Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν πηγα στο service και μαλιστα στην Γερμανια!! Ολοι το εβλεπαν για πρωτη φορα!!

Δεν ηξερε κανεις τιποτα, μαλιστα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οταν ενας απο τους υπαλληλους του Medimax συγκεκριμενα το καταστημα βγαζει απο την τσεπη του το δικο του samsung galaxy s6+ ειχε αυτος και μου λεει οτι εγω δεν εχω κανενα θεμα, του κανω το πειραμα με το φακο απο το αλλο μου το κινητο samsung s5 και με το που το βλεπει οτι το auto brighteness λειτουργει και χωρις να ειναι ενεργο ξαφνιαστηκε και ο ιδιος και μου απαντησε γελωντας οτι ευτυχως που δεν με πειραζει!!

 

Δεν το αφησα γιατι απο ολους οσους το εκαναν δεν φτιαχτηκε σε κανεναν, ετσι δεν το αφησα και εγω!!

 

Συνεπως ισως κατα το 99,9% ειναι bug οπως εχουν αναφερει και αλλοι developers που εχω ψαξει απο διαφορα topics και ελπιζουν ολοι να το φτιαξει η εταιρεια με καποιο update!!

 

Τωρα βεβαια υπαρχει και η εκδοχη του route αλλα εγω προσωπικα δεν το κανω για πολλους και διαφορους λογους!!

 

Αυτα τα λιγα και ελπιζω να βοηθησα οσους εχουν το ιδιο θεμα με εμενα στο να μην μπαινουν στην διαδικασια να το στελνουν πισω αδικως γιατι ειναι θεμα software και οχι hardware!!

 

Αν καποιος ξερει κατι αλλο και μπορει να διαψευσει οσα εχω πει και μπορει να μας βοηθησει ας το κανει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν εχεις καταλαβει το προβλημα!!

Διαβασε προσεκτικα τι λεω!! Δες και το βιντεο και θα καταλαβεις τι εννοω ακριβως!!

Δεν ειναι το θεμα αν ειναι το ιδιο, το θεμα ειναι οτι ο σενσορας μπερδευεται και χαμηλωνει την φωτεινοτητα απο μονος του ειτε ειναι στο auto ειτε οχι!! Δοκιμασε το και θα το διαπιστωσεις!!

 

Επιμενω, δες το βιντεο και κανε το και εσυ.....!!!!!

 

Το έχω δει το βίντεο και έχω δοκιμάσει με το ανάποδο τρόπο να βάζεις το το χειριστήριο μου μπροστά στο sensor για να σκοτεινιάζει και δεν αλλάζει ίσως με το φακό να το κάνει και μένα αλλά μιπως εκεί αλλάζει σε οριακά συνθήκες ηλίου που από το να μην βλέπεις παίρνει πρωτοβουλία μόνο του;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το βίντεο και έχω δοκιμάσει με το ανάποδο τρόπο να βάζεις το το χειριστήριο μου μπροστά στο sensor για να σκοτεινιάζει και δεν αλλάζει ίσως με το φακό να το κάνει και μένα αλλά μιπως εκεί αλλάζει σε οριακά συνθήκες ηλίου που από το να μην βλέπεις παίρνει πρωτοβουλία μόνο του;

 

Να το καταλαβω οτι ισως και να το κανει για αυτο που λες, αλλα ποιος ο λογος του auto και γιατι δεν το κανει στα αλλα προηγουμενα μοντελα της samsung (ειχα s4, s5) και στο s6 το απλο??

Αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση αλλα και οπως εχω ψαξει ολοι λενε για bug και απο developers που εχουν ασχοληθει με το θεμα ετσι εχουν πει, τωρα και εγω τι αλλο να πω, οτι διαβαζω απο τουλαχιστον με κυρος site που εχω διαβασει!!

 

Ελπιζω να το φτιαξουν γιατι το βραδυ η σε κλειστο χωρο χανει ολη του την διαυγεια χρωματων και ειναι κριμα για μια τετοια συσκευη με τετοια οθονη να μην την απολαμβανεις, τουλαχιστον οπως εγω θελω!!

