Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

............

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα μηνύματα για να γράφεις 160 χαρακτήρες κάποιες λύσεις ειναι εδώ

 

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν μου εμφανιζει κατι (Παρουσιάστηκε κάποιο απροσδόκητο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, δεν καθορίστηκε «Θέμα». Αν έχετε ακολουθήσει κάποιον έγκυρο σύνδεσμο, θα σας παρακαλούσαμε να ενημερώσετε τους διαχειριστές του site χρησιμοποιώντας τη φόρμα επικοινωνίας. )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα χθες απόγευμα απο banggood.

Μου θυμίζει σε όλα το Oneplus.

Αυτο το αναφέρω για καλό.

Βαρύ μεν αλλά αναμενόμενο, μου αρέσει μέχρι στιγμής πολύ.

Ακόμα δεν το εχω σκαλίσει, ψάχνω να βρω που θα εχω σήμα 4g να δω αν το πιάνει.

Θα ενημερώσω για περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

:wacko:Καλημέρα παίδες. Προσπάθησα σήμερα να το παραγγείλω από banggood και να πληρώσω μέσω paypal, αλλά για κάποιο λόγο, μόλις πατούσα στο Pay, με πέταγε στην ίδια σελίδα, έκανε την παραγγελία, αλλά δεν προχωρούσε με την πληρωμή. Εσείς που παραγγείλατε από εκεί μήπως είχατε παρόμοιο θέμα; Θέλω πολύ να το παραγγείλω, και χαλιέμαι λίγο που με κολλάει...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

:wacko:Καλημέρα παίδες. Προσπάθησα σήμερα να το παραγγείλω από banggood και να πληρώσω μέσω paypal, αλλά για κάποιο λόγο, μόλις πατούσα στο Pay, με πέταγε στην ίδια σελίδα, έκανε την παραγγελία, αλλά δεν προχωρούσε με την πληρωμή. Εσείς που παραγγείλατε από εκεί μήπως είχατε παρόμοιο θέμα; Θέλω πολύ να το παραγγείλω, και χαλιέμαι λίγο που με κολλάει...:wacko:

 

Και εγώ που ήθελα να παραγγείλω κάτι άλλα πράγματα από banggood δεν τα κατάφερα ποτέ με paypal! Και προσπαθούσα τρείς μέρες!Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με τις ελληνικές τράπεζες και paypal. Τελικά πλήρωσα απευθείας με την κάρτα μου (προπληρωμένη) καθώς έχω ακούσει καλές κριτικές για το κατάστημα...Υπάρχει και αντίστοιχη συζήτηση για το θέμα πληρωμών με paypal στο forum...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανέρχομαι για περαιτέρω παρατηρήσεις....

Εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με το wifi (προσθήκη δικτύου) αλλά όπως με συμβούλεψαν και άλλοι κάτοχοι το έλυσα με ανάλογη εφαρμογή!

Όταν παίζω ένα παιχνίδι το οποίο κατέβασα για να δοκιμάσω γραφικά και ισχύ επεξεργαστή παρατήρησα ότι μετά από αρκετή ώρα παιχνιδιού όντως ζεσταίνεται πολύ...Μπορεί να οφείλεται στο μεταλλικό πίσω μέρος (πλαίσιο) το οποίο πιθανό να μην του επιτρέπει το σωστό αερισμό του κινητού...Πάντως μετά από 1,5 ώρα παιχνίδι (δοκιμαστικά πάντα...) η μπαταρία έπεσε μόνο 30%! Γενικά το κινητό δεν το έχω αφήσει σε ηρεμία, το σκαλίζω συνέχεια, με wifi συνεχώς ανοικτό, με δύο sim και δεν μου έχει κολλήσει ποτέ...φωτό και βίντεο απίστευτα αν και δεν έχω ψάξει ακόμα όλες τις δυνατότητες της κάμερας (φίλτρα και λοιπά)....Αυτά για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που ήθελα να παραγγείλω κάτι άλλα πράγματα από banggood δεν τα κατάφερα ποτέ με paypal! Και προσπαθούσα τρείς μέρες!Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με τις ελληνικές τράπεζες και paypal. Τελικά πλήρωσα απευθείας με την κάρτα μου (προπληρωμένη) καθώς έχω ακούσει καλές κριτικές για το κατάστημα...Υπάρχει και αντίστοιχη συζήτηση για το θέμα πληρωμών με paypal στο forum...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανέρχομαι για περαιτέρω παρατηρήσεις....

Εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με το wifi (προσθήκη δικτύου) αλλά όπως με συμβούλεψαν και άλλοι κάτοχοι το έλυσα με ανάλογη εφαρμογή!

