Jump to content

Lg G4c


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήραμε τελικά το κινητό. Ερώτηση.... Ο φορτιστής του λέει 0.85Α..Του τάμπλετ της lg τι συ 1.3Α. Υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποιούμε του τάμπλετ ?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα τον δικό του ;) αν είχες g3, g2, g4 που θέλουν 1,8Α θα ήσουν κομπλέ τώρα με 2540ma μπαταρία νομίζω πως καλό θα ήταν να αποφευχθεί η χρήση μεγάλης τιμής σε Α .Απλά η γνώμη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επί ευκαιρίας. ..Καλοδούλευτο :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω κατι αν μπορειτε να βοηθησετε. η αδερφη μου εχει 2 κινητα lg. το ενα ειναι g4c το αλλο δεν θυμαμαι. μου ειπε και στα 2 οτι οι φωτο που βγαινουν και τις βλεπει στο κινητο βγαινουν με αλειωμενα χρωματα, κατι σαν χρωματισμος του πρασινου. και στα 2 ομως. οταν βλεπει με την καμερα (πριν τραβηξει δηλαδη φωτογραφια) ολα φαινονται μια χαρα. οταν τραβαει και τις βλεπει βγαινουν τα χρωματα ετσι αλλειωμενα. να ενημερωσω πως δεν ειναι της φωτογραφιας και γενικα της τεχνολογιας, ουτε πιστευω πως εχει πειραξει κατι (μονο αθελα της) απο τις ρυθμισεις, και ολα οσα κανει ειναι στο αυτοματο. παει καπου το μυαλο σας? εχετε να προτεινεται κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω επιλέξει LTE στα δίκτυα και σε σημείο που το g2 έχει 4g, αυτό γράφει μόνο το Η...... Πρέπει να κάνω κάτι αλλο?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω επιλέξει LTE στα δίκτυα και σε σημείο που το g2 έχει 4g, αυτό γράφει μόνο το Η...... Πρέπει να κάνω κάτι αλλο?

Μπορεί να φταίει η κάρτα sim και να χρειαστεί αντικατάσταση με καρτα συμβατή με δίκτυα 4g.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την εταιρεία σου και να ρωτήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει η κάρτα sim και να χρειαστεί αντικατάσταση με καρτα συμβατή με δίκτυα 4g.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την εταιρεία σου και να ρωτήσεις.

 

Ναι ήθελε ενεργοποίηση από τη vodafone

 

Κάτι άλλο. Όταν πατάω το volume down και ανοίγει το slider του ήχου, δεν γράφει από κάτω όλα, προτεραιότητα, κανένα. Ενεργοποιείται αυτό από καπου?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και έκανα δώρο γενεθλίων στον εαυτό μου την quick circle θηκη για το κινητό μας...

Όλα καλά μέχρι εδώ, απίστευτη θηκούλα, ωραίες δυνατότητες να βλέπεις στο κυκλάκι ρολόγια, ειδοποιήσεις, κλπ, να κάνεις εύκολη τη ζωή σου με ένα κλικ, όλα οκ...

Αλλά...

Το ότι δεν έχει τζαμάκι στο κυκλικό παραθυρακι είναι ένα θέμα, καθώς μπορεί η οθόνη να χαραχθεί. Εγω όμως προσέχω τα κινητά μου σε σημείο ίσως υπερβολής, ας πούμε δεν μου πέφτουν ποτέ, δεν τα αφήνω σε τραπέζια που να έχουν δίπλα ποτήρια, δεν τα βάζω σε τσέπες μαζί με κέρματα, κλειδιά κοκ.

Άρα θεωρητικά είμαι οκ και δεν θα πάθει κάτι η οθόνη, μια και υπάρχει και ένα σχετικό "βάθος" στην περιοχή του παραθύρου.

Επίσης να πω ότι πάντα μα πάντα, το κινητό μου ή θα είναι μέσα σε τσαντάκι ή μέσα σε εσωτερική τσέπη του μπουφάν. Και στο τσαντακι σε ξεχωριστή θήκη μόνο του, ποτέ μαζί με άλλα πράγματα.

Παρόλα αυτά θα ήθελα την άποψη ή και τις ιδέες σας πάνω στο θέμα:

 

θα επιλέγατε μια τέτοια θήκη;

έχετε κάτι να προτείνετε που να αυξάνει την προστασία της οθόνης;

 

Υπόψιν ότι δεν μου αρέσει να βάζω ζελατίνες, tempered glass και τα παρόμοια, ουδέποτε έβαλα και τα κινητά μου, ακόμη και χρόνια μετά την αγορά τους είναι σαν να βγήκαν μόλις από το κουτί.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι απόλαυσε την θηκουλα με την θαυμάσια συσκευή σου.Όπως έχω ξαναγράψει την γνήσια quick circle με wireless φόρτιση την είχα στο g3 η οποία έβγαινε το καπάκι του κινητού για να μπει η θήκη ήταν υπέροχη! Αν είχε τζαμακι δεν θα σου άρεσε...το γραψες μόνος σου...δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ γυαλάκια μεμβράνες κλπ κλπ. Προσωπικά θα επέλεγα ξανά την ίδια!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο, μπορεί βέβαια να είναι και λειτουργία της συσκευής:

Συνήθως φορτίζω το κινητό μου ανοιχτό, σήμερα είπα να κάνω την εξαίρεση και να το κλείσω.

