Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tha ithela na rotiso an yparxei programma pou na deixnei polla eikonidia tou menu ola mazi.

Diladi pigeno pano-kato gia na bro ena eikonidio pou thelo.

Yparxei tetoio programma (kati san to smartlauncher)

Έμπα στο κυρίως menu του τηλεφώνου, επέλεξε "επιλογές" και μετά επέλεξε "προβολή σε πλέγμα"

Link to comment
Share on other sites

Έμπα στο κυρίως menu του τηλεφώνου, επέλεξε "επιλογές" και μετά επέλεξε "προβολή σε πλέγμα"

 

γιατί πιστεύεις οτι υπάρχει κανένας που να έχει την προβολή του menu σε λίστα??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

@Zacharopoulos

 

den to eides to egrafe???

NOKIA 6630 -vodafone live...

(to diko mou pados akoma den borei na bei kanonika.) as perimenoume ligo...

 

 

Εμμμ , ειδες??? Γι'αυτο ρωταω αν ειναι σιγουρο..... ;)

Link to comment
Share on other sites

gia xara se oloys eimai neos se ayto to forum kai kalh synexeia :)

ua huela na sas rotiso ti ryumhseis prepei na kanv sto 6630 gia na syndethei me to handsfree( bluetooth ). sygkekrimena to jabra bt330 poy einai epishma symbato me to 6630

 

help plz

 

Καλως ηρθες φιλε μου . Θα ανοιξεις το jabra bt330,θα ανοιξεις το bt στο 6630,

θα κανεις αναζητηση νεων αξιοπιστων συσκευων ,θα πληκτρολογησεις τον κωδικο του jabra bt330 που λογικα θα βρεις στην συσκευασια και λογικα θα εισαι οκ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθές 13830 και τι περίεργο,δεν ήξεραν τίποτα . :mad:

Τους λέω:το επίσημο site της vodafon λέει για διαθεσιμότητα VL στο 6630 στις 16/5 και η απάντηση ήταν "λυπάμαι αλλά δεν έχω κάποια τέτοια πληροφορία" :wacko: Τι να πεί κανείς;;;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια χαρά μπαίνει στο vodafone live!!

οταν σας βγαζει οτι δεν ειναι συμβάτη η συσκευή πατάτε συνέχεια και μετά Fun&info.

απο εκεί πατάτε home και σας βγάζει στη σελίδα του vodafone live. ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Killing_you2, σχετικά με το live!, μπορείς να μας απαντήσεις στα εξής:

 

1. Χρησιμοποιείς Internet ή Wap over GPRS?

 

2. Έχεις ενεργοποιημένο το 3G ? Κι αν έχεις κάρτα, μπορείς να δεις αν σε χρεώνει για την πλοήγηση?

 

3. Αρχικά μπαίνεις στη σελίδα live.vodafone.com ?

panozR
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Killing_you2, σχετικά με το live!, μπορείς να μας απαντήσεις στα εξής:

 

1. Χρησιμοποιείς Internet ή Wap over GPRS?

 

2. Έχεις ενεργοποιημένο το 3G ? Κι αν έχεις κάρτα, μπορείς να δεις αν σε χρεώνει για την πλοήγηση?

 

3. Αρχικά μπαίνεις στη σελίδα live.vodafone.com ?

 

an kai h erotish den paei se mena, mboro na su doso nomizo tis apantiseis. exo parei k ego mia CU 3g karta. apla peira tilefono sthn exipiretish pelaton sthn voda kai tus zitisa na mu stilun tis rithmiseis gia internet meso 3G. mu esteilan tis rithmiseis, ths apothikeysa k mbeno internet XORIS XREOSH asxeta me ton an exo to 3g anikto h oxi. an mbo me 3g tote paei ligo pio grigora(analoga me to shma pu piano) allios mbeno me taxitites GPRS.

 

oi rithmiseis legonte Voda Prepay.

Link to comment
Share on other sites

froggy sxetika me thn ypografh su, isxyei afto??? tha exume dld live TV meso 3g=FREE apo do kai pera??@?@?@?@?@ :w00t: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

γιατί πιστεύεις οτι υπάρχει κανένας που να έχει την προβολή του menu σε λίστα??

 

 

Αρχικό Μήνυμα από nmk1988

Diladi pigeno pano-kato gia na bro ena eikonidio pou thelo.

Τι θέλει να πει άραγε ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

απο εδώ και μέχρι τέλος Μαίου!

