Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την βρηκα φιλε μου την εφαρμογη που πεταει την διαφημιση.οκ.οσο για το ρουτ θα περιμενω.ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Να'σαι καλα. Ολοι το περιμενουμε το ρουτ γιατι θα βοηθησει αρκετα αλλα μην κρατας την ανασα σου :P .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Πρώτη φορά ακούω να κουνιούντε τα μέρη της κάμερας? Σε κανένα προηγούμενο samsung κινητό μου δεν ακούγονταν κάτι αύτε σε lenovo k3 note που έχω χρησιμοποιήσει λίγο. Η Mediamarkt τώρα μου λέει ότι ο χτύπος ίσως οφείλεται σε πτώση, χωρίς να μου έχει πέσει το κινητό, και θα το στείλει στο service της Lenovo για να αποφανθεί αν όντως είναι κατασκευαστικό λάθος όπως κατλάβατε θη υπομονή μου σιγά σιγά εξαντλέιται με τις μ@λ@...!ες που μου λένε. :angry:

 

2) Πρός τα εκεί θα κατευθυνθώ όοοοταν το πάρω.

 

Σου εκαναν τετοια μανουρα στα media ; ΕΓω το πηγα με ραγισμενο τζαμι και μου το αλλαξαν χαλαρα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω καποιο notification η καποια εφαρμογη.σε kitkat υπαρχει περιπτωση να γυρισουμε??να κατεβασω τη ρομ καιβνα την φορτωσω στην εσωτερικη μνημη και μετα recovery mod???

 

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω υπάρχει και η rom (kitkat) και ο τρόπος μέσω του (μαμα) recovery να γυρίσεις σε kitkat, και η διαδικασία είναι πανεύκολη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://mega.nz/#!d8kg1JCK!4tBTh0_J9Z9mtcpwFDyxLe4QY8kTIbM2hVk0BbtNIis

Δοκίμασε αυτό μήπως και πετύχει το root!

Επίσης εδω είναι η rom kitkat:

https://mega.nz/#!ctcFyQqY!-CpG3HTSvYVFYCdhy-ZHpYTAy3O1ACDerJFOG6mrfHA

Link to comment
Share on other sites

Σου εκαναν τετοια μανουρα στα media ; ΕΓω το πηγα με ραγισμενο τζαμι και μου το αλλαξαν χαλαρα.

 

Ναι και όμως. Έχω πάρει κινητό εδώ και 1+ εβδομάδα και κινητό δεν έχω :(

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα οθόνη όλα ωραία όλα καλά,εκτός της SIM μια την αναγνωρίζει μια όχι,σε άλλο κινητό η SIM είναι κομπλέ..

 

Τι μπορεί να φταίει;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ανταλακτηκο οθονη και Digitizer μαζι, assembly. Στο Aliexpress εψαξα πολυ και γενικοτερα στο google. δεν βρηκα κατι ακομα.Συγνωμη για την αργη μου απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό. Το έχω κάνει root σε 4.4.2 και όταν το σβήνω (είτε με τερματισμό, είτε με επανεκκίνηση, είτε αν σβήσει από μόνο του λόγω μπαταρίας) με ταλαιπωρεί αφάνταστα για να ανοίξει και πάλι. Κολλάει μονίμως στο logo της Lenovo και χρειάζεται να προχωρήσω σε απανωτά restart με το power κουμπί για να ενεργοποιηθεί και πάλι. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό. Το έχω κάνει root σε 4.4.2 και όταν το σβήνω (είτε με τερματισμό, είτε με επανεκκίνηση, είτε αν σβήσει από μόνο του λόγω μπαταρίας) με ταλαιπωρεί αφάνταστα για να ανοίξει και πάλι. Κολλάει μονίμως στο logo της Lenovo και χρειάζεται να προχωρήσω σε απανωτά restart με το power κουμπί για να ενεργοποιηθεί και πάλι. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

το ειχα παθει και εγω στις αρχες.

προφανως απενεργοποιησες καποια σημαντικη εφαρμογη συστηματος και γιαυτο σου κολλαει.

ενεργοποιησετα ολα και αρχισε να απενεργοποιεις ενα ενα αυτα που θελεις μεχρι να δεις που σου κολλαει.

