Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει 4.5.4.1 Ι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά,

 

σκέφτεται φίλος μου να το πάρει από εδώ για δώρο στους γονείς του, 2 κινητά ίδια......θέλουν ιδιαίτερες ρυθμίσεις όταν τα πάρει (είναι άσχετος) ή θα παίζουν απευθείας καλά με Ελληνικά? Δεν έχουν τρελές απαιτήσεις οι ηλικιωμένοι, 65 χρονών είναι..... :lol:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

σκέφτεται φίλος μου να το πάρει από εδώ για δώρο στους γονείς του, 2 κινητά ίδια......θέλουν ιδιαίτερες ρυθμίσεις όταν τα πάρει (είναι άσχετος) ή θα παίζουν απευθείας καλά με Ελληνικά? Δεν έχουν τρελές απαιτήσεις οι ηλικιωμένοι, 65 χρονών είναι..... :lol:

 

λάθος συσκευή και λάθος μαγαζί, ας δει κάτι άλλο ο φίλος σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λάθος συσκευή και λάθος μαγαζί, ας δει κάτι άλλο ο φίλος σου

 

Κατάλαβα..... :lol:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..... :lol:

 

δεν εχει Ελληνικα απο την μαμα του αλλα αν ξερουν λιγα Αγγλικα και πολυ λιγα κινεζικα μια χαρα ειναι το κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει Ελληνικα απο την μαμα του αλλα αν ξερουν λιγα Αγγλικα και πολυ λιγα κινεζικα μια χαρα ειναι το κινητο :lol:

 

Αυτό κατάλαβα κι εγώ.....:lol::lol:

 

ΥΓ: Πάλι σε Xiaomi θα τον στείλω λοιπον....:X

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα και αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

 

φοράει το 4.5.4.1A και δεν λαμβάνει SMS. ακόμα και με το δικό του πρόγραμμα δεν τα λαβάνει (δεν ξέρω ποσα έχω χάσει...). είχα freeze το security του, το έκανα unfreeze και δούλεψε λίγο, μετά από ένα απλό restart πάλι τα ίδια... μήπως να μεταβώ σε κάποια άλλη rom όπως 4.5.3Ι η 4.5.4I?

έχω κάποια προγράμματα freeze αλλα καμια σχέση με τα μηνύματα, ξέρετε μήπως πoια προγράμματα αλληλοεπιδράνε με τα sms?

 

και δεύτερη ερώτηση, το team viewer σας δουλεύει να "ελέγξετε" το κινητό από τον υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

 

και δεύτερη ερώτηση, το team viewer σας δουλεύει να "ελέγξετε" το κινητό από τον υπολογιστή?

 

Νομίζω αυτό δεν γίνεται, μπορεί να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει από το minideal το μ2 , μου είπαν θα βάλουν ιντερνάσιοναλ ρομ και ελληνικά θα έχω πρόβλημα στο μενού δηλ. θα βγάζει και κινέζικα ή αγγλικά?
Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει από το minideal το μ2 , μου είπαν θα βάλουν ιντερνάσιοναλ ρομ και ελληνικά θα έχω πρόβλημα στο μενού δηλ. θα βγάζει και κινέζικα ή αγγλικά?

 

απλά κάποιες λέξης δεν θα χωράνε και θα κόβονται. μπορείς όμως να το αλλάξεις σε αγγλικά.

 

κάποια λύση με το πρόβλημα που έχω με τα sms υπάρχει? το έχει αντιμετώπιση κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα στην 4.5.4.1 A?

Link to comment
Share on other sites

απλά κάποιες λέξης δεν θα χωράνε και θα κόβονται. μπορείς όμως να το αλλάξεις σε αγγλικά.

 

κάποια λύση με το πρόβλημα που έχω με τα sms υπάρχει? το έχει αντιμετώπιση κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα στην 4.5.4.1 A?

 

Εγώ με την 4.5.4Ι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα μνμ και για πληροφόρηση σας λέω ότι το bug με τον κέρσορα που έχω στο keep και στο colornote στο chomp sms δεν το έχω,μπορεις να μετακινήσεις τον κέρσορα όπου θέλεις...(τώρα το γιατί δουλεύει εδώ και όχι εκεί δεν μπορώ να το καταλάβω)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

και δεύτερη ερώτηση, το team viewer σας δουλεύει να "ελέγξετε" το κινητό από τον υπολογιστή?

