Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια, καταφερα και εγω να παρω αυτο το γ....ατο κινητο πριν 5-6 μερες και εχω καποιες ερωτησουλες , απο οτι ακουσα γινεται απο το 6630 να δεις τηλεοραση, ισχυει ??? και πως γινεται??? δευτερον για να λαβεις τα e-mail σου πρεπει να εχεις διαφορετικο σημειο προσβασhς απο του wap ??, και διακομιστες αφηνεις αυτους που εχει η βαζεις αυτους που εχεις και στην συνδεση του pc ???? To fs caller θελει code για να λειτουργησει , πως βρισκουμε χωρις να πληρωσουμε??? Οταν λετε mp3 εννοειται τα κομματια που περνανε στον φακελο κομματια η αλλο προγραμμα??? Αναβαθμιση θα την χρειαστει αναγκαστηκα απο τωρα ????

 

Thanks Kostas :)

gia na deis thleorash apo oso xero prepei na sundetheis me 3g (energopoiontas auth thn dunatothta me klish stin exupuretisi pelaton kai peretero diefkriniseis) epeishs gia na deis ta email sou prepei na sundeese me gprs (epishs klisi exupuretisi pelaton gia dieukriniseis) me wap den mporeis giati den to upostirizei i suskeuh

<Γιαννιώτης>
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας σε τί χρώματα κυκλοφορούν οι προσόψεις από την Nokia? Έχω δεί διάφορα χρώματα να διαφημίζονται μέσα στο forum (αλλά δεν ξέρω ποιά είναι της Nokia και ποιά είναι από άλλες εταιρίες) και δεν είχα την ευκαιρία να πάω σε κάποιο Nokia Club Shop να δω τι παίζει.

 

EDIT: Ευχαριστώ Nervous. Μου φαίνεται σήμερα απαντάς σε όλα τα posts που κάνω

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας σε τί χρώματα κυκλοφορούν οι προσόψεις από την Nokia? Έχω δεί διάφορα χρώματα να διαφημίζονται μέσα στο forum (αλλά δεν ξέρω ποιά είναι της Nokia και ποιά είναι από άλλες εταιρίες) και δεν είχα την ευκαιρία να πάω σε κάποιο Nokia Club Shop να δω τι παίζει.

 

Mεχρι την προηγουμενη βδομαδα που ειχα ρωτησει ,δεν ειχαν ερθει original nokia προσοψεις.

Ορισμενες υπαρχουν εδω

http://l8shop.net/Products/Nokia_6630_Covers_3.aspx

Μπορεις να βρεις στο e-bay μη-original

http://search.ebay.com/6630-covers_W0QQsofocusZbsQQsbrftogZ1QQfromZR10QQcatrefZC6QQftrtZ1QQftrvZ1QQsadisZ200QQfsopZ1QQfsooZ1QQcoactionZcompareQQcopagenumZ1QQcoentrypageZsearch

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

parakalo as mou steilei kapoios ena pm i email sto p_aggelos@yahoo.gr me mia polu mikri perilipsi gia to pos ginonte oi agores meso tou eBay pou anaferthike kapou euxaristo

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=93786

 

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Ξέρει κανένας σε τί χρώματα κυκλοφορούν οι προσόψεις από την Nokia? Έχω δεί διάφορα χρώματα να διαφημίζονται μέσα στο forum (αλλά δεν ξέρω ποιά είναι της Nokia και ποιά είναι από άλλες εταιρίες) και δεν είχα την ευκαιρία να πάω σε κάποιο Nokia Club Shop να δω τι παίζει.

 

Για προσόψεις κοίτα εδώ: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=6367243529&ssPageName=STRK:MEWA:IT

 

Original και σε καλή τιμή...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζεται τι ποιότητα μπορεί να φτάσει το mp3 (kbps & Hz) που μπορεί να αναπαράγει το τηλέφωνο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Νομιζω οτι παιζει καθε ποιοτητας mp3... Εγω τουλαχιστον που του εχω βαλει μεχρι 192αρια τα παιζει μια χαρα (απλα σου τρωνε περισσοτερο χωρο ! )

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε οτι στα Extra Features αναφέρει RS-MMC και όχι DV-RS-MMC?