δεν χρειαζεται βιασυνη,απενεργοποιεις,περιμενεις - χρησιμοποιεις λιγο και συνεχιζεις με την απανεργοποηση η παγωμα της εφαρμογης που δεν θελεις και ουτω καθεξης.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό. Το έχω κάνει root σε 4.4.2 και όταν το σβήνω (είτε με τερματισμό, είτε με επανεκκίνηση, είτε αν σβήσει από μόνο του λόγω μπαταρίας) με ταλαιπωρεί αφάνταστα για να ανοίξει και πάλι. Κολλάει μονίμως στο logo της Lenovo και χρειάζεται να προχωρήσω σε απανωτά restart με το power κουμπί για να ενεργοποιηθεί και πάλι. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Εαν απενεργοποιείς ΜΟΝΟ τις εφαρμογές που σου επιτρέπει το σύστημα, δεν θα έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα! Αλλιώς... θα έχεις τέτοια θέματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να απενεργοποίησα κάποια εφαρμογή που δεν θα έπρεπε. Πρώτον δεν θα με άφηνε αρχικά το σύστημα να το κάνω αυτό. Τώρα για να επαναφέρω όποια απενεργοποίησα γίνεται χωρίς restore;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να απενεργοποίησα κάποια εφαρμογή που δεν θα έπρεπε. Πρώτον δεν θα με άφηνε αρχικά το σύστημα να το κάνω αυτό. Τώρα για να επαναφέρω όποια απενεργοποίησα γίνεται χωρίς restore;

 

Μια μια απο το μενού διαχείριση εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου κατοχος του κινητου πλεον αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με τον τυπο εδω https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/Lenovo-s60-a-No-network-no-sound-video-not-playong-after/td-p/2148698

απ οτι καταλαβαινω υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να εχουν χαθει τα IMEI της συσκευης(δεν ειμαι 100/100 σιγουρος γιατι η συσκευη δεν βρισκεται στα χερια μου)...

του ειπα να βγαλει το συρταρακι με τις σιμ αλλα ως γνησιος νουμπας καταφερε να του σπασει το κλειδακι μεσα στην υποδοχη...

εκανε με τα πολλα ,factory reset αλλα παλι δεν εστρωσε η κατασταση...

υπαρχει λυση γιατι εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν βρίσκω αυτό το μενού. Που βρίσκεται;

 

Με ποιο τροπο τις απενεργοποίησες?

 

 

ο αδερφος μου κατοχος του κινητου πλεον αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με τον τυπο εδω https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/Lenovo-s60-a-No-network-no-sound-video-not-playong-after/td-p/2148698

απ οτι καταλαβαινω υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να εχουν χαθει τα IMEI της συσκευης(δεν ειμαι 100/100 σιγουρος γιατι η συσκευη δεν βρισκεται στα χερια μου)...

του ειπα να βγαλει το συρταρακι με τις σιμ αλλα ως γνησιος νουμπας καταφερε να του σπασει το κλειδακι μεσα στην υποδοχη...

εκανε με τα πολλα ,factory reset αλλα παλι δεν εστρωσε η κατασταση...

υπαρχει λυση γιατι εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει κατι...

 

Ξαναπεραστε την rom απο την αρχή μέσω του μαμά recovery! Ο τρόπος είναι εδώ:

https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/lenovo-S60-lollipop-problem-help-me/td-p/2114687/page/2, και η rom εδώ: https://mega.nz/#!ctcFyQqY!-CpG3HTSvYVFYCdhy-ZHpYTAy3O1ACDerJFOG6mrfHA

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο τις απενεργοποίησες?

 

Φίλε μου αν απενεργοποίησα κάποια, γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το έκανα, θα το έκανα με το Uninstall πρόγραμμα που μου εγκαταστήθηκε μαζί με το KingRoot. Πήγα στο Recycle bin, αλλά δεν είχε κάτι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου κατοχος του κινητου πλεον αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με τον τυπο εδω https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/Lenovo-s60-a-No-network-no-sound-video-not-playong-after/td-p/2148698

απ οτι καταλαβαινω υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να εχουν χαθει τα IMEI της συσκευης(δεν ειμαι 100/100 σιγουρος γιατι η συσκευη δεν βρισκεται στα χερια μου)...

του ειπα να βγαλει το συρταρακι με τις σιμ αλλα ως γνησιος νουμπας καταφερε να του σπασει το κλειδακι μεσα στην υποδοχη...

εκανε με τα πολλα ,factory reset αλλα παλι δεν εστρωσε η κατασταση...

