Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι αγορασατε από vickmall σε πόσες μέρες το στέλνουν μπορείτε να μου πείτε; Βλέπω ότι καθυστερεί στγν δική μου παραγγελία και υποπτευομαι ότι δεν το έχουν σε στο.

Ας πει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια σκοτεινή φωτογραφία χωρίς flash από το Mi4c της κοπέλας μου με τον Sony φακό, για να έχετε μια ιδέα μέχρι που μπορεί να φτάσει. Κατά τη γνώμη μου τα πάει εξαιρετικά, πεντακάθαρη με ελάχιστο θόρυβο. Οκ, ίσως δε μπορεί να πιάσει την απόδοση των ναυαρχίδων των μεγάλων εταιριών, αλλά δεν πιστεύω πως απέχει και πάρα πολύ.

 

Πατήστε επάνω στη φωτογραφία για μεγαλύτερο μέγεθος

http://s2.postimg.org/9a2udqq6t/IMG_20160113_004527.jpg

 

Εχει βρεθει τροπος τελικα να γνωριζει κανεις ποιον απο τους δυο φακους φοραει η συσκευη του?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεθει τροπος τελικα να γνωριζει κανεις ποιον απο τους δυο φακους φοραει η συσκευη του?

Σημαντικό αυτό γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποια από δύο αποδίδει καλύτερα την νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό αυτό γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποια από δύο αποδίδει καλύτερα την νύχτα...

 

Νομιζω οτι βρηκα τον τροπο με το app terminal emulator απο το play store.

 

Του δινεις δικαιωματα root κανεις reboot και πληκτρολογεις τα εξης:

 

su

dmesg | grep -i imx

 

Οπως δειχνει και η εικονα...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3526878&d=1446368194

 

Εαν σου γραψει "imx probe succeded" σημαινει προφανως πως εχεις τον αισθητηρα της Sony οπως και τα περισσοτερα mi4c απο οτι καταλαβα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό αυτό γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποια από δύο αποδίδει καλύτερα την νύχτα...

 

Παίζει ρόλο και η rom. Έχω παρατηρήσει μεγάλες διαφορές από rom σε rom στις νυχτερινές φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η rom. Έχω παρατηρήσει μεγάλες διαφορές από rom σε rom στις νυχτερινές φωτογραφίες

Σωστό για αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό η σύγκριση να γίνεται με ενα app για κάμερα/φωτογραφίες..

Link to comment
Share on other sites

παιδες 2-3 καλα app για καλυτερες φωτογραφίες?

:)

 

*Δοκιμασμενα οτι βγαζουν καλυτερα απο της μαμας

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω φωτογραφία πάντως τραβήχτηκε με την ελληνική developer 5.12.31 και με τη μαμά εφαρμογή της κάμερας! Ίσως ανεβάσω και άλλες κάποια στιγμή! Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Ενα TIP

 

Επειδη γκρινιαζα οτι αργει να φορτισει....

 

Οταν το βάζεις μεσω αλλης συσκευης USB π.χ Laptop κλπ αργει να φορτίσει... και είναι λογικό

 

Οταν ομως το βαλεις με την συσκευή του απευθείας στην πριζα ΦΟΡΤΖΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μετα από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να παραγγείλω το Mi4C. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό, το Redmi note 3 και το Zenfone 2.

Κατέληξα όμως στο Mi4C.

Από οτι είδα το φθηνότερο (προς το παρόν) Site όπου μπορώ να το παραγγείλω είναι το everbuying.net.

Έκανα εγγραφή και φαίνεται πολύ καλό το site.

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας αρχικά για το κινητό σε σχέση με τα άλλα 2 και κυρίως αν το site αυτο είναι Ok και το εμπιστεύεστε.

Έχω παραγγείλει στο παρελθόν άλλα 3 κινητά απο το minideal.net όπου ειναι και η δεύτερη μου επιλογή για την παραγγελία καθώς δίνει και 2-3 ψιλοδωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μετα από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να παραγγείλω το Mi4C. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό, το Redmi note 3 και το Zenfone 2.