Μήπως τελικά την πατήσαμε με το 6630 και τις DV κάρτες του?

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που πρέπει να μπεί το .app του FSCaller; Το είχα κάνει αλλά μετά το format δε μπορώ να βρώ τη θέση.

 

[EDIT] Το βρήκα, έβαλα τον FExplorer και το βρήκα στο system/apps τις κάρτας, το πρόβλημα ήταν ότι το system δεν το έβλεπε το Profi :blink: , για να τα δεί πρέπει να πάτε στο show/hidden files

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα και χρειάζομαι βοήθεια. Πήρα backup τα δεδομένα του τηλεφώνου μέσω USB με το Nokia PC Suite και το πήγα για αναβάθμιση σε 3.45. Ολα πήγανε καλά, αλλα μετά οταν σύνδεσα το τηλέφωνο με USB στο pc μου για να κάνω restore το Nokia PC Suite δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Μήπως πρέπει να κανω uninstall και παλι install το software ή υπάρχει άλλη λύση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα και χρειάζομαι βοήθεια. Πήρα backup τα δεδομένα του τηλεφώνου μέσω USB με το Nokia PC Suite και το πήγα για αναβάθμιση σε 3.45. Ολα πήγανε καλά, αλλα μετά οταν σύνδεσα το τηλέφωνο με USB στο pc μου για να κάνω restore το Nokia PC Suite δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Μήπως πρέπει να κανω uninstall και παλι install το software ή υπάρχει άλλη λύση?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημερα φιλε.

Το ιδιο ειαχα παθει κι εγω με την αναβαθμιση στο 6600 και δε βρηκα ποτε λυση.

 

Το ιδιο θελω να κανω τωρα κα στο 6630 και το σκεφτομε...ειδικα τωρα που βλεπω οτι το επαθες κι εσυ ,το σκεφτομε ακομη περισσοτερο...

 

Αν βρεις λυση απο τη συμβουλη καποιου φιλου εδω στο forum ενημερωσε με κι εμενα.

Σ ευχαριστω και καλη επιτυχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάρτε backup μέσω της memory card->backup phone memory και δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.Εύκολα αξιόπιστα και απλά.
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάρτε backup μέσω της memory card->backup phone memory και δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.Εύκολα αξιόπιστα και απλά.

 

Με την αναβάθμιση όμως δεν αλλάζουν πλέον κάποια αρχεία που ήδη υπάρχουν (σε παλαιότερη έκδοση) μέσα στο backup του τηλεφώνου??? Με την επαναφορά του (παλαιότερης έκδοσης firmware) backup πάνω σε αναβαθμισμένο κινητό δεν θα προκαλέσουμε ζημιά ίσως ????? Κάποιος ειδικός παιδιά που σίγουρα ξέρει ας μας συμβουλέψει..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση όμως δεν αλλάζουν πλέον κάποια αρχεία που ήδη υπάρχουν (σε παλαιότερη έκδοση) μέσα στο backup του τηλεφώνου??? Με την επαναφορά του (παλαιότερης έκδοσης firmware) backup πάνω σε αναβαθμισμένο κινητό δεν θα προκαλέσουμε ζημιά ίσως ????? Κάποιος ειδικός παιδιά που σίγουρα ξέρει ας μας συμβουλέψει..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Το έχεις μπερδέψει :)

Όταν κάνεις backup και μετά restore απλά σώζεις ρυθμίσεις,sms,και αρχεία εγκατεστημένων εφαρμογών και όχι το παλαιότερο firmware.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε οτι στα Extra Features αναφέρει RS-MMC και όχι DV-RS-MMC?

Μήπως τελικά την πατήσαμε με το 6630 και τις DV κάρτες του?

Αν και εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος να σχολιάσουμε τα του 6680, στην επίσημη ιστοσελίδα του πάντως αναφέρεται ρητά ότι χρησιμοποιεί κι αυτό DV-RS-MMC. Αντιγράφω από εκεί:

 

Memory Functions

....

