Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα λενε για s7 5.2 inch flat και 5.7 το edge

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω μαλλον θεματακι...απο οτι βλεπω το νοτε μου δυσκολευει να κανει focus σε μια εικονα γενικα..ειδικα σε σκοτεινες συνθηκες τπ εμφανιζει λιγο θολα..λενε να βγαλω το image stabilizer αλλα αυτο ειναι επιλογη μονο για βιντεο.το εκανα wipe data αλλα παλι δυσκολα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μαλλον θεματακι...απο οτι βλεπω το νοτε μου δυσκολευει να κανει focus σε μια εικονα γενικα..ειδικα σε σκοτεινες συνθηκες τπ εμφανιζει λιγο θολα..λενε να βγαλω το image stabilizer αλλα αυτο ειναι επιλογη μονο για βιντεο.το εκανα wipe data αλλα παλι δυσκολα...

 

Εχεις βγαλει τη ζελατινα απο την καμερα;;;;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει τη ζελατινα απο την καμερα;;;;

 

Δεν εχει ζελατινα η καμερα φιλε μου. Στο φλας εχει μονο ζελατινα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ζελατινα η καμερα φιλε μου. Στο φλας εχει μονο ζελατινα.

 

OK απλα πολλες φορες στο παρελθον εχει συμβει σε χρηστες αυτο, γι'αυτο σε ρωτησα...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να ειναι λερωμενο το τζαμακι της καμερας, την εχω πατησει ετσι πολλες φορες.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Οντως ζελατινα δεν εχει.απλα εστιαζει απλα θελει ωρα και χανει ευκολα την εστιαση..το εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο.λετε να παιζει αντικατασταση με καμερα s6 edge plus επι πληρωμη και δικη μου ευθυνη στη σμαρτεκ? Edited by chickenakos90
Link to comment
Share on other sites

Οντως ζελατινα δεν εχει.απλα εστιαζει απλα θελει ωρα και χανει ευκολα την εστιαση..το εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο.λετε να παιζει αντικατασταση με καμερα s6 edge plus επι πληρωμη και δικη μου ευθυνη στη σμαρτεκ?

 

η Smartec Δεν θα δεχθει καν να το δει.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ζελατινα δεν εχει.απλα εστιαζει απλα θελει ωρα και χανει ευκολα την εστιαση..το εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο.λετε να παιζει αντικατασταση με καμερα s6 edge plus επι πληρωμη και δικη μου ευθυνη στη σμαρτεκ?

Δοκίμασε να περάσεις ξανά το firmware με odin ή κάποια custom rom μήπως και φτιάξει .Δυστυχώς αυτό είναι το ρίσκο οταν αγοράζεις συσκευή χωρίς εγγύηση .

Η smartec πάντως οπως και οποιοδήποτε service δεν θα το δεχτεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Δεν έχω Note5, αλλά έχω περάσει την ROM του Note5 στο Note3 μου, οπότε ελπίζω να βρω την λύση εδώ..

 

Θέλω να απενεργοποιήσω το S-Voice μέσω double tap του Home Button. Στο Note 3 μου αρκούσε να ανοίξεις μια φορά το S-Voice και μετά υπήρχε επιλογή για ενεργοποιηση του S-Voice μέσω του home button την οποία απλά και απενεργοποιούσες. Αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Δεν έχω Note5, αλλά έχω περάσει την ROM του Note5 στο Note3 μου, οπότε ελπίζω να βρω την λύση εδώ..

 

Θέλω να απενεργοποιήσω το S-Voice μέσω double tap του Home Button. Στο Note 3 μου αρκούσε να ανοίξεις μια φορά το S-Voice και μετά υπήρχε επιλογή για ενεργοποιηση του S-Voice μέσω του home button την οποία απλά και απενεργοποιούσες. Αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Μπες στις ρυθμίσεις, βρες τη διαχείριση εφαρμογών & από κει το s-voice, εκεί υπάρχει επιλογή για να τον καταστήσεις ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα που εχω βρει στο Note 5 ειναι το ηχειο του.

Θα ηθελα να ειναι πιο δυνατο...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.αλλα νομιζω μου το εμφανισε μετα το update..θα το δοκιμασω το odin.γραφει knox?για να ξαναπερασω το firmware

 

Όχι δεν γράφει αλλά δεν έχει σημασία, έτσι και αλλιώς η συσκευή δεν εχει εγγύηση στην Ευρώπη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις, βρες τη διαχείριση εφαρμογών & από κει το s-voice, εκεί υπάρχει επιλογή για να τον καταστήσεις ανενεργό.

