Jump to content

Μεταξυ του 640xl lte και του 930 στην ιδια τιμη..


TLG
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξυ του 640xl lte και του 930 στην ιδια τιμη ,ποιο θα προτιμουσατε και γιατι ?

 

Ποιο απο τα δυο θα παιρνει ποιο γρηγορα τις αναβαθμισεις ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο. Αλλά έχω το 640 xl 3g και είμαι ευχαριστημενος... το θέμα δεν είναι πιο θα πάρει πιο γρήγορα αναβάθμιση όσο αν θα πάρει το 930 όλες τις αναβαθμίσεις. Το 640 πάντως θα έχει 2 χρόνια υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ του 640xl lte και του 930 στην ιδια τιμη ,ποιο θα προτιμουσατε και γιατι ?

 

Ποιο απο τα δυο θα παιρνει ποιο γρηγορα τις αναβαθμισεις ?

 

930 γιατί σαν ναυαρχίδα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα υλικών από το 630.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

ναι,το 640 γιατί φοράει τον καταπληκτικό snapdragon 400 απέναντι στον 800αρι που φοράει το 930 γιατί έχει 1γιγα μνήμη ram απεναντι στα 2 του 930 και γιατί έχει την απίστευτη οθόνη στις 5.7 ίντσες με ανάλυση 720p απέναντι στην 5αρα με 1080p του 930,έλεος,δεν υπάρχει σύγκριση φίλε μου μεταξύ τον δυο αυτον συσκευών,το 930 είναι ακόμη και τώρα η ναυαρχίδα της ms ενώ το 640 είναι μια low end συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια προσφορα στον Γερμανο lumia 930+xbox one 399€ , για αυτο λεω ιδια τιμη με το 640xl.
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

To 640 XL LTE (4G) τώρα είναι σε προσφορά στον Γερμανό στα 199 ευρώ. Το έχω δίπλα μου και είναι υπέροχο με ατελείωτη μπαταρία. Είναι πολύ καλή αγορά σ' αυτήν την τιμή. Τώρα, ίδια τιμή με σφραγισμένο 930 (που μου άδειαζε την μπαταρία μέχρι τις 5 το απόγευμα) χλωμό το βλέπω. Αν πάντως το βρείς στα 199 πες μου να πάρω κι εγώ κάνα δύο γιατί ακόμη υπάρχουν "γνώστες" που θα τους τα χώσω στα 250. Το insomnia πάντων βρίθει από αγγελίες πώλησης 930 που αντικατοπτρίζουν τον "ενθουσιασμό" αυτών που εναγωνιωδώς προσπαθούν να τα ξεφορτωθούν.

 

το οτι σου άδειαζε εσένα την μπαταρία δεν μου λέει κάτι,εμένα με την δικιά μου χρήση μου κράταγε δυο μέρες,όσο για το insomnia αν δεν ήσουν εκεί μόνο για τις αγγελίες θα έβλεπες οτι αυτοί που τα δίνουν τα πήραν απο την προσφορά του γερμανου 930+xbox one 399 ευρώ,οπότε στα 250 που τα δίνουν κάποιοι έβγαλαν ένα 50αρικο,και αν δώσουν και το xone άλλα 250 βγάζουν ακόμη ενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει μια προσφορα στον Γερμανο lumia 930+xbox one 399€ , για αυτο λεω ιδια τιμη με το 640xl.

 

φίλε μου στο έγραψα ξανά,δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τον δυο,το 640 δεν πιάνει μια μπροστά στο 930,το 640 είναι low end συσκευή ενώ το 930 ακόμη και σήμερα είναι η ναυαρχίδα της ms,και το ποιο πιθανό είναι να έχει μεγαλύτερη υποστήριξη σε αναβαθμίσεις λόγο του hardware

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα εγώ thread ή σου απηύθηνα κάποιο ερώτημα; Σου έχω δώσει κάποια ένδειξη ότι έχω το παραμικρό ενδιαφέρον ή εκτίμηση για τις απόψεις σου;;; Στον TLG μιλάω...αυτός είναι έχει απορίες....σε αυτόν απευθυνόμαστε!!!!

