Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πες..

Είχα βρει κι εγώ με 230 αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να κάνω το online κατάστημα να διορθώσει το λάθος του… Αναφερόταν στο mitac mio 366…

Link to comment
Share on other sites

Χμ... διαφωνω! :( Εγω ειχα τρομερο προβλημα με το GPS της TELEPTYPE και αναγκαστικα να παρω κεραια. Τωρα πιανει μεχρι και 8 δορυφορους στο λεπτο ! :p

 

Εγω προτεινω να βγαλεις κεραια απαραιτητα ! ;)

 

Geovass , επειδή έχουμε το ίδιο GPS/BT και μιάς και θέλω να βάλω και γώ τώρα που πιάνουν ζέστες , αντιηλιακές μεμβράνες, θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί είχες πρόβλημα με το receiver ? Αφού στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου που συνήθως το τοποθετούμε , ΔΕΝ επιτρέπονται από τον νόμο οι αντιηλιακές μεμβράνες και επομένως ΔΕΝ εμποδίζεται το σήμα του δορυφόρου ( ή μήπως κάνω λάθος ? )

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Καποιες εταιριες δεν βαζουν(πχ llumar που παλια εβαζε) αλλες βαζουν(πχ 3Μ, madico).

 

Εγω προκειται να βαλω μεσα στο μηνα(μαλλον madico) ΚΑΙ μπροστα(αλλιως παρατηρειται φαινομενο του θερμοκηπιου στο αμαξι) οπου βαζουν διαφορετικες μεμβρανες απ'οτι στα υπολοιπα τζαμια βεβαια.

 

Τωρα μαλλον θα χρειαστει εξωτερικη κεραια... αλλα δεν ξερω πως να το κανω για να μη γινει το αυτοκινητο καραγκιοζης...

 

Ο geovass εχει βαλει καπου μπροστα απο το καπο και δε φαινεται, οπως λεει παραπανω... Που ακριβως;

 

(Παντως αν δε βαλεις στο παρμπριζ δε θα εχεις προβλημα...)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει 329 χωρις φπα το μιο168(και παλι καλη τιμη ειναι)

Και αν μπορειτε να με βοηθησετε, τι να προτιμησω;

1)το μιο168 με destinator (στα 550 ευρω) η

2)το hp2750 + gps + destinator (στα 840 ευρω)

με απασχολει κυριως η πλοηγηση οποτε αξιζει η διαφορα στα χρηματα;θα δω καποια αισθητη διαφορα;

Δωστε μου τις γνωσεις σας (και συντομα αν μπορειτε) :D

Link to comment
Share on other sites

Geovass , επειδή έχουμε το ίδιο GPS/BT και μιάς και θέλω να βάλω και γώ τώρα που πιάνουν ζέστες , αντιηλιακές μεμβράνες, θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί είχες πρόβλημα με το receiver ? Αφού στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου που συνήθως το τοποθετούμε , ΔΕΝ επιτρέπονται από τον νόμο οι αντιηλιακές μεμβράνες και επομένως ΔΕΝ εμποδίζεται το σήμα του δορυφόρου ( ή μήπως κάνω λάθος ? )

 

Ζελατινα llumar εχω βαλει και στο παρμπριζ ;) (οχι τοσο σκουρα :) ) ωστε να εχω προβλημα.

Η κεραια εχει βγει αναμεσα στο καπο και στο παρμπριζ και δεν φαινεται. Θα φανει μονο εαν πας και δεις απο κοντα το αυλακι μεταξυ καπο και παμπριζ... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει 329 χωρις φπα το μιο168(και παλι καλη τιμη ειναι)

Και αν μπορειτε να με βοηθησετε, τι να προτιμησω;

1)το μιο168 με destinator (στα 550 ευρω) η

2)το hp2750 + gps + destinator (στα 840 ευρω)

με απασχολει κυριως η πλοηγηση οποτε αξιζει η διαφορα στα χρηματα;θα δω καποια αισθητη διαφορα;

Δωστε μου τις γνωσεις σας (και συντομα αν μπορειτε) :D

για πλοήγησ ότι πρέπει είναι επέλεξε το μιο!!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω το destinator 3 με κεραια bluetooth της pretec? και ποιος εχει το destinator 3 με ελληνικους χαρτες please απαντηστε μου sos :X
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω το destinator 3 με κεραια bluetooth της pretec? και ποιος εχει το destinator 3 με ελληνικους χαρτες please απαντηστε μου sos :X

εννοείς blouetooth gps receiver pretec?αν ναι φυσικά και μπορείς το ίδιο πακέτο έχω και γω.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι τα περισσοτερα θα σου κανουν ;)

 

Μια αλλη ερωτηση,για να χρησιμοποιησω το Destinator με το BTGPS της Teletype τι χρειαζεται να κανω? Απλα οτι κανω και για να το δουλεψω με το προγραμμα της Teletype η πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

εχτές είπα να δοκιμάσω το εν λόγο πρόγραμμα γιατί μου είναι αρκετά χρήσιμο ιδίως στους θερινούς μήνες.

