Jump to content

Honor 4C


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πραγματικά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω μεγάλες εταιρίες όπως καλή ώρα την huawei που πρέπει να σε στέλνουν σε service τύπου arvanto και σε καρκινιάζουν .

η μόνοι εταιρεία που όσες φορές έτυχα να πάω συσκευές μου εγώ και τα φιλαράκια μου και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα ούτε με χρεώσεις ούτε με τίποτα και έχει και επίσημο service θεσσαλονίκη ήταν η samsung όλες η άλλες είναι απλά ταλαιπωρία

 

Πήρε μήπως στο τηλ. που σου είπα; Εγώ θα κοιτάξω από βδομάδα να το πάω γιατί βλέπω ότι μεγαλώνει σιγά σιγά!

Αν έχω καταλάβει καλά, κάτι πρέπει να παίζει με την οθόνη από τη στιγμή που ζεσταίνεται το κινητό, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστειλα mail σήμερα το πρωί για να εκφρασω τα παραπονα μου. Η απάντηση ήρθε στις 3:55 (στις 4κλεινει) από την υπεύθυνη του τμήματος για να μου πει ότι το κινητό ήταν έτοιμο από χθες! Φυσικά ακολούθησε κατσαδιασμα γιατί δεν με ειδοποίησε κανεις και το κινητό το χρειαζόμουν οπωσδήποτε μέσα στο τριήμερο!
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail σήμερα το πρωί για να εκφρασω τα παραπονα μου. Η απάντηση ήρθε στις 3:55 (στις 4κλεινει) από την υπεύθυνη του τμήματος για να μου πει ότι το κινητό ήταν έτοιμο από χθες! Φυσικά ακολούθησε κατσαδιασμα γιατί δεν με ειδοποίησε κανεις και το κινητό το χρειαζόμουν οπωσδήποτε μέσα στο τριήμερο!

 

Το τηλ. που σου είπα δεν έχει σχέση με την αρβατο, είναι το τεχνικό τμήμα της huawei greece που υπάρχει στο site της!Τεσπα. Σου είπαν εάν θα πληρώσεις κάτι; Πάλι καλά πάντως που σου απαντήσανε νωρίς. :P

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το πήγα στην αρβατο δεν ξέρω αν μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω αυτοί.

Για λεφτά δεν μου είπαν κάτι οπότε υποθετω ότι έχει περαστεί στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετε, οποιος μπορει ας με βοηθησει πηγα να κανω το κλασικο update σε 5.1, κατεβαζω το update το εξαγω βαζω το φακελο dload στην sd card ακολουθω τις οδηγιες μεσα απο τα pdf turn off press vol+/vol- and power on και μενει σε διαρκεια ετσι για ωρες

http://i.imgur.com/7J0hARu.jpg?1

προσπαθω να το κλεισω κανει reboot δεν απενεργοποιειται και ξαναμπαινει σε διαδικασια απο την αρχη, εν τω μεταξυ ψιλιαζοντας οτι δεν κανει update παρα εικονικα βγαζω την sd card με το update το επανεκκινω και ξανα μπαινει σε κατασταση update η εικονα απο πανω που δειχνει σε αυτη την κατασταση ειναι χωρις την sd card, προσπαθω να το συνδεσω με το pc μεσω adb να μπω σε recovery δεν την αναγνωριζει, πως το σωζω? αν δεν δω προκοπη μεχρι αυριο θα το παω στο eshop απο οπου το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετε, οποιος μπορει ας με βοηθησει πηγα να κανω το κλασικο update σε 5.1, κατεβαζω το update το εξαγω βαζω το φακελο dload στην sd card ακολουθω τις οδηγιες μεσα απο τα pdf turn off press vol+/vol- and power on και μενει σε διαρκεια ετσι για ωρες

 

pdf turn off press vol+/vol- and power on ???

εγώ δεν χρειάστηκε τίποτα από αυτά . έβαλα το φάκελο πήγα στην εγκατάσταση και όλα τα έκανε μόνο του μετά

ψάχνω και στο xda αλλά δεν βρίσκω καμία λύση

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κάνεις hard reset. Δες εδώ...

http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-honor-4c/

 

