Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα κ εγώ τώρα από την e lenovo 179, μέχρι τώρα ευχαριστημένος. έχει κανείς ν προτείνει καμια καλή και δοκιμασμένη microSD κάρτα;[/quote

 

το μονο που με χαλασε ειναι η θηκη.καθολου καλη.θελω να βρω καπου να παρω.ξερεις καποιο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κ εγώ τώρα από την e lenovo 179, μέχρι τώρα ευχαριστημένος. έχει κανείς ν προτείνει καμια καλή και δοκιμασμένη microSD κάρτα;[/quote

 

το μονο που με χαλασε ειναι η θηκη.καθολου καλη.θελω να βρω καπου να παρω.ξερεις καποιο μαγαζι?

 

Στην Ελλάδα δεν ξλερω, κοιτάω μέσω ebay καμια bumper, όπως:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xaluminum+case+lenovo+s60.TRS0&_nkw=aluminum+case+lenovo+s60&_sacat=0

 

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Bumper-Arcylic-Back-Cover-Skin-Case-For-Lenovo-S60-S60T-/301718546909?var=&hash=item463fd3a9dd

 

αλλά δεν ξέρω πως, γιατί έχουμε capital control

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ακολουθησα αυτον τον οδηγο και καταφερα να γυρθσω σε kitkat.χρειαστηκε να κανω και factory reset μετα το downgrade.

 

https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/lenovo-S60-lollipop-problem-help-me/td-p/2114687/page/2

 

τωρα σεταρω το κινητο και βλεπω πως θα παει.το αγορασα μεταχειρισμενο και ειχε Lollipop.

 

Επιτέλους το έκανα και εγώ εχθές που βρήκα χρόνο

 

Λοιπόν, όλα δουλεύουν άψογα. Μόνο ήθελε factory reset μετα το upload της rom. Η rom είχε μέσα λίγη σαβούρα αλλά εύκολα καθαρίζεται, και τέλος χάλασαν τα δεδομένα της vodafone αλλά λόγω της ενημέρωσης από τον φίλο είχα κρατήσει screenshots και τα πέρασα μόνος μου.

 

Δεν είχα 4.4.4 πριν σε άλλο κινητό και νόμιζα πως πολλά από τα ωραία της lollipo δεν θα υπήρχαν. Έκανα λάθος. Το κινητό είναι και αισθητικά άψογο!

 

Οπότε τώρα, δεν έχω κανένα θέμα με τον χώρο και φυσικά ΤΕΛΟΣ οι διαφημίσεις να ναι καλά το root & το adaway

 

Μην διστάζετε κάντε το!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έκανα και εγώ εχθές που βρήκα χρόνο

 

Λοιπόν, όλα δουλεύουν άψογα. Μόνο ήθελε factory reset μετα το upload της rom. Η rom είχε μέσα λίγη σαβούρα αλλά εύκολα καθαρίζεται, και τέλος χάλασαν τα δεδομένα της vodafone αλλά λόγω της ενημέρωσης από τον φίλο είχα κρατήσει screenshots και τα πέρασα μόνος μου.

 

Δεν είχα 4.4.4 πριν σε άλλο κινητό και νόμιζα πως πολλά από τα ωραία της lollipo δεν θα υπήρχαν. Έκανα λάθος. Το κινητό είναι και αισθητικά άψογο!

 

Οπότε τώρα, δεν έχω κανένα θέμα με τον χώρο και φυσικά ΤΕΛΟΣ οι διαφημίσεις να ναι καλά το root & το adaway

 

Μην διστάζετε κάντε το!!!

εχει και ελληνικα αυτη η ρομ?

ειναι η ιδια ρομ που ειναι και στο Needrom ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα μία micro SD στο κινητό, ωστόσο δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου σε αυτό, για να αδειάσει ο αποθηκευτικός χώρος του κινητού. Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος πως μπορώ να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η 5.0.2 μου φαίνεται καλύτερη από 4.4.4. Το μοναδικό πρόβλημα είναι ο χώρος για τις εφαρμογές που αυτός είναι ένας μικρός πονοκέφαλος. Αλλά θα περιμένω μήπως βγει κάποια ρομ σε λολιποπ.
Link to comment
Share on other sites

εχει και ελληνικα αυτη η ρομ?

ειναι η ιδια ρομ που ειναι και στο Needrom ?

