Jump to content

Τι καταθετικό λογαριασμό προτείνετε;


bedazzled
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπολόγιζε 3-5 ευρώ το εξάμηνο. :O

Είσαι σίγουρος οτι σε χρεώνει και η εθνική αν έχει υπόλοιπο λιγότερο απο 300Ε? Ηξέρα οτι το κάνει η Αλφα αλλά δεν μου έχει τύχει στην Εθνική ακομά...

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος οτι σε χρεώνει και η εθνική αν έχει υπόλοιπο λιγότερο απο 300Ε? Ηξέρα οτι το κάνει η Αλφα αλλά δεν μου έχει τύχει στην Εθνική ακομά...

Ανέτρεξα στο web banking του λογαριασμού μου στην ΕΘΝΙΚΗ και απότι είδα την 01.01. ΔΕΝ έγινε καμιά εκκαθάριση και δεν μου αφαιρέθηκε κάποιο ποσό.

Πήγα να δω και τι έγινε στις 30.06 του περασμένου χρόνου αλλά το internet banking της ΕΘΝΙΚΗΣ μου γράφει ότι ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. :mad:

Εννοείται πως έγιναν, αλλά το βλακώδες online σύστημα της Εθνικής προφανώς υποστηρίζει μόνο για λίγο χρόνο της κινήσεις. Οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κατά 100% ότι χρεώνει. Είμαι όμως βέβαιος από έναν φίλο μου που τον χρέωσαν. :)

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα. Ενω μπάχαλο γενικώς. Σε χρεώνει όμως οταν δεν γίνονται κινήσεις ή όταν έχεις κάτω απο 300ε? Γιατι νομιζω η Αλφα χρεώνει οταν έχεις υπόλοιπο λιγότερο απο 300 ανεξάρτητα απο τις κινήσεις που έχεις κάνεις...

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Ανέτρεξα στο web banking του λογαριασμού μου στην ΕΘΝΙΚΗ και απότι είδα την 01.01. ΔΕΝ έγινε καμιά εκκαθάριση και δεν μου αφαιρέθηκε κάποιο ποσό.

Πήγα να δω και τι έγινε στις 30.06 του περασμένου χρόνου αλλά το internet banking της ΕΘΝΙΚΗΣ μου γράφει ότι ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. :mad:

Εννοείται πως έγιναν, αλλά το βλακώδες online σύστημα της Εθνικής προφανώς υποστηρίζει μόνο για λίγο χρόνο της κινήσεις. Οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κατά 100% ότι χρεώνει. Είμαι όμως βέβαιος από έναν φίλο μου που τον χρέωσαν. :)

 

Α κατάλαβα. Ενω μπάχαλο γενικώς. Σε χρεώνει όμως οταν δεν γίνονται κινήσεις ή όταν έχεις κάτω απο 300ε? Γιατι νομιζω η Αλφα χρεώνει οταν έχεις υπόλοιπο λιγότερο απο 300 ανεξάρτητα απο τις κινήσεις που έχεις κάνεις...

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα. Ενω μπάχαλο γενικώς. Σε χρεώνει όμως οταν δεν γίνονται κινήσεις ή όταν έχεις κάτω απο 300ε? Γιατι νομιζω η Αλφα χρεώνει οταν έχεις υπόλοιπο λιγότερο απο 300 ανεξάρτητα απο τις κινήσεις που έχεις κάνεις...

Βασικά είναι όπως τους καπνίσει. :p Παίζει και τα δύο να ισχύουν. :O

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα. Ενω μπάχαλο γενικώς. Σε χρεώνει όμως οταν δεν γίνονται κινήσεις ή όταν έχεις κάτω απο 300ε? Γιατι νομιζω η Αλφα χρεώνει οταν έχεις υπόλοιπο λιγότερο απο 300 ανεξάρτητα απο τις κινήσεις που έχεις κάνεις...

