δουλεψει

τα αξιζει τα λεφτα του, αλλα θα επανελθω με εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση, εκτός από τα εικονίδια που αλλάζει, είδατε να τροποποιεί κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ο

Η τελευταία ενημέρωση, εκτός από τα εικονίδια που αλλάζει, είδατε να τροποποιεί κάτι άλλο;

 

Άλλαξε το ρολόι που εμφανίζεται όταν κλείνεις το καπάκι της θήκη και δουλεύουν πλέον τα live wallpapers. Δηλαδή μιλάμε για φοβερό update.... Επίσης σαν να έφτιαξε κάπως το touch το οποίο στο Paris είναι λίγο ευαίσθητο με αποτέλεσμα να πατάς ενώ δεν ήθελες να πατήσεις κάπου αλλά ήθελες να κάνεις scroll. Πάντως τέλειο δεν είναι ακόμα. Κάποιος που έχει δουλέψει πολλά κινητά θα καταλαβει τι λέω. Αντί να βάλει η Ulefone το μενού για το led και το proximity sensor και να φτιάξει επιτελους το battery drain κάνει χαζά updates. Το τηλέφωνο καταναλώνει τεράστιο ποσοστό ενέργειας όταν είναι standby. Ανεπίτρεπτο.....

 

P. S όποιος θέλει θήκη αυθεντική αυτή με το πορτάκι για το Paris , πουλάω μια σφραγισμενη. Είχα αγοράσει 2 .

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι για το λεντ κ το πορτακι κλαιν μαιν σημαντικα μου φαινονται εφοσον παει σφαιρα. λεπτομερειες

κ ο σενσορας καλιμπραρεται αν θες κ εφαρμογες για το λεντ υπαρχουν

το μονο σχετικα σοβαρο ειναι της μπαταριας που κ παλι μια χαρα την βγαζει την ημερα με χρηση απλη

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι για το λεντ κ το πορτακι κλαιν μαιν σημαντικα μου φαινονται εφοσον παει σφαιρα. λεπτομερειες

κ ο σενσορας καλιμπραρεται αν θες κ εφαρμογες για το λεντ υπαρχουν

το μονο σχετικα σοβαρο ειναι της μπαταριας που κ παλι μια χαρα την βγαζει την ημερα με χρηση απλη

Το led τρώει μπαταρία οπότε είναι σημαντικό. Άσε που δεν σβήνει όταν φορτίσει 100% αλλά ούτε αλλάζει χρώμα να δεις ότι φόρτισε.

Ο σενσορας καλιμπραρεται με ρουτ άρα είναι σημαντικό να έχει μενού για κάποιον που θέλει να έχει OTA.

Το κινητό είναι ότι χειρότερο έχει περάσει από τα χέρια μου σε θέμα μπαταρίας. Απλή χρήση τι εννοείς ; εδώ λέμε έχει battery drain όταν είναι standby με όλες τις εφαρμογές σε sleep mode..... Χαλι μαύρο.....

Link to comment
Share on other sites

για μενα μικρολεπτομερειες λεντ κ sensor

τα της μπαταριας τωρα

1-2 ωρες ιντερνετ με wifi κ κανα 20λεπτο κλησεις ειναι κομπλε ανετα κιολας

αν θες παιχνιδια κλπ πας σε 3000+ μπαταρια και οχι σε αυτο το κινητο

ειναι ενα ομορφο σφαιρατο κινητακι

δοκιμασε κανα doogee με ντεμεκ 2200 μπαταριαπου βγαζει με το ζορι την ημερα ακομη κ με τα απλα

οπως κ ναχει βαζω στοιχημα πως θα λυθουν με update ολα αργα η γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

για μενα μικρολεπτομερειες λεντ κ sensor

τα της μπαταριας τωρα

1-2 ωρες ιντερνετ με wifi κ κανα 20λεπτο κλησεις ειναι κομπλε ανετα κιολας

αν θες παιχνιδια κλπ πας σε 3000+ μπαταρια και οχι σε αυτο το κινητο

ειναι ενα ομορφο σφαιρατο κινητακι

δοκιμασε κανα doogee με ντεμεκ 2200 μπαταριαπου βγαζει με το ζορι την ημερα ακομη κ με τα απλα

οπως κ ναχει βαζω στοιχημα πως θα λυθουν με update ολα αργα η γρηγορα

 

Αυτά που έγραψα δεν τα έγραψα τυχαία. Έχουν περάσει παααρα πολλά κινητά από τα χέρια μου και αυτό είναι πατάτα. Είχα thl με μπαταρία 1800 και βγάζε μια μέρα ολόκληρη άνετα με 3g πάντα ανοιχτό σερφαρισμα παιχνίδια και ομιλία. Τώρα αν εσύ θεωρείς καλό τη μπαταρία του Paris πες το και στην Ulefone γιατί έχει παραδεχτεί επίσημα ότι έχει battery drain όπως και πολύ αργή φόρτιση........

Link to comment
Share on other sites

doogee dg750 με 2000 μπαταρια ουτε μερα

τεσπα εγω πονταρω πως θα τα λυσει τα προβληματα official γιατι τα αλλα εκτος μπαταριας λυνονται ευκολα αν ψαχτεις λιγο

Link to comment
Share on other sites

...και γω με την μπαταρία ψιλοευχαριστημένος είμαι. Ήξερα ότι δεν είναι μεγάλη και μου αρκεί που μου βγάζει μέρα με μέση χρήση και μένει και ένα 25%.

Τώρα τελικά ο ubrowser δημιουργούσε τα προβλήματα με τα κινέζικα popups.