Link to comment
Share on other sites

Να το καταλαβω οτι ισως και να το κανει για αυτο που λες, αλλα ποιος ο λογος του auto και γιατι δεν το κανει στα αλλα προηγουμενα μοντελα της samsung (ειχα s4, s5) και στο s6 το απλο??

Αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση αλλα και οπως εχω ψαξει ολοι λενε για bug και απο developers που εχουν ασχοληθει με το θεμα ετσι εχουν πει, τωρα και εγω τι αλλο να πω, οτι διαβαζω απο τουλαχιστον με κυρος site που εχω διαβασει!!

 

Ελπιζω να το φτιαξουν γιατι το βραδυ η σε κλειστο χωρο χανει ολη του την διαυγεια χρωματων και ειναι κριμα για μια τετοια συσκευη με τετοια οθονη να μην την απολαμβανεις, τουλαχιστον οπως εγω θελω!!

Αν ισχύει η σκέψη μου είναι για καλό μπορεί να είναι και bug αλλά και πάλι για καλό μας βγαίνει το s6 έχει και παλαιότερη εφαρμογή φωτογραφική το note 5 κάνει το ίδιο

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες το βάζω για φόρτιση και πάντα δείχνει συνδέθηκε φορτιστής και όχι συνδέθηκε γρήγορος φορτιστής. Επίσης κάνει αρκετή ώρα να φορτίσει. Εννοείται χρησιμοποιώ τον φορτιστή του.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες το βάζω για φόρτιση και πάντα δείχνει συνδέθηκε φορτιστής και όχι συνδέθηκε γρήγορος φορτιστής. Επίσης κάνει αρκετή ώρα να φορτίσει. Εννοείται χρησιμοποιώ τον φορτιστή του.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

το ίδιο κάνει και σε μένα αλλά νομίζω γράφει πως ο η γρήγορη φόρτιση δεν επιτυγχάνεται όταν η μπαταρία είναι ζεστή ή η οθόνη αναμμένη ή δεν είναι κάτω από 15% η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο κάνει και σε μένα αλλά νομίζω γράφει πως ο η γρήγορη φόρτιση δεν επιτυγχάνεται όταν η μπαταρία είναι ζεστή ή η οθόνη αναμμένη ή δεν είναι κάτω από 15% η μπαταρία.

 

 

Νομίζω οτι τίποτα από τα παραπάνω δε συμβαίνει όταν πάω να το φορτιςω ή τουλάχιστον αποκλείεται να συμβαίνει όλες τις τελευταίες φορές. :(

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο κάνει και σε μένα αλλά νομίζω γράφει πως ο η γρήγορη φόρτιση δεν επιτυγχάνεται όταν η μπαταρία είναι ζεστή ή η οθόνη αναμμένη ή δεν είναι κάτω από 15% η μπαταρία.

Τα 2 τελευταία δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/cpyqO9b.png

Και πως μπορείς να δεις εάν όντως κάνει γρήγορη φόρτιση εάν δεν ανοίξεις την οθόνη να δεις εάν το γράφει. Χτες το βράδυ το φορτίζα με fast charge και κάθε φορά που άναβα την οθόνη να τσεκάρω notifications μου έγραφε ότι κάνει φόρτιση με fast charge.

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορείς να δεις εάν όντως κάνει γρήγορη φόρτιση εάν δεν ανοίξεις την οθόνη να δεις εάν το γράφει. Χτες το βράδυ το φορτίζα με fast charge και κάθε φορά που άναβα την οθόνη να τσεκάρω notifications μου έγραφε ότι κάνει φόρτιση με fast charge.

 

Όταν συνδέεις τον φορτιστη με τη συσκευή αν ξεκινήσει η γρήγορη φόρτιση μετά μπορείς να ανοίγεις την οθόνη. Σκοπός είναι να μην είναι ανοικτή η οθόνη όταν τη ξεκινάς.

πρακτικώς βέβαια δεν ισχύει πάντα,τυχαίνει να μη πιάσει με τη μία η γρηγορη φόρτιση αλλά στη 2η ή 3η προσπάθεια και πάντα με κλειστή η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις τον φορτιστη με τη συσκευή αν ξεκινήσει η γρήγορη φόρτιση μετά μπορείς να ανοίγεις την οθόνη. Σκοπός είναι να μην είναι ανοικτή η οθόνη όταν τη ξεκινάς.