Για την alpha γνωρίζω ότι αν έχει κάτω από 300 σου χρεώνουν λειτουργικά έξοδα 3 ευρώ. Επίσης, σου δίνουν δωρεάν 3 κινήσεις μέσω γκισέ κάθε μήνα και τις παραπάνω τις πληρώνεις! Είτε είσαι κάτω από 300 ευρώ είτε πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Για την alpha γνωρίζω ότι αν έχει κάτω από 300 σου χρεώνουν λειτουργικά έξοδα 3 ευρώ. Επίσης, σου δίνουν δωρεάν 3 κινήσεις μέσω γκισέ κάθε μήνα και τις παραπάνω τις πληρώνεις! Είτε είσαι κάτω από 300 ευρώ είτε πάνω!

χεχε καλή φάση αυτό . Μου θυμίζει καρτοκινητό. Τα 3 πρώτα μηνύματα δωρεάν και μετα....

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως γνωρίζετε τι επιτόκιο δίνει το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο για απλό λογαριασμό και για λογαριαμό Plus;

Επίσης ποιές οι διαφορές λογαριασμών απλού και Plus;

Κοίταξα στην ηλεκτρονική σελίδα του Ταχ. Ταμιευτηρίου αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί. Please, χρειάζομει απάντηση το συντομότερο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

η Εμπορική έχει τους δύο περιρισμούς της alpha για κάτω από 300 ευρώ..

δηλ. 3 κινήσεις / μήνα και μέσο υπόλοιπο κάτω από 300 ευρώ χρεώνουν..

αλλά σε μηδενικό λογαριασμό ΔΕΝ υπάρχει χρεώση..

 

ξέρει κανείς για να στείλω 600 ευρώ USA με έμβασμα πόσα θα δώσω; ΤΗΝΧ :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για το έμβασμα.

καπου ειχα ακούσει αν το εμβασμα γινεται στο ιδιο νομισμα και εχεις και το ΙΒΑΝ του λογαριασμού τοτε δεν πληρώνεις προμήθεια.

 

εμενα για να μεταφέρω λεφτά σε γερμανικές τράπεζες μου ζητάνε απο 30-40 ευρώ ολες οι τράπεζες εκτος απο την NOBA που μου ζητάει 10-15.ξερει κανεις τι παίζει?

 

απο webbanking θα εχει ιδιες χρεώσεις?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για το έμβασμα.

καπου ειχα ακούσει αν το εμβασμα γινεται στο ιδιο νομισμα και εχεις και το ΙΒΑΝ του λογαριασμού τοτε δεν πληρώνεις προμήθεια.

 

εμενα για να μεταφέρω λεφτά σε γερμανικές τράπεζες μου ζητάνε απο 30-40 ευρώ ολες οι τράπεζες εκτος απο την NOBA που μου ζητάει 10-15.ξερει κανεις τι παίζει?

 

απο webbanking θα εχει ιδιες χρεώσεις?

Ξέρω ότι από mobile banking της Πειραιώς είναι δωρεάν όλα τα εμβάσματα μέχρι τέλη Απριλίου. :w00t: Από web banking είναι απλά με 50% έκπτωση απότι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το ταχυδρομικό ταμιετήριο δίνει 1,6 % σταθερό.

κάτι γίνεται με τον εκτοκισμό ανά 6μηνο ή χρόνο που δεν γίνεται νομίζω στις τράπεζες μπορείτε να μου πείτε.. και κανένα άλλο μείον..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει

χρεώσγ για ελάχιστο ποσό στην aspis?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει

χρεώσγ για ελάχιστο ποσό στην aspis?..

Τί αν υπάρχει;;;;

 

Αν εννοείς τον Καταθετικό λογαριασμό ASPIS μισθοδοσία δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

στον ΖΕΝΙΘ εννοώ και πόσο για να βγάλουν βιβλιάριο.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οπότε ποιά η καλύτερη πρόταση τώρα;..

αν και από ότι είδα για ΔΕΗ ΟΤΕ δωρεάν ακόμα.. :)

το κυριότερο..

δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλά ο ΖΕΝΙΘ λογαριασμός όψεως .. ;) :(

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΥΠΕΡΑΝΑΛΗΨΗ; ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΗΣΗ;..

θα το ψάξω διεξοδικά..

μπορεί και πάλι η καλύτερη πρόταση..

ΑΛΛΑ δυνατόν αυτή η σελίδα

http://www.aspisbank.gr/article/greek/61/50/index.htm

να λέει τα παλιά;;;;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

"ωραία" αλλά τι καλύτερο προτείνεις.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

"ωραία" αλλά τι καλύτερο προτείνεις.. :)

Από καταθετική είπαμε καλύτερες είναι οι NOVA, ALPHA, Πειραιώς γιατί σου προσφέρουν κάρτα VISA ELECTRON με την οποία ψωνίζεις σχεδόν από παντού και από ίντερνετ.

 

Τώρα για ALPHA έχω ακούσει για χρεώσεις άμα ο λογαριασμός είναι χαμηλός. Από Πειραιώς παιδιά πάντως προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο, έχει πολύ καλό e-banking (ίσως το καλύτερο) με πληρωμή σχεδόν ΟΛΩΝ των λογαριασμών (και όχι μόνο ΟΤΕ-ΔΕΗ που έχουν Εμπορική-Εθνική). Δεν έχει κρατήσεις άμα είναι χαμηλός ο λογαριασμός. Άριστη εξυπηρέτηση, πολλά υποκαταστήματα, πολλά ΑΤΜ's, καθόλου ουρά στα ταμεία. Το μόνο μείον της Πειραιώς ότι είναι του Βαρδινογιάννη. :p

Link to comment
Share on other sites

η ALPHA έχει πρόστιμο για κάτω από 300 ευρώ..

η ΠΕΙΡΑΙΩΣ δεν έχει επιτόκιο.. 0,1%..

συμφωνώ με όλα τα καλά που λες για ΠΕΙΡΑΙΩΣ.. ΕΧΩ.. ;)

για την NOVA θα δω.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα παρατήρησα σε έναν απλό λογαριασμό ταμιευτηρίου Εθνικής, ότι στις 30/6 χρεώθηκαν 2 ευρώ με κωδ.αιτιολ. 094. Στους όρους δεν αναφέρει κάτι για έξοδα τήρησης, ενώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γκισέ για συναλλαγή. Τι μπορεί να είναι αυτό το ποσό; Καμιά ιδέα μέχρι να περάσω να τους ρωτήσω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έκανε κάποιος τρίτος κατάθεση στο λογαριασμό σου μέσω γκισέ; Γιατί ενός φίλου μου του χρέωναν την κατάθεση ενοικίου στο λογαριασμό του κάθε μήνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έκανε κάποιος τρίτος κατάθεση στο λογαριασμό σου μέσω γκισέ; Γιατί ενός φίλου μου του χρέωναν την κατάθεση ενοικίου στο λογαριασμό του κάθε μήνα!!!

 

Ο λογαριασμός χρησιμοποιείται μόνο για την κατάθεση του μισθού. Ελπίζω να μη συμβαίνει κάτι τέτοιο. :mad:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε το λάθος και καταθέσετε στην Εθνική... Φορολογούνται οι τόκοι τωρα πια! Για κάθε 4 ευρώ που σου δίνουν ,παίρνουν 7! ουστ...
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός χρησιμοποιείται μόνο για την κατάθεση του μισθού. Ελπίζω να μη συμβαίνει κάτι τέτοιο. :mad:

 

..έλεγξε το!... μπορεί να έχουν κάνει βλακεία!... γνωρίζω περίπτωση που 4 χρόνια κράταγαν για τις καταθέσεις μισθών!... και φυσικά ούτε συζήτηση για επιστροφή... απλά σταμάτησαν να κρατάνε ύστερα από πολύ φασαρία :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

η Alpha εχει πρόστιμο για μέσο υπόλοιπο κάτω από 300 ευρώ (ΑLPHA 400)

ή απλώς μόνο τόσα χρειάζονται για το άνοιγμα;.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...