Απο το site τους.

 

Beyond the visual field, our efforts to improve user experiences will never end. We have deleted the U-browser in the 20151123 version of software to stop the auto launch of newly installed apps and unexpected ads. If people requires, we find another partner to provide us a clean and handy browser.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος απο το κινητακι.Γρηγορο ομορφο ελαφρυ με σωστο μεγεθος και μπαταρια με την δικη μου χρηση (μια ωρα τηλεφωνα,ενα τεταρτο internet,συνεχεια bluetooth αντε και κανενα viber)στο 24ωρο εμαι στο 40%το πρωι.Πολυ καλο γενικα.Μου εδωσε λυσεις(δικαρτο)που χρειαζομουν και προερχομαι απο note 3 που δεν λες και μικρη την μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος απο το κινητακι.Γρηγορο ομορφο ελαφρυ με σωστο μεγεθος και μπαταρια με την δικη μου χρηση (μια ωρα τηλεφωνα,ενα τεταρτο internet,συνεχεια bluetooth αντε και κανενα viber)στο 24ωρο εμαι στο 40%το πρωι.Πολυ καλο γενικα.Μου εδωσε λυσεις(δικαρτο)που χρειαζομουν και προερχομαι απο note 3 που δεν λες και μικρη την μπαταρια του.

 

Εγώ θα το έχω δεύτερο πάντως μιας και θέλω 3g - Wi-Fi όλη μέρα και το κινητό έχει θέμα με battery drain όταν είναι standby. Από τις 5 το πρωί το ανοίγω και το απόγευμα θέλει φόρτιση ξανά. Χαλια δηλαδή. Στο 12ωρο να φορτίζεις ξανά είναι απαράδεκτο. Οκ όμορφο είναι και γρήγορο αλλά έχει πολλά θεματακια που δεν βλέπω να φτιαχτούν. Το βιαστικε η Ulefone.Επισης είχα το Ulefone be pro και ήταν καλύτερο σε όλα. Καλύτερη κάμερα μπαταρία ακόμα και καλύτερο σήμα. Στο ίδιο μέρος το be pro έχει 4g ενώ το Paris ΟΧΙ..... Κρίμα γιατί είναι όμορφο.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos

ανοιγει το τηλέφωνο και μετά το touch στην οθόνη δεν ανταποκρίνεται. Δεν μπορώ να κάνω ούτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λέτε να πρέπει να φύγει πίσω στην Κίνα; Καμια λύση; Τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

 

Ευτυχως ξεκολλησε. Μηπως αυτη η θηκη με το μαγνητη επηρεασε και εφαγε τετοιο σκαλωμα. Ευτυχως ενταξει τωρα.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Λανσάρουν το Paris σε νεο χρώμα, άσπρο με χρυσαφί λεπτομέρειες, τώρα είναι σε presale, οπότε δε θα σταματήσουν τα updates σύντομα. Yπόσχονται update κάθε μήνα.

 

''UleFone also announced that it will upgrade the software at least once a month until the phone is able to fully satisfy its average users.''

 

link : http://ulefans.com/productnews/ulefone-releases-small-update-for-ulefone-paris/

Link to comment
Share on other sites

Λανσάρουν το Paris σε νεο χρώμα, άσπρο με χρυσαφί λεπτομέρειες, τώρα είναι σε presale, οπότε δε θα σταματήσουν τα updates σύντομα. Yπόσχονται update κάθε μήνα.

 

''UleFone also announced that it will upgrade the software at least once a month until the phone is able to fully satisfy its average users.''

 

link : http://ulefans.com/productnews/ulefone-releases-small-update-for-ulefone-paris/

Αυτα έπρεπε να τα φτιάξει πριν το βγάλει. Τώρα με όλα αυτά τα προβλήματα που έχει σιγά μην πουλήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σέβομαι την άποψή σου αλλά σήμερα του έχω βγάλει την πίστη απο το πρωί (fb, youtube, ομιλία, wifi και bt ανοιχτό όλη την ώρα). Μιλάω για πολύ ώρα onscreen από τις 8:00 και ακόμα είμαι στο 78% στις 15:00.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σέβομαι την άποψή σου αλλά σήμερα του έχω βγάλει την πίστη απο το πρωί (fb, youtube, ομιλία, wifi και bt ανοιχτό όλη την ώρα). Μιλάω για πολύ ώρα onscreen από τις 8:00 και ακόμα είμαι στο 78% στις 15:00.

 

Βγαλε ενα screenshot να το δουμε....

Το θεμα δεν ειναι το ποση ωρα εχεις ανοιχτη την οθονη.

Το battery drain ειναι στο οταν το τηλεφωνο ειναι standby με ΚΛΕΙΣΤΗ ΟΘΟΝΗ.....

Μπορεις να το δεις και μονος σου οτι εκει το τηλεφωνο καταναλωνει την μεγαλητερη ενεργεια.

Οποτε τη ψαχνουμε να βρουμε.

Το ξερει και η ulefone και το εχει παραδεχτει , οπως εχει παραδεχτει και την αργη φορτηση.

Αυτα που γραφω τα λεω για να μην την πατησει και αλλος οπως εγω.

Ωραιο το κινητο , γρηγορο αλλα απο πασχει απο θεμα μπαταριας και ελειψη ΒΑΣΙΚΩΝ μενου ΚΑΙ απο bugs στο λειτουργικο.

Ενα απο αυτα ειναι οτι οταν εχεις το flip case , δεν εχεις ειδοποιηση με ηχο αν σου στειλουν ενα μηνυμα....

Πολυ ωραιο εεεε ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...