υπαρχει λυση γιατι εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει κατι...

 

τελικα διαπιστωσα οτι δεν εχουν χαθει τα imei της συσκευης και για το προβλημα ευθυνεται μαλλον η καρτα σιμ....

τωρα το πιο ωραιο...

πηγε σε ενα τεχνικο για να του δωσει λυση...και ακουστε τι εγινε...του περιεγραψε την ολη κατασταση και ο τεχνικος του ειπε οτι εχει χαθει ηδη η εγγυηση με τα γεγονοτα που προηγηθηκαν (σπασιμο κλειδιου σιμ στην υποδοχη)και οτι πιθανον να εχει προβλημα και το ακουστικο γιατι οπως ειπε ειδε απο το πανω διαφανο μερος της συσκευης ενα καλωδιο κοντα στο ακουστικο...

ευτυχως ο αδερφος μου ειπε θα το σκεφτω και αν ειναι θα το φερω...

το πως θα χαθει η εγγυηση δεν το καταλαβα οπως και το πως εχει προβλημα το ακουστικο πως το εβγαλε το συμπερασμα το μυριστικε?

αν παντως ισχυει θα του βγαλω το καπελο!

τελος παντων κουρασα...

ειδαν καποιον που δεν ξερει και θελουν να τον εκμεταλευτουν...

θα το χα φτιαξει εγω αν ειχα τη συσκευη στα χερια μου αλλα ειναι μακρια...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο τις απενεργοποίησες?

 

Φίλε μου αν απενεργοποίησα κάποια, γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το έκανα, θα το έκανα με το Uninstall πρόγραμμα που μου εγκαταστήθηκε μαζί με το KingRoot. Πήγα στο Recycle bin, αλλά δεν είχε κάτι μέσα.

 

Με το uninstall απεγκατεστησες εφαρμογή(ες), οπότε δεν απενεργοποίησες καμία! Στο recycle bin ποτε μα ποτέ δεν μένει οτιδήποτε το κάνεις απεγκατάσταση, παρά μόνο αν διαγράψεις αρχεία από τον αποθηκευτικό σου χώρο π.χ : μουσική, φώτο, apps, έγγραφα κ.α!

 

Υ.Γ: Απενεργοποιώ μια εφαρμογή(ες) σημαίνει οτι την "παγώνω" με αποτέλεσμα αυτή(ες) να μην μπορούν να εκκινήσουν με κανέναν τρόπο όσο είναι σε αδράνεια, και παρόλο που υπάρχουν στο σύστημα, είναι σαν ανύπαρκτες!

Παιδια αν ροοταρουμε βρεθηκε λυση για ξερουταρισμα????

 

Το ίδιο το kingroot έχει μέσα του επιλογή uninstall and clean root!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχη καποιος τροπος η καποια εφάρμογη που να ανεβαζη την ενταση του ακουστικου; ενω η ανοιχτη ακροαση ειναι τελεια στο ακουστικο η ενταση ειναι πολυ χαμηλη.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ανταλακτηκο οθονη και Digitizer μαζι, assembly. Στο Aliexpress εψαξα πολυ και γενικοτερα στο google. δεν βρηκα κατι ακομα.Συγνωμη για την αργη μου απαντηση.

 

Να ξες δεν είναι ότι και πιο εύκολο.

 

Παιδιά root στην 5.0 δεν γίνεται ;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχη καποιος τροπος η καποια εφάρμογη που να ανεβαζη την ενταση του ακουστικου; ενω η ανοιχτη ακροαση ειναι τελεια στο ακουστικο η ενταση ειναι πολυ χαμηλη.

 

Δεν μπορούν να πειραχτούν οι τιμές της έντασης! Ότι πρόγραμμα και να βάλεις θα σου την αυξήσει όσο επιτρέπει το σύστημα! Στο δικό σου μάλλον έχει πρόβλημα το ακουστικό σου!

 

Να ξες δεν είναι ότι και πιο εύκολο.

 

Παιδιά root στην 5.0 δεν γίνεται ;

 

Οχι η lollipop δεν rootαρετε σε αυτό το μοντέλο! Μόνο downgrade σε kitkat, και μετα root! Εξάλλου σε αυτό το μοντέλο η kitkat είναι πολύ καλύτερη από την lollipop!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .

Έχω το εξης πρόβλημα σχεδόν απο την αρχή της λειτουργιας του (αγορά από mediamrkt)

Δεν σβήνει ο φωτισμός της οθόνης παρα μονο αν πατηθεί το πλαϊνό κουμπί . Επίσης ανοίγει και μονο του ακόμα και όταν είναι σβηστο .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .

Έχω το εξης πρόβλημα σχεδόν απο την αρχή της λειτουργιας του (αγορά από mediamrkt)

Δεν σβήνει ο φωτισμός της οθόνης παρα μονο αν πατηθεί το πλαϊνό κουμπί . Επίσης ανοίγει και μονο του ακόμα και όταν είναι σβηστο .

 

Κατευθείαν σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

1) Πρώτη φορά ακούω να κουνιούντε τα μέρη της κάμερας? Σε κανένα προηγούμενο samsung κινητό μου δεν ακούγονταν κάτι αύτε σε lenovo k3 note που έχω χρησιμοποιήσει λίγο. Η Mediamarkt τώρα μου λέει ότι ο χτύπος ίσως οφείλεται σε πτώση, χωρίς να μου έχει πέσει το κινητό, και θα το στείλει στο service της Lenovo για να αποφανθεί αν όντως είναι κατασκευαστικό λάθος όπως κατλάβατε θη υπομονή μου σιγά σιγά εξαντλέιται με τις μ@λ@...!ες που μου λένε. :angry:

 

2) Πρός τα εκεί θα κατευθυνθώ όοοοταν το πάρω.

 

Σήμερα μετά απο 22 μέρες με πήραν τηλ. απο τη mediamarkt και μου είπαν πως το service της lenovo αποφάνθηκε ότι το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα και ως αποτέλεσμα δεν μπορούν να μου το αλλάξουν :angry: . Μάλλον ο τεχνικός στο service της lenovo την μαρμελάδα το πρωί την βάζει στα αυτία ή απλά το συγκεκριμένο θέμα το έχουν όλα τα s60 οπότε εκεί πάμε αλλού.

Επειδή, όπως είπε και συμφορουμίτης memostrikas, αγόρασα κινητό και όχι κουδουνίστρα ζήτησα επιστροφή χρημάτων. Με παρέπεμψαν σε άλλο τμήμα το οποίο μου λέει οτι λόγω του ότι έχει ανοιχθεί η συσκευασία και επειδή είναι ραγισμένη/σπασμένη η προστατευτική θήκη μπορούν να μου επιστρέψουν το 90% των χρημάτων. Σημειωτέον εγώ όταν το έστειλα η θήκη ήταν μια χαρά αλλά δυστοιχώς δεν το έβγαλα φωτογραφία πρίν το επιστρέψω...άντε τώρα να βρείς το δίκιο σου. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο 22 μέρες με πήραν τηλ. απο τη mediamarkt και μου είπαν πως το service της lenovo αποφάνθηκε ότι το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα και ως αποτέλεσμα δεν μπορούν να μου το αλλάξουν :angry: . Μάλλον ο τεχνικός στο service της lenovo την μαρμελάδα το πρωί την βάζει στα αυτία ή απλά το συγκεκριμένο θέμα το έχουν όλα τα s60 οπότε εκεί πάμε αλλού.

Επειδή, όπως είπε και συμφορουμίτης memostrikas, αγόρασα κινητό και όχι κουδουνίστρα ζήτησα επιστροφή χρημάτων. Με παρέπεμψαν σε άλλο τμήμα το οποίο μου λέει οτι λόγω του ότι έχει ανοιχθεί η συσκευασία και επειδή είναι ραγισμένη/σπασμένη η προστατευτική θήκη μπορούν να μου επιστρέψουν το 90% των χρημάτων. Σημειωτέον εγώ όταν το έστειλα η θήκη ήταν μια χαρά αλλά δυστοιχώς δεν το έβγαλα φωτογραφία πρίν το επιστρέψω...άντε τώρα να βρείς το δίκιο σου. :angry:

Γενικά να ξέρετε ότι στα mediamarkt ότι μα ότι και αν αγοράσεις και το πας για αλλαγή (αλλά το έχεις έστω απλά ανοίξει), χάνεις ενα 10-20% της αξίας του προϊόντος λόγω τού ότι θεωρείται μεταχειρισμένο! Πάντως εμένα που το είχα πάει στο service στο mediamarkt (και μετα arvato) στο Μαρούσι μου τα άλλαξαν όλα οσα τους επισήμανα ως βλάβες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...