Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα χθες από aliexpress πωλητής eternal team είναι ή φθηνή ή έκδοση που ρωτάτε πιο πάνω.

Ηρθε με μία global με ελληνικά στο κουτί έγραφε td όπως έλεγε ο πωλητής

Δοκιμασία 2 sim cosmote και είχα σήμα κανονικά και 3g και 4g.

Με τον οδηγό από miui.gr πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα την τελευταία ελληνική dev το κινητό άψογο

Δοκιμασία πάλι τις sim πρώτου το δώσω και οι μπάντες δουλεύουν κομπλε

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε μου :)

Όπως είχα γράψει, είναι ακριβώς ίδια περίπτωση με Redmi Note 2 TD version και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι.

Οι φακοί είναι από 2 κινέζικες εταιρείες, προσωπικά δεν έχω ακουστά καμία.

 

Όσο αφορά τους αισθητήρες, εκεί υπήρχε το θέμα με Sony ή Samsung, αλλά απ ότι φαίνεται πρόκειται περι παρανόησης, οι αισθητήρες είναι όλοι της Sony. Μάλλον εννοούν ότι κάποιο άλλο part προέρχεται απ τη Samsung, αλλά επειδή τ' αγγλικά δεν είναι το φόρτε τους, δε το διατύπωσαν σωστά. :p

 

Έχει ένα thread εδώ που δίνει πληροφορίες για το πως μπορείς να βρεις τον τύπο αισθητήρα που έχει το κινητό, δεν έχω δει κανείς να βρήκε κάτι άλλο εκτός από Sony.

Ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Επειδή σκέφτομαι την αγορά ενώς τηλεφώνου στις 5" ως εφεδρικό και ως λίγο πιο εύχρηστο για να κουβαλιέται παντού, σε σχέση με με το redmi note 3, θα ήθελα να ρωτήσω αν το double tap για το ξεκλείδωμα της οθόνης που αναφέρει ως χαρακτηριστικό του, δουλεύει όντως. Το είχα συνηθίσει από το G2 και το βρίσκω πολύ βολικό (όπως και το δακτυλικό αποτύπωμα του RN3 για το ξεκλείδωμα).

Επίσης αν κάποιος γνωρίζει αν αυτό το χαρακτηριστικό υπάρχει και στα Redmi 3 ή Redmi 3S.

Ευχαριστώ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο στα mi4c, mi4s.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο στα mi4c, mi4s.

 

Να υποθέσω πως δουλεύει άψογα εκεί έτσι?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω στην κατοχή μου..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αψογα δουλεύει σε 3 συσκευές Mi4c και Mi4s.

Στο δικό μου τηλέφωνο γενικά δουλεύει, σε καμία περίπτωση άψογα όμως. Ενίοτε θέλει double μπουνίδι to wake.

Μήπως έχεις κάποιο φθηνιάρικο tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και σε εμένα άψογα το double tap to wake... Με το tempered glass που έγινε στην αρχή το vickmall ορισμένες φορές έκανες γκέλες το double tap to wake... Από την στιγμή που έβαλα nillkin όλα κυλούν άψογα!

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κ εγώ cm13 έτσι για δοκιμή.. Πολύ πιο γρήγορη από την miui + καλύτερη διαχείριση ραμ... Δεν μου έκανε τίποτα τρελό μέχρι στιγμής.. Ειδωμεν..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κ εγώ cm13 έτσι για δοκιμή.. Πολύ πιο γρήγορη από την miui + καλύτερη διαχείριση ραμ... Δεν μου έκανε τίποτα τρελό μέχρι στιγμής.. Ειδωμεν..

Ποιά έκδοση απ΄όλες;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση απ΄όλες;

Την τελευταία που έχουν στη σελίδα superluminal...

Ενα bug που εγώ βρει είναι ότι μου έχει κρασαρει το fb μερικές φορές..

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία που έχουν στη σελίδα superluminal...

Ενα bug που εγώ βρει είναι ότι μου έχει κρασαρει το fb μερικές φορές..

