Jump to content

Mstar s700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειχα κερδισει στο gearbest to elephone p7000 sta 159 $ αλλα το ακυρωσα και παρηγγειλα το s700 με θηκη και 2η μπαταρια στα 134. Το p7000 απο οτι εχω διαβασει κ μεσα κ εξω η ποιοτητα κατασκευης του ειναι για κλαματα (λυγιζει απιστευτα ευκολα και επισης η πλακετα του μου θυμισε κινητα 10ετιας). το s700 απο οτι λενε εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης κ δεν εχει bugs. οποτε πιστευω ειναι μονοδρομος

 

και ενα review

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ ειναι πολυ καλο παιδια,σκετος πυραυλος.

Το gps του,κλειδωνει σε δευτερολεπτα,καμερα κινεζικη ικανοποιητικη,wi fi πολυ δυνατο,screenshot τραβαει με το power + vol down ,ποιοτητα κατασκευης δειχνει εξαιρετικη και μπαταρια με πολυ χρηση και 3g και wifi και λιγες κλησεις 30 ωρες.

Στην φορτιση βεβαια ο φορτιστης του ζεσταινεται αρκετα,δεν ξερω αν ειναι προβλημα αυτο.

 

Παρέλαβες? Σε πόσες μέρες ήρθε? Αυτό με το φορτιστή μην σε ανησυχεί, 1.5Α είναι, λογικό, το κινητό να μην βράζει...

Η μπαταρία είναι στα 2.600 όπως και του Mlais, αν θέλεις 4g πρέπει να βάλεις την μικρή sim στη δεύτερη υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβες? Σε πόσες μέρες ήρθε? Αυτό με το φορτιστή μην σε ανησυχεί, 1.5Α είναι, λογικό, το κινητό να μην βράζει...

Η μπαταρία είναι στα 2.600 όπως και του Mlais, αν θέλεις 4g πρέπει να βάλεις την μικρή sim στη δεύτερη υποδοχή.

 

 

Ηρθε σε 12 μερες απο geekbying πρωτη φορα μου ερχεται κατι τοσο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

εγω το παρηγγειλα απο gearbest. αν κ στο description δε βλεπω να εχει ελληνικα.... σε περιπτωση που δεν εχει μπορω να τα περασω μονος μου? τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει ελληνικά, φαίνεται σε όλα τα video η επιλογή γλώσσας...

Το δικό μου ξεκίνησε το περπάτημα από Κίνα με Sweden Post...

Link to comment
Share on other sites

tasosdimas ποσο το πηρες; 154;

 

Ναι και 9€ την γνησια θηκη του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω το παρηγγειλα απο gearbest. αν κ στο description δε βλεπω να εχει ελληνικα.... σε περιπτωση που δεν εχει μπορω να τα περασω μονος μου? τι λετε?

 

Εχει ελληνκα.

Link to comment
Share on other sites

αν και στο live chat του gearbest ηταν κατηγορηματικοι οτι οχι απλα δεν εχει αλλα δεν υποστηριζει κιολας...μαλλον ειναι ανιδεοι μιας και ειναι απλα θεμα rom. anyway thanks !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει ελληνικά, φαίνεται σε όλα τα video η επιλογή γλώσσας...

Το δικό μου ξεκίνησε το περπάτημα από Κίνα με Sweden Post...

 

 

 

Απο gearbest κ εσυ λογικα ε? εμενα στο live chat μου ειπαν οταν ρωτησα για τα ελληνικα ( ειχα παρει την ιδια μερα tracking number me sweeden post) οτι δεν εχει τη γλωσσα κ οτι αν θελω να αλλαξω το κινητο γιατι απλα ΔΕΝ το ειχαν στειλει κ εστειλαν μονο τη θηκη και τη μπαταρια. Τραγικος πωλητης...Δηλαδη θα εχω θηκη και μπαταρια για αλλο κινητο.

 

 

μολις ειδα οτι ξεκινησε και το κινητο :w00t:

Edited by chuckkkkkk
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το gear έχει μαζεψει κόσμο και δεν την παλεύει, εμένα μου είχε πει θα παραλαμβανε τέλη μήνα και τελικά το έστειλε 4η εργασιμη...
Link to comment
Share on other sites

Σημερινό Hands on από το myphone...

Ενστάσεις, δεν έχει gorilla glass, είναι ίδιο με το mlais m7,οι ίδιοι τα φτιάχνουν κι αυτά, και η κάμερα είναι OMNIVISION... Η τιμή παίζει και πιο χαμηλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παρήγγειλα και είχα στα χέρια μου το s700 για λογαριασμό φίλου. Προηγούμενο κινητό ulefone be pro για το οποίο δεν είχε μείνει ευχαριστημένος. Παραγγέλθηκε αναγκαστικά από bangood λόγο capital contol με θήκη και tempered glass στα 156 σύνολο.

Πραγματικά αξίζει τα λεφτά του για κάποιον που δεν ζητάει πολλά σε αυτό το budget.

 

-Ποιότητα κατασκευής απλά καλή. Το καπάκι πίσω πλαστικό με αίσθηση γόμας κουμπώνει λίγο δύσκολα άλλα εφαρμόζει χωρίς κενά. Το μέταλλο γύρω από την συσκευή δεν νομίζω να είναι αληθινό, μάλλον πλαστικό άλλωστε σε αυτά τα χρήματα τι περιμένεις... Κατά τα άλλα όμορφο, λεπτό 8,8mm και σχετικά ελαφρύ (170gr)

-Η οθόνη του απλά απίστευτη! Παρόλο που είναι HD τα χρώματα και η φωτεινότητα δεν προσδίδουν σε 150 ευρώ κινητό. ¨Έχει όμως αυτό το σπαστικό μαύρο πλαίσιο-bezel που χαλάει την ομορφιά του αλλά οκ συνηθίζεται

-Επεξεργαστής (MediaTek MT6752) ικανοποιητικός. Κόλλημα κανένα.

-Κάμερα πίσω μέτρια (8mp). Η μπροστινή (5mp) νομίζω είναι καλύτερη και τραβάει παραπάνω από καλές φώτο. Αρκετά ικανοποιητικές για social media. Το led και αυτό δυνατό άνω του μετρίου από αντίστοιχα κινητά στην κατηγορία του.

-Μπαταρία δεν ξέρω πάντως δεν είναι 3000mha που αναφέρεται. Νομίζω η πραγματική χωρητικότητα είναι 2700mha. Έχει fast charging και φορτίζει πολύ γρήγορα (γύρω στην 1 και μισή ώρα να φορτίσει 100% από 15%) Εδώ όμως ανεβάζει θερμοκρασία στην φόρτιση ακόμα και αν δεν το χρησιμοποιείς (πόσο μάλλον όταν το χρησιμοποιείς... καίει!)

 

Εδώ μερικές φώτο

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στο Dealsmachine προσφορα στα 114 Ντολαρ!

Αφου λετε καλα λογια, λεω να το χτυπησω.:D

 

Σορυ, εχει και 8 ντολαρ τελη!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mstar s700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...