 

 

 

Για μένα αυτή προσφορά σημαίνει ένα πράγμα: Ότι ξεφορτώνονται πράγματα που το εμπορικό τους μέλλον είναι μάλλον ανύπαρκτο. Χάρες τέτοιου φαινομενικά "υψηλού" επιπέδου δεν κάνει ούτε η Microsoft, ούτε (ειδικά αυτός) ο Γερμανός. Απλά ξαποστέλνουν τα "discontinued" και μάλλον όχι "ιδιαίτερα επιτυχημένα" απούλητα!;)

 

σοβαρά τώρα προτείνεις το 640 αντί του 930?

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα δεν θέλω να ξανασχολιάσεις το τι συζητάω με άλλα μέλη και ούτε να ανταλλάξεις απόψεις μαζί μου...ποτέ! ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ!:!:

 

με πλήγωσες τώρα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Θερμη παρακληση βρε παιδια , μην το γυρισουμε σε flame ..

 

Υπαρχει ενα ερωτημα που εγω θεωρω οτι βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα οπως

1) τιμη

2) αναβαθμισεις, που ηδη ειναι μπροστα το 640xl (δεν ειναι απαραδεκτο να μην εχει παρε ι ηδη το lumia 930 το Update 2 ?)

 

Aς πει ο καθενας την αποψη σου πανω σε αυτο , χωρις να απευθυνεται σε καποιον αλλον .

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτή προσφορά σημαίνει ένα πράγμα: Ότι ξεφορτώνονται πράγματα που το εμπορικό τους μέλλον είναι μάλλον ανύπαρκτο. Χάρες τέτοιου φαινομενικά "υψηλού" επιπέδου δεν κάνει ούτε η Microsoft, ούτε (ειδικά αυτός) ο Γερμανός. Απλά ξαποστέλνουν τα "discontinued" και μάλλον όχι "ιδιαίτερα επιτυχημένα" απούλητα!;)

Πιο άκυρος πεθαίνεις!:p

Το Xbox one ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΙΟΝ και το ΞΑΠΟΣΤΕΛΝΟΥΝ ως DISCONTINUED???:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2) αναβαθμισεις, που ηδη ειναι μπροστα το 640xl (δεν ειναι απαραδεκτο να μην εχει παρε ι ηδη το lumia 930 το Update 2 ?)

Το lumia 640 XL ηρθε με το update 2 προεγκαταστημένο ,αλλιως ουτε αυτο θα το επερνε.

Και γενικα το update 2,ειναι κλαιν μαιν update,απο τη στιγμη που ΟΛΑ θα παρουν windows 10 και οτι καινουριο και να εφερε το update 2,με τα 10 ,διαγραφοντε σχεδον ολα ,γιατι σχεδον αλλαζει ολο το λογισμικο και μπαινει και ενα εντελως φρεσκο UI!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά πολύ ατυχές, όσο και συνηθισμένο, το να έχει κάποιος πρόβλημα κατανόησης της νεοελληνικής γλώσσσας ακόμη και μετά από δωδεκαετή (τουλάχιστον) πολύωρη καθημερινή τριβή μ' αυτήν σε σχολεία και (προφανέστατα) φροντιστήρια. Αναγκαστικά θα πρέπει να δώσω (για τους υπόλοιπους) την προφανή επεξήγηση ότι το "discontinued" προϊόν είναι το 930 και το "όχι ιδιαίτερα επιτυχημένο" είναι το Xbox του οποίου το μέλλον στη Ευρώπη και ακόμη περισσότερο στην Ελλάδα λίγο πολύ ως εμπορικά "ανύπαρκτο". Πολλά από τα καταστήματα Γερμανός δεν έχουν πουλήσει ούτε ένα κομμάτι εδώ και χρόνια.