Οταν ξανακάνεις το update, άδεισε το dload στην κάρτα, πήγαινε στην ενημέρωση τηλεφώνου και επίλεξε τοπική ενημέρωση. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε recovery mode παταω vol+ και power και δεν μου δειχνει επιλογες factory reset update κ.λ.π παρα μονο κανει επανεκκινιση φτανει στο logo και ξεκιναει απο μονο του την ενημερωση και κολλαει λιγο πριν το τελος μονιμα, την πρωτη φορα προσπαθειας πηγα απο τις ρυθμισεις τοπικη ενημερωση το εβλεπε εκανε επανεκκινηση και οταν εδειχνε στο boot emui μου εβγαλε error check failed do not unplug sd card βαζω την ενημερωση και στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου παλι δεν εβλεπε την ενημερωση στο boot και μετα διαβαζοντας τα pdf με πατημενα vol+/- and power ξεκινα απο μονο του και μενει ετσι ολο το βραδυ, θα το παω στο καταστημα και βλεπω Edited by semtex
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε recovery mode παταω vol+ και power και δεν μου δειχνει επιλογες factory reset update κ.λ.π παρα μονο κανει επανεκκινιση φτανει στο logo και ξεκιναει απο μονο του την ενημερωση και κολλαει λιγο πριν το τελος μονιμα, την πρωτη φορα προσπαθειας πηγα απο τις ρυθμισεις τοπικη ενημερωση το εβλεπε εκανε επανεκκινηση και οταν εδειχνε στο boot emui μου εβγαλε error check failed do not unplug sd card βαζω την ενημερωση και στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου παλι δεν εβλεπε την ενημερωση στο boot και μετα διαβαζοντας τα pdf με πατημενα vol+/- and power ξεκινα απο μονο του και μενει ετσι ολο το βραδυ, θα το παω στο καταστημα και βλεπω

 

μήπως κατέβασες λάθος rom ?

αυτή είναι η πιο πρόσφατη για εμάς . κάνε ένα κόπο προσπάθησε με αυτήν

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=81392&version=323518&siteCode=gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη κατεβασα εν τω μεταξυ εκλεισε το κινητο απο μπαταρια το εβαλα στη πριζα παιρνει ρευμα αλλα δεν αναψε το εχω στειλει κι'ολλας στο καταστημα μεχρι τοτε ενημερωση προσεχως
Link to comment
Share on other sites

Αυτη κατεβασα εν τω μεταξυ εκλεισε το κινητο απο μπαταρια το εβαλα στη πριζα παιρνει ρευμα αλλα δεν αναψε το εχω στειλει κι'ολλας στο καταστημα μεχρι τοτε ενημερωση προσεχως

 

κατάλαβα . ελπίζω να βγάλεις άκρη αν και στο ελλαδιστάν όλα τα περιμένεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και το δικό σου θα καταλήξει στην arvato. Οπότε οπλίσου με υπομονή.

By the way, εγώ το παρέλαβα σήμερα, μετά από 20 μέρες σχεδόν. Για αντικατάσταση οθόνης και οθόνης αφής.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και το δικό σου θα καταλήξει στην arvato. Οπότε οπλίσου με υπομονή.

By the way, εγώ το παρέλαβα σήμερα, μετά από 20 μέρες σχεδόν. Για αντικατάσταση οθόνης και οθόνης αφής.

 

στο καταστημα που το εδωσα μου λεει πωλητης καμια βδομαδα, λεω απο μεσα μου σε πιστεψα :p δε μου λετε κατι παιδια ετσι φλασια που μου ηρθε απο περιεργεια παρατηρησα στα περισσοτερα μοντελα huawei απο ascend μεχρι p9 πλην ελαχιστων εξαιρεσεων

https://www.youtube.com/watch?v=wpqTMU6mjxI

δεν θεωρειται κουλο να δινει ενημερωσεις υπο μορφη update.app και οχι update.zip? δεν σκεφτηκε κανεις οτι σε recovery mode μονο update.zip γινεται, αν σπασει ο διαολος το ποδαρι και δεν μπορει το κινητο να μπει στο λειτουργικο για να παει καποιος στις ρυθμισεις του κινητου και μεσα απο την τοπικη ενημερωση και πεσει σε bootloop πως θα ξαναπερασει τη rom? εκει στο xda δεν το επισημανε κανεις? ειναι σαν να προσπαθει καποιος να κανει format το pc μεσα απο τα windows αλλα για καποιο λογο τα windows δεν κανουν boot και οχι με τη λογικη του bios σε gsmart roma ενα χρεπι κινητο τοσες φορες το εχω κανει flash φορτωνοντας GBC_update.zip στην sd recovery mode, επιλογη το zip και ετοιμο σε 5 λεπτα ουτε tutorials ουτε να κανει καποιος εξαγωγη το update.app με το huawei extractor τα αρχεια boot.img recovery.img και system.img μετα με το spflash tool παιρνωντας τα img

 

