Jump to content

Honor 4C


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες μήπως στρώσει μετά από μερικούς κύκλους φορτισεων. Φρόντιζε όμως να του κάνεις πλήρεις φορτίσεις. Αν δεν στρώσει και πάλι τότε πρέπει να το πας στην αντιπροσωπεία να σου βάλουν καινούργια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες μήπως στρώσει μετά από μερικούς κύκλους φορτισεων. Φρόντιζε όμως να του κάνεις πλήρεις φορτίσεις. Αν δεν στρώσει και πάλι τότε πρέπει να το πας στην αντιπροσωπεία να σου βάλουν καινούργια.

 

Εχω κανει τρεις 12ωρες φορτησεις και μετα το αφηνα μεχρι να φορτησει πληρως ... Στην επομενη φορτηση που θα κανω θα προσπαθησω να μην του κανω σχεσον καθολου χρηση να δω ποσο θα αντεξει και θα ξαναγραψω εδω να σας πω .

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το άφησες να φορτίζει 12ωρες σερι? Μου φαίνεται too much. Το κινητό από την 1η μερα κιόλας πρέπει να φορτίζεται κανονικά. Δηλαδή 2-3 ώρες. Οσο δηλαδή χρειάζεται κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την 1η φορά που το φόρτισα πρόβλημα,από εκεί και περα ακολούθησα τις αλλαγές στις ρυθμίσεις που προτείνουν στα παραπάνω σχόλια τα παιδιά χωρίς να κανω αναβάθμιση σε lollipop. H μπαταρία με χρήση μου κρατάει τουλάχιστον 3 ήμερες. Το κινητό για τα λεφτά του είναι τέλειο μέχρι στιγμής!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Με την marshmallow ξέρουμε τελικά τι γίνεται? Την έκδοση που είναι στο παραπάνω link την δοκίμασε κανείς?

Δεν ειναι για δικα μας μοντελα.λογικα θα βγει κ για ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και εστρωσε η μπαταρια .. τωρα μου κραταει 1,5 μερα με αρκετη χρηση . Εχει δοκιμασει κανεις καποια εφαρμογη για να κραταει ακομα περισσοτερο η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τρέχεις την προεγκατεστημένη εφαρμογή " διαχείρηση συσκευής " ή δες και το clean master που έχει λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο που σου έγραψα κάνουν μια χαρά δουλειά! ;) Φαντάσου ότι το cleanmaster κατάφερνε να κάνει ένα sony xperia e1 που είχα, να τρέχει σαν νεράκι.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορω να μεταφερω τις εικονες που ειχα στο τηλεφωνο στην καρα sd ; το τηλεφωνο ειναι αναβαθμισμενο σε lolipop.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορω να μεταφερω τις εικονες που ειχα στο τηλεφωνο στην καρα sd ; το τηλεφωνο ειναι αναβαθμισμενο σε lolipop.

γιατι ειναι τοσο δυσκολο αυτο?απλη μετακινηση.επιλεγεις οσες θες και μετα σε ποιον φακελο τις στελνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενδιαφερομαι κι εγω για το κινητό αυτο,εχω όμως την εξής απορια με την δικαρτη ιδιοτητα του τι παιζει; Εχει όντως 2 υποδοχες για καρτα σιμ κι αλλη μια για καρτα μνημης (οπως και ειναι το νορμαλ θεωρω) ή ειναι σα το p8 lite που μου φανηκε ίσως και καλυτερο αλλα με χαλασε το γεγονός οτι εχει 1 υποδοχή για καρτα σιμ κι αλλη 1 που βαζεις ειτε νανο-σιμ ειτε καρτα μνημης.. Συνεπως αν το χρησιμοποιεις σα δικαρτο δεν μπορείς να χεις καρτα μνήμης. Κάποιος που το χει αγορασει και ξέρει σίγουρα; Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε.

Ναι το honor 4c παίρνει 2 sim. Η υποδοχή για micro sd είναι ανεξάρτητη. Έως 32gb παίρνει. Να ξέρεις επίσης ότι η 2η θύρα sim είναι 2g.

Link to comment
Share on other sites

Φιλη :ρ

 

Ωραια καλο αυτο, οσο για τη 2η που ειναι 2g πρακτικα σημαίνει οτι ειναι πιο αργη η κινηση δεδομένων απο κει; Ολα τα δικαρτα ετσι ειναι πλέον; Αυτο που χω τώρα (Samsung s7562 duos) εχω την εντύπωση πως ειναι κι οι δυο το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το honor 4c και οι δυο καρτες μπορουν να ειναι 3g αλλα οχι παραλληλα.αλλαζει απο το μενου.στο 7562 επειδη το ειχα δεν γινεται αυτο κ η πρωτη θηκη σιμ υποστηριζει 3g.κ πληροφοριακα δεν εχει σχεση το ενα τηλεφωνο με το αλλο
Link to comment
Share on other sites

Το honor 4c και οι δυο καρτες μπορουν να ειναι 3g αλλα οχι παραλληλα.αλλαζει απο το μενου.στο 7562 επειδη το ειχα δεν γινεται αυτο κ η πρωτη θηκη σιμ υποστηριζει 3g.κ πληροφοριακα δεν εχει σχεση το ενα τηλεφωνο με το αλλο

 

αν ειναι ετσι οπως τα λες, ακομα καλυτερα :) ναι το ξερω πως το ενα δε συγκρινεται με το αλλο... μονο τα χαρακτηριστικα να δεις καταλαβαινεις. παντως, 3 χρονια το εχω εμεινα πολυ ικανοποιημενη!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλη :ρ

 

Ωραια καλο αυτο, οσο για τη 2η που ειναι 2g πρακτικα σημαίνει οτι ειναι πιο αργη η κινηση δεδομένων απο κει; Ολα τα δικαρτα ετσι ειναι πλέον; Αυτο που χω τώρα (Samsung s7562 duos) εχω την εντύπωση πως ειναι κι οι δυο το ιδιο.

Ωπ! Τώρα το προσεξα. :-)

Η δεύτερη υποδοχή υποστηρίζει μόνο 2g στα δεδομένα. Πραγμα που σημαινει οτι θα ειναι λιγακι πιο αργο. Με την ομιλία δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ομως. Τα περισσότερα δικαρτα έτσι είναι.

Υπάρχουν και δικαρτα βέβαια που είναι και οι δύο 4g ή 3g. Αν το θεωρεις αναγκαίο αυτό τότε ίσως θα πρέπει να κοιταξεις κάτι άλλο. Αλλά θα ανέβεις και σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο προς το παρόν. Στην Ασια έχει βγει από αρχές Μαρτιου. Εικαζω ότι μέχρι τέλη Μαΐου θα έχει βγει και για Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια.ειμαι νεος στο φορουμ και χρειαζομαι την βοηθεια σας.αγορασα to honor 4c eu edition πριν λιγες μερες και προσπαθω να κανω το update.εχει το kitkat τωρα το 4.4.2.κατεβασα το 5.1.1 απο το site της huawei.συγκεκριμμενα αυτο http://consumer.huawei.com/pk/support/products/downloads/detail/honor4c_pk.htm?id=57043

αλλα με το που παω να το κανω install κανει επανακιννηση και μου βγαζει το μυνημα version check fail.install update failed. τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...