έκανα 3 δοκιμαστικές διαδρομές και ειδα παράξενα πράγματα.

 

πρωτον¨: βάζω διαδρομή θεσσαλονίκη-καβαλα και μου λέει να περάσω από σέρρες και δραμα!!! για ποιο λόγο ??? αφού υπάρχει καλύτερος δρόμος!!

 

δεύτερον : η οδός θεμιστοκλή σοφούλη στην θεσσαλονίκη έχει πάψει εδώ και μερικά χρονια να είναι διπλής κατεύθυνσης και δεν πάει προς κέντρο .

αυτό γιατί μου δείχνει να πηγαίνω από κει?

 

δηλαδή 2 στα 3 λάθος!!

εσείς δεν έχετε δει τίποτα στραβό σε αυτούς τους χάρτες?

εντύπωση μου κάνει!!

και φυσικά μιλάμε για τους τελευταίους.

Link to comment
Share on other sites

εχτές είπα να δοκιμάσω το εν λόγο πρόγραμμα γιατί μου είναι αρκετά χρήσιμο ιδίως στους θερινούς μήνες.

έκανα 3 δοκιμαστικές διαδρομές και ειδα παράξενα πράγματα.

 

πρωτον¨: βάζω διαδρομή θεσσαλονίκη-καβαλα και μου λέει να περάσω από σέρρες και δραμα!!! για ποιο λόγο ??? αφού υπάρχει καλύτερος δρόμος!!

 

δεύτερον : η οδός θεμιστοκλή σοφούλη στην θεσσαλονίκη έχει πάψει εδώ και μερικά χρονια να είναι διπλής κατεύθυνσης και δεν πάει προς κέντρο .

αυτό γιατί μου δείχνει να πηγαίνω από κει?

 

δηλαδή 2 στα 3 λάθος!!

εσείς δεν έχετε δει τίποτα στραβό σε αυτούς τους χάρτες?

εντύπωση μου κάνει!!

και φυσικά μιλάμε για τους τελευταίους.

Σε αθήνα και λοιπά εδώ κοντά κάνει ελάχιστα λάθη....από ότι μου είπε ο αδερφός μου ,από σαλόνικα και πάνω δε βγάζει τίποτα...περιμένουμε αναβαθμίσεις...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Σε αθήνα και λοιπά εδώ κοντά κάνει ελάχιστα λάθη....από ότι μου είπε ο αδερφός μου ,από σαλόνικα και πάνω δε βγάζει τίποτα...περιμένουμε αναβαθμίσεις...

μάλιστα!

άρα τώρα το ερώτημα που γεννάται είναι αν αξίζει να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για ένα πρόγραμμα που κάνει λάθη σε τέτοιο βαθμό!!

 

νομίζω ότι για τους περισσοτερους αυτές οι 2 λέξεις δεν συμβαδίζουν.

τα λέω σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Το destin για την Αθηνα ειναι αψογο,για την Θεσσαλονικη και την επαρχια νομιζω το Teletype ειναι καλυτερο.

 

Λαθη παντως θα υπαρχουν παντου και παντα,ειδικα στην Ελλαδα που ολα αλλαζουν καθε τρεις και λιγο ;)

Link to comment
Share on other sites

εχτές είπα να δοκιμάσω το εν λόγο πρόγραμμα γιατί μου είναι αρκετά χρήσιμο ιδίως στους θερινούς μήνες.

έκανα 3 δοκιμαστικές διαδρομές και ειδα παράξενα πράγματα.

 

πρωτον¨: βάζω διαδρομή θεσσαλονίκη-καβαλα και μου λέει να περάσω από σέρρες και δραμα!!! για ποιο λόγο ??? αφού υπάρχει καλύτερος δρόμος!!

 

Dokimase mesa apo tis rythmiseis na allaxeis thn diadromh apo taxyterh se syntomoterh (h to antitheto apo afthn pou exeis twra) kai des an kanei to idio an symbainei afto ontws exei problhma ?

 

 

δεύτερον : η οδός θεμιστοκλή σοφούλη στην θεσσαλονίκη έχει πάψει εδώ και μερικά χρονια να είναι διπλής κατεύθυνσης και δεν πάει προς κέντρο .

αυτό γιατί μου δείχνει να πηγαίνω από κει?

 

δηλαδή 2 στα 3 λάθος!!

εσείς δεν έχετε δει τίποτα στραβό σε αυτούς τους χάρτες?

εντύπωση μου κάνει!!

και φυσικά μιλάμε για τους τελευταίους.

