Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ringo7213 (20 Δεκ. 2004 , 12:25)

 

Gia sas paidia. Mipos borei na me voithisei kapios?

 

Simera piga na egkatastiso to pc suite. H egkatastasi pige kala kai mou anagnorise to kinito. Omos mesa apo to phone browser otan kano double click sto icon nokia6630 vgazei "operation could not be completed" kai otan pao na kano synchronize ta contacts vgazei ena minima "SynchML client error"

 

Euxaristo ek ton proteron

 

 

και εμενα μου το κανει αυτο αλλα εχω βρει την λυση.. ;) κλεινεις το κινητο το ξανα ανοιγεις και κανει το συγχρονισμο κανονικα!! δεν ξερω γιατι κολλαει αλλα παντως αυτος ειναι εναw τροπος για να παρακαμψεις το error... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (20 Δεκ. 2004 , 12:32)

 

παιδια καλημερα,

 

Εδω και 2-3 μερεσ το κινητο μου οταν το κλεινω και το ξανα ανοιγω δεν μου "κανει" πια την ερωτηση "θελετε να συνδεθειτε στο δυκτιο?" οπως με ρωταγε στις αρχες οταν το ειχα αγορασει. Συμβενει σε κανεναν αλλον αυτο?? Μηπως εχω κανει καποια λαθος ρυθμιση??

 

 

Μια φορα το βγαζει αυτο,την πρωτη φορα που θα ανοιξεις το τηλεφωνο,

ή μετα απο offline mode οταν το ανοιξεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (20 Δεκ. 2004 , 12:38)

 

Μια φορα το βγαζει αυτο,την πρωτη φορα που θα ανοιξεις το τηλεφωνο,

ή μετα απο offline mode οταν το ανοιξεις.

 

 

:confused: δεν καταλαβα.. τι εννοεις φιλε nervous? εμενα μου το εκανε καθε φορα που ανοιγα το κινητο τις πρωτες μερες.. για καντο λιγο πιο λιανα.. because :stupid: xe xe

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (20 Δεκ. 2004 , 12:49)

 

:confused: δεν καταλαβα.. τι εννοεις φιλε nervous? εμενα μου το εκανε καθε φορα που ανοιγα το κινητο τις πρωτες μερες.. για καντο λιγο πιο λιανα.. because :stupid: xe xe

 

 

καταλαβα τι εννοεις οταν λες οτι μετα απο restart αφου ειχε προηγηθει κατασταση αναμονης εκτοσ συνδεσης αλλα ετσι κι αλλιως σε εμενα πριν λιγες μερες με ρωταγε ΠΑΝΤΑ χωρις να το εχω ανοικτο σε κατασταση χωρις συνδεση... :rolleyes: μαλλον ειναι στοιχιωμενο το δικο μου.. χε χε

Link to comment
Share on other sites

Exo ena provlima me tin eggrafi ton minimaton.Mou emfanizontai mono oi xaraktires Abc kai abc ,otan patao tin diesi...Den mporo me tipota na grapso me tous xaraktires ABC....Diladi gia na grapso mia olokliri leksi me kefalaia grammata prepei na patao sinexeia to Abc...Einai poli megali talaiporia.

Ti ftaiei gia auto to provlima;Pos mporo na to liso;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Δεκ. 2004 , 13:28)

 

Kai kati allo....To NOKIA PC SUITE tou 6630 einai simvato me ta WINDOWS MILLENIUM;

Alhtheia se ti voithei to PC SUITE oste na katevaseis MP3 sto 6630;

 

 

Συμφωνα με το site της Nokia οχι δεν τρεχει σε Windows ME.Θελει ή XP ή 2000.Απλα με το pc suite μπορεις να τα μεταφερεις σε καποιον φακελο,δεν προσφερει καμμια βοηθεια παραπανω.

Χρησιμοποιησε το http://www.myphone.gr/forum/image/edit.gif για να προσθετεις κατι στα μηνυματα σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Δεκ. 2004 , 13:18)

 

Exo ena provlima me tin eggrafi ton minimaton.Mou emfanizontai mono oi xaraktires Abc kai abc ,otan patao tin diesi...Den mporo me tipota na grapso me tous xaraktires ABC....Diladi gia na grapso mia olokliri leksi me kefalaia grammata prepei na patao sinexeia to Abc...Einai poli megali talaiporia.

