Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει πρωτα να σβησεις τον φακελο E:/System/Apps/Mail...

 

Mετα θα επαναλαβεις την διαδικασια οπως περιεγραψες,μονο που αυτη την φορα θα σου λεει το γνωστο "Move all messages to the memory card?".

 

Ευχαριστω για την απαντηση

 

απλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει folder "Mail" στο Ε:\System\Apps

 

μπορω να βρω folder "Mail" μονο μεσα στο E:\System\Mail...

 

μηπως αυτο πρεπει να σβησω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση

 

απλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει folder "Mail" στο Ε:\System\Apps

 

μπορω να βρω folder "Mail" μονο μεσα στο E:\System\Mail...

 

μηπως αυτο πρεπει να σβησω? :worry:

 

Ναι φιλε μου απλα ο michalis_10 κατα λαθος εβαλε τη λεξη apps. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση

 

απλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει folder "Mail" στο Ε:\System\Apps

 

μπορω να βρω folder "Mail" μονο μεσα στο E:\System\Mail...

 

μηπως αυτο πρεπει να σβησω? :worry:

 

Οups!!!

E:/system/Mail εννoουσα,οπως σωστα εγραψε ο φιλος asymvivastos.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα ηθελα να ρωτησω καποιον ορθοδοξο και αποτελεσματικο τροπο για ωα μεταφερω επαφες απο το 6600 στο 6630.

 

Ευχαριστω.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα ηθελα να ρωτησω καποιον ορθοδοξο και αποτελεσματικο τροπο για ωα μεταφερω επαφες απο το 6600 στο 6630.

 

Ευχαριστω.

 

Καλημερα φιλε μου.

Απο τους πιο απλους τροπους ειναι να χρησιμοποιησεις το Agora Contacts Manager (ή εναλλακτικα το Symbianware Smart VCard).Αρχικα τις κανεις export σε ενα αρχειο *.csv το στελνεις στο αλλο κινητο και εν συνεχεια το κανεις import αφου εχεις εγκαταστησει την ιδια εφαρμογη και στο 2ο κινητο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα ηθελα να ρωτησω καποιον ορθοδοξο και αποτελεσματικο τροπο για ωα μεταφερω επαφες απο το 6600 στο 6630.

 

Ευχαριστω.

Στο 6630 στο φάκελο εργαλεία υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται μεταφορά. Χρησιμοποιώντας αυτή την εφαρμογή μπορείς να μεταφέρεις δεδομένα από ένα άλλο τηλ. με λειτουργικό symbian (π.χ. 6600) στο 6630.

Η λειτουργία της σε γενικές γραμμές έχει ως εξείς: Στέλνει ένα πρόγραμμα στο άλλο κινητό με το οποίο αφού εγκατασταθεί μπορείς να κάνεις μεταφορά διαφόρων δεδομένων (μεταξύ άλλων και επαφές, δεδομένα ημερολογίου, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι το οποιο ισως ακουστει κουφο

η δονηση ειναι στη μπαταρια?καποιος μου ειπε οτι ειναι στη μπαταρια.αλλαξα την μπαταρια μου με την μπαταρια του 7610 του αδελφου μου και λειτουργει κανονικα.

τωρα εχω παλι τη δικη μου μπαταρια και δουλευει η δονηση κανονικα.

τι συμβαινει?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι το οποιο ισως ακουστει κουφο

η δονηση ειναι στη μπαταρια?καποιος μου ειπε οτι ειναι στη μπαταρια.αλλαξα την μπαταρια μου με την μπαταρια του 7610 του αδελφου μου και λειτουργει κανονικα.

τωρα εχω παλι τη δικη μου μπαταρια και δουλευει η δονηση κανονικα.

τι συμβαινει?

 

Οχι η δονηση δεν ειναι στην μπαταρια. Αν εννοεις οτι τωρα η δονηση ειναι οκ παλι , τοτε πριν μαλλον δεν εκανε καλη επαφη. Αν στο ξανακανει τοτε θα χρειαστεις μια επισκεψη στην νοκια

 

Κατι τετοιο ειναι η δονηση

http://mobile-parts.gr/catalog/images/image_797_1-100x80.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΩ πως ειναι η δονηση απλα δεν πιστευα να ειναι στη μπαταρια και μολις δουλεψε με εκανε εντυπωση
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν με χαλαει κατι στο 6630 ειναι οτι τα mp3s ringtones δεν ακουγονται ιδιαιτερα δυνατα, τουλαχιστον οχι οσο δυνατα ακουγονται τα πολυφωνικα (αλλα μονοτονα, οκ) ringtones που εχει μεσα το κινητο.

