Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα παει αναλογα με το μοντελο :p

εσυ πια εχεις περασμενη? :rolleyes:

 

Δεν υπάρχει custom recovery γι αυτό το μοντέλο! Μόνο η μαμά recovery υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γεια , εχω το κινητο αγορασμενο απο ελλαδα , εκανα clean wipe ktl ... τι πρεπει να κανω για να γινει ροοτ ? τι κατεβαζω ?

 

Kingroot.apk!

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα κανει fail στο ροοτ ? πρεπει να κατεβαζω καποια συγκεκριμενη εκδοση ? βρηκα την 4.8.2 .....

ενημερωση - εβαλα την εκδοση την τελευταια : NewKingrootV4.93_C146_B273_en_release_2016_06_14_105203.apk

 

παλι κανει φαιλ και δεν την κανει ροοτ ... καμια ιδεα τι φταιει ?

Edited by sotiriad
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα κανει fail στο ροοτ ? πρεπει να κατεβαζω καποια συγκεκριμενη εκδοση ? βρηκα την 4.8.2 .....

ενημερωση - εβαλα την εκδοση την τελευταια : NewKingrootV4.93_C146_B273_en_release_2016_06_14_105203.apk

 

παλι κανει φαιλ και δεν την κανει ροοτ ... καμια ιδεα τι φταιει ?

Κανε downgrade σε kitkat και μετά root! Διάβασε το νήμα της συσκευής και τα λέει όλα!:)

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεις να μου πεις ποιο μυνημα , τι πρεπει να κανω θα με βοηθησεις πολυ δεν εχω καθολου ιδεα τι και πως ...

Δεν θυμάμαι ακριβώς ψαξε λίγο και θα το βρεις εύκολα! Δεν ειναι μεγάλο το νήμα!

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα :)

 

Οδηγιες εδω:1.Go to the following link:- link removed -and download the ROM for kitkat named

"Lenovo_S60-A_S121_150402_ROW.zip"

2.Unzip/unrar

3.Copy the folder "sdfuse" folder to the built in memory to the phone

-to do that connect the phone to the computer via USB cable (make sure that "USB debugging" option on your phone is checked).Leave the external SD card in your phone so your computer could read the partitions in your phone memory.Now copy the "sdfuse" folder from your computer to the internal-built in memory.Disconnect the phone.

4.Switch off your phone and take out the external SD card and the SIM card.

5.Long pres "Volume Down" and "Power" button together and recovery meny will show up.

6.Select "SD Update" with the volume key,then enter.

7.Wait untill you see the message "Update successful"

8.Reboot you device, the first time booting will be more longer than the usually so just keep in patience.

9.Done!

10.After applying the update from SD card a factory reset is needed (After update, enter in a same way in a boot / recovery menu and search for menu 6.factory reset).

 

το αρχειο απο εδω: https://docs.google.com/uc?id=0B7puVzmGgwwmZUZZZkkwYzNRNGM

 

και τωρα ? περναω προγραμμα που περναει τις εφαρμογες που θα βαλω στο κινητο ?

τι μπορω να βγαλω απο εφαρμογες ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια γεια , ερωτηση για το pokemon go --- το γυροσποπιο δεν λειτουργει ... ξερει κανεις τροπο να το φτιαξουμε ?

 

ευχαριστω

 

από ότι διαβάζω σε sites με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού, δεν έχει γυροσκόπιο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια , ερωτηση για το pokemon go --- το γυροσποπιο δεν λειτουργει ... ξερει κανεις τροπο να το φτιαξουμε ?

 

ευχαριστω

 

Δες εδώ! Είναι για το s60t αλλά είναι το ίδιο hardware!http://m.gsmarena.com/lenovo_s60-7214.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον εχω την oficial 4.4.4 και το kingroot εδω και κανα χρονο

 

δευτερη φορα σημερα πηγα να κανω reboot και μου κολλησε και δεν αναβε. η πρωτη φορα που μου το κανε ηταν 4 μηνες πριν

 

και τοτε και σημερα αναγκαστηκα να κανω factory reset και τα εχασα ολα και το στηνω απο την αρχη....

