Jump to content

Motorola Moto E (2nd gen - 2015)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3G και 4G τα έχω πάντα απενεργοποιημένα, όπως και το WiFi. Θα τις δοκιμάσω αυτές τις ρυθμίσεις όταν έρθει πίσω το κινητό.

 

Μου άρεσε η απάντηση του:

There is much discussion about this problem: Moto E sound quality

Bottom Line, send it back and get a Moto G instead.

Edited by kostakis_1978
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εμένα πέρα από τις επανεκκινήσεις δεν μου έχει βάλει άλλο πρόβλημα προς το παρόν. Εντόπισα ότι κάνει επανεκκίνηση όταν είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές μαζί με wifi, δεν το κάνει δηλαδή στο άσχετο.

Ως προς τις κλήσεις και ηχείο/ακουστικό, κανένα πρόβλημα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βοηθήσω, σε φίλου έκανε επανεκκινήσεις όταν διάβαζε το Google news & weather.

Το ξεφορτώθηκε και είναι οκ.

Απλά δες ποια εφαρμογή στο κάνει και βγάλε την, μέχρι να σου έρθει η 5.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Απο μπαταρια πως τα παει ? Βαλτε κανενα screen shot απο την μπαταρια + πληροφοριες για να παρω/ουμε μια ιδεα αυτοι που δεν το εχουν. Μεχρι στιγμης μονο σε ενα ποστ πετυχα κατι τετοιο :)
Link to comment
Share on other sites

Με σχετική οικονομία, δηλαδή WiFi και κλειστά τα δεδομένα όταν ήμουν σπίτι, δίκτυο σε 2G και 3G με δεδομένα περίπου μισή ώρα στο σύνολο κατάφερα το παρακάτω (σαν ρεκόρ).

Γενικά με όλα ανοιχτά και νορμάλ χρήση μου βγάζει τουλάχιστον 1,5 μέρα και 6 ώρες οθόνης με 1 ώρα κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με τη ποιοτητα κλησεων το εχετε ολοι λιγο-πολυ ή προκειται για μεμονομενη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με τη ποιοτητα κλησεων το εχετε ολοι λιγο-πολυ ή προκειται για μεμονομενη συσκευη?

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα. Μια χαρά ακούω και με ακούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε δικαρτο το χει πάρει κανένας μπαίνει και από τις 2 κάρτες στο ιντερνέτ ;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

To βρήκες κάπου δίκαρτο στην Ελλάδα;

 

Είχα το moto g 2ης γενιάς δίκαρτο και μπορούσες να μπεις internet και από τις 2 κάρτες, οπότε λογικά κατά 99% πρέπει να ισχύει το ίδιο και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την LTE έκδοση και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από άποψη ποιότητας κλήσεων και από αποψη μπαταρίας, ταχύτητας κλπ. Σίγουρα ένα φλας και 1 GB RAM παράπανω δε θα έβλαπτε αλλά για τα λεφτά του πολύ καλό. Εν αναμονή της 5.1 τάρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Όχι, στην 5.1.1 θα πάμε, που κυκλοφορεί στα αμερικανικά εδώ και 3 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Αραιά και που μου κάνει reboot.

Συμβαίνει και σε άλλους; Που μπορεί να ωφείλεται;

Έχω το μονοκαρτο lte.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Αν έχεις κάνει reset και δεν έχει στρώσει, πήγαινε το στο σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω εντυπωσιαστεί μέχρι τώρα με την μπαταρία του. Μου βγάζει πολύ άνετα οθόνη 7 ώρες οι οποίες περιλαμβάνουν και browsing με 3g και κανένα παιχνιδάκι
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι όντως πάρα πολύ καλή. Εγώ το περίμενα πριν το αγοράσω. 82h βγάζει αυτονομία στο τέστ του gsmarena(1 ώρα browsing, 1 ώρα κλήσεων και 1 ώρα αναπαραγωγή βίντεο την ημέρα). 50h έβγαζε το moto g 2014 που είχα προηγουμένως και όντως η διαφορά σε πραγματικές συνθήκες είναι αντίστοιχη. Ακόμα και να έχω ανοιχτά δεδομένα σε 4G, και να κάνω και tethering κρατάει πολύ. Το σημαντικό είναι ότι είσαι με 30% και θες να πας μια βόλτα και δεν το σκέφτεσαι μη σου μείνει από μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Αραιά και που μου κάνει reboot.

Συμβαίνει και σε άλλους; Που μπορεί να ωφείλεται;

Έχω το μονοκαρτο lte.

 

Και σε μένα το ίδιο. Κυρίως όταν είμαι στο facebook το κάνει. Με άλλους που το συζήτησα μου είπαν ότι ίσως φταίει κάποια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει. Η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα το γέμισα apps.

Έφτασε σε κάποια φάση να κάνει reboot 2-3 φορές την μέρα και ήμουν έτοιμος να το στείλω πίσω. Μετά έσβησα κάποιες εφαρμογές (κυρίως αυτές που υποτίθεται ότι boostάρουν την μπαταρία και αυτές που καθαρίζουν την ram - αυτές δηλ που είναι συνέχεια ανοιχτές) και το κινητό έστρωσε. Μόνο με το fb μου κάνει νερά, αλλά κατά κοινή ομολογία το fb είναι εφαρμογή που βγάζει πολλά σφάλματα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Κυρίως όταν είμαι στο facebook το κάνει. Με άλλους που το συζήτησα μου είπαν ότι ίσως φταίει κάποια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει. Η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα το γέμισα apps.

Έφτασε σε κάποια φάση να κάνει reboot 2-3 φορές την μέρα και ήμουν έτοιμος να το στείλω πίσω. Μετά έσβησα κάποιες εφαρμογές (κυρίως αυτές που υποτίθεται ότι boostάρουν την μπαταρία και αυτές που καθαρίζουν την ram - αυτές δηλ που είναι συνέχεια ανοιχτές) και το κινητό έστρωσε. Μόνο με το fb μου κάνει νερά, αλλά κατά κοινή ομολογία το fb είναι εφαρμογή που βγάζει πολλά σφάλματα γενικά.

 

καλά έκανες και τις έσβησες. όλες είναι για τα σκουπίδια δεν κάνουν τίποτα πέρα από το να βαραίνουν το κινητό. σβήσε και το facebook και δοκίμασε το facebook lite, πολύ πιο ελαφρύ και για συσκευές με 1gb ram είναι ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto E (2nd gen - 2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...