πρακτικώς βέβαια δεν ισχύει πάντα,τυχαίνει να μη πιάσει με τη μία η γρηγορη φόρτιση αλλά στη 2η ή 3η προσπάθεια και πάντα με κλειστή η οθόνη

 

Mου φαινεται λιγο παραξενο αυτο.... Τι σημασια εχει αν ειναι αναμμενη η οθονη τη στιγμη που το συνδεεις για φορτιση?

Επισης, οταν ειναι ανενεργη η συσκευη και το συνδεσεις για φορτιση σε τι πρεπει να φορτιζει σε γρηγορη ή κανονική φόρτιση?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βγηκε μια νεα αναβάθμιση για γαλλικό xef. Σε ota παταω και δεν τι βλεπει.αλλα με το smart switch την βλεπει και λεει αναβάθμιση.γιατι στο ota δεν την βλεπει?
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Mου φαινεται λιγο παραξενο αυτο.... Τι σημασια εχει αν ειναι αναμμενη η οθονη τη στιγμη που το συνδεεις για φορτιση?

Επισης, οταν ειναι ανενεργη η συσκευη και το συνδεσεις για φορτιση σε τι πρεπει να φορτιζει σε γρηγορη ή κανονική φόρτιση?

Χθες το έβαλα στον φορτιστή του δεν ξέρω αν είχε ζεστάνεις η μπαταρία στο χέρι δεν φαινόταν κάτι αν και πάλι πριν δοκίμαζα την ασύρματη φόρτιση.. Και από 2% έλεγε 5 ώρες και για να γεμίσει

 

Πιο αργό δηλαδή από κάθε κινητό

 

Από την άλλη είναι η ώρα που το βάζω περίπου πάντα και το αφήνω ως το πρωί που ξυπνάω άρα μιπως από τα στατιστικά μπαίνει σε αργή φόρτιση;

Ρε παιδια βγηκε μια νεα αναβάθμιση για γαλλικό xef. Σε ota παταω και δεν τι βλεπει.αλλα με το smart switch την βλεπει και λεει αναβάθμιση.γιατι στο ota δεν την βλεπει?

Τι είναι το smart switch να δοκιμάσουμε και εμείς η άσχετοι;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χθες το έβαλα στον φορτιστή του δεν ξέρω αν είχε ζεστάνεις η μπαταρία στο χέρι δεν φαινόταν κάτι αν και πάλι πριν δοκίμαζα την ασύρματη φόρτιση.. Και από 2% έλεγε 5 ώρες και για να γεμίσει

 

Πιο αργό δηλαδή από κάθε κινητό

 

Από την άλλη είναι η ώρα που το βάζω περίπου πάντα και το αφήνω ως το πρωί που ξυπνάω άρα μιπως από τα στατιστικά μπαίνει σε αργή φόρτιση;

 

η αλήθεια είναι οτι το θέμα με την γρήγορη-αργή φόρτιση είναι ένα περίεργο θέμα. Για παράδειγμα στο δικό μου κινητό συμβαίνει το εξής.. είναι κρύα η μπαταρία,κλειστή η οθόνη..μερικές φορές δεν μπαίνει σε γρήγορη αλλά σε αργή φόρτιση. Αν βγάλω το βύσμα απο το κινητο περιμένω πάλι να κλεισει η οθόνη και το βάλω ύστερα από κανα λεπτό θα μπει σε γρήγορη φόρτιση αν και αυτό πάλι δεν είναι 100% σίγουρο.

Ελπίζω αυτό το θέμα πάντως να κλείσει με την καινουρια αναβαθμιση που υποτίθεται περιμένουμε απο μέρα σε μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το nova Launcher είναι πολύ καλύτερος από 3 χρόνια πριν και φαίνεται ελαφρύς και πιο smooth από το μαμά.. Το χρησιμοποιεί κάνεις; ξέρει κανείς αν τρέχουν και οι δύο ταυτόχρονα οπότε δεν γλιτώνεις μνήμη; πως μπορώ να ξανά φορτώσω το μαμά χωρίς να σβήσω αυτό άμα θέλω;

 

Edit

Χρόνια πολλά

 