Δοκιμασε το TeamViewer QuickSupport , δεν ξερω αν θα δουλεψει

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 4.5.4Ι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα μνμ και για πληροφόρηση σας λέω ότι το bug με τον κέρσορα που έχω στο keep και στο colornote στο chomp sms δεν το έχω,μπορεις να μετακινήσεις τον κέρσορα όπου θέλεις...(τώρα το γιατί δουλεύει εδώ και όχι εκεί δεν μπορώ να το καταλάβω)

 

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία. τελικά το έκανα αναβάθμιση στην 4.5.4I (για λίγο φοβήθηκα ότι το "μπρικαρα" αλλα τελικά όλα καλά). κράτησε όλα τα δεδομένα μου και τα apps που είχα, μετά του έκανα ένα Clean install ώστε να είμαι 100% σίγουρος και βλέπω για την ώρα όλα ok (sms λαμβάνει κανονικά για την ώρα). όπως βλέπω με το "clean OS" δεν σβήνει τα αρχεία που υπάρχουν ήδη στο κινητό dld apps τα data τους και φωτoς/videos. στο security τα έχει όλα allow (τελικά καλητερα...) και ότι δεν θες denied.

 

στην 4.5.4I έχει μέσα ήδη το play store και χωρίς κάποια κινεζικα όπως ο καιρός ktp, έχει κάτι κινεζικα app αλλα τα κανεις unistall πανεύκολα.

έχει ελληνικά μέσα και ότι άλλο υπέρ/κατά δω θα σας πω.

 

2 ερώτησης

χρειάζεται στην 4.5.4I κάποιο αρ να το κάνω freeze η όχι?

υπάρχει τρόπος να κάνει "format" dld να διαγράψει ότι αρχεία έχει μέσα που είναι δικά μου?

 

για το team viewer εννοούσα το quick support, απλά ήθελα να δω αν το κάνει αυτό και στα αλλα κινητά αυτό η ήταν μονο σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κάποιος xposed στο Μ2 ; Αν ναι μπορεί να γράψει έναν οδηγό; Παραθέτω το σχετικό νήμα από XDA

https://meizufans.eu/forum/topic/2466/how-to-install-xposed-lollipop-alpha-on-mx3-flyme-4-5-x

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά νέα είναι ότι μάλλον οι Ρώσοι στο 4pda βρήκαν τρόπο να ξεκλειδώνουν τον bootloader.....αναμονή για οδηγό στα αγγλικά γιατί ή μετάφραση από τα ρωσικά είναι τραγική.

Εdit

η μέθοδος είναι αυτή ......

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64282406&postcount=110

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την ακίδα που βγάζει τη sim, ξέρει κανείς με τι άλλο μπορώ να ανοίξω το πορτάκι; Με την ακίδα του OnePlus One ή με συνδετήρα δε μου ανοίγει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την ακίδα που βγάζει τη sim, ξέρει κανείς με τι άλλο μπορώ να ανοίξω το πορτάκι; Με την ακίδα του OnePlus One ή με συνδετήρα δε μου ανοίγει καλά.

Με ψιλό συνδετηρα δοκίμασε ή με καρφίτσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά νέα είναι ότι μάλλον οι Ρώσοι στο 4pda βρήκαν τρόπο να ξεκλειδώνουν τον bootloader.....αναμονή για οδηγό στα αγγλικά γιατί ή μετάφραση από τα ρωσικά είναι τραγική.

Εdit

η μέθοδος είναι αυτή ......

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64282406&postcount=110

 

Πολύ καλό νέο αυτό αλλά ποιός πρωτοδοκιμάζει.... να ήταν και λίγο πιό αναλυτικός ο οδηγός..

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι καλός, Εγώ θα περιμένω τους τολμηρούς στο xda και μετά θα ακολουθήσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι καλός, Εγώ θα περιμένω τους τολμηρούς στο xda και μετά θα ακολουθήσω

Eχουμε και custom rom αλλά μάλλον δεν έχει ελληνικά γιατί βασίζεται στην 4.5.3.2Α. Γιά να δούμε,αρχίζει και έχει ενδιαφέρον το πράγμα...:)

http://www.smartylife.net/custom-rom-smartyrom-meizu-m2-mini/

Link to comment
Share on other sites

Eχουμε και custom rom αλλά μάλλον δεν έχει ελληνικά γιατί βασίζεται στην 4.5.3.2Α. Γιά να δούμε,αρχίζει και έχει ενδιαφέρον το πράγμα...:)

http://www.smartylife.net/custom-rom-smartyrom-meizu-m2-mini/

Δεν είναι custom, "μαμά" είναι με κάποια tweaks, έχει μόνο την ιταλική γλώσσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο xda ότι μπορείς να αλλάξεις το id του τηλεφώνου και να το κάνεις international μόνιμα. Ισχύει; Αν δοκιμάσει κάποιος ας μας πει τι γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...