Jump to content

Landvo S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά όταν έστησα το κινητό έβαλα το gmail από το άλλο μου κινητό και όταν πήγα να το σβήσω δεν μπορούσα. οπότε για να αποφύγω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και να βάλω άλλο gmail για να χρησιμοποιήσω το play store βρήκα αυτή την λύση

 

αν ηταν αυτο που ηθελες η λυση ειναι να σβησεις το google account και να περασεις ενα καινουργιο σε ενα λεπτο ολα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ηταν αυτο που ηθελες η λυση ειναι να σβησεις το google account και να περασεις ενα καινουργιο σε ενα λεπτο ολα

 

Αυτό εννοώ φίλε μου. Για πάνε δοκίμασε το γιατί στο δικό μου τηλέφωνο όσο και αν έψαξα δεν γίνεται. Έτσι από περιέργεια δοκίμασε το στο δικό σου landvo S6 και πες μου αν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ φίλε μου. Για πάνε δοκίμασε το γιατί στο δικό μου τηλέφωνο όσο και αν έψαξα δεν γίνεται. Έτσι από περιέργεια δοκίμασε το στο δικό σου landvo S6 και πες μου αν γίνεται..

 

ναι το εχω κανει πολλες φορες σε ολα τα αλλα κινητα android θα το δω σε αυτο και θα σου πω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι το εχω κανει πολλες φορες σε ολα τα αλλα κινητα android θα το δω σε αυτο και θα σου πω

 

contacts

more options

accounts

κλικ στο account

klik πανω δεξια στις 3 τελιες

remove account και τελειωσες

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει πολλες φορες σε ολα τα αλλα κινητα android θα το δω σε αυτο και θα σου πω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

contacts

more options

accounts

κλικ στο account

klik πανω δεξια στις 3 τελιες

remove account και τελειωσες

 

Ναι έχεις δίκαιο σε κανένα κινητό μέχρι σήμερα από αυτά που είχα δεν το έκανα ούτε το είχα προσέξει ότι γίνεται και από εκεί. Πάντα πήγαινα ρυθμίσεις λογαριασμοί και έκανα κατάργηση από εκεί το google account .Μάθαμε πάλι κάτι σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο σε κανένα κινητό μέχρι σήμερα από αυτά που είχα δεν το έκανα ούτε το είχα προσέξει ότι γίνεται και από εκεί. Πάντα πήγαινα ρυθμίσεις λογαριασμοί και έκανα κατάργηση από εκεί το google account .Μάθαμε πάλι κάτι σήμερα

 

για αυτο ειμαστε σε αυτο το forum για να μαθαινουμε ολοι :) Το σκεπτικο μου ηταν οτι αφου δεν εχει στο γνωστο σημειο θα το ψαξω απο την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα tip για λίγο πιο σκοτεινή και ξεκούραστη οθόνη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά και πιο πολύ οικονομία στην μπαταρία κάνουμε τα εξής (απαραίτητη προϋπόθεση να είναι root η συσκευή):

Κατεβάζουμε την εφαρμογή Xposed και την κάνουμε εγκατάσταση http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Προτού την χρησιμοποιησουμε απαραίτητο είναι να κάνουμε recovery backup (κρατάει αρκετή ώρα)

 

Ανοίγουμε την εφαρμογή Xposed Installer και πάμε στο Framework και κάνουμε ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ εφόσον είναι επιτυχημένη θα μας ζητήσει να κάνουμε reboot

Αφού επανεκκινησει η συσκευή ξαναανοιγουμε το xposed και πάμε στο ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ βρίσκουμε την εφαρμογή XUtilities ,την κατεβάζουμε από το Repository και την κάνουμε εγκατάσταση

Έπειτα πάμε στο MODULES την τσεκάρουμε και κάνουμε επανεκκίνηση τη συσκευή για να ενεργοποιηθει το module

Ανοίγουμε το module XUtilities και πάμε στο Brightness

Enable ModBrightness ON

Min brightness βάζουμε στο πιο χαμηλό

Auto brightness levels βάζουμε: 1, 1500, 7500, 30000, 60000, 80000

Auto brightness backlight values βάζουμε: 2, 35, 45, 85, 120, 200, 255

 

Κάνουμε επανεκκίνηση και είμαστε έτοιμοι

 

Ένα ακόμα module που είναι χρήσιμο είναι το Xposed Torch με το οποίο μπορείς να ανοίξεις τον φακό από τα πλήκτρα της φωνής

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην βάζετε οποιαδήποτε module.

