Jump to content

αγορα κινητου μεχρι 500(?) ευρω


matsas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους .Μιας και στο φορουμ υπαρχουν ατομα με πολυ μεγαλη εμπειρια στο χωρο τον κινητων θα ηθελα την βοηθεια σας!!!

Πρωην κατοχος galaxy s2 για 4 χρονια αλλα δυστυχως με αφησε............ηρθε η ωρα για νεα αγορα και θελω τις γνωσεις σας!!!

Για τι χρηση το θελω το κινητο και καποια στανταρ που εχω βαλει

1. Οθονη 5 ιντσες και πανω

2.Ram 2 και πανω

3.Μνημη Αποθηκευσης 16gb και πανω

4.Διαβασμα αρχειων pdf

5. ιντερνετ

6.Απο εφαρμογες σιγουρα viber και instagram

7.Καμερα οχι την τοπ αλλα μια καλη

8.Μπαταρια βασικο

9.Τιμη μεχρι 500 ευρω το πολυ

Αυτα τα λιγα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους .Μιας και στο φορουμ υπαρχουν ατομα με πολυ μεγαλη εμπειρια στο χωρο τον κινητων θα ηθελα την βοηθεια σας!!!

Πρωην κατοχος galaxy s2 για 4 χρονια αλλα δυστυχως με αφησε............ηρθε η ωρα για νεα αγορα και θελω τις γνωσεις σας!!!

Για τι χρηση το θελω το κινητο και καποια στανταρ που εχω βαλει

1. Οθονη 5 ιντσες και πανω

2.Ram 2 και πανω

3.Μνημη Αποθηκευσης 16gb και πανω

4.Διαβασμα αρχειων pdf

5. ιντερνετ

6.Απο εφαρμογες σιγουρα viber και instagram

7.Καμερα οχι την τοπ αλλα μια καλη

8.Μπαταρια βασικο

Αυτα τα λιγα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Με 200€

Τα καλύπτεις όλα αυτά

Και πολύ ποιοτικα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτεινεις καποια συσκευη?? 200 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη.....................

ξεχασα να προσθεσω οτι θα ηθελα ενα κινητο το οποιο θα μπορουσα ανετα να το κρατησω 2-3 χρονακια!

Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτεινεις καποια συσκευη?? 200 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη.....................

ξεχασα να προσθεσω οτι θα ηθελα ενα κινητο το οποιο θα μπορουσα ανετα να το κρατησω 2-3 χρονακια!

 

MEIZU M1/M2 NOTE 5.5

HUAWEI HONOR 4 X 5.5

Huawei P8lite

XIAOMI MI4

ZTE S6

JIAHU S3 PLUS

LENOVO K3 NOTE

Και κάμποσα αλλά....τίμια στα 2 κατοσταρικα.

 

Αν παρόλα ταύτα θες να δώσεις 400+ πας σε ναυαρχίδες επωνύμων

Huawei Honor 6-6+-7

,Samsung S5neo-S6

Huawei P8

MEIZU MX4

LG G4

HTCM9

Και πολλά πολλά αλλa επωνυμα

 

Όλα θα σε βγαλουν 2 χρόνια ΑΝΕΤΑ

ΚΟΡΥΦΑΙΕς ΕΤΑΙΡΕΙΕς ΟΛΕς

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έρχονται και τα ΜΟΤΟ G 3RD GENERATION

2/16 στα 250

Και ΜΟΤΟ Χ 5.5/5.7 ΣΤΑ 400

ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥς....

 

ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕς ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕς

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτεινεις καποια συσκευη?? 200 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη.....................

ξεχασα να προσθεσω οτι θα ηθελα ενα κινητο το οποιο θα μπορουσα ανετα να το κρατησω 2-3 χρονακια!

 

Πόσα διαθέτεις δεν έχεις πει. Αυτά που ζητάς τα κάνεις με συσκευές από 170€ και από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

με το huawei p8 lite μην περιμενης καλη αυτονομια εγω αν εδινα τοσα λεφτα θα πηγαινα σε καποιο galaxy note
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

με το huawei p8 lite μην περιμενης καλη αυτονομια εγω αν εδινα τοσα λεφτα θα πηγαινα σε καποιο galaxy note

 

Ειπε έως 500 ευρα.

Για μένα τα σμαρτφον είναι κατηγορίες έως 250, 250-500, 500+.

Και έτσι του πρότεινα συσκευές.

 

Αν έδινα 500+ και εγώ NOTE θα σκεφτομουν

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει μεχρι 500 ευρω το πολυ :)

 

Mia culpa δεν το πρόσεξα από το κινητό.....

