Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες από vickmall τελωνείο δεν παίζει;;; Αν 100% όχι να το παραγγείλω,λένε ότι έχει προεγκατεστημένα και τα Ελληνικά (installed mutli-language(include Greek language ,google paly )
Link to comment
Share on other sites

λειτουργουνε ξαναδοκιμασε αν θες

 

Εγω βαζω τον κωδικο και μου βγαζει αυτο παντως αλλα δεν την χρειαζομαι κιολας να σου πω την αληθεια διοτι δεν ξερω πωε την περνανε.Αμα βρουμε οδηγο και την βαλει και καποιος που ξερει καλυτερα να δουλευει κανονικα τοτε το βλεπουμε.Απλα το αναφερω οτι σε εμενα δεν σουλεψε και βγαζει το παρακατω

http://s4.postimg.org/tbdcejhwd/mega.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από vickmall τελωνείο δεν παίζει;;; Αν 100% όχι να το παραγγείλω,λένε ότι έχει προεγκατεστημένα και τα Ελληνικά (installed mutli-language(include Greek language ,google paly )

 

Είναι λίγο βαρύ το 100% που λες :)

Γενικά πάντως το χαρακτηρίζουν ως δώρο χαμηλού κόστους και δεν περνάει συνήθως..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από vickmall τελωνείο δεν παίζει;;; Αν 100% όχι να το παραγγείλω,λένε ότι έχει προεγκατεστημένα και τα Ελληνικά (installed mutli-language(include Greek language ,google paly )

Αν το παραγγείλεις να έρθει με ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ και όχι EMS ή DHL κατά 99% δε θα πληρώσεις τελωνείο. Πάντα υπάρχει περίπτωση να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του αλλά οι πιθανότητες για μένα είναι αποδεκτές. Έχω παραγγείλει αρκετά πράγματα σε Ελλάδα και Γαλλία και πότε δεν τα έλεγξαν (ήταν σημειωμένα από το κατάστημα ως δώρα 10-15€). Αν θυμάμαι καλά στην περίπτωση του EMS οι πιθανότητες ήταν πολλές περισσότερες, ενώ σε DHL θα πληρώσεις 100%.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο καιρό χρήσης και αφού στήθηκε όπως πρέπει να δουλεύουν όλα, πάει μία χαρά.

Ασχολήθηκα και λίγο (πρώτη φορά ) να αλλάξω το flyme που δεν μου άρεσε εμφανισιακά (λειτουργικά συμβιβάζομαι αφού δεν παίρνει custom rom) και voila :)

http://i.imgur.com/vvCnM3x.jpg

Να αναφέρω επίσης ότι βγάζει 5 ώρες οθόνη όταν πάει στο 20% η μπαταρία :)

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο καιρό χρήσης και αφού στήθηκε όπως πρέπει να δουλεύουν όλα, πάει μία χαρά.

Ασχολήθηκα και λίγο (πρώτη φορά ) να αλλάξω το flyme που δεν μου άρεσε εμφανισιακά (λειτουργικά συμβιβάζομαι αφού δεν παίρνει custom rom) και voila :)

http://i.imgur.com/vvCnM3x.jpg

Να αναφέρω επίσης ότι βγάζει 5 ώρες οθόνη όταν πάει στο 20% η μπαταρία :)

 

εγω με 4 ωρες και 15 λεπτα εχω βγαλει οθονη.Εχεις καποιο αλλο προγραμμα για εξοικονομιση μπαταριας εκτος απο το security ??

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο βαρύ το 100% που λες :)

Γενικά πάντως το χαρακτηρίζουν ως δώρο χαμηλού κόστους και δεν περνάει συνήθως..

 

Αν το παραγγείλεις να έρθει με ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ και όχι EMS ή DHL κατά 99% δε θα πληρώσεις τελωνείο. Πάντα υπάρχει περίπτωση να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του αλλά οι πιθανότητες για μένα είναι αποδεκτές. Έχω παραγγείλει αρκετά πράγματα σε Ελλάδα και Γαλλία και πότε δεν τα έλεγξαν (ήταν σημειωμένα από το κατάστημα ως δώρα 10-15€). Αν θυμάμαι καλά στην περίπτωση του EMS οι πιθανότητες ήταν πολλές περισσότερες, ενώ σε DHL θα πληρώσεις 100%.