Το φόρτιζα με ενα powerbank, όχι με τον φορτιστή του και συνέβη το εξής:

Κάνοντας double tap στην οθόνη, το κινητό "ξύπνησε" και bootαρε ζητώντας το pin! :wacko:

Tι είναι αυτό; Έτσι πρεπει να γίνεται;

Μήπως φταίει το ότι δεν το φόρτιζα με τον φορτιστή του;

Καμιά ιδέα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου φάνηκε περίεργο, μπορεί βέβαια να είναι και λειτουργία της συσκευής:

Συνήθως φορτίζω το κινητό μου ανοιχτό, σήμερα είπα να κάνω την εξαίρεση και να το κλείσω.

Το φόρτιζα με ενα powerbank, όχι με τον φορτιστή του και συνέβη το εξής:

Κάνοντας double tap στην οθόνη, το κινητό "ξύπνησε" και bootαρε ζητώντας το pin! :wacko:

Tι είναι αυτό; Έτσι πρεπει να γίνεται;

Μήπως φταίει το ότι δεν το φόρτιζα με τον φορτιστή του;

Καμιά ιδέα;

 

το είχα γράψει 1 - 2 σελίδες πίσω .

έχουμε 2 συσκευές σπίτι και η 2 αν της κλείσεις και της βάλεις να φορτίζουν αυτές μετά από λίγο ανοίγουν

ο μόνος τρόπος να φορτίσει κλειστό είναι να το έχεις ανοιχτό να το βάλεις να φορτίσει και μετά να το κλείσεις η αν το κλείσεις αυτό ανοίγει και το ξανά κλείνεις

κάτι παίζει με το λογισμικό και προκαλεί αυτό το bug

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena έχει κάποια σχόλια πως κάποιοι πήραν android marshmallow .

έχει έρθει τίποτα αναβάθμιση σε κανέναν από εδώ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγω αυτο για android 6 στο lg g4c.Το εχω ρουταρισμενο προς το παρων αλλα μολις κάποιος φιλος απο εδω επιβεβαιώσει οτι άρχισε η αναβάθμιση θα φλασαρω παλι την μαμα ρομ για να παρω την OTA.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μόλις στης μητέρας μου, αγορασμένο από γερμανό, η v20, φαντάζομαι η MM είναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μόλις στης μητέρας μου, αγορασμένο από γερμανό, η v20, φαντάζομαι η MM είναι

 

OTA η από υπολογιστή ?

ναι η V20 ειναι

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του άντρα μου, αγορασμενο από σκρουτζομαγαζο, Τσεχιας νομίζω, δεν έχει λάβει κάτι. Και όχι τίποτα άλλο. Μπας και φτιάξει λίγο γιατί κολλάει απίστευτα......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

OTA η από υπολογιστή ?

ναι η V20 ειναι

ΟΤΑ

 

Πάει λίγο καλύτερα νομίζω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ήρθε ακόμη η αναβάθμιση...

Εν αναμονή...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τα καλά του να το πληρώσεις διπλή τιμή στον γερμανό :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τσουλαει τόσο καλά κ η μπαταρία βράχος με την 5.0.2 προς το παρόν δεν σκέφτομαι καν την 6. Αν και στο g4 έχει τρομερή απόδοση ειδικά στην μπαταρία, εδώ όμως από την στιγμή που όλα είναι τζάμι δεν με απασχολεί η αναβάθμιση σε 6.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ποια προτεραιότητα δίνονται οι αναβαθμίσεις;

Εχει να κάνει με τη χώρα; Με άλλους παράγοντες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα χώρα, αλλά και πάροχοι κτλ παίζουν ρόλο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ηδη απο την Κυριακη πηρε αναβαθμιση το κινητο που ειχα αγορασει απο Γερμανο τον Σεπτεμβριο για λογαριασμο του κουνιαδου μου (ποστ #22). Ημασταν μαλιστα μαζι οταν εσκασε το μνμ. Ομολογω οτι δεν περιμενα να παρει το συγκεκριμενο κινητο αναβαθμιση, μπραβο στην εταιρεια.
Link to comment
Share on other sites

μας ξέχασαν εμάς βλέπω πέρασαν πόσες μέρες και ακόμα τίποτα με την αναβάθμιση :!:

ΑΝ θυμάμαι καλά, μια φορά τη βδομάδα βγάζει η LG σε νέες χώρες αναβάθμιση. Δε θυμάμαι την μέρα, νομίζω Πέμπτη;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lg G4c

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...