 

Ναι έχει Ελληνικά, βέβαια εγώ τα έχω πάντα όλα στα Αγγλικά αλλά υπάρχει η γλώσσα

 

Δεν ξέρω ποια είναι στο needrom και δεν ξερω πως να τις συγκρίνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα μία micro SD στο κινητό, ωστόσο δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές μου σε αυτό, για να αδειάσει ο αποθηκευτικός χώρος του κινητού. Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος πως μπορώ να το κάνω;

 

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα. Και επειδή το κινητό για μένα είναι εργαλείο για την δουλειά δεν παλευόταν με τόσο λίγο χώρο...

 

Βάλε 4.4.4 και θα δεις το φως! Φυσικά καπάκια root και link2sd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Μια ερωτηση γιατι μου κοπηκε η χαρα πανω στο unboxing :(

 

Αγορασα το τηλεφωνο διοτι εχω 2 συνδεσεις (προσωπικη και επαγγελματικη) οι οποιες εχουν μεγαλο data plan και οι 2 (800 και 900 MB).

 

Θελω να χρησιμοποιω μεσα στο μηνα τα data της 1ης sim και στην πορεια οταν αυτα τελειωνουν να χρησιμοποιω τα data της 2ης.

 

Διαπιστωνω ομως οτι η 2η SIM αναφερεται σαν 2G .

Υποθετω πως αν χρησιμοποιω τα data της 2ης SIM αυτά θα είναι μονο με ταχυτητες 2G?

 

Αν μπορει καποιος κατοχος ας το επιβεβαιωσει διοτι σκεφτομαι να το επιστρεψω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Διαπιστωνω ομως οτι η 2η SIM αναφερεται σαν 2G .

Υποθετω πως αν χρησιμοποιω τα data της 2ης SIM αυτά θα είναι μονο με ταχυτητες 2G?

 

Αν μπορει καποιος κατοχος ας το επιβεβαιωσει διοτι σκεφτομαι να το επιστρεψω.

 

Ευχαριστω

 

ετσι ακριβως.

η δευτερη σιμ ειναι μονο 2G.

κινητο dual sim με ταυτοχρονη συνδεση δεδομενων υψηλης ταχυτητας και στης 2 σιμ δυσκολα θα βρεις σε προσιτη τιμη νομιζω.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο χτες και πραγματικά βλέπω να πετάει και για την τιμή του ειναι οτι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανείς αν γίνεται με τον launcher της Lenovo πως να μην τακτοποιεί μόνο του τα εικονίδια αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως.

η δευτερη σιμ ειναι μονο 2G.

κινητο dual sim με ταυτοχρονη συνδεση δεδομενων υψηλης ταχυτητας και στης 2 σιμ δυσκολα θα βρεις σε προσιτη τιμη νομιζω.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Γενικα ειναι προσφατη η αναγκη των 2 sim και δεν ειχα διαπιστωσει οτι στα low budget dual sim υπαρχει τετοιο θεμα.

 

Θα μπορουσα να αλλάζω τις 2 καρτες οταν τελειωνουν τα data της 1ης; Ξερω οτι ειναι micro και nano απλα σκεφτομουν να εχω και τις 2 σαν nano και να συνδεω την 1η sim με nano-to-micro adapter

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Γενικα ειναι προσφατη η αναγκη των 2 sim και δεν ειχα διαπιστωσει οτι στα low budget dual sim υπαρχει τετοιο θεμα.

 

Θα μπορουσα να αλλάζω τις 2 καρτες οταν τελειωνουν τα data της 1ης; Ξερω οτι ειναι micro και nano απλα σκεφτομουν να εχω και τις 2 σαν nano και να συνδεω την 1η sim με nano-to-micro adapter

 

θα μπορουσες να κανεις αυτην την αλλαγη των σιμ οπως λες,αλλα πολυ συντομα θα παρεις το tray holder των σιμ στο χερι :rolleyes:

εκτος και αν ειναι universal τετοιου ειδους sim holder και μπορεις να βρεις να εχεις στην ακρη για παν ενδεχομενο.

για την δικη σου ασφαλεια.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Αγόρασα το κινητό-θαύμα(με τα 169 ευρώ που έκανε!) και θεωρώ ότι είναι πολύ καλό για τα κυβικά του...Κρίμα για τον περιορισμένο χώρο που μας αφήνει η ρομ αλλά κάτι έπρεπε να θυσιάσω για τα λεφτά του... καλή μπαταρία για την χρήση που κάνω, μόνο μέσω wi-fi internet και καλή οθόνη επίσης....ας μην έχουμε τρελές απαιτήσεις για κινητά χαμηλού κόστους....
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο χτες και πραγματικά βλέπω να πετάει και για την τιμή του ειναι οτι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου. Θέλω να ρωτήσω ξέρει κανείς αν γίνεται με τον launcher της Lenovo πως να μην τακτοποιεί μόνο του τα εικονίδια αυτόματα;

 

Αν ειναι σαν το S90, πατας στο κατω αριστερο touch button -> desktop settings -> more settings -> auto arrange icons

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την εφαρμογη lenovo super camera?