 

να ξαναπερασω την rom? και αν ναι πως? ο οδηγος που ειχα ακολουθησει ηταν πρωτα για downgrade κατι που τωρα δεν χρειαζεται

 

σας το κανει και σας το κολλημα με το reboot??? πολυ σπαστικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω την oficial 4.4.4 και το kingroot εδω και κανα χρονο

 

δευτερη φορα σημερα πηγα να κανω reboot και μου κολλησε και δεν αναβε. η πρωτη φορα που μου το κανε ηταν 4 μηνες πριν

 

και τοτε και σημερα αναγκαστηκα να κανω factory reset και τα εχασα ολα και το στηνω απο την αρχη....

 

να ξαναπερασω την rom? και αν ναι πως? ο οδηγος που ειχα ακολουθησει ηταν πρωτα για downgrade κατι που τωρα δεν χρειαζεται

 

σας το κανει και σας το κολλημα με το reboot??? πολυ σπαστικο!!!!

 

Και σε εμένα μου το έκανε πολλές φορές τους τελευταίους μήνες.

Μέχρι που ξαναπερασα και την ρομ 4,4 αλλά πάλι το έκανε.

Τελικά αυτο που έκανα ήταν το εξής:

Ρουτ,τιτανιουμ,και μπακαπ όλες οι εφαρμογές που είχα στο κινητό .και βέβαια μηνύματα επαφές κλπ.

Έτσι κάθε φορά έσβηνα μια εφαρμογή και δοκίμαζα επανεκινησεις μέχρι να δω πότε δεν θα ξανα κολλήσει.

Κάθε φορα που κολλούσε,έκανα ρεσετ νορμάλ Όχι φουλ,και ξανα περνούσα όλες τις εφαρμογές συμπεριλαμβανομένου και αυτής που είχα πρωτο σβήσει για να κάνω την.Πρώτη δοκιμή.

Μετα έσβηνα άλλη εφαρμογή,μετα άλλη μετα άλλη,ώσπου βρήκα την προβληματική εφαρμογή και τώρα όλα καλά.

Με λίγη υπομονή θα την βρεις!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μου το έκανε πολλές φορές τους τελευταίους μήνες.

Μέχρι που ξαναπερασα και την ρομ 4,4 αλλά πάλι το έκανε.

Τελικά αυτο που έκανα ήταν το εξής:

Ρουτ,τιτανιουμ,και μπακαπ όλες οι εφαρμογές που είχα στο κινητό .και βέβαια μηνύματα επαφές κλπ.

Έτσι κάθε φορά έσβηνα μια εφαρμογή και δοκίμαζα επανεκινησεις μέχρι να δω πότε δεν θα ξανα κολλήσει.

Κάθε φορα που κολλούσε,έκανα ρεσετ νορμάλ Όχι φουλ,και ξανα περνούσα όλες τις εφαρμογές συμπεριλαμβανομένου και αυτής που είχα πρωτο σβήσει για να κάνω την.Πρώτη δοκιμή.

Μετα έσβηνα άλλη εφαρμογή,μετα άλλη μετα άλλη,ώσπου βρήκα την προβληματική εφαρμογή και τώρα όλα καλά.

Με λίγη υπομονή θα την βρεις!

 

σοβαρα??? ολα απο μια εφαρμογη? μα δεν εγκατεστησα καμια τωρα τελευταια.... ποια στη εκανε εσενα τη ζημια?

 

οταν λες νορμαλ ρεσετ ποιο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα??? ολα απο μια εφαρμογη? μα δεν εγκατεστησα καμια τωρα τελευταια.... ποια στη εκανε εσενα τη ζημια?

 

οταν λες νορμαλ ρεσετ ποιο εννοεις?

 

Μετα από τόσα ρεσετ ούτε εγώ θυμάμαι!

Αν και νομίζω ήταν η μεταφραστικό πρόγραμμα τύπου pons,η πρόγραμμα γραμματικής ξένης γλώσσας.