 

Είδες, δεν ήταν και τόσο δύσκολο...με μιά προσπάθεια βγαίνει νόημα από την ανάγνωση ενός κειμένου τριών σειρών στα νεοελληνικά! :clap: Όμως...η ορθογραφία και η σύνταξη απαιτούν πιό επίπονες προσπάθειες! ;)

 

Η "επιτυχία" του Xbox και γιατί η Microsoft και ο Γερμανός τα ξεσκονίζουν και τα ξαποστέλνουν!

http://www.eurogamer.net/articles/2015-06-30-sony-ps4-market-share-frequently-greater-than-90-per-cent-in-continental-europe

http://www.inquisitr.com/2213823/playstation-4-beating-xbox-one-in-europe-with-90-market-share/

http://www.ign.com/articles/2015/06/30/sony-ps4-market-share-frequently-over-90-in-continental-europe

http://microsoft-news.com/sony-ps4-enjoys-more-than-70-market-share-in-europe-microsoft-says-we-need-to-do-better-in-europe/

http://microsoft-news.com/sony-ps4-enjoys-more-than-70-market-share-in-europe-microsoft-says-we-need-to-do-better-in-europe/

http://venturebeat.com/2015/07/01/playstation-4-is-ruling-europe-with-a-market-share-between-70-and-90/

Εισαι τοσο Fail που δε ξερεις καν οτι τετοιες προσφορες ΔΕΝ υπαρχουν μονο στην Ευρωπη,αλλα και σε αλλες αγορες,οπως ειναι η Αμερικη και ΔΕΝ ΕΧΕΙ σχεση με το ποσο καλα πουλαει ενα προιον στην συγκεκριμενη αγορα,οπως επισης παλι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ οτι τετοιες προσφορες γινονται και απο την SONY με συνδιασμο τα Xperia!

Για την ακριβεια ,το "χορο" για τετοιου ειδους προσφορες τον ανοιξε η Sony πρωτη και οχι η MS!

http://www.trustedreviews.com/news/ps4-bundle-with-sony-xperia-z1-available-at-o2-for-day-one

 

Αλλα τι ασχολουμαι ,με τον Ελληνα guru του μαρκετινκ και grand αναλυτη της αγορας.Αυτος παντα ξερει καλυτερα τι παιζει στην αγορα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως όλα έχουν να κανουν με το μάρκετινγκ κάθε εταιρίας. Πχ και το huawei p8 lite είναι στα 169€ σε κάποια επωνημα καταστήματα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι αποτυχημένο το προιον. Ίσως να είναι ένας τροπος να μεγαλώσει τις πωλησεις της και κατεπεκταση την αναγνωρισιμότητα της σαν εταιρία σε καποιες χωρες που δεν έχουν τόσες πωλησεις. Ίσως και η Μιcrosoft να προσπαθει να προωθήσει τα προϊόντα της στην Ελληνικη αγορα μειώνοντας τη "χασουρα" καθώς η Sony με το playstation και τα android phones δείχνουν να έχουν μεγαλύτερες πωλησεις στη χώρα μας...
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο, ξεκάθαρα το 930. Μπορεί να είναι Nokia και να θεωρείται "boohaki" αλλά η ανωτερότητα CPU - RAM το καθιστούν νικητή και θα έχεις, μακροπρόσθεσμα, καλύτερη εμπειρία χρήσης και δεν θα φοβάσαι μήπως τα 1Gb σε αφήσουν ξεκρέμαστο σε αναβαθμίσεις των Windows ή εφαρμογών (κυρίως παιχνιδιών).

Από'κει και πέρα, εξαρτάται και το τι θες εσύ. Αν σκέφτεσαι το τώρα μπορείς να τολμήσεις με το 640, αλλά αν σκέφτεσαι να το κρατήσεις για χρόνια, 930 με κλειστά ματια.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...