Jump to content

HTC One M8s


GeorgeX21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα παιχνιδια κολλαει?γτ ο ιδιοσ επεξεργαστης ειναι στο desire 820 και χανει καποια frames κλπ..

 

αν χανει καποια frames στο 820 τοτε θα χανει περισσοτερα στο Μ8 καθοτι εχει μεγαλυτερη αναλυση, αλλα πως παιζεται παιχνιδια σε κινητα δεν ξερω, παρε ενα ταμπλετ για το σκοπο αυτο.

 

και γενικα πως τη βρισκεται με βαρια παιχνιδια σε κινητα απορω, βεβαια εγω ως καμμενος απο το 1993 με το Falcon 3.0, Falcon 4.0 και τωρα το BMS δεν ξερω τι παει να πει παιχνιδι παρα μονο αυτο και φυσικα σε ΗΥ :p

 

εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος 100%, η μεγαλυτερη μπαταρια δειχνει τη διαφορα με το απλο Μ8, και τη ημερα η καμερα ειναι καλυτερη. και μαλιστα με το χθεσινο update παει και καλυτερα

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

αν χανει καποια frames στο 820 τοτε θα χανει περισσοτερα στο Μ8 καθοτι εχει μεγαλυτερη αναλυση, αλλα πως παιζεται παιχνιδια σε κινητα δεν ξερω, παρε ενα ταμπλετ για το σκοπο αυτο.

 

και γενικα πως τη βρισκεται με βαρια παιχνιδια σε κινητα απορω, βεβαια εγω ως καμμενος απο το 1993 με το Falcon 3.0, Falcon 4.0 και τωρα το BMS δεν ξερω τι παει να πει παιχνιδι παρα μονο αυτο και φυσικα σε ΗΥ :p

 

εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος 100%, η μεγαλυτερη μπαταρια δειχνει τη διαφορα με το απλο Μ8, και τη ημερα η καμερα ειναι καλυτερη. και μαλιστα με το χθεσινο update παει και καλυτερα

 

ε κοιτα αν εισαι γεννημενος το 90 και περα και κανεις την χρηση την δικια μου στο κινητο λογο δουλειας χρειαζομαι ενα κινητο που να κανει τα παντα που κανει ενα λαπτοπ και να χωραει στην τσεπη :p

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει δεν ειμαι κανενας παππους που μονο τηλεφωνα παιρνει αλλα παιχνιδια σε 5 ιντσες δεν θα μπορουσα να ευχαριστηθω ποτε, περα του τυπου candy crush κλπ. FPS πως παιζουν καποιοι και τους αρεσει στα κινητα δεν ξερω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα να παιξω κατι κομματια με τα sennheiser ακουστικα μου και επαθα πλακα, το κινητο βγαζει εκπληκτικο ηχο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια. Ξερω οτι δεν ειναι το σωστο μερος για την ερωτηση.

 

Βρηκα απο Γερμανια το M8s σε εξαιρετικη τιμη, αλλα εχει countdown το καταστημα και πρεπει να το αγορασει σε λιγες ωρες φιλος που μενει εκει (δεν στελνει Ελλαδα). Εχω καταλαβει οτι ειναι μια "βελτιωμενη" εκδοχη του M8, που τοσο πολυ αρεσει στη γυναικα μου. Μηπως ξερετε λοιπον:

 

1) Θα παρει Αντροιντ ΜΜ οπως και το Μ8;

2) Ειναι πραγματι ισαξιο (δεν λεω καλυτερο, δεν με ενδιαφερει) με το Μ8;

 

Ευχαριστω.

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειμαι κατοχος του M8s και αν και δεν εχω χειριστει ποτε το M8 πιστευω οτι το M8 ειναι ανωτερο. Αν και με οκταπυρηνο επεξεργαστη το M8s θα προτιμουσα τον τετραπυρηνο του M8.Οσο αναφορα την καμερα τη μερα ειναι παρα πολυ καλη ενω το βραδυ ειναι ικανοποιητικη.Η μπαταρια με μια απλη καθημερινη χρηση θα μπορεσει να σε βγαλει μεχρι και 2 μερες.Στα αρνητικα οταν το ζορισεις,ζεσταινεται παρα πολυ και για καποιο λογο πιστευω οτι δεν εχει καλη καρτα γραφικων.Αλλα γενικα δεν μου εχει κολλησει καθολου απο την μερα που το πηρα ουτε freezarei.Το μονο που μου εχει τυχει ειναι να καθυστερει να ανοιξει η οθονη οταν παταω το power button,αλλα πιστευω οτι θα λυθει οταν γινει ενημερωση καθως εχω ακουσει οτι θα παρει android 6.Ελπιζω να σε καλυψα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χαιρετώ και σαν καινούριος στο forum ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση που ενδεχομένως ακολουθήσει.

