Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε backup και δοκίμασε άλλη ρομ,είχα το ίδιο πρόβλημα με ένα thl και μόλις άλλαξα ρομ έστρωσε.αν δεν γίνει τίποτα παραγγέλνεις μπαταρία.

 

Πριν αλλάξω ROM πήρα μέτρηση με πολλούς συνδυασμούς charger, καλωδίων κλπ.

Με το "καλύτερο" καλώδιο και τον πιο ισχυρό φορτιστή(1.5Α) έβγαλα ~300mA στο Ampere app.

Είχα και σχεδόν μηδενικές μετρήσεις.

Η αλλαγή της ROM δε βοήθησε καθόλου δυστυχώς.

 

Παρήγγειλα μπαταρία και ένα ανταλλακτικό usb port για να το φτιάξω αλλά το βλέπω να αργεί να φτάνει στη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν αλλάξω ROM πήρα μέτρηση με πολλούς συνδυασμούς charger, καλωδίων κλπ.

Με το "καλύτερο" καλώδιο και τον πιο ισχυρό φορτιστή(1.5Α) έβγαλα ~300mA στο Ampere app.

Είχα και σχεδόν μηδενικές μετρήσεις.

Η αλλαγή της ROM δε βοήθησε καθόλου δυστυχώς.

 

Παρήγγειλα μπαταρία και ένα ανταλλακτικό usb port για να το φτιάξω αλλά το βλέπω να αργεί να φτάνει στη χώρα.

Τσάμπα τα πήρες, το πιθανότερο είναι βλάβη στην μητρική, στο κύκλωμα τροφοδοσίας.

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα τα πήρες, το πιθανότερο είναι βλάβη στην μητρική, στο κύκλωμα τροφοδοσίας.

 

Μακάρι να με βγάλει μέχρι να έρθουν, δε χάνω πολλά.

Αν και μάλλον πάμε για άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και την κράτησα. Τελικά η Mi-Globe ήταν ό,τι χειρότερο σε αυτονομία, και δεν έβρισκα σωτηρία

Οι mi-globe roms ήταν εξαιρετικές μέχρι πριν 2 μήνες... Μετά χάλασαν και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο αφού βασίζονται ακριβώς στο ίδιο core με τις xtrv...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν και καθυστερημενα ευχαριστω για τις προηγουμενες απαντησεις.. ενα ακομα προβλημα εχω οταν βαζω ραδιο να ακουσω ειτε απο chrome ειτε απο εφαρμογη που κατεβασα μετα απο 10-15 λεπτα κλεινει μονο του.. δε μπορω να βρω ποια ρυθμιση ειναι να την αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω προβλημα με την miui nougat κ το bluetooth στο αυτοκινητο

 

ποιες Nougat roms θα προτεινατε απο xda?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη που δεν έχει προβλήματα με το bluetooth σε nougat custom είναι η AICP... Πάντως πρώτη φορά ακούω για προβλήματα με το bluetooth σε αυτοκίνητο με την miui... Με την rr αντιμετώπισα προβλήματα αλλά με την miui που έχω και τώρα ποτέ!

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη που δεν έχει προβλήματα με το bluetooth σε nougat custom είναι η AICP... Πάντως πρώτη φορά ακούω για προβλήματα με το bluetooth σε αυτοκίνητο με την miui... Με την rr αντιμετώπισα προβλήματα αλλά με την miui που έχω και τώρα ποτέ!

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

 

εγω με την MM RR ημουν αψογα

 

μαλλον εχει να κανει με το stereo ,ενα jvc εχω με latest firmware

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω την rr 5.7.4 (βασισμένη στο Android 6.0) την έβαλα αφού ξεκλείδωσα με τον ΕΠΙΣΗΜΟ τρόπο τον bootloader. για να φλασαρω την rr nougat διαβάζω ότι πρέπει να κάνω αυτό:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71114622&postcount=1196

θα μου κλειδώσει τον bootloader εγώ που τον ξεκλείδωσα επίσημα; πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

στην 5.8.3 nougat rr το magisk μου λεει no rooted

 

update ολα κανονικα k to magisk ειναι στην εκδοση 12.0

 