Όταν παίζω ένα παιχνίδι το οποίο κατέβασα για να δοκιμάσω γραφικά και ισχύ επεξεργαστή παρατήρησα ότι μετά από αρκετή ώρα παιχνιδιού όντως ζεσταίνεται πολύ...Μπορεί να οφείλεται στο μεταλλικό πίσω μέρος (πλαίσιο) το οποίο πιθανό να μην του επιτρέπει το σωστό αερισμό του κινητού...Πάντως μετά από 1,5 ώρα παιχνίδι (δοκιμαστικά πάντα...) η μπαταρία έπεσε μόνο 30%! Γενικά το κινητό δεν το έχω αφήσει σε ηρεμία, το σκαλίζω συνέχεια, με wifi συνεχώς ανοικτό, με δύο sim και δεν μου έχει κολλήσει ποτέ...φωτό και βίντεο απίστευτα αν και δεν έχω ψάξει ακόμα όλες τις δυνατότητες της κάμερας (φίλτρα και λοιπά)....Αυτά για την ώρα...

 

Προσπάθησα και με πιστωτική κάρτα (2 διαφορετικές) και πάλι τζίφος... Μάλλον θα έχει φάει κάποιο κόλλημα το banggood.

 

Ποιο εναλλακτικό κατάστημα θα μου προτείνατε που να είναι δοκιμασμένο και χωρίς προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και με πιστωτική κάρτα (2 διαφορετικές) και πάλι τζίφος... Μάλλον θα έχει φάει κάποιο κόλλημα το banggood.

 

Ποιο εναλλακτικό κατάστημα θα μου προτείνατε που να είναι δοκιμασμένο και χωρίς προβλήματα;

Εχω αγοράσει πολλές φορές απο banggood, και μετά τα cc, πάντα με PayPal.

Δεν ειχα κάποιο πρόβλημα, βέβαια στο PayPal όχι με κάρτα αλλά με balance.

Αν θυμάμαι καλά, επιλέγεις checkout with PayPal, εφόσον έχεις κάνει login πρώτα στο banggood.

Να θυμίσω/ενημερώσω οτι αν κατεβάσεις το app τους, στην πρώτη παραγγελία εχει έκπτωση 10%.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει πολλές φορές απο banggood, και μετά τα cc, πάντα με PayPal.

Δεν ειχα κάποιο πρόβλημα, βέβαια στο PayPal όχι με κάρτα αλλά με balance.

Αν θυμάμαι καλά, επιλέγεις checkout with PayPal, εφόσον έχεις κάνει login πρώτα στο banggood.

Να θυμίσω/ενημερώσω οτι αν κατεβάσεις το app τους, στην πρώτη παραγγελία εχει έκπτωση 10%.

 

Προσπάθησα πάλι, αλλά μάταια. Δοκίμασα και από το app στο κινητό, αλλά και πάλι πήρα μπάλες (χριστουγεννιάτικες)...

Λέω να το αγοράσω από gearbest αφού το δίνει στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα χθες απόγευμα απο banggood.

Μου θυμίζει σε όλα το Oneplus.

Αυτο το αναφέρω για καλό.

Βαρύ μεν αλλά αναμενόμενο, μου αρέσει μέχρι στιγμής πολύ.

Ακόμα δεν το εχω σκαλίσει, ψάχνω να βρω που θα εχω σήμα 4g να δω αν το πιάνει.

Θα ενημερώσω για περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα.

 

μπορεις να γραψεις το track

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει πρόβλημα το banggood αλλά κάποιες κάρτες (οχι όλες) και βέβαια είναι θέμα C.C. και μόνο !

Έχω δοκιμάσει να κάνω την ίδια αγορά με κάποια κάρτα , με πέταξε έξω , και όταν δοκίμασα με διαφορετική (κάρτα) την δέχθηκε κανονικά !

Λίγο-πολύ όλες οι Ελληνικές κάρτες έχουν προβλήματα ! (όποιος έχει "ξένη" κάρτα δεν έχει κανένα πρόβλημα)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood Έχουν καταφθάσει ωραίες Silicone Soft Case's ;) (σε 3 χρωματάκια) http://www.banggood.com/Silicone-Soft-Protective-Back-Cover-Case-For-DOOGEE-F5-p-1022559.html
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε ο ταχυδρόμος.

Μου κάνει εντύπωση ότι στο κουτί δεν υπήρχε κάποια ταινία ασφαλείας ή κάποια ζελατίνα μέσα στην οποία να είναι σφραγισμένο. Είναι έτσι ο κανόνας ή το δικό μου κουτί αποτελεί εξαίρεση;

 

Για να δούμε .......

Edited by Laksof
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε ο ταχυδρόμος.

Μου κάνει εντύπωση ότι στο κουτί δεν υπήρχε κάποια ταινία ασφαλείας ή κάποια ζελατίνα μέσα στην οποία να είναι σφραγισμένο. Είναι έτσι ο κανόνας ή το δικό μου κουτί αποτελεί εξαίρεση;

 

Για να δούμε .......