 

Πρόσφατα μου δώρισε φίλος, κάτοικος Ρουμανίας και συνδρομητής Vodafone RO, ένα HTC One M8s, το οποίο απ ότι φαίνεται το είχε πάρει μέσω της σύνδεσης που έχει εκεί. Προσπαθώντας να το δουλέψω με την Cosmote Nano-SIM που επι τούτου έβγαλα, διαπίστωσα οτι το κινητό μου ζητάει ένα 8ψήφιο κωδικό για το ξεκλείδωμα του. Ψάχνωντας δώθε κείθε κατάλαβα οτι ο κωδικός αυτός είναι μοναδικός για κάθε συσκευή και συνδεδεμένος με το IMEI της.

Επικοινωνώ συνεπώς με τη Vodafone RO και τους ζητάω να μου δώσουν τον κωδικό αφού τους παρείχα το IMEI μου, τα στοιχεία της σύνδεσης του φίλου μου και ήρθαν σε επικοινωνία μαζί του. Η απάντηση τους ήταν η εξής εξωφρενική: Οτι πρέπει να στείλω το κινητό στο φίλο μου και αυτός να πάει σε κατάστημα τους με το κινητό και το συμβόλαιο του στο χέρι, οπου θα του δώσουν τον κωδικό αφού πληρώσει 52 ευρόπουλα. Να σημειωθεί οτι το κινητό έχει αποπληρωθεί, το συμβόλαιο έχει λήξει και ανανεωθεί, και ο φίλος μου προφανώς έχει πάρει καινούρια συσκευή απ τους ίδιους κυρίους...

Στη προσπάθεια επικοινωνίας με τη Vodafone GR είχαμε το θέατρο του παραλόγου. Το κατάστημα να με στέλνει στο customer support, το customer support στο κατάστημα και μετά και οι δύο μαζί στο "τεχνικό τμήμα" απ όπου δεν επικοινώνησαν ποτέ μαζί μου λόγω συνεχούς αναμονής στη γραμμή παρότι η κοπέλα της υποστήριξης δήλωσε οτι θα με καλέσουν αυτοί σ ένα μισάωρο.

Έκανα και μια προσπάθεια, αν και μου βρώμαγε απο μακριά το ψάρι, να δοκιμάσω να το ξεκλειδώσω μέσω ενός απ τα διάφορα site που κυκλοφορούν οπου τους δηλώνεις τον πάροχο και τη χώρα προέλευσης, το IMEI σου και σου στέλνουν (με το αζημίωτο) τον κωδικό αυτοί. Διάλεξα το doctorsim.com. Μου φάνηκε αξιόπιστο, διάβασα τα terms & conditions στη σελίδα, είδα οτι έχει ssl protection και είπα να του δώσω μια ευκαιρία. 3 κωδικούς αργότερα, 4 screenshots και 1 video για να τους δείξω οτι δεν κάνω εγώ κάτι λάθος, τώρα αρχίσαμε να κουβεντιάζουμε το refund.

 

Και ερωτώ: Με το κινητό τι μπορώ να κάνω? Το να το στείλω στο φιλαράκι και να τον αγγαρέψω να τρέχει με τη χαρτούρα στη vodafone θα ήθελα να το αποφύγω. Αν μπορούσα να τη βγάλω και στο τζάμπα, κι ας παιδευτώ, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone Ελλάδας δεν έχει καμία σχέση με το όλο θέμα. Δυο διαφορετικές εταιρείες.

 

Δυο λοιπόν τα σενάρια:

Πληρώνεις στο eBay για κωδικό γύρω στα 10-20€

 

Πληρώνεις 25€ για το sunshine apk ώστε να αποκτήσεις s-off και να ξεκλειδώσεις το κινητό

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δουλέψει το sunshine καθόλου? Απ το λίγο που είδα ήρθε για να αντικαταστήσει το firewater και είναι απ τους ίδιους developers, απλά ζητάνε το 25άρι αυτή τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δουλέψει. Πάρε καλύτερα code απ το eBay με δυο λίρες

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πως μπορώ να κάνω s-on από s-off που είμαι τώρα για να περάσω την αναβάθμιση - patch 2.21.401.1

ή να μην το πειράξω καθόλου??

Δεν κατόρθωσα ποτέ στο τηλ αυτό να βάλω TWRP γιατί?

Η συσκευή μου είναι M8s - Είμαι Unlocked, S-on, Os 2.20.401.1 Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...