πρεπει να κανω κατι επιπλεον?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω την rr 5.7.4 (βασισμένη στο Android 6.0) την έβαλα αφού ξεκλείδωσα με τον ΕΠΙΣΗΜΟ τρόπο τον bootloader. για να φλασαρω την rr nougat διαβάζω ότι πρέπει να κάνω αυτό:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71114622&postcount=1196

θα μου κλειδώσει τον bootloader εγώ που τον ξεκλείδωσα επίσημα; πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

 

Θα σου κλειδώσει λογικά αλλά θα ξεκλειδώσει κανονικά με τον official τρόπο αφού έχεις ήδη έγκριση

Link to comment
Share on other sites

στην 5.8.3 nougat rr το magisk μου λεει no rooted

 

update ολα κανονικα k to magisk ειναι στην εκδοση 12.0

 

πρεπει να κανω κατι επιπλεον?

 

Ποια έκδοση .apk έχεις;εγώ με την 4.3.3 δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Οι mi-globe roms ήταν εξαιρετικές μέχρι πριν 2 μήνες... Μετά χάλασαν και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο αφού βασίζονται ακριβώς στο ίδιο core με τις xtrv...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Δεν ξέρω, ούτε με την βρετανική είχα θέμα.

Έχω να πω όμως ό,τι με τις νέες XTRV βαράω 4ωρο SOT και μου βγάζει πάνω από μέρα με απαιτητική χρήση (gps πλοήγηση, αρκετές κλήσεις, internet όλη μέρα).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πέρασα την lineage os που είναι για nougat bootloader και είναι τέλεια!ελαφριά, καλη μπαταρία, καλη διαχείριση μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την lineage os που είναι για nougat bootloader και είναι τέλεια!ελαφριά, καλη μπαταρία, καλη διαχείριση μνήμης.

Link μπορείς να ανεβάσεις;

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link μπορείς να ανεβάσεις;

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=183475 αυτή που έβαλα είναι για nougat bootloader,στο xda υπάρχει και η αλλη για lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την lineage os που είναι για nougat bootloader και είναι τέλεια!ελαφριά, καλη μπαταρία, καλη διαχείριση μνήμης.

 

bugs με προβληματα σημαντικα εχεις βρει?

 

bluetooth συνδεση με αυτοκινητο η αλλα περιφερειακα εχεις δοκιμασει μηπως?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

bugs με προβληματα σημαντικα εχεις βρει?

 

bluetooth συνδεση με αυτοκινητο η αλλα περιφερειακα εχεις δοκιμασει μηπως?

δεν βρήκα bugs αλλά δεν έχω και bluetooth να δω αυτό που λες.

Είμαι ευχαριστημένος και με το παραπάνω (με miui είχα 42-45 βαθμούς και με αυτή με ίδια χρηση 37-39) καλύτερή διαχείριση ram χρησιμοποιείται το 83% και δεν υπάρχει lag.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο SOT βγάζει;

Η κάμερα λειτουργεί καλά;

 

4,30 ώρες sot και είχα 25% μπαταρία υπόλοιπο.

Κάμερα μια χαρά ,δοκιμαστε και την open camera αμα θέλετε, είδα βελτίωση ακόμα και όταν είχα miui,περισσότερη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

4,30 ώρες sot και είχα 25% μπαταρία υπόλοιπο.

Κάμερα μια χαρά ,δοκιμαστε και την open camera αμα θέλετε, είδα βελτίωση ακόμα και όταν είχα miui,περισσότερη λεπτομέρεια.

 

εχεις βρει καποιον τροπο να φαινεται η ονομασια του δικτυου κινητης πανω στην μπαρα?

 

επισης call blocking γινεται με καποιο τροπο?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

εχεις βρει καποιον τροπο να φαινεται η ονομασια του δικτυου κινητης πανω στην μπαρα?

 

επισης call blocking γινεται με καποιο τροπο?

 

Call block γίνεται πατώντας παρατεταμένα πανω στον αριθμό και μετα αποκλεισμός αριθμού. Γι το πρωτο θα δοκιμασω και θα γράψω σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...