 

Ο κανόνας σε όλες σχεδόν τις συσκευές που κυκλοφορούν, ακόμα και στις πανάκριβες ναυαρχίδες είναι ότι στη συσκευασία ΔΕΝ υπάρχει ταινία ασφαλείας ή ζελατίνα. Όποια συσκευή βλέπετε στο εμπόριο με ζελατίνες ή ταινίες ασφαλείας έχουν τοποθετηθεί από τον χονδρέμπορο,τον εισαγωγέα ή το κατάστημα. Λίγες είναι οι εταιρείες που βάζουν ζελατίνες ή ταινίες ασφαλείας στις συσκευασίες τους από το εργοστάσιο.

Τα παραπάνω είναι ενημερωτικά για να γνωρίζετε τι γίνεται. Έχω δουλέψει σε καταστήματα κινητής και συνεργάζομαι με προμηθευτές, άρα ισχύουν 100%.

 

Άρα μην ανησυχείς.

 

Πάμε παρακάτω...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας σε όλες σχεδόν τις συσκευές που κυκλοφορούν, ακόμα και στις πανάκριβες ναυαρχίδες είναι ότι στη συσκευασία ΔΕΝ υπάρχει ταινία ασφαλείας ή ζελατίνα. Όποια συσκευή βλέπεται στο εμπόριο με ζελατίνες ή ταινίες ασφαλείας έχουν τοποθετηθεί από τον χονδρέμπορο,τον εισαγωγέα ή το κατάστημα. Λίγες είναι οι εταιρείες που βάζουν ζελατίνες ή ταινίες ασφαλείας στις συσκευασίες τους από το εργοστάσιο.

Τα παραπάνω είναι ενημερωτικά για να γνωρίζετε τι γίνεται. Έχω δουλέψει σε καταστήματα κινητής και συνεργάζομαι με προμηθευτές, άρα ισχύουν 100%.

 

Άρα μην ανησυχείς.

 

Πάμε παρακάτω...:)

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ elthis.

Link to comment
Share on other sites

Laksof καλορίζικο ...

Απ ότι θυμάμαι ούτε και στο δικό μου δεν υπήρχε κάτι τέτοιο (ταινία κλπ) αλλά δεν μου πέρασε ούτε στιγμή απ το μυαλό μου ότι κάποιος θα μπορούσε να το έχει "πειράξει" ...

Περιμένουμε εντυπώσεις

 

 

ΥΓ περιμένω ένα ακόμα Φ5 για ένα φίλο .... είναι στο δρόμο

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε ο ταχυδρόμος.

Μου κάνει εντύπωση ότι στο κουτί δεν υπήρχε κάποια ταινία ασφαλείας ή κάποια ζελατίνα μέσα στην οποία να είναι σφραγισμένο. Είναι έτσι ο κανόνας ή το δικό μου κουτί αποτελεί εξαίρεση;

 

Για να δούμε .......

θυμασαι μηπως ποσες μερες εκανε να ερθει απο την ολλανδια???

Γιατι ενα που περιμενω εγω ειναι απο 3/12/2015 στο "transporting to destination coyntry greece"

Και ανησυχω γιατι ειναι πολλες οι μερες απο ολλανδια για ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

θυμασαι μηπως ποσες μερες εκανε να ερθει απο την ολλανδια???

Γιατι ενα που περιμενω εγω ειναι απο 3/12/2015 στο "transporting to destination coyntry greece"

Και ανησυχω γιατι ειναι πολλες οι μερες απο ολλανδια για ελλαδα!!!

 

Μανώλη, αν σου παραθέσω αυτό, σε βοηθάει φαντάζομαι, έτσι;

 

2015-12-16 02:36 PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2015-12-15 23:46 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2015-12-15 22:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2015-12-15 12:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-15 10:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-15 07:27 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

2015-12-15 09:27 The item has been processed in the country of destination

2015-12-06 23:19 The item has arrived in the country of destination

2015-12-02 19:19 The item is on transport to the country of destination

2015-12-01 23:35 The item is at the PostNL sorting center

2015-11-27 10:30 The item is ready for shipment

2015-11-23 06:58 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη, αν σου παραθέσω αυτό, σε βοηθάει φαντάζομαι, έτσι;

 

2015-12-16 02:36 PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2015-12-15 23:46 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2015-12-15 22:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2015-12-15 12:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-15 10:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-15 07:27 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