Πάντος δεν με ικανοποιεί καθόλου το live TV. κάθε 7 δευτερόλεπτα κάνει προσωρινή αποθήκευση :(

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι εγώ να μπω στο Live! χρησιμοποιώντας Wap over GPRS (δηλαδή ως προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης το Vodafone GPRS) και ακολουθώντας τις οδηγίες του killing_you2: μπήκα στη live.vodafone.com, μου έβγαλε "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή, συμβατές είναι......", πήγα κάτω-κάτω και πάτησα Συνέχεια, στην επόμενη σελίδα πάτησα Fun&Info και στην επόμενη Home, οπότε και με έβγαλε στην αρχική σελίδα του Live! [funinfo.vodafone.com/!-ia1bDWQfab] :) !!

 

Καλό θα ήταν να κάνετε διαγραφή πρόσφατης μνήμης στον browser αν είχατε προσπαθήσει και παλιότερα να μπείτε. Ενώ για την TV ορίστε στις ρυθμίσεις σύνδεσης του Real Player ως προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης το Vodafone GPRS.

 

Δυστυχώς όμως κι εγώ είδα TV με διακοπές κάθε 6 δευτερόλεπτα για προσωρινή αποθήκευση.Ίσως φταίει κάποια ρύθμιση του Real Player στην οποία όμως δεν έχουμε πρόσβαση.

 

Τέλος κατάφερα να κατεβάσω κι ένα τραγούδι αλλά μάλλον χρεώθηκα (η νεκροψία βέβαια θα δείξει γιατί χρησιμοποίησα τη σύνδεση κι όχι τη κάρτα :cry: ).....

panozR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάφερα να δω και streaming Τατιάνα μέσα από το πρόγραμμα του ΑΝΤ1 χωρίς τις διακοπές!!

 

Ωστόσο υπάρχουν άσχημα νέα, τουλάχιστον για όσους έχουν σύνδεση. Επικοινώνησα με τη Vodafone, εξήγησα τι περίπου έκανα και μου είπαν ότι πρέπει να χρεώθηκα γιατί λέει ότι το πακέτο Vodafone Live! δεν ενεργοποιείτε στο 6630!! Ετσι είναι απλά σα να βρήκα κάποια σελίδα στο WAP και να περιηγήθηκα σε αυτή... Μέχρι να ενεργοποιηθεί το 3G στο a la carte μου δε ξαναμπαίνω... κι ελπίζω να λείπω όταν έρθει ο επόμενος λογαριασμός.... (6MB μέσω wap=??€ ?????? δε θέλω να το υπολογίσω :cry: ....)

panozR
Link to comment
Share on other sites

Eggone eisai entelos lathos.Oyte problima exei to bluetooth oyte sbinei arxeia.Oso anafora tin tv.Exo dei.Alla kathe 7 deytera stamataei gia prosorini apothikeysi.Opoios exei 6630 as to dokimasei grigora giati opos moy eipe i vodafone to 6630 den exei kai oyte prokite na mpei sto live.Kai ego poy mpika prepei na einai lathos h dokimastiko.Pantos opoios exei orexi gia gelio as parei kai na rotisei ti vodafone

 

Όπως είπα και παραπάνω

 

Αν κάνω λάθος διορθωστε με.

 

ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι με το 6630 ακόμα και ναι δεν μου έχει παρουσιάσει ιδιαίτερα προβλήματα.Αλλα η ταλαιπωρία που έφαγα απο μια συσκευή της τάξης των 700 ευρώ δεν άξιζε.

Αυτό είπα και τίποτα παραπάνω.

Απλά αν κάποιος θέλει να πάρει συσκευή καινούρια ας περιμένει καλύτερα λίγο μέχρι να βγούν τα προβλήματά της...

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ... Ξέρει κανείς καμμιά εφαρμογή που να μπορεί να κάνει hide - crypt ολόκληρο φάκελο ???? Είναι σπαστικό να κάνεις ένα ένα τα αρχεία!!!!!!!!!!

 

ΤΙΑ

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα κι εγώ να μπω στο Live! χρησιμοποιώντας Wap over GPRS (δηλαδή ως προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης το Vodafone GPRS) και ακολουθώντας τις οδηγίες του killing_you2: μπήκα στη live.vodafone.com, μου έβγαλε "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή, συμβατές είναι......", πήγα κάτω-κάτω και πάτησα Συνέχεια, στην επόμενη σελίδα πάτησα Fun&Info και στην επόμενη Home, οπότε και με έβγαλε στην αρχική σελίδα του Live! [funinfo.vodafone.com/!-ia1bDWQfab] :) !!