Κατέληξα όμως στο Mi4C.

Από οτι είδα το φθηνότερο (προς το παρόν) Site όπου μπορώ να το παραγγείλω είναι το everbuying.net.

Έκανα εγγραφή και φαίνεται πολύ καλό το site.

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας αρχικά για το κινητό σε σχέση με τα άλλα 2 και κυρίως αν το site αυτο είναι Ok και το εμπιστεύεστε.

Έχω παραγγείλει στο παρελθόν άλλα 3 κινητά απο το minideal.net όπου ειναι και η δεύτερη μου επιλογή για την παραγγελία καθώς δίνει και 2-3 ψιλοδωράκια.

 

Παραγγελια Mi4c απο everbuying στις 3/1/16. Αποστολη στις 6/1 με SingPost , αφιξη στην Αθηνα στις 21/01 παραδοση και παραλαβη για επαρχια στις 22/01/16!

Τα δωρα που δινει το minideal ειναι τις πλακας, τα βρισκεις σε ολα τα site με 2-3 ευρω... καλυτερα να παρεις κατι πιο ποιοτικο τυπου NILLKIN.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια Mi4c απο everbuying στις 3/1/16. Αποστολη στις 6/1 με SingPost , αφιξη στην Αθηνα στις 21/01 παραδοση και παραλαβη για επαρχια στις 22/01/16!

Τα δωρα που δινει το minideal ειναι τις πλακας, τα βρισκεις σε ολα τα site με 2-3 ευρω... καλυτερα να παρεις κατι πιο ποιοτικο τυπου NILLKIN.

 

το tracking δουλευε καθ'ολη την διαρκεια της αποστολης?

επειδη πολλα παιδια απο εδω μεσα εχουμε προβλημα με τις αποστολες...

Link to comment
Share on other sites

το tracking δουλευε καθ'ολη την διαρκεια της αποστολης?

επειδη πολλα παιδια απο εδω μεσα εχουμε προβλημα με τις αποστολες...

 

Ναι κανονικά! Όλα όσα έπρεπε να δείξει τόσο από SG_post όσο και από ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η stock camera app μου κανει καθυστερηση ηχου στα βιντεο αισθητη.

Χρησιμοποιω την Lenovo snap it app (απο Aptoide) και ειναι εξισου ή και καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Θήκες και temperred glass, παίρνει ίδια με του Μi4i, σωστά;

Γιατί ψάχνω να αλλάξω τα free του vickmall και γενικά δεν βρίσκω και πολλά. Αν έχετε και καμιά πρόταση καλοδεχούμενη :)

 

Όχι φίλε δεν κάνουν του mi4

Είναι πιο μικρό το μι4c και έχει και την κάμερα αριστερά ενώ το mi4 στο κεντρο

Ίδιες πρέπει να έχει με το ,mi4i

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν κάνουν του mi4

Είναι πιο μικρό το μι4c και έχει και την κάμερα αριστερά ενώ το mi4 στο κεντρο

Ίδιες πρέπει να έχει με το ,mi4i

Ο φίλος ρωτάει αν κάνουν του mi4i όχι του mi 4. Του mi4i ναι λογικά κάνουν απλά ή διάφορα είναι ότι δεν θα έχει κάποια τρυπουλα για τον αισθητήρα του remote που έχουν τα mi4c μας δίπλα από την υποδοχή των ακουστικών.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και θαθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους χρησιμοποιούν dev Rom απο xiaomi-miui.gr. Εγω χρησιμοποιώ την GTV 5.12.10 η οποια ειναι σταθερη.Σκέφτομαι μήπως εγκαταστήσω καποια νεότερη.Εχετε χρησιμοποιησει καποια επομενη χωρις προβλήματα και ποιά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και θαθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους χρησιμοποιούν dev Rom απο xiaomi-miui.gr. Εγω χρησιμοποιώ την GTV 5.12.10 η οποια ειναι σταθερη.Σκέφτομαι μήπως εγκαταστήσω καποια νεότερη.Εχετε χρησιμοποιησει καποια επομενη χωρις προβλήματα και ποιά;