Μερικά μπορεί να σας δημιουργησουν πρόβλημα και να μην εκκινεί σωστά η συσκευή (για αυτό πρέπει να έχουμε κρατήσει εξαρχής recovery backup)

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα tip για λίγο πιο σκοτεινή και ξεκούραστη οθόνη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά και πιο πολύ οικονομία στην μπαταρία κάνουμε τα εξής (απαραίτητη προϋπόθεση να είναι root η συσκευή):

Κατεβάζουμε την εφαρμογή Xposed και την κάνουμε εγκατάσταση http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Προτού την χρησιμοποιησουμε απαραίτητο είναι να κάνουμε recovery backup (κρατάει αρκετή ώρα)

 

Ανοίγουμε την εφαρμογή Xposed Installer και πάμε στο Framework και κάνουμε ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ εφόσον είναι επιτυχημένη θα μας ζητήσει να κάνουμε reboot

Αφού επανεκκινησει η συσκευή ξαναανοιγουμε το xposed και πάμε στο ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ βρίσκουμε την εφαρμογή XUtilities ,την κατεβάζουμε από το Repository και την κάνουμε εγκατάσταση

Έπειτα πάμε στο MODULES την τσεκάρουμε και κάνουμε επανεκκίνηση τη συσκευή για να ενεργοποιηθει το module

Ανοίγουμε το module XUtilities και πάμε στο Brightness

Enable ModBrightness ON

Min brightness βάζουμε στο πιο χαμηλό

Auto brightness levels βάζουμε: 1, 1500, 7500, 30000, 60000, 80000

Auto brightness backlight values βάζουμε: 2, 35, 45, 85, 120, 200, 255

 

Κάνουμε επανεκκίνηση και είμαστε έτοιμοι

 

Ένα ακόμα module που είναι χρήσιμο είναι το Xposed Torch με το οποίο μπορείς να ανοίξεις τον φακό από τα πλήκτρα της φωνής

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην βάζετε οποιαδήποτε module.

Μερικά μπορεί να σας δημιουργησουν πρόβλημα και να μην εκκινεί σωστά η συσκευή (για αυτό πρέπει να έχουμε κρατήσει εξαρχής recovery backup)

 

Το δευτερο δεν μου δουλεψε απο τα κουμπια, δεν το εψαξα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστη οθονη πατας το volume up για λιγο και αναβει το led

αν πατησεις το ον/οφ κουμπι η το home και ανοιξει η οθονη σβηνει ο φακος

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστη οθονη πατας το volume up για λιγο και αναβει το led

αν πατησεις το ον/οφ κουμπι η το home και ανοιξει η οθονη σβηνει ο φακος

 

Δεν λειτουργει το άναμα απο το κουμπί αλλα το σβησιμο απο το home αν εχω ανοιξει από την εφαρμογη το φακο.

 

Εάν ανοίξουμε την εφαρμογή του φακου έχουμε δύο εικονίδια. Ένα διακόπτη πάνω και ένα κινητό κάτω. Εάν πατήσω το πάνω κάνει on/off το led. Εάν πατήσω το κάτω εικονίδιο τότε κλείνει η εφαρμογή με λάθος. θα δω τι παιζει δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις και ενεργοποιησε το

 

το εχω κανει ηδη. Απλα ενεροποιησα και το home buton αλλα εξακολουθει να μην παιζει, θα δω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχεις βγει καμιά αναβάθμιση μπας και λύσει τα προβλήματα του σήματος;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυτό τι ειναι http://www.lollipopupdates.com/tag/landvo-s6-lollipop-rom Δεν μπόρεσα να κατεβάσω κάποιο αρχείο. Είναι ψεύτικο site;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαρίζεται θήκη και προστατευτική μεμβράνη για Landvo S6 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_183988.html

 

Περιοχή Νέα Ιωνία (Αττική)

 

Επικοινωνία μέσω PM

 

(Σόρρυ αν είμαι off-topic, δεν βρήκα κάποιο thread πιο σχετικό)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που το έχετε....

αξίζει η αγορά του (για τη γυναίκα μου) ή να πάω καλύτερα στο blackview 2000?

Το τηλ. θα είναι για απλα πράγματα (σχεδόν μονο τηλέφωνο και αντε και κανα παιχνίδι τυπου candy crash) ΠΟΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που το έχετε....

αξίζει η αγορά του (για τη γυναίκα μου) ή να πάω καλύτερα στο blackview 2000?

Το τηλ. θα είναι για απλα πράγματα (σχεδόν μονο τηλέφωνο και αντε και κανα παιχνίδι τυπου candy crash) ΠΟΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Αξιζει?

 

Γιατί οχι δεν ειναι κακο σε καποιους εχει παρουσιασει καποιο προβλημα με το τηλεφωνο στη ληψη

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που το έχετε....

αξίζει η αγορά του (για τη γυναίκα μου) ή να πάω καλύτερα στο blackview 2000?

Το τηλ. θα είναι για απλα πράγματα (σχεδόν μονο τηλέφωνο και αντε και κανα παιχνίδι τυπου candy crash) ΠΟΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Αξιζει?

 

Κι εγώ για την γυναίκα μου το πήρα και έχω γκρίνια τώρα γιατί δεν πιάνει καλό σήμα... :cry:

Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...