 

Ακομα και με επεξεργασια των mp3s (π.χ. αυξηση εντασης μεσω Soundforge, κλπ) - κι οσο η αυξηση της εντασης δεν παραμορφωνει τα κομματια - το αποτελεσμα δεν ειναι ιδιαιτερα καλο.

Δυσκολα ακουω τα mp3 ringtones σε θορυβωδες περιβαλλον.

 

Το Samsung D500 της αδερφης μου εχει πολυ πιο δυνατο ηχο στα mp3s :/

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα ενα προγραμμα απο το wap απο τη νοκια το νοκια sensor αλλα δε ξερω τι κανει
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα ενα προγραμμα απο το wap απο τη νοκια το νοκια sensor αλλα δε ξερω τι κανει

Mε το συγκεκριμενο προγραμμα μπορεις να στειλεις εικονα και κειμενο (στυλ mms)σε αλλο κινητο nokia s60 μεσω bluetooth που εχει και αυτο εγκατεστημενο το προγραμμα,κατι σαν chat μεσω bluetooth!Περισσοτερες πληρoφοριες εδω: http://www.nokia.com/nokia/0,,73651,00.html

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

ξαφνικα πηγα να μπω να παιξω ενα παιχνιδι πουχα βαλει και μπενω στο μενου και πουθενα τα παιχνιδια!!

μησ ας τα πολιλογω δεν φαινεται στο κινιτομου τιποτα απαυτα που ειναι στη καρτα μνημης! λες και δεν ειναι τοποθετημενη!

την εβγαλα,την ξαναβαλα,τιποτα!!

 

τι να κανω;;!!!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

ξαφνικα πηγα να μπω να παιξω ενα παιχνιδι πουχα βαλει και μπενω στο μενου και πουθενα τα παιχνιδια!!

μησ ας τα πολιλογω δεν φαινεται στο κινιτομου τιποτα απαυτα που ειναι στη καρτα μνημης! λες και δεν ειναι τοποθετημενη!

την εβγαλα,την ξαναβαλα,τιποτα!!

 

τι να κανω;;!!!

 

Δες αν εχει κουμπωσει καλα η καρτα γιατι διαφορετικα δεν θα την βλεπει το κινητο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

αφου σου λεω,την εβγαλα και την ξαναβαλα και παλι τιποτα!!

δεν την αναγνωριζει το κινητο!!!!

(γαμωτο ειχα χρησιμα πραγματα μεσα!!!)

τι να κανω;;!!!;; :cry: :cry: :cry:

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Για δες αν την βλεπει καποιο αλλο κινητο ή ενας card reader για να σωσεις οτι χρησιμο ειχες μεσα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

thτην εβαλα σε αλλο κινητο και τουγραφε "καρτα μνημης κατεστραμενη"!!!!

μα καλα πως; ουτε μουπεσε το κινητο κατω ουτε τιποτα!! χαλανε ετσι στα καλα καθουμενα;;;; 4-5 μηνες τοχω!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Έχω ένα πρόβλημα. Την τελευταία βδομάδα περίπου η μπαταρία του κινητού εκεί που κράταγε 2-3 μέρες, ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ κρατάει τώρα μόνο μία. Το φορτίζω το πρωι και το βράδυ έχει πεθάνει. Το μόνο διαφορετικό στο τηλέφωνο είναι ότι εγκατέστησα το Vampent Vboy. Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή; Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

thτην εβαλα σε αλλο κινητο και τουγραφε "καρτα μνημης κατεστραμενη"!!!!

μα καλα πως; ουτε μουπεσε το κινητο κατω ουτε τιποτα!! χαλανε ετσι στα καλα καθουμενα;;;; 4-5 μηνες τοχω!

ειναι μια στις 50 να σου συμβει.εσενα σου ετυχε τι να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπαρχει η δυνατοτητα αποθηκευσης μηνυματων και επαφων στην καρτα μνημης...

Στα μηνυματα καθοριζεις τον αποθηκευτικο χωρο απο τις Ρυθμισεις μυνηματων και στις επαφες, τις επιλεγεις ολες και πατας Αντιγραφη στην καρτα μνημης

 

 

Αντιγραφοντας τις επαφες στην καρτα μνημης οι επαφες μενουν και στην μνημη του τηλεφωνου; Διοτι κανοντας την αντιγραφη δεν ειδα να ελευθερωνεται καθολου μνημη απο το τηλεφωνο (εστω και αυτα τα λιγα kb που πιανουν οι επαφες)...

 

Πιστευα οτι αντιγραφοντας τις επαφες, πλεον το κινητο τις βλεπει απο εκει (απο την καρτα μνημης) αλλα τελικα μαλλον δεν ισχυει αυτο και η αντιγραφη γινεται μονο για backup... σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...