και flash μεσω adb τοσες πολυπλοκοτητες για ενα ρημαδοφλασαρισμα ενα γ@@ update.zip επιλεγοντας μεσα απο το recovery mode τι ποιο απλο για τον μεσο χρηστη? πρπει να ειναι κανεις εξπερ σε αυτα? και δεν ειναι μονο αυτο η ιδια η εταιρια που παρεχει αυτα τα εργαλεια για να φλασαρει καποιος το κινητο που εχει πεσει σε bootloop και δεν δυναται η προσβαση μεσα απο το λειτουργικο για να γινει φλασαρισμα εαν γινει μια στραβη και δεν επιτευχθει μεσα απο αυτα τη λαλακια στον απλο χρηστη θα τα ριξει η αντιπροσωπια που δεν ητανε εξπερ σε αυτα, πρεπει να ειναι πολυ χακερας ο αλλος για να κανει ενα flashing, πιο ευκολα θα κανει ενας ασχετος επιτυχες φορματ σε pc παρα ενα φλασαρισμα σε κινητο, ο τροπος που ειδα να διαθετει update εταιρια μεσα απο το λογισμικο και οχι απο recovery mode, η τρελα ξεπερναει τη λογικη

Edited by semtex
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και το δικό σου θα καταλήξει στην arvato. Οπότε οπλίσου με υπομονή.

By the way, εγώ το παρέλαβα σήμερα, μετά από 20 μέρες σχεδόν. Για αντικατάσταση οθόνης και οθόνης αφής.

 

δεν μας είπες το κυριότερο . σε χρέωσαν τελικά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Περαστηκε στην εγγύηση. Αυτό δα έλειπε. Έτσι και μου ζητούσαν λεφτά και μαλιστα χωρίς να με ενημερωσουν , θα χορταινε η μυγα κολατσιό εκεί μεσα σήμερα!
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την αναβάθμιση marshmallow έχει γίνει πολύ αεράτο πλέον

το μόνο που με χάλασε που βγάλαν είναι το λουκετάκι που είχαμε να κλειδώνει η οθόνη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την αναβάθμιση marshmallow έχει γίνει πολύ αεράτο πλέον

το μόνο που με χάλασε που βγάλαν είναι το λουκετάκι που είχαμε να κλειδώνει η οθόνη

απο που την κατεβασες?ειναι σιγουρα για το δικο μας το c432?

πες μου αν μπορουν να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

απο που την κατεβασες?ειναι σιγουρα για το δικο μας το c432?

πες μου αν μπορουν να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες στην καρτα μνημης

 

ναι για c432 ειναι από την πολωνική σελίδα

http://consumer.huawei.com/pl/support/search/index.htm?keywords=honor%204c

3-4 εφαρμογές που έβαλα εγώ μεταφέρονται κανονικά όπως και το Sygic έχει να βάλεις και τους χάρτες στην sd card

να ξέρεις δεν είναι η τελική έκδοση .

πάντως άμα δεν σου αρέσει το να επιστρέψεις στην 5.1 είναι παρά πολύ εύκολη διαδικασία

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι για c432 ειναι από την πολωνική σελίδα

http://consumer.huawei.com/pl/support/search/index.htm?keywords=honor%204c

3-4 εφαρμογές που έβαλα εγώ μεταφέρονται κανονικά όπως και το Sygic έχει να βάλεις και τους χάρτες στην sd card

να ξέρεις δεν είναι η τελική έκδοση .

πάντως άμα δεν σου αρέσει το να επιστρέψεις στην 5.1 είναι παρά πολύ εύκολη διαδικασία

την κατεβαζω ηδη κ θα την περασω.καλη κ η 5.1 αλλα εχω ενα θεμα με τις εφαρμογες που δεν μεταφερονται ολες στην καρτα κ με το play store

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω κι εγώ. Ελπίζω βέβαια να μην υπάρξει κάποιο θέμα γιατί λέει ότι είναι CEE & nordic.

Ολα ειναι μια χαρα.κ μπορει κ λιγο πιο γρηγορη.το βασικο ειναι οτι ολες οι εφαρμογες μεταφερονται στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!

Από ταχύτητα, τα ίδια με lollipop. Aλλά τώρα βλέπω καλύτερη διαχείρηση ram, μπαταρίας και αποθηκευτικού χώρου.

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα όμως είναι η δυνατότητα απενεργοποίησης της πρόσβασης των εφαρμογών σε αυτά που ζητάνε. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! μια απορια, το αρχειο με το update που κατεβασα, κι αφοτου εχει ενημερωθει το κινητο, μπορω να το διαγραψω;; το αρχειο του update πιανει μονο του 2gb...

επισης, απ ο,τι καταλαβα βγηκε νεα εκδοση; εγω εχω την 5.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...