Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες μπαίνω κι εγώ στην παρέα, αφού πριν λίγες μερες τα φτυσε το προηγούμενο κινητό μου.

Διάβασα διάφορα reviews στο internet για το Mi4c και είδα εντελώς αντικρουόμενες απόψεις οπότε δεν έβγαλα άκρη. Όσοι το χετε, για πείτε μερικές γνώμες, κυρίως για ηχείο και αυτονομία.

Επίσης μια απορία, διάβασα κάπου για επιλογή απενεργοποίησης των δυνατών πυρήνων του 808 ώστε να εξοικονομεί ενέργεια και να μην ζεσταίνεται πολύ, υπάρχει όντως τέτοια επιλογή;

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα χάσει όλα τα αρχεία έτσι.

 

Μα δεν του ειπα να κανει wipe την sd. Του ειπα να κανει wipe τα υπολοιπα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκεφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.Έπειδη έχω αντιμετωπίσει πολλά προβληματα με διάφορα κινητά με wind κυρίως με εισερχόμενες κλήσεις και διακοπές (meizu) μπορεί να μου πεί κάποιος αν λειτουργέι καλά με την wind?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκεφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.Έπειδη έχω αντιμετωπίσει πολλά προβληματα με διάφορα κινητά με wind κυρίως με εισερχόμενες κλήσεις και διακοπές (meizu) μπορεί να μου πεί κάποιος αν λειτουργέι καλά με την wind?

Ευχαριστώ

Σε 4G είχες πρόβλημα στις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκεφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.Έπειδη έχω αντιμετωπίσει πολλά προβληματα με διάφορα κινητά με wind κυρίως με εισερχόμενες κλήσεις και διακοπές (meizu) μπορεί να μου πεί κάποιος αν λειτουργέι καλά με την wind?

Ευχαριστώ

 

Στην Αθήνα σε όλες τις περιοχές σχεδόν ειμαι με 4g και η ποιότητα είναι όπως και με άλλα κινητά χωρίς καμια διακοπή εκεί που έχει έστω και μια μπάρα σήμα :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

σε όλα τα modes 2G,3G,4G

thanks

Τσέκαρε τη σιμ σου πρώτα. Αν δε φταιει η σιμ, τοτε ειχες πεσει σε προβληματικο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασε κανένας την GTV MI4c_Libra-6.2.18 να μας πει εντυπώσεις εαν είναι να την περάσουμε και εμείς? Κυρίως από μπαταρία πως πάει με ενδιαφέρει...
Link to comment
Share on other sites

Εγω την φοραω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την φοραω.

Ε πες αποψεις. κάτι που μ ενδιαφερει κ δε ξέρω, μιας κ θα παραλάβω σε λιγες μερες τη συσκευή, η ελληνική rom έχει της εφαρμογή του IR remote control;

Link to comment
Share on other sites

Ε πες αποψεις. κάτι που μ ενδιαφερει κ δε ξέρω, μιας κ θα παραλάβω σε λιγες μερες τη συσκευή, η ελληνική rom έχει της εφαρμογή του IR remote control;

 

Φυσικα και την εχει την εφαρμογη. Επισης εχει προστεθει το dolby atmos για τον ηχο και φυσικα πλεον εχει ενσωματωθει και το mod για τους 160 χαρακτηρες στα μηνυματα σε ολες τις dev.

 

Δε μπορω να πω και πολλα ακομη μιας και την περασα μολις εχθες.

Ειναι σφαιρατη, ολα φαινεται να δουλευουν αψογα οπως στις περισσοτερες dev εκδοσεις με καποιες παραφωνιες μονο στην μεταφραση, του στυλ οτι στην εφαρμογη αλμπουμ καποιες επιλογες δεν εχουν μεταφραστει και ειναι στα αγγλικα.

 

Νομιζω πως στο τομεα της ram δεν ειναι οσο κακη ηταν η προηγουμενη που καταναλωνε πολλη ram και απο αυτονομια θα χρειαστουν μερικες μερες για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα. Νομιζω μερικες εκδοσεις πισω πως η GTV 6.2.25 ηταν η καλυτερη σε αυτονομια, τωρα θα δουμε και αυτη τι κανει.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα ακόμη αν ζητησω από τον πωλητή να μην περάσει κάποια Ρομ και γενικά να μην ανοιχτεί το πακέτο από την ζελατίνα σφραγίσματος να έρθει το κινητό όπως βγαίνει από την εταιρία.... Θα έχω πρόβλημα στο να περάσω μια Ρομ ελληνική ο ίδιος??
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω την τελευταία stable με supersu... Μακράν η γρηγορότερη και πιο σταθερή...

Απ το en.miui εννοεις;

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα ακόμη αν ζητησω από τον πωλητή να μην περάσει κάποια Ρομ και γενικά να μην ανοιχτεί το πακέτο από την ζελατίνα σφραγίσματος να έρθει το κινητό όπως βγαίνει από την εταιρία.... Θα έχω πρόβλημα στο να περάσω μια Ρομ ελληνική ο ίδιος??

Όχι

Link to comment
Share on other sites

Απ το en.miui εννοεις;

 

Όχι

 

Σημερα μου ηρθε update για το Mipc suite στην εκδοση 3.2.1.3111 και μιλαω για την Αγγλικη version.

Δουλευει αψογα για οποιον ενδιαφερεται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Επειδη εχθες προεκυψε θεμα με τους drivers,απο που μπορω να κατεβασω τους usb drivers για το κινητο;(Εχω windows 10 pro 64 bit).Επισης οταν τους περασω θα το συνδεσω στο πι-σι κλειστο ή ανοικτο;

Ευχαριστω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παραλαβει π.χ. απο vickmall , minideal και αλλα με πιο camera sensor σας ηρθε?sony η με τον samsung?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall 3 συσκευές 32 Gb όλες Sony. Από αυτά που λένε στο ίντερνετ το 32αρι έρχεται με Sony αισθητήρα και το 16αρι με Samsung...

 

Τέλεια!!το sunlight readability υπάρχει σε αυτό όπως σε mi4-4i;από ήχο πως πάει;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το sunlight readability και το ηχείο του αρκετά δυνατό και καλό...

 

ωραια τελεια!!σορρυ που ρωταω τετοια θεματα αλλα το κινητο περασε μονο για φλασαρισμα απο τα χερια μου και δεν το κοιταξα γενικα καθολου!!

σας ευχαριστω πολυ!

 

Με τις τελευταίες stable/dev rom gtv κυριως ποσες ωρες αναμονης και sot βγαζετε ?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...