Έχω βάλει CM 13.1 του Ιουνίου πριν 3 βδομάδες και έκανα μετά αναβάθμιση στην τελευταία 20160708. Καλά πάει - σταθερή - δεν χρειάστηκε καμμία επανεκκίνηση μεχρι τώρα.

Γιά FB δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ.

Μου αρέσει το ότι είναι σπαρτιάτικη.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία που έχουν στη σελίδα superluminal...

Ενα bug που εγώ βρει είναι ότι μου έχει κρασαρει το fb μερικές φορές..

 

Σου κρασάρει την ώρα που κάνεις κάτι συγκεκριμένο; Γιατί στο δικό μου δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα με την εφαρμογή του FB.

Link to comment
Share on other sites

Σου κρασάρει την ώρα που κάνεις κάτι συγκεκριμένο; Γιατί στο δικό μου δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα με την εφαρμογή του FB.

 

Κρασαρει οπότε γουστάρει.. Χαχα.. Γενικά πάντως μου αρέσει γιατί το κινητό πάει σφαίρα + πολύ καλή διαχείριση ραμ... Θα ήθελα να κρατάει λίγο περισσότερο η μπαταρία.. Αλλα δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μας πεις οτι με Miui δε πάει σφαίρα το κινητο; Ειδικά αν επιλεξεις βελτιστοποίηση μνήμης στο υψηλό
Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει οπότε γουστάρει.. Χαχα.. Γενικά πάντως μου αρέσει γιατί το κινητό πάει σφαίρα + πολύ καλή διαχείριση ραμ... Θα ήθελα να κρατάει λίγο περισσότερο η μπαταρία.. Αλλα δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!

Αν φοράς cm δε θα δεις καλή αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έχει καλή αυτονομία δηλαδή; Γιατί στο κινητό μου η CM έχει τα καλύτερα νούμερα σε θέματα αυτονομίας.

Ώρες οθόνης?

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τις ώρες standby. Από 3 και πάνω όμως.

Ξέχασα πως με mi4c δεν έβλεπα παραπάνω από 4 ώρες οθόνης. Θυμάμαι όμως πώς με cm ήταν χειρότερα ακόμα! Τώρα πιθανότατα στις πρόσφατες εκδόσεις να έχουν χαμηλωσει ή απενεργοποιήσει πυρήνες ή και να έχουν πετάξει scripts μέσα. Τα κάνουν συχνά στις cm αυτά.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό και φοράει την 8.0.16.0 stable. Θέλω να βάλω την ευρωπαϊκή stable. Τι πρέπει να κάνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μας πεις οτι με Miui δε πάει σφαίρα το κινητο; Ειδικά αν επιλεξεις βελτιστοποίηση μνήμης στο υψηλό

 

Κουβέντα κάνουμε παιδιά... Απλά λέω τι είδα... Το κινητό πάει σφαίρα γενικά.. Κρατάει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές.. Πχ.. Έχω fb messenger ιντερνετικο ραδιοφωνο chrome... Παίρνω τηλέφωνο επιστρέφω πάλι σε μια από τις εφαρμογές και είναι κομπλέ.. Δεν έχουν κλείσει... Και αν καμιά φορά κλείσει καμιά ανοίγει πολύ πιο γρήγορα... Τα αρνητικά που βρίσκω είναι η μπαταρία γτ μ φαίνεται ότι τσιμπάει λίγο περισσότερο + η stock εφαρμογή της κάμερας που δεν τραβάει 16/9 στα 13 mp...οποιες λύσεις προτάσεις για να γίνει και η miui έτσι δεκτές... Απλά ηρεμία.. Όλοι φίλοι είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Χθες το μεσημερι μου εβγαλε ενα μηνυμα ''Charging time can Reduce battery...Aπο τοτε το τηλ κραταει ελαχιτα η μπαταρια του ουτε μισή μέρα με λίγη χρηση.Το μηνθμα το εχει ξανα βγαλει 3-4 Φορες.Γνωριζει καποιος τι συμβαινει και πως διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανει συνεχεια restart πως κανω hard reset η φλασαρισμα?? οταν παταω vol up + power μου βγαζει ενα κινητο με ενα καλωδιο απο κατω και οταν παταω volume down + power μου βγαζει ενα fastboot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...