Ναι είναι δυνατόν όλη αυτή η μανούρα να σου την κάνει μια εφαρμογή,ιδίως όταν έχει δικαιώματα εκκίνησης κατα το μπουτ της συσκευής,με αποτέλεσμα να σου κολλάει στο λογότυπο η συσκευή καθώς δεν μπορεί να φορτώσει η προβληματική εφαρμογή.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα από τόσα ρεσετ ούτε εγώ θυμάμαι!

Αν και νομίζω ήταν η μεταφραστικό πρόγραμμα τύπου pons,η πρόγραμμα γραμματικής ξένης γλώσσας.

Ναι είναι δυνατόν όλη αυτή η μανούρα να σου την κάνει μια εφαρμογή,ιδίως όταν έχει δικαιώματα εκκίνησης κατα το μπουτ της συσκευής,με αποτέλεσμα να σου κολλάει στο λογότυπο η συσκευή καθώς δεν μπορεί να φορτώσει η προβληματική εφαρμογή.

 

την ρομ πως την καναπερασες?

 

το τιτανιουμ το φρεε εχεις?

Link to comment
Share on other sites

την ρομ πως την καναπερασες?

 

το τιτανιουμ το φρεε εχεις?

 

Την ρομ την πέρασα στην μνήμη στης συσκευής και επέλεξα sdcard Rom update(αν το λέω καλά).

Ναι την δωρεάν έκδοση έχω περασμένη.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

Θελω να κανω downgrade το s60a μου γιατι εχω θεμα με το χωρο και τις εφαρμογες. Απο οτι ειδα μονο ετσι γινεται root.

 

Μηπως ξερει καποιος που μπορω να κατεβασω την κιτκατ αξιόπιστα??

 

Ευχαριστω.

Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θελω να κανω downgrade το s60a μου γιατι εχω θεμα με το χωρο και τις εφαρμογες. Απο οτι ειδα μονο ετσι γινεται root.

 

Μηπως ξερει καποιος που μπορω να κατεβασω την κιτκατ αξιόπιστα??

 

Ευχαριστω.

 

Τι εννοείς αξιόπιστα? Θα την κατεβάσεις απο το site που υπάρχει στο νήμα εδώ! Δεν είναι μαϊμού , η γνήσια είναι και ο τρόπος... περιγράφεται!

Link to comment
Share on other sites

Τον τροπο τον εχω δει, Απλως δεν βρηκα καποιο site εδω στο νημα. Ενα link που ειχε καποιες σελιδες πιο πισω δεν ανοιγει. Το αρχειο λειπει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417698&page=26 Edited by graphist83
Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οταν σας καλουν για να απαντησετε την κληση εχει slide δεξια -αριστερα ή πανω-κατω γιατι υπαρχουν θηκες που εχουν ανοιγμα στο κατω μερος για δεξια-αριστερα ειναι σωστες ? μηπως υπαρχει επιλογη ? ή αλλη εκδοση?

(δεν εχω το κινητο ρωταω για αλλον για αγορα τετοιας θηκης)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οταν σας καλουν για να απαντησετε την κληση εχει slide δεξια -αριστερα ή πανω-κατω γιατι υπαρχουν θηκες που εχουν ανοιγμα στο κατω μερος για δεξια-αριστερα ειναι σωστες ? μηπως υπαρχει επιλογη ? ή αλλη εκδοση?

(δεν εχω το κινητο ρωταω για αλλον για αγορα τετοιας θηκης)

ευχαριστω

 

Είναι πάνω κάτω! Δεν έχει δεξιά-αριστερά όπως έχουν άλλα τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Τον τροπο τον εχω δει, Απλως δεν βρηκα καποιο site εδω στο νημα. Ενα link που ειχε καποιες σελιδες πιο πισω δεν ανοιγει. Το αρχειο λειπει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417698&page=26

 

Τελικα παιδια κανεις ξερει απο που να κατεβασω ρομ??? Δεν παλεύεται αλλο........

Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...