 

Σας ευχαριστώ πολύ γιά τις πληροφορίες,το παράγγειλα σήμερα καί γιά να δούμε τι θα δούμε...και κάτι άλλο, με το paypal όλα καλά,με κάρτα visa, πλήρωσα κανονικά ενω μέχρι πρίν λίγο καιρό ότι αγορά και να έκανα μέσω paypal μου έβγαζε μη αποδεκτή κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το λινκ για τη ρομ δεν σας έστειλε και οδηγίες η Selina ? Μέσα στο zip έχει πάντως τις οδηγίες στα κινέζικα, κάντε μια μετάφραση. (Την έχω κατεβάσει αλλά δεν έχω προσπαθήσει να την φλασαρω ακομη)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπορειτε να μου δωσετε μια βοηθεια με τα notifications μυνηματων και κλησεων; οταν εχω αναπαντητη την εμφανιζει μονο στην task bar..ουτε στην οθονη ουτε βγαζει ενδειξη αναπαντητων πανω στην εφαρμογη..υπαρχει λυση για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια ερωτηση αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Οπως ειχα αναφερει σε προηγουενα ποστ ειχα το προβλημα με την μπαταρια.Δλδ οταν εφτανε στο 20% πηγαινε μεσα σε 1λεπτο στο 1%.Επειδη ειδα οτι μαλλον δεν το εχει καποιος αλλος το προβλημα εστειλα στη Σελινα στο vickmall και μου εστειλε απο ενα κινεζικο φορουμ του flyme της Meizu και μου εξηγησε οτι θεμα της ρομ απο τη Meizu.Παραθετω το λινκ και οποιος το ανοιξει θα χρειαστει μεταφραση απο Chrome.

http://bbs.flyme.cn/thread-118695-1-1.html

Επισης της εηγησα οτι κανενας αλλος που εχει παραλαβει Ελλαδα και στο ελληνικο φορουμ δεν εχει το ιδιο προβλημα.Μου ειπε ποια εκδοση εχω και της ειπα οτι ειχα την U και εβαλα την Α μηπως λυσω το προβλημα.Μου ειπε να βαλω την 4.5.3Α την αρχικη μηπως το λυσω κι αν επιμενει το θεμα τοτε να το στειλω πισω να το ελεγξουν και δεν πιστευει τι ειναι θεμα μπαταριας.Τι λετε να κανω ?? αξιζει τωρα να κανω δοκιμη με την 4.5.3a ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερε κανεις να κανει την πατεντα του vickmall για τα ελληνικα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια ερωτηση αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Οπως ειχα αναφερει σε προηγουενα ποστ ειχα το προβλημα με την μπαταρια.Δλδ οταν εφτανε στο 20% πηγαινε μεσα σε 1λεπτο στο 1%.Επειδη ειδα οτι μαλλον δεν το εχει καποιος αλλος το προβλημα εστειλα στη Σελινα στο vickmall και μου εστειλε απο ενα κινεζικο φορουμ του flyme της Meizu και μου εξηγησε οτι θεμα της ρομ απο τη Meizu.Παραθετω το λινκ και οποιος το ανοιξει θα χρειαστει μεταφραση απο Chrome.

http://bbs.flyme.cn/thread-118695-1-1.html

Επισης της εηγησα οτι κανενας αλλος που εχει παραλαβει Ελλαδα και στο ελληνικο φορουμ δεν εχει το ιδιο προβλημα.Μου ειπε ποια εκδοση εχω και της ειπα οτι ειχα την U και εβαλα την Α μηπως λυσω το προβλημα.Μου ειπε να βαλω την 4.5.3Α την αρχικη μηπως το λυσω κι αν επιμενει το θεμα τοτε να το στειλω πισω να το ελεγξουν και δεν πιστευει τι ειναι θεμα μπαταριας.Τι λετε να κανω ?? αξιζει τωρα να κανω δοκιμη με την 4.5.3a ???

Εγώ θα το δοκιμαζα... Έτσι κι αλλιώς δεν έχεις κάτι να χάσεις... Και στην τελική το γυρνάς πάλι με τη rom που θες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δοκιμαζα... Έτσι κι αλλιώς δεν έχεις κάτι να χάσεις... Και στην τελική το γυρνάς πάλι με τη rom που θες...

Αν κρατησω backup τωρα με την 4.5.3.2Α παιρνιεται στην 4.5.3 η μονο στην 4.5.3.2Α ??Γιατι τωρα που εχω την 4.5.3.2Α οταν παω στο backup μου δειχνει αν θελω να κανω restore το backup που ειχα κανει με την 4.5.3.2U.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ανάκατο το ποστ μου, το χώρισα σε ομάδες.

 

Έχει καμία αναβάθμιση η flyme; Το λέω διότι εγκατέστησα μια εφαρμογή family-locator και πείραξα λίγο τα permissions στο κέντρο ασφαλείας, μετά το ξαναπάγωσα και έκανα update το superuser. Σε ένα επόμενο restart η οθόνη έμενε κολλημένη στο 4G με τα κινέζικα. Κάνω ένα hard restart όπου ήταν πάλι κολλημένη στο σήμα 4G αλλά μετά από κάποια ώρα άρχισε να κάνει αναβάθμιση ή βελτιστοποίηση εφαρμογών. Έκδοση 4.5.3.2U, αυτή δεν είχαμε τόσο καιρό;

 

Τραγικό φυσικά το ότι οι ειδοποιήσεις στη νέα εφαρμογή sygic family locator δε δουλεύουν, ακόμα και με παγωμένο κέντρο ασφαλείας. Δεν μπορώ να βρω τι φταίει. Με permissions όλα on και λουκετάκι. Το μόνο είναι ότι η εφαρμογή χρησιμοποιεί gps, καμία ιδέα; Το περίεργο είναι ότι ακόμα κι όταν είμαι μέσα στην εφαρμογή δεν παίρνει ούτε τις ειδοποιήσεις της (alert πχ ότι κάποιος θέλει βοήθεια) ούτε τα μηνύματα (έχει live messaging). Στο OnePlus One μου δουλεύουν όλα κανονικά.