 

 

An dokimaseis kai ta alla paketa ths agoras tote tha deis apo monos sou oti einai oti kalitero kikloforei afth thn stigmh sthn Ellada, gia tous xartes yparxei sto site ths NGI oloklhro section anaforas tetoiwn lathwn pou beltionontai sthn epomenh ekdosh ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

εχτές είπα να δοκιμάσω το εν λόγο πρόγραμμα γιατί μου είναι αρκετά χρήσιμο ιδίως στους θερινούς μήνες.

έκανα 3 δοκιμαστικές διαδρομές και ειδα παράξενα πράγματα.

 

πρωτον¨: βάζω διαδρομή θεσσαλονίκη-καβαλα και μου λέει να περάσω από σέρρες και δραμα!!! για ποιο λόγο ??? αφού υπάρχει καλύτερος δρόμος!!

 

δεύτερον : η οδός θεμιστοκλή σοφούλη στην θεσσαλονίκη έχει πάψει εδώ και μερικά χρονια να είναι διπλής κατεύθυνσης και δεν πάει προς κέντρο .

αυτό γιατί μου δείχνει να πηγαίνω από κει?

 

δηλαδή 2 στα 3 λάθος!!

εσείς δεν έχετε δει τίποτα στραβό σε αυτούς τους χάρτες?

εντύπωση μου κάνει!!

και φυσικά μιλάμε για τους τελευταίους.

 

Νομίζω ότι ο τρόπος σκέψης σου δεν είναι σωστός. Όλα τα προγράμματα πλοήγησης έχουν λάθη και κυρίως στην Ελλάδα που είναι πρόκληση, εφόσον οι αλλαγές στις μονοδρομήσεις είναι καθημερινές. Δεν έχω δοκιμάσει το πρόγραμμα στη Θεσσαλονίκη αλλά είναι υπερβολικό να λες ότι τα 2/3 του χάρτη του είναι με πρόβλημα επειδή βρήκες ένα δρόμο με λάθος μονοδρόμηση και μια διαδρομή θα την έκανες καλύτερα με άλλο τρόπο. Πολλά άτομα στο forum χρησιμοποιούν το πρόγραμμα και νομίζω ότι σε γενικές γραμμές είναι ευχαριστημένοι.

Για τα λάθη που βρίσκεις υπάρχει εφαρμογή στο site της NGI ώστε να τα κάνεις report και να διορθωθούν στην επόμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπευθυνοι της NGI εχουν τονισει πολλες φορες οτι το επαρχιακο δικτυο εχει πολλα λαθη και ειναι προτιμοτερο να το χρησιμοποιουμε με προσοχη.Τωρα αν βαλω 3 διαδρομες και μου βγουν οι δυο λαθος δεν σημαινει οτι το 66% ειναι λαθος.Δεν βγαινουν ετσι συμπερασματα.Αν γινοντουσαν στατιστικες ετσι ειχαμε καει (μαθηματικος ειμαι και ξερω απο στατιστικη)
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

καλά κάνετε και μου την λέτε γιατί έχετε δίκιο.

1 .δοκίμασα αυτό που λες μινώταυρε και οντος είναι έτσι.

2. η ο οδός σοφούλη τελικά δεν έχει πρόβλημα , βλακεία μου πως το κατάλαβα αυτό.

 

έχω όμως ένα μικρό παραπονάκι έτσι λίγο που το σκάλισα και σήμερα.

όταν πάω πλοήγηση ,νέα διεύθυνση και βάζω περιοχές της θεσσαλονίκης δεν μπορώ να διαλέξω οδό και αριθμό!

στον δήμο θεσσαλονίκης μπορώ αλλα αν βάλω τούμπα,χαριλαου,40 εκκλησιες κλπ μου λέει "δεδομένα δρόμων δεν βρέθηκαν" .

bug report στο site υπάρχει το ξέρω .

αυτό τώρα είναι bug?

Link to comment
Share on other sites

μερικές περιοχές δεν έχουν αναλυτικές διευθύνσεις και αριθμούς...αυτό γίνεται για πολλούς λόγους όπως μη ολοκληρωμένη γεωγραφική ηλεκτρονικοποίηση έλλειψη δεδομένων που σε επόμενες εκδόσεις πιστεύω θα λυθεί

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω το πακετακι μιο+destinator :D οποτε εχω και ερωτησεις :lol:

1)γιατι μου βγαζει οτι δεν βρησκετε το αρχειο βοηθειας

2)οταν εβαζα διευθηνση και παταγα την πλοηγηση μου εβγαζε ενα μηνυμα incorect direction possition (κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως) και οταν ξεκινησα και δοκιμασα μετα απο λιγο μου εκανε κανονικα routing.

Γενικα η πρωτη εντυπωση ειναι πολυ θετικη. Α και κατι αλλο,που μπορω να δω το device ID;

και το ποιο μυστηριο ειναι οτι σε καποιες περιοχες π.χ πακρατι(αθηνων) οταν παω στην οδο μου λεει οτι δεν βρεθηκαν δεδομενα.Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...