2015-12-15 09:27 The item has been processed in the country of destination

2015-12-06 23:19 The item has arrived in the country of destination

2015-12-02 19:19 The item is on transport to the country of destination

2015-12-01 23:35 The item is at the PostNL sorting center

2015-11-27 10:30 The item is ready for shipment

2015-11-23 06:58 The item is pre-advised

Μαλλον πρεπει να το ψαξω γιατι ειναι πολλες οι μερες που ειναι σε αυτο το status

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προς το παρόν τουλάχιστον λόγος ανησυχίας.Πολλά πακέτα 3/12 και κυρίως 4/12 με ΝL έχουν κολλήσει σε αυτό το σημείο για αρκετές ημέρες.Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=992
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να υπάρχει επιπλέον φόρτος εργασίας λόγο Χριστουγέννων

Οπότε θέλει λίγο υπομονή ... το δικό μου το έλαβα μέσα σε 20 μέρες ... τώρα για το επόμενο που περιμένω υπολογίζω να κάνει πάνω από Μήνα ;)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Κάτοχος κ εγώ εδώ κ μια εβδομάδα περίπου...για την ώρα μια χάρα δείχνει το f5....γρήγορο,σταθερό συν όλα τα σχόλια των ήδη κατόχων.

Μια απορία όμως.....προσπαθώ να φτιάξω φακελους για τις εφαρμογές ώστε να μην είναι έτσι χύμα στο βασικό μενού....μάταια όμως....όποτε πάω να φτιάξω ένα φάκελο μου τον τοποθετεί αναγκαστικά στη main screen......υπάρχει τρόπος να ομαδοποιηθούν τα εικονίδια στο βασικό μενού ασχέτως από την αρχική οθόνη?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Κάτοχος κ εγώ εδώ κ μια εβδομάδα περίπου...για την ώρα μια χάρα δείχνει το f5....γρήγορο,σταθερό συν όλα τα σχόλια των ήδη κατόχων.

Μια απορία όμως.....προσπαθώ να φτιάξω φακελους για τις εφαρμογές ώστε να μην είναι έτσι χύμα στο βασικό μενού....μάταια όμως....όποτε πάω να φτιάξω ένα φάκελο μου τον τοποθετεί αναγκαστικά στη main screen......υπάρχει τρόπος να ομαδοποιηθούν τα εικονίδια στο βασικό μενού ασχέτως από την αρχική οθόνη?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

 

Καλημέρα και σε σένα.

Αν και Δεν έχει έρθει ακόμα η συσκευή για μένα θεωρώ ότι πιθανόν να μην αφήνει ο stock launcher αυτή την επιλογή.

Και θα πω ξανά...nova launcher ( ή οποιονδήποτε custom launcher προτιμάς )...Για να μπορείς να κάνεις ότι θες με τις οθόνες και εφαρμογές. Και σίγουρα ένας stock launcher μιας κινέζικες εταιρείας δε θεωρώ ότι αξίζει να υπάρχει στο κινητό μας. Εδώ μεγάλες εταιρείες και μόλις έρχονται στα χέρια μας οι συσκευές τους αλλάζουμε αμέσως περιβάλλον εργασίας.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Κάτοχος κ εγώ εδώ κ μια εβδομάδα περίπου...για την ώρα μια χάρα δείχνει το f5....γρήγορο,σταθερό συν όλα τα σχόλια των ήδη κατόχων.

Μια απορία όμως.....προσπαθώ να φτιάξω φακελους για τις εφαρμογές ώστε να μην είναι έτσι χύμα στο βασικό μενού....μάταια όμως....όποτε πάω να φτιάξω ένα φάκελο μου τον τοποθετεί αναγκαστικά στη main screen......υπάρχει τρόπος να ομαδοποιηθούν τα εικονίδια στο βασικό μενού ασχέτως από την αρχική οθόνη?

 

Ευχαριστώ

Κώστας

φιλε μου δοκιμασε τον hola launcher

Και θα με θυμηθεις...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δοκιμασε τον hola launcher

Και θα με θυμηθεις...

 

Παιδιά .... επειδή είμαι εντελώς άσχετος από τέτοια ..... πού θα διαβάσω εδώ μέσα στο forum για τον hola launcher και για το πώς μπορείς να τον εγκαταστήσεις σε ένα κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά .... επειδή είμαι εντελώς άσχετος από τέτοια ..... πού θα διαβάσω εδώ μέσα στο forum για τον hola launcher και για το πώς μπορείς να τον εγκαταστήσεις σε ένα κινητό;

Απο το playstore θα τον κατεβασεις και θα τον κανεις εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα και εγώ χθές και το αναβάθμισα στην έκδοση DOOGEE-F5-Android5.1-20151119 (OTA).

Αν κάνω root με αυτό τον τρόπο http://forum.xda-developers.com/android/general/root-doogee-f5-one-click-root-t3252907

απ'ότι καταλαβαίνω χάνουμε την δυνατοτητα για μελλοντικό Over The Air update.

Από recovery υπάρχει κάτι, θα βγεί στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...