Jump to content

MSN Messenger και Windows Messenger:Πώς τα διαχωρίζουμε


minovg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω μια απορία και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει!

 

Έχω εγκαταστήσει το MSN Messenger, αλλά μόλις μπαίνω ιντερνετ, ενώ μπαίνει αυτόματα στο MSN, μετά από λίγο βγαίνει και μπαίνει στο Windows Messenger!! Εννοείται ότι έχω απεργοποιήσει στο Windows Messenger την λειτουργία "αυτόματη σύνδεση κατά τη σύνδεση στο ιντερνετ"... Πώς μπορούμε να μην μπαίνει καθόλου στο Windows; Απεγκατάσταση εντελώς δεν γίνεται του Windows γιατί αποτελεί λέει στοιχείο των Windows γενικότερα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το μόνο που έκανα ήταν να μπώ με safe mode και να μετονομάσω τον φάκελο του windows messenger που βρίσκεται μέσα στα program files. Αυτό. Game over.

 

grmoto.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Πας στο C:\Program FIles\Messenger και αλλαζεις όνομα στο εκτελέσιμο του windows messenger!

 

(btw είναια πο τα πρωτα πράγματα που κάνουμε σε κάθε συστημα μετα απο ένα format! :))

Link to comment
Share on other sites

patas START > RUN kai grafeis auto: RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

 

auti i entoli kanei remove to windows messenger kai isixazeis

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από όλα αυτά να κάνω τώρα παιδιά;;;

 

Ο καθένας έχει και ένα διαφορετικό τρόπο!

 

Το ξετικάρισμα του Windows Messenger μου ακούγεται πιο εύκολο και πιο πρακτικό. Δοκιμάζω αυτό αρχικά και βλέπουμε!

 

Ευχαριστώ πολύ όλους πάντως!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WassUp ( 3 Δεκ. 2004 , 14:09)

 

Control Panel > Add or Remove Programs > Add/Remove Windows Components > Untick το Windows Messenger > Next > Finish.

 

 

Δεν πιάνει αυτό φίλε τελικά... Πάλι τα ίδια συμβαίνουν... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ArchangelX ( 3 Δεκ. 2004 , 13:50)

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Το μόνο που έκανα ήταν να μπώ με safe mode και να μετονομάσω τον φάκελο του windows messenger που βρίσκεται μέσα στα program files. Αυτό. Game over.

 

 

papajohn Πας στο C:\Program FIles\Messenger και αλλαζεις όνομα στο εκτελέσιμο του windows messenger!

 

 

Σωστοί!!! Έπιασε!! :)

΄

Και στο Outlook Express που χρησιμοποιώ για τα mail με λογαριασμό hotmail μου εμφανίζει κάθε mail 2 φορές!! Ελπίζω να διορθώθηκε με αυτή την αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν λύθηκε το θέμα με τα διπλά e-mail κλώνους στο outlook-express... Μήπως ξέρει κανένας πώς μπορούν να μην έρχονται δυο φορές τα ίδια μηνύματα; Νόμιζα ότι είχε σχέση με το Windows Messenger, αλλά δεν ξέρω τελικά... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει μερικές φορες και δεν ξέρω γιατι... Βεβαια το hotmail είναι για σουτ πλέον, τιγκα στο spam και μονο 2ΜΒ. Gmail power και hot μονο για να δέχεται spam! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 3 Δεκ. 2004 , 12:04)

 

Πας στο C:\Program FIles\Messenger και αλλαζεις όνομα στο εκτελέσιμο του windows messenger!

 

(btw είναια πο τα πρωτα πράγματα που κάνουμε σε κάθε συστημα μετα απο ένα format! :))

 

 

giati na to allakseis? svise olo to directory tou kai soutare ton apo tin registry, na ksemperdeveis mia kai kali

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demis_CY ( 3 Δεκ. 2004 , 15:28)

 

patas START > RUN kai grafeis auto: RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

 

auti i entoli kanei remove to windows messenger kai isixazeis

 

 

Αυτό είναι το καλύτερο μιας και κάνει εντελώς unistall τον Windows Messanger χωρίς να χρειάζεται ούτε ψάξιμο στην registry ούτε άλλα πιθανώς επικύνδινα γιοα την υγεία του PC μας πράγματα. ¨ενα από τα πρώτα πράγματα που κάνω μετά από Format.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NikTG ( 4 Δεκ. 2004 , 22:44)

 

Αυτό είναι το καλύτερο μιας και κάνει εντελώς unistall τον Windows Messanger χωρίς να χρειάζεται ούτε ψάξιμο στην registry ούτε άλλα πιθανώς επικύνδινα γιοα την υγεία του PC μας πράγματα. ¨ενα από τα πρώτα πράγματα που κάνω μετά από Format.

 

 

Thank you :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...