 

Καλό θα ήταν να κάνετε διαγραφή πρόσφατης μνήμης στον browser αν είχατε προσπαθήσει και παλιότερα να μπείτε. Ενώ για την TV ορίστε στις ρυθμίσεις σύνδεσης του Real Player ως προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης το Vodafone GPRS.

 

Δυστυχώς όμως κι εγώ είδα TV με διακοπές κάθε 6 δευτερόλεπτα για προσωρινή αποθήκευση.Ίσως φταίει κάποια ρύθμιση του Real Player στην οποία όμως δεν έχουμε πρόσβαση.

 

Τέλος κατάφερα να κατεβάσω κι ένα τραγούδι αλλά μάλλον χρεώθηκα (η νεκροψία βέβαια θα δείξει γιατί χρησιμοποίησα τη σύνδεση κι όχι τη κάρτα :cry: ).....

 

TV pos??!?!!? vazo rithmiseis sindeseis os proepolegmeno shmeio prosvaseis voda gprs opos eipes, meta TI!?!?!?!? :confused: pu patao? pos? pos epilego kanali? kanena site mhpos einai?

Link to comment
Share on other sites

NOKIA6630-VODAFONE LIVE-Live!TV

Loipon paidia..meta apo polu ora psaksimo,vrika tin lisi.

 

Proto vima gia na doume tv apo to 6630 mas,pame ston fakelo polumesa,RealPlater,epiloges,ri8miseis,sindesi,diktio.Ekei pou leei..

Προεπιλ.σημ. προσβ.-VF Live!Prepay

Χρόνος σε σύνδεση-15 λεπτά

Τελος χρόνου σύνδεσ. 120δευτ.

Stin sinexeia vgenoume sto arxiko menu kai pame stin Περιήγηση,epiloges,ri8miseis...

Προεπιλ.σημείο προσβ.-VF live!Prepay

meta patame piso kai vriskomaste ston fakelo Σελιδοδείκτες,patame to VF live!prepay kai mas emfanizonte 2 epologes... NAI hhh OXI.Patame NAI kai sindeomaste me to vodafone live.!Katopin 8a mas vgei mia selida pou mas leei oti h siskevi mas den einai simvati,alla emeis den 8a masisoume,kai patame sinexeia, fun&info ,home

,live!TV.

Twra edw iparxei ena provlimataki ean den sas vgazei gramata kai sas vgazei diafora simbola π.χ. ^*%&$^#^(&)%

patate tin proti kokkini koukida pou vriskete se autin tin epilogi.Ekei 8a vgei to ζωντανό πρόγραμμα του ANT1.

patate... Antenna,δείτε το,αγορά(einai entelos free),δείτε το.

se auto to simeio 8a emfanistei to Real player και patate nai.

 

Me auto ton tropo boreite na deite live tv apo to kinito sas ,xoris oria....

Sorry an eimoun ligo kourastikos+ligo parapano analitikos...

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...? Εκτός από το να κάνεις delete από την διαχείρηση μια εφαρμογή υπάρχει άλλος τρόπος να κάνεις uninstall?

Έχω την εντύπωση ότι όταν κάνεις delete κάποια εφαρμογή κάποιες φορές μένουν ορισμένα ξέμπαρκα αρχειάκια από εδώ και από εκεί... :-S

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...? Εκτός από το να κάνεις delete από την διαχείρηση μια εφαρμογή υπάρχει άλλος τρόπος να κάνεις uninstall?

Έχω την εντύπωση ότι όταν κάνεις delete κάποια εφαρμογή κάποιες φορές μένουν ορισμένα ξέμπαρκα αρχειάκια από εδώ και από εκεί... :-S

 

Οτι μενουν μενουν αλλα ο ορθοδοξος τροπος ειναι να την απεγκαταστησεις απο την διαχειρηση και εν συνεχεια να πας με καποιον file manager και να σβησεις οτι αρχειο σχετικο βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...? Εκτός από το να κάνεις delete από την διαχείρηση μια εφαρμογή υπάρχει άλλος τρόπος να κάνεις uninstall?

Έχω την εντύπωση ότι όταν κάνεις delete κάποια εφαρμογή κάποιες φορές μένουν ορισμένα ξέμπαρκα αρχειάκια από εδώ και από εκεί... :-S

 

Με καποιον file manager,μπορεις να τσεκαρεις αν εχουν μεινει τιποτα υπολειμματα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η αλλιως απο την διαχειριση αρχειων που εχουμε στην ατζεντα, ετσι δεν ειναι???

 

Οχι γιατι απο εκει δεν εχεις προσβαση στον φακελο system. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...