Χθες ήμουν ως αργά έξω οπότε έκλεισε από μπαταρία, γυρνώντας σπίτι το έβαλα να φορτίζει αλλά αν και τόση ώρα κλειστό άρα και μπαταρία κρύα έπρεπε σίγουρα να μπει σε fast charging αλλά τελικά δεν μπήκε και το πρωί με 40% το έβγαζα και το ξανά έβαζα αλλά τίποτα άλλαξα πρίζα και δούλεψε η δεύτερη ήταν σκέτη και όχι σε μπαλαντέζα

 

Τελικά ίσως να μην θέλει να είναι σε ασφαλείας η σε ταφ

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όταν αργεί σε φόρτιση μήπως το βάζετε σε φορτιστή καρφωμένο μόνιμα σε πρίζα; ... έχω την εντύπωση ότι το καλώδιο δίνει λιγότερα Amber σε σχέση με φορτιστή που μόλις κουμπωσε σε πρίζα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ειλικρινά τι γινεται με το θέμα αυτό, πάντως στατιστικά όσο πιο χαμηλή η μπαταρία τη στιγμή που βάζω να το φορτίσω τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα να μπει σε γρήγορη φόρτιση. Σε περίπτωση που δεν είναι πολύ ξεφόρτιστη πιάνει συνήθως με το 2ο ή 3ο κούμπωμα από φορτιστή που είναι ήδη στη πρίζα όχι όμως μόνιμα. Αν κάποιος ξέρει τι ακριβώς παίζει με το θέμα αυτό θα ήθελα πολύ μια ανάλυση..
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα μια αναβάθμιση... Περίπου 80 mb...

G928FXXU2AOL2

Είδα ότι έχω περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όταν αργεί σε φόρτιση μήπως το βάζετε σε φορτιστή καρφωμένο μόνιμα σε πρίζα; ... έχω την εντύπωση ότι το καλώδιο δίνει λιγότερα Amber σε σχέση με φορτιστή που μόλις κουμπωσε σε πρίζα

Σαν να έχεις δίκαιο μου φορτίζει αργά, έβγαλα τον φορτιστή από την πρίζα για λίγο το ξανά έβαλα και μετά είχα γρήγορη φόρτιση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με γνησιο φορτιστη και καλωδιο δηλαδη αυτα που εχει μεσα το κινητο φορτιζει με fast charge σιγουρα.Τωρα πρεπει και ο φορτιστης να υποστηριζει τη λειτουργια.Εγω εχω εναν φορτιστη που εχει 5 θυρες 3 των 2amp και 2 του 1amp και το κινητο φορτιζει υπερβολικα αργα.Επισης το fast charge φοτριζει γρηγορα το κινητο μεχρι το 40-50% απο εκει και περα το κινητο ναι μεν φορτιζει γρηγορα αλλα οχι με την αρχικη ταχυτητα,δηλαδη απο τα το 10% μεχρι το 40%.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι η nordic countries βγαζει ποιο πολλα updates..εχει καποια διαφορα απο τις αλλες οσοι εχετε η εχετε βαλει?εχω εγω (greece)gr κ απο τι βλεπω εχει μεινει πισω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω ενα τισ γιορτεσ και οφειλω να πω πωσ ειναι το μονο samsung που μαλλον θα κρατησω .εχουν περασει σχεδον ολα τα εδωσα γιατι εμεινα στα i phone που εχω τωρα .ενα 6 αρι 128 gb &2 plus 6 &6s. το edge + ειναι αψογο προσ το παρον σε ολα του ,εχω μονο μια απορια .οταν ειναι κλειστη οθονη και διχνει στην μπαρα ωρα μπαταρια κλπ δεν ξερω πωσ το κανω και γινεται εντονο .απλα τυχαια γινεται η μπορω να το κανω οποτε θελω?
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεις μερικές φορές αριστερά δεξιά στο σημείο της οθόνης που ανάβει και φορτίζει περισσότερο και μπορείς να δεις και άλλες πληροφορίες

 

Είμαι πολύ ενθουσιασμός σήμερα με κλειστό Bluetooth και με WiFi συνέχεια εκτός από μια ώρα με data έβγαλα 6ωρες και οθόνη [ATTACH]64676[/ATTACH][ATTACH]64677[/ATTACH]

83ba907b23c756c7d7375683fd11825b.jpg

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...