Ti ftaiei gia auto to provlima;Pos mporo na to liso;

 

 

Αν γράφεις ελληνικά, τοτε δεν υπάρχει διάκριση καθως όλο το μηνυμα θα φύγει απο τη συσκευή σου με κεφαλαία, ανεξάρτητως του πως το έχεις γράψει εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό με τα κεφαλαία ούτε φυσικά αποτελεί ελλάτωμα του λειτουργικού της συσκευής. Η διαφορά με τα προηγούμενα 60άρια είναι οτι αν πάταγες σε μία λέξη την δίεση, δεν χρφειαζόταν να την ξαναπατήσεις μεχρι να ολοκληρώσεις την λέξη. Τώρα πρέπει να το πατάς σε κάθε γράμμα. Αλλά μόνο στα Ελληνικά. όταν γραφεις αγγλικά, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

μη κολλησουμε τωρα σε αυτο μικρο το κακο αφου ο αλλος που θα το λαβει θα το διαβασει με κεφαλαια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ..

Παιδια θελω την βοηθεια σας...

Λοιπον θελω να παρω το 6630 αλλα επειδη μενω Ζακυνθο κ δεν εχουν ερθει τα δικτυα 3G ακομη εδω,θα εχω πολλα προβληματα χρησιμοποιοντας το με GSM καρτα??

Εχω ακουσει για προβλημα,συνεχη restart και τετοια

Επισης με μια αναβαθμιση λογισμικου αυτα θα ξεπεραστουν??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 (20 Δεκ. 2004 , 16:05)

 

ΒΟΗΘΕΙΑ..

Παιδια θελω την βοηθεια σας...

Λοιπον θελω να παρω το 6630 αλλα επειδη μενω Ζακυνθο κ δεν εχουν ερθει τα δικτυα 3G ακομη εδω,θα εχω πολλα προβληματα χρησιμοποιοντας το με GSM καρτα??

Εχω ακουσει για προβλημα,συνεχη restart και τετοια

Επισης με μια αναβαθμιση λογισμικου αυτα θα ξεπεραστουν??

Ευχαριστω...

 

kanena provlima file mu mhn anhsyxeis... proxora kai kane thn agora.. tha mhneis poly eyxaristimenos apo thn syskevh! :)

Link to comment
Share on other sites

τα restart που χεις διαβασει συνηθως ηταν σε 6630 που ειχαμε φερει απο ιταλια αλλα μετα την αναβαθμισηπου μπηκαν και τα ελληνικα ολα πανε καλα εσενα που θα ειναι κι αγορασμενο απο ελλαδα μη σε ανησυχει καθολου ουτε και με τη καρτα μη φοβασαι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

An h karta den vriskei 3G diktio,tote automatos tha leitourgei se 2G diktio...Toulaxiston etsi mou eipan stin COSMOTE...

Exo to kinito treis meres kai to xrisimopoio astamatita...Oute ena restart den mou exei kanei,den mou exei kollisei pote...Min provlimatizesai gia ta restart loipon....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ringo7213 (20 Δεκ. 2004 , 12:25)

 

Gia sas paidia. Mipos borei na me voithisei kapios?

 

Simera piga na egkatastiso to pc suite. H egkatastasi pige kala kai mou anagnorise to kinito. Omos mesa apo to phone browser otan kano double click sto icon nokia6630 vgazei "operation could not be completed" kai otan pao na kano synchronize ta contacts vgazei ena minima "SynchML client error"

 

Euxaristo ek ton proteron

 

λειτουργει κανονικα δηλαδη το καλοδιο???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Δεκ. 2004 , 16:55)

 

An h karta den vriskei 3G diktio,tote automatos tha leitourgei se 2G diktio...Toulaxiston etsi mou eipan stin COSMOTE...

Exo to kinito treis meres kai to xrisimopoio astamatita...Oute ena restart den mou exei kanei,den mou exei kollisei pote...Min provlimatizesai gia ta restart loipon....