επισης λειτουργει με κανονικα εγκατασταση η θελει συγκεκριμενο τροπο εγκαταστασης?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ασ

Αν ειναι σαν το S90, πατας στο κατω αριστερο touch button -> desktop settings -> more settings -> auto arrange icons

 

ευχαριστώ πολύ φιλέ μου ! Δοκιμαζα ton nova τόσες μέρες μόνο και μόνο γιαυτο το λόγο αν και δε ξέρω ποιος launcher θα είναι καλύτερος από θέμα καταναλώσεις ,γιατί ένας φίλος πάνω είπε ότι ο μαμά καταναλώνει κάτι παραπάνω....

Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή το πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο δεν με αφήνει πολλά περιθώρια θα προχωρήσω σε root (έτσι έγραψαν εδώ παιδιά πως μπορείς να μεταφέρεις τα apps στην SD Card). Μπορείτε να μου προτείνετε έναν εύκολο τρόπο για να κάνω root;

 

Είμαι "νέος" στην όλη φάση, δεν έχω κάνει ξανά. Διάβασα κάπου πως μπορεί να γίνει ακόμα και με τρέξιμο μίας εφαρμογής. Αν κάνω root μπορώ να επαναφέρω με εύκολο τρόπο το κινητό πάλι, ώστε να ισχύει κανονικά η εγγύηση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή το πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο δεν με αφήνει πολλά περιθώρια θα προχωρήσω σε root (έτσι έγραψαν εδώ παιδιά πως μπορείς να μεταφέρεις τα apps στην SD Card). Μπορείτε να μου προτείνετε έναν εύκολο τρόπο για να κάνω root;

 

Είμαι "νέος" στην όλη φάση, δεν έχω κάνει ξανά. Διάβασα κάπου πως μπορεί να γίνει ακόμα και με τρέξιμο μίας εφαρμογής. Αν κάνω root μπορώ να επαναφέρω με εύκολο τρόπο το κινητό πάλι, ώστε να ισχύει κανονικά η εγγύηση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το κινητο σου εχει kitkat η με lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Έχει Lollipop.

 

Κανε downgrade σε kitkat και μετα root! Για lollipop στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει κάτι...!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν ανοίγει το καπάκι για την μπαταρία

 

ναι ανοιγει με κατι πλαστικα εργαλεια που ειναι για ολα τα κινητα.

απλα πρεπει να δεις που ειναι οι εγκοπες-γωνιες ωστε να ξερεις απο που να σηκωσεις και που να πιεσεις.

η καλυτερη λυση ειναι να δεις πως ειναι το καπακι απο την μεσα μερια και να ξερεις που πηγαινεις :cool:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή το πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο δεν με αφήνει πολλά περιθώρια θα προχωρήσω σε root (έτσι έγραψαν εδώ παιδιά πως μπορείς να μεταφέρεις τα apps στην SD Card). Μπορείτε να μου προτείνετε έναν εύκολο τρόπο για να κάνω root;

 

Είμαι "νέος" στην όλη φάση, δεν έχω κάνει ξανά. Διάβασα κάπου πως μπορεί να γίνει ακόμα και με τρέξιμο μίας εφαρμογής. Αν κάνω root μπορώ να επαναφέρω με εύκολο τρόπο το κινητό πάλι, ώστε να ισχύει κανονικά η εγγύηση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εγω εκανα ροοτ με kingroot στην kit kat και τωρα ενω το κανω unroot με το kingroot απο τισ ρυθμισεις του δεν μου παιρνει την lolipop με ota γιατι μαλλον βρισκει οτι ειχα κανει ροοτ.

αν ξερει καποιος τον τροπο να το καθαρισω ασ μου πει αν και το εχω ξαναρωτησει και δεν πειρα απαντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ροοτ με kingroot στην kit kat και τωρα ενω το κανω unroot με το kingroot απο τισ ρυθμισεις του δεν μου παιρνει την lolipop με ota γιατι μαλλον βρισκει οτι ειχα κανει ροοτ.

αν ξερει καποιος τον τροπο να το καθαρισω ασ μου πει αν και το εχω ξαναρωτησει και δεν πειρα απαντηση.:)

Κάνε μια αναζήτηση στο Google & ψάξε και στο XDA, οπού εκεί σίγουρα θα βρεις κατι! Για να μην σου απαντάει κανείς μάλλον δεν ξέρει κανείς κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...