 

Σε αυτη την σειρα καλες και σταθερες εξισου ειναι και οι επομενες δυο (5.12.24 και 5.12.31) απλα εχω την εντυπωση πως η 5.12.24 ειχε καλυτερη αυτονομια!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια Mi4c απο everbuying στις 3/1/16. Αποστολη στις 6/1 με SingPost , αφιξη στην Αθηνα στις 21/01 παραδοση και παραλαβη για επαρχια στις 22/01/16!

Τα δωρα που δινει το minideal ειναι τις πλακας, τα βρισκεις σε ολα τα site με 2-3 ευρω... καλυτερα να παρεις κατι πιο ποιοτικο τυπου NILLKIN.

 

μεσο paypal η αγορα η με αλλον τροπο ρωταω γιατι θελω να κανω και εγω αγορα αλλα δεν ξερω πως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και θαθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους χρησιμοποιούν dev Rom απο xiaomi-miui.gr. Εγω χρησιμοποιώ την GTV 5.12.10 η οποια ειναι σταθερη.Σκέφτομαι μήπως εγκαταστήσω καποια νεότερη.Εχετε χρησιμοποιησει καποια επομενη χωρις προβλήματα και ποιά;

 

Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση απ το Σαββατο και δεν έχω συναντήσει κάποιο θέμα ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση απ το Σαββατο και δεν έχω συναντήσει κάποιο θέμα ως τώρα.

Κι εγώ το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε για κανένα θέμα μιλάμε και για λυμένα push notifications? Και μια που ήρθε το θέμα στις κάμερες (το είχα ρωτήσει και παλιότερα) έχει δοκιμάσει κανείς τη manual camera? Ή έχει κατεβάσει το tester για να δει ποια manual settings είναι διαθέσιμα στη συσκευή?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα είχες με τα push notifications; Γιατί στο δικό μου έρχονται όλα στην ώρα τους. Καμιά φορά καθυστερούν του WhatsApp, αλλά γι αυτό νομίζω πως ευθύνεται η ίδια η εφαρμογή.

 

Αν εννοείς για τα manual settings της κάμερας, διαθέσιμα είναι η ισορροπία λευκού, η εστίαση, ο χρόνος έκθεσης και το iso.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και 1 περίπου μήνα την έκδοση GTV-5.12.24 Σε γενικές κανένα πρόβλημα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος χρησιμοποιεί τις καινούριες ρομ 6.x.x

Η πιο πρόσφατη είναι η 6.1.21

Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα είχες με τα push notifications; Γιατί στο δικό μου έρχονται όλα στην ώρα τους. Καμιά φορά καθυστερούν του WhatsApp, αλλά γι αυτό νομίζω πως ευθύνεται η ίδια η εφαρμογή.

 

Αν εννοείς για τα manual settings της κάμερας, διαθέσιμα είναι η ισορροπία λευκού, η εστίαση, ο χρόνος έκθεσης και το iso.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί δεν έχω τη συσκευή. Έχω διαβάσει όμως στο νήμα αλλά και σε θέματα επιλογής συσκευής και διάφορα review ότι είχε μεγάλο θέμα με α push και ήθελε διαδικασία με permission κλπ κλπ.

 

Ναι στης κάμερας αναφερόμουν γι αυτό ρώτησα αν καποιος έχει δοκιμάσει το manual camera tester γιατί σου βγάζει με τικ ή χ ότι μπορείς/δε μπορείς να ρυθμίσεις. Άρα του λείπει το άνοιγμα διαφράγματος. Ελπίζω να έχει καλή αυτόματη επιλογή σ'αυτό..

 

Έχει δουλέψει καθόλου κανείς την κάμερα σε manual?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...