 

Edit: μιας και πριν δεν το πήρε εγώ θα σου πρότεινα moto x 2014, και αν θες να δώσεις κάτι παραπάνω Huawei p8 & ascend p7, Sony z2 & z3.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Να ρωτησω κατι εχω δει 2 συσκευες σε αρκετα καλες προσφορες(νομιζω).Αυτες ειναι LG G3 και NEXUS 6.Πια η γνωμη σας ?Για το lg η μπαταρια του ειναι τοοοοσο χαλια???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Note 3 (οχι το Neo) θεωρω οτι ειναι η καλυτερη λυση μεχρι τα 500.

http://www.bestprice.gr/item/2153600566/samsung-galaxy-note-3-32gb-n9005.html?qid=33nWjcdiZiS_5681f&seq=2

διαβασα στο λινκ μεχρι 5 μερες η μπαταρια του???ισχυει??????????
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Να ρωτησω κατι εχω δει 2 συσκευες σε αρκετα καλες προσφορες(νομιζω).Αυτες ειναι LG G3 και NEXUS 6.Πια η γνωμη σας ?Για το lg η μπαταρια του ειναι τοοοοσο χαλια???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβασα στο λινκ μεχρι 5 μερες η μπαταρια του???ισχυει??????????

 

Και στο s2 είχα βγάλει σχεδόν πέντε ημέρες αλλά έκανα χρήση τηλεφώνου με πολύ λίγο Internet & μουσική.

 

Από την άλλη αν βγάζεις μια μέρα με το s2 και την πεσμένη του μπαταρία σίγουρα με το note θα βγάζεις 2+.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα κινέζικα στην άκρη και χτύπα ένα Note 3 και θα είσαι άρχοντας. Έχει πάρει τώρα και την lollipop και πετάει η συσκευή και η μπαταρία είναι σε παρά πολύ καλά επίπεδα αυτονομίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

κανοντας μια βολτα στα μαγαζια επεσα πανω στο nexus 6 .πραγματικα θηριο μια χαρα στο χερι μου αρκετος ελευθερος αποθηκευτικος χωρος(πραγματικα υπαρχει μεγαλη κοροιδια σ αυτον τον τομεα.διαβαζα 16gb και τα ελευθερα ηταν 4 η τα μισα) αλλα ρε παιδια τραγικη η φωτεινοτητα της οθονης.Ηταν στο τερμα κι ομως τοσο σκοτεινο.δεν ξερω βεβαια αν μπορεις με καποιες ρυθμισεις να την φτιαξεις!!!
Link to comment
Share on other sites

κανοντας μια βολτα στα μαγαζια επεσα πανω στο nexus 6 .πραγματικα θηριο μια χαρα στο χερι μου αρκετος ελευθερος αποθηκευτικος χωρος(πραγματικα υπαρχει μεγαλη κοροιδια σ αυτον τον τομεα.διαβαζα 16gb και τα ελευθερα ηταν 4 η τα μισα) αλλα ρε παιδια τραγικη η φωτεινοτητα της οθονης.Ηταν στο τερμα κι ομως τοσο σκοτεινο.δεν ξερω βεβαια αν μπορεις με καποιες ρυθμισεις να την φτιαξεις!!!

 

Δεν είναι και τόσο σκοτεινή αλλά ναι υπάρχει τρόπος με custom rom και kernel να την ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυ το ετσι σαν μια επιλογη https://oneplus.net/gr/2

το εχω δει και ειναι εντυπωσιακο.αλλα τι γινεται σε περιπτωση βλαβης?υπαρχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα???

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει και ειναι εντυπωσιακο.αλλα τι γινεται σε περιπτωση βλαβης?υπαρχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα???

 

Βρες πρώτα πως να το πάρεις και βλέπεις μετά..... Με τα capital control δεν παίζει να το φέρεις....

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Ώρες πρώτα πως να το πάρεις και βλέπεις μετά..... Με τα capital control δεν παίζει να το φέρεις....
αααααα μονο απο εξωτερικο γινεται η παραγγελια???καλα κρασια...........ακομα περιμενω να πληρωσω μια που εχω κανει εδω κι ενα μηνα!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

nexus 6 στα 420 ευρω???τι λετε???

Η μπαταρια του τι λεει??καλυτερη του note 3?

lenovo vibe z2 pro...η αποψη σας??

 

Lenovo z2 pro. Το κινητο αυτο απλα δεν παιζεται! Το εχει η αδελφη μου κι εχω παθει πλακα. Τρομεη ποιοτητα κατασκευης, δικαρτο, απιστευτη μπαταρια και καμερα.Πηγαινε να το δεις σ ενα καταστημα, ψαξε πληροφοριες γι αυτο το κινητο εδω μεσα και στο youtube και κανε τις συγκρισεις σου.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει πολυ καλα πραγματα για το z2 pro. Στο μονο που κολλαω ειναι η μη αποσπωμενη μπαταρια.Γιατι αυτη η νεα μοδα???δεν ειναι πιο ακριβη η αντικατασταση της σε περιπτωση βλαβης??(τωρα θα μου πειτε και με το δικιο σας ξεκινας να παρεις και σκεφτεσαι οταν χαλασει.....)

Επισης προσεξα οτι οι τιμες των κινητων ηταν πιο χαμηλες απο τις τωρινες!!!!!!!!Μου κανει εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...