 

εγω με την κανονικη sim δεν εχω κανενα προβλημα.και βρισκει σημα απο 3g

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (20 Δεκ. 2004 , 18:12)

 

εγω με την κανονικη sim δεν εχω κανενα προβλημα.και βρισκει σημα απο 3g

 

Εγω να συμπληρωσω....

 

Οταν ειχα την απλη καρτα και εβγαζε το σημα 3g τοτε ειμουν χαμενος απο σημα, τωρα πια με την usim δεν εχω τετοια προβληματα....

 

COSMOTE ΣΥΝΔΕΣΗ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε απο το πισι ολα τα αρχεια του κιν και οχι μονο οτι αφηνει να δουμε το nokia pc suite???Θελω να παρω Backup τα μυνηματα πως γινεται???
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητό τρώει ένα κώλυμα που και που όταν πας να ανοίξεις την έκθεση που σου λέει "κατεστραμμένη βάση δεδομένων" και δεν σου εμφανίζει κανένα αρχείο. αυτό το έχω πάθει 2-3 φορες από τότε που το πήρα.

δεν νομίζω να είναι τίποτα ανησυχητικό και προβλέπω να διορθωθεί στο επόμενο firmware.

και το 6600 στην πρώτη του έκδοση έτρωγε κάτι μικρά κολληματάκια στα μηνύματα στην mmc,μετά λύθηκε.

 

επειτα ένα άλλο πράγμα που έχω προσέξει και κάπως με δυσανασχετεί είναι το θέμα της εναλλαγής δικτύου σε μέρει που δεν υπάρχει επαρκής κάλυψη.

 

η εναλλαγή γίνεται μια χαρά αλλα αν έχετε το κινητό κοντά σε ηχεία,τηλεόραση κλπ θα ακούτε κάθε λεπτό τις γνωστες παρεμβολές "μπιπ μπιπ" που ακούγαμε στα 2g κάθε φορα που δεχόμασταν κλήση.

τώρα το ποσο ανησυχητικό μπορεί να είναι αυτό το αφήνω να το κρίνουν οι ειδικοί σε αυτά τα θέματα.

πάντως το σίγουρο είναι ότι αυτό το πράγμα μειώνει αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotirakiss (20 Δεκ. 2004 , 22:22)

 

paidia tha mporousekapoios na mou pei ti akrivws einai to profimail kai ti kanei?euxaristw

 

το profimail είναι ένας client για e-mail .αυτό το πρόγραμμα έρχεται πακέτο με τον profiexplorer που είναι η ποιο έξυπνη και γρηγορη λύση για τις αναγκες ασύρματης μεταφοράς "απαγορευμένων" αρχείων .

 

παιδιά αν θέλετε να ρωτήσετε για οποιοδήποτε πρόγραμμα και να μάθετε το τι κάνει μπορείτε να επισκεφτείτε το http://www.my-symbian.com

όπως επίσης και με μια απλή αναζήτηση στα θέματα των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το nokia το κεντρικό αυτό που είναι στη λεωφόρο βουλιαγμένης 187 ειναι κοντά με τον σταθμό του μετρό Δαφνης???

 

αν ειναι να πάω αυριο να μου περάσουν ελληνικα.

πες τε μου να ξέρω εεε, :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Mporei na sou leei katestrameni vasi dedomenon stin Ekthesi,ostoso ta dedomena einai panta apothikeumena stin Agenda...Emfanizontai peristasiaka stin Ekthesi,alla ksanasvinontai apo kei ligo argotera.Entaksei den einai tipota spoudaio,afou ta dedomena den xanontai...

Alhtheia,iparxei paromoio provlima me tis kartes mnimis;

 

Stin COSMOTE me enimerosan oti me apli SIM,to kinito den tha eixe katholou sima...Gia auto kai agorasa mia USIM COSMOTE.Alla,opos exei episimanthei kai se proigoumenes selides,to provlima auto parousiazetai mono se SIM kartes tis COSMOTE.Oi SIM ton allon etairion leitourgoun omala sta 3G montela...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...