 

Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ είναι η αλήθεια (ή ακόμα και να την κάνω freeze μέσα από Titanium Backup), αλλά δεν είναι 100% σίγουρος ότι εξυπηρετεί για τον λόγο που το θέλω. Βασικά, είχα σκοπό να το απενεργοποιήσω (δεν το χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως), έτσι ώστε να μην περιμένει εκείνα τα ms το λειτουργικό μήπως το πατήσω και 2η φορά για να ανοίξει το S-Voice και να με πηγαίνει απευθείας στην home screen. Αν δεν βρω τρόπο να το απενεργοποιήσω και απλά το παγώσω (ή κάνω διακοπή από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής), θα έχει την ίδια βελτίωση στην απόκριση; Ή πάλι θα περιμένει για το διπλό tap και απλά δεν θα έχει κάτι να ανοίξει μετά;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι ήθελες να το απενεργοποιησεις, μπες πάλι στις ρυθμίσεις εκεί που σου είπα πριν και αντί για απενεργοποιηση, κάνε διαγραφή προεπιλογων.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα που εχω βρει στο Note 5 ειναι το ηχειο του.

Θα ηθελα να ειναι πιο δυνατο...

 

Ενταξει, το ηχειο του δε διεκδικεί δαφνες ποιοτητας, αλλα είναι ανω του μεσου ορου.

Από εκει και περα, το note 5 με εχει καλυψει απολυτα.

Εκπληκτικη συσκευή, κορυφαιο touch (όλα τα σαμσουνγκ εχουν touch, που πλεον ξεπερνουν σε ακριβεια και ευαισθησια και τα iPhone), ταχυτητα-πυραυλος.

Θεωρω ότι για το 2015 είναι η καλυτερη συσκευή/phablet του εμποριου, αναμενουμε τις προτασεις του ανταγωνισμου για το 2016...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ζελατινα δεν εχει.απλα εστιαζει απλα θελει ωρα και χανει ευκολα την εστιαση..το εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο.λετε να παιζει αντικατασταση με καμερα s6 edge plus επι πληρωμη και δικη μου ευθυνη στη σμαρτεκ?

Βγάλε και τη ζελατίνα από το Flash, έχει και εκεί 2 φακούς, ίσως σου δημιουργεί από εκεί το πρόβλημα..

Φιλος απο hedy.gr ολα καλα που το πηρα εγω.

 

Μια ερωτηση...

Τα Touch Key που ειναι αριστερα και δεξια απο το Home Button πως μπορεις να τα ρυθμισεις συνεχεια ενεργα ?

 

Πηγα στο μενου Display οπως δειχνει το βιντεο στο Youtube, αλλα εμενα δεν εχει καν την επιλογη για τα Τouch Keys...

Εχει σχεση που ακομα δεν εχω βαλει SIM μεσα ?

http://i65.tinypic.com/2zre45x.jpg

Βάλε αυτή την εφαρμογή, εγώ την έβαλα για να απενεργοποιήσω εντελώς τον φωτισμό από τα touch key....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notquiteinsane.galaxybuttonlights

Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν χθες, πάρα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα, δεν έχω βρει κάτι που να υστερεί, αλλά θέλει ακόμα χρόνο για να βγάλω καλύτερο συμπέρασμα.

Δυστυχώς το tempered glass που μου έβαλαν σε ένα κατάστημα δεν έκατσε καλά με αποτέλεσμα να μην πατάει καλά στις πλευρές. Μου είπαν ότι καλύτερα δε γίνεται επειδή έχει καμπυλωτή οθόνη (?)

Έχει κανείς tempered glass που να κάθεται καλά;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν χθες, πάρα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα, δεν έχω βρει κάτι που να υστερεί, αλλά θέλει ακόμα χρόνο για να βγάλω καλύτερο συμπέρασμα.

Δυστυχώς το tempered glass που μου έβαλαν σε ένα κατάστημα δεν έκατσε καλά με αποτέλεσμα να μην πατάει καλά στις πλευρές. Μου είπαν ότι καλύτερα δε γίνεται επειδή έχει καμπυλωτή οθόνη (?)

Έχει κανείς tempered glass που να κάθεται καλά;

 

Εχω αλλαξει 4, όλα εχουν το λεγομενο "halo effect" (αυτό που περιγραφεις δηλαδή). Αποψη μου, μην ασχολείσαι (εκτος αν σε ενοχλεί τοσο πολύ, οποτε πας σε απλο screen protector).

ΥΓ Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στο S6 που είχα προηγουμένως είχε κάτσει μια χαρά το tempered glass και δεν το περίμενα τώρα αυτό.

Ίσως να το αλλάξω αργότερα με ζελατίνα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ μιλάτε για το πίσω μέρος

Όχι.μιλάμε για screen protector Δηλαδή για το εμπρός μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό VS που έκανα εν όσω είχα στα χέρια μου ταυτόχρονα το Note 5 & iPhone 6s plus.

http://www.myphone.gr/foru...75#post6425175

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό VS που έκανα εν όσω είχα στα χέρια μου ταυτόχρονα το Note 5 & iPhone 6s plus.

http://www.myphone.gr/foru...75#post6425175

 

δεν δουλευει το λινκ :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...