 

Από την άλλη μεριά άφησα λίγο για δοκιμή ανοιχτό το κέντρο ασφαλείας και έδωσα allow σε Google Apps, link2sd, superuser, Nova και κάτι άλλα διαχειριστής υπηρεσιών και πλαίσιο υπηρεσιών Google (νομίζω πως τα είχα on, δεν ξέρω γιατί σβήσαν) και για ένα σύντομο διάστημα φαίνεται οι ειδοποιήσεις whatsapp/viber να δουλεύουν. Βέβαια σε λίγο (deep sleep) μπορεί να μη δουλεύουν όπως έκανε παλαιότερα. Στο sygic family locator εξακολουθούν να μη δουλεύουν.

 

Τέλος, μια εφαρμογή με ένα S και κινέζικα γράμματα που βγάζει συχνά πυκνά στο κέντρο ασφαλείας και μάλιστα την έχει αποκλεισμένη από κάποια notifications τι είναι;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξεπαγώσω τον αναγνώστη για δοκιμή και σταμάτησαν όλα τα notifications. Τι πράγμα είναι αυτό με αυτό το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

μου την εχουν στειλει κι εμενα δεν καταφερα να την περασω.αν καποιος καταφερει,ας πει τον τροπο.

Καλησπέρα αν την έχεις κατεβάσει τη rom και μπορείς να μου τη δώσεις να την δοκιμάσω περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση για το θέμα του πληκτρολογίου!!!

(πριν ενθουσιαστεί οποιοσδήποτε άλλος, απλά να αναφέρω ότι η λύση έχει να κάνει μόνο με την εφαρμογή Swype. Οι άλλες εφαρμογές στις οποίες δοκίμασα να εφαρμόσω τη "λύση" είναι οι: SwiftKey, Google Keyboard, TouchPal, Fleksy και σε όλες εμφανίζεται το ίδιο πρόβλημα που έχουμε αναφέρει τόσες φορές - αυτό με τον κέρσορα ντε!-)

 

Ο τρόπος είναι σχετικά απλός και μπορεί και κάποιος άλλος να το σκέφτηκε και να το θεωρήσει δεδομένο, αλλά όπως και να'χει, εγώ το αναφέρω:

Πρέπει μέσα στις ρυθμίσεις, εκεί που επιλέγουμε πληκτρολόγιο, να υπάρχει μόνο το Swype ως επιλογή και τίποτα άλλο. Αν υπάρχει οτιδήποτε άλλο, τότε και αυτό τρώει τα σκαλώματα που τρώνε και τα υπόλοιπα... Οπότε ό, τι άλλο υπάρχει είτε το απεγκαθιστούμε, είτε το παγώνουμε...Στη συνέχεια κάνουμε μια επανεκκίνηση το κινητό και είμαστε έτοιμοι!

 

Για την ώρα λοιπόν είμαι χαρούμενος που μπορώ και πάλι να κάνω swype...

Θα ήθελα πολύ να βρεθεί μια λύση και για τα υπόλοιπα πληκτρολόγια, αλλά πλέον το bug είναι μικρότερης μορφής. Πλέον μένει μόνο να ξεδιαλύνω και ό,τι παίζει και με τα διάφορα ξυπνητήρια... Θα αναφέρω όταν το διερευνήσω κι αυτό...

Καλό βράδυ για την ώρα!

 

Στο swype η αλλαγη γλωσσας με πατημα κουμπιου γίνεται ? διοτι οπως το ειδα ειναι "δυστροπη η αλλαγή"

Link to comment
Share on other sites

Στο swype η αλλαγη γλωσσας με πατημα κουμπιου γίνεται ? διοτι οπως το ειδα ειναι "δυστροπη η αλλαγή"

Με Swype κάνεις την αλλαγή, εύκολα και γρήγορα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δοκιμαζα... Έτσι κι αλλιώς δεν έχεις κάτι να χάσεις... Και στην τελική το γυρνάς πάλι με τη rom που θες...

 

Την περασα την 4.5.3Α.Αντε να δουμε τι θα δουμε......θα αλλαξει τιποτα η ειμαι να το στελνω πισω ??

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια σήμερα με τα notifications πάρα το παγωμένο security center. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, έκανα νέο Review στο vickmall.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν μπορω να συγχρονισω επαφες μπορει καποιος να βοηθησει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...