* Expandable memory: 64 MB Reduced Size Dual Voltage (1.8/3V) MultiMediaCard (MMC)*

....

 

Note: The inbuilt MultiMediaCard (MMC) reader in the Nokia 6680 imaging smartphone functions on 1.8 Volt and therefore requires a dual voltage MMC which can support both 1.8V and 3.0V. Nokia branded reduced size MultiMediaCards (MMC) are dual voltage cards (sold separately).

 

Σαφώς δεν την πατήσαμε με το 6630 λοιπόν. Ή αν θέλεις την πατήσαμε όπως και όλοι οι 3Gάδες! Γιατί 3G κινητά ακόμη έχουν ελάχιστοι, 3G σήμα υπάρχει σε σχετικά λίγες περιοχές και ακόμη πάσχει από παιδικές ασθένειες, για να μην πω για τις τιμές που θα δούμε σε λίγο! :( Τέτοια κινητά στη χώρα μας (6630, 6680) θα αξιοποιηθούν πιστεύω πλήρως μετά από 1+ χρόνο. Και τότε θα δούμε τι θα κυκλοφορεί... :)

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na sas rotiso kati?

pos antexete tin tapeini 64mb DV RS mmc sto 6630 ???

Nomizo pos prepei na ginei kati gia emas tous apaititikous xristes...

Kserete an polountai tetoiou eidous kartes se katastimata ellados?

thelo extra mnimi epigontos...

Please help...

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του NetFront είναι συμβατή με το 6630;

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 3.1 χωρίς πρόβλημα, αλλά και την 3.2 που δοκίμασα μια χαρά παίζει κι αυτή :D

 

@Global moderator ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση... Συνεπώς με το backup ουδέν πρόβλημα θα έχω αν το "ρίξω" πάνω στο νέο firmware :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς με το backup ουδέν πρόβλημα θα έχω αν το "ρίξω" πάνω στο νέο firmware :)

Ακριβώς ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na sas rotiso kati?

pos antexete tin tapeini 64mb DV RS mmc sto 6630 ???

Nomizo pos prepei na ginei kati gia emas tous apaititikous xristes...

Kserete an polountai tetoiou eidous kartes se katastimata ellados?

thelo extra mnimi epigontos...

Please help...

 

Φίλε μου, για καταστήματα δεν ξέρω αλλά για ελληνικά online-shops δες στα ακόλουθα:

128 ΜΒ - εδώ

256 ΜΒ - εδώ

512 ΜΒ - εδώ

 

Όλες μη διαθέσιμες προς το παρόν και μη ελεγμένες από χρήστες φαντάζομαι... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na sas rotiso kati?

pos antexete tin tapeini 64mb DV RS mmc sto 6630 ???

Nomizo pos prepei na ginei kati gia emas tous apaititikous xristes...

Kserete an polountai tetoiou eidous kartes se katastimata ellados?

thelo extra mnimi epigontos...

Please help...

 

Το θεμα Dual Voltage RS-MMC ,δεν ανοιχτηκε χωρις λογο ,ανοιχτηκε για την ενημερωση μας,αλλα πρεπει να το διαβαζουμε κιολας :cry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;; :O

Μου "γυάλισε" η θήκη Krusell για το 6630 (αυτή με το φερμουάρ) και σκέφτομαι να την αγοράσω από Ebay μεριά. Την έχει κανείς για να μου πει εντυπώσεις; Σε σχέση με την bodyglove, υπερτερεί ή όχι;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρωι πρωι ελαβα email απο Nokia για τα νεα μοντελα S60.

Δειτε Εδω

και εδω

:cool:

τουλαχιστον για τους κατοχους του 6630 δεν νομιζω να ειναι και τοσο καλα νεα,καθως σκασαμε 600 ευρω και μετα εμαθε η νοκια οτι υπαρχουν και οι οθονες με 262000(περιπου) χρωματα.τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...