Jump to content

Landvo S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω οτι το root το χρειαζεται για να φερεις το κινητο στα μετρα σου δεν συμφωνω ομως οτι ειναι για πεταμα

Το θεωρω πολυ καλο value for money και χωρις root απλα με μικρες υποχωρησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να απενεργοποιησεις απο τις εφαρμογες το ΟΘΟΝΗ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ το οποιο κατι τρεχει στο παρασκηνιο και καταβαζει χωρις καμια ειδοποιηση εφαρμογες που δεν ειχες ποτε κατεβασει

 

Καλημέρα, πως ψώνισες από Aliexpress? Λόγω CC δεν δέχεται πληρωμή με κάρτα.....

 

Εγώ αναγκαστικά πήρα από Banggood που δέχεται κανονικά πληρωμές από πιστωτικές, μια NILLKIN σιλικόνης (δεν ήθελε η κόρη μου τις άλλες με το μπροστινό καπάκι), http:// http://m.banggood.com/Nillkin-Soft-TPU-Silicone-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-p-980308.html με 5,89$.....η μόνη μου έννοια ήταν εάν ταιριάζει στο κινητό, αλλά αφού λες ότι έρχεται κουτί (ελπίζω και στο θέμα των κουμπιών), θα είναι Οκ....

 

Για την ρύθμιση που θες, πας Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, την βρίσκεις και πατάς Απενεργοποίηση.

 

Με κάρτα εξωτερικού. Προσωπικο μηνυμα να σου πω λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, πως ψώνισες από Aliexpress? Λόγω CC δεν δέχεται πληρωμή με κάρτα.....

 

Εγώ αναγκαστικά πήρα από Banggood που δέχεται κανονικά πληρωμές από πιστωτικές, μια NILLKIN σιλικόνης (δεν ήθελε η κόρη μου τις άλλες με το μπροστινό καπάκι), http:// http://m.banggood.com/Nillkin-Soft-TPU-Silicone-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-p-980308.html με 5,89$.....η μόνη μου έννοια ήταν εάν ταιριάζει στο κινητό, αλλά αφού λες ότι έρχεται κουτί (ελπίζω και στο θέμα των κουμπιών), θα είναι Οκ....

 

Για την ρύθμιση που θες, πας Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, την βρίσκεις και πατάς Απενεργοποίηση.

απο ali μπορεις πλεον να κανεις αγορες με western union.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως ψώνισες από Aliexpress? Λόγω CC δεν δέχεται πληρωμή με κάρτα.....

 

Εγώ αναγκαστικά πήρα από Banggood που δέχεται κανονικά πληρωμές από πιστωτικές, μια NILLKIN σιλικόνης (δεν ήθελε η κόρη μου τις άλλες με το μπροστινό καπάκι), http:// http://m.banggood.com/Nillkin-Soft-TPU-Silicone-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-p-980308.html με 5,89$.....η μόνη μου έννοια ήταν εάν ταιριάζει στο κινητό, αλλά αφού λες ότι έρχεται κουτί (ελπίζω και στο θέμα των κουμπιών), θα είναι Οκ....

 

Για την ρύθμιση που θες, πας Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, την βρίσκεις και πατάς Απενεργοποίηση.

 

Το έκανα αλλα συνεχίζει να εγαταστει τις εξής εφαρμογές, ενω τις απεγκαθιστώ αυτό μόλις ανοιγω το κινητό εγκατστει μονο του:

1. easy touch

2. hola και κάτι άλλο

 

??? δεν εχω βρει άκρη ....

Link to comment
Share on other sites

απο ali μπορεις πλεον να κανεις αγορες με western union.

 

μπήκα στη σελίδα τής wester union και βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να στείλουν χρήματα εκτός Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τι βλεπεις με τηη SIM διοτι εμεις δεν βλέπουμε :lol:

 

 

Μια από τα ίδια τελικά, μεγάλη απογοήτευση...

 

Το σήμα χάνεται μόνιμα και απ ότι διάβασα, μόνο με restart το ξαναβρίσκεις (αλλά όχι για πολύ...)

 

Δυστυχώς, το τηλέφωνο είναι ουσιαστικά άχρηστο για το άτομο που το αγόρασα. Εσείς τι προτείνετε? Να μιλήσω με τον κινέζο και να τους το επιστρέψω? Να το βάλω σε αγγελία μεταχειρισμένων?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε θα δικιμάσω και θα επανελθω. Χωρίς root αυτό ειδικά το κινητό είναι για πέταμα.

 

Το εκανες root τελικα;

Με ενδιαφερει να μαθω για να σιγουρευτουμε οτι ο τροπος κανει και σε αλλες συσκευες περα απο την δικια μου και να γινει sticky

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το έκανα root, τώρα πως δίνω permissions σε κάποιο uninstaller για να απεγκαταστήσω τα προγράμματα που δεν με ενδιαφέρουν; Εχετε κάποια προγράμματακια να μου προτείνετε;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα root, τώρα πως δίνω permissions σε κάποιο uninstaller για να απεγκαταστήσω τα προγράμματα που δεν με ενδιαφέρουν; Εχετε κάποια προγράμματακια να μου προτείνετε;

Πως το έκανες root ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που έγραψε ο Tulu στις 28 Αυγούστου, δεν έπιασε σε εσάς;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που έγραψε ο Tulu στις 28 Αυγούστου, δεν έπιασε σε εσάς;

 

ακολουθησα πιστα τον οδηγο και τελικα δεν εγινε root. Τι λετε ?

Πατατε το download και συνδεετε το κινητο κλειστο σε μια usb και ξεκιναει η διαδικασια ( φορτωνει μια κιτρινη μπαρα στο κατω μερος) η οποια δεν κανει πανω απο 20-30 δευτερολεπτα και οταν τελειωσει βγαζει εναν πρασινο κυκλο

 

Σε μένα έκανε 4-5 δευτερόλεπτα όχι 20-30

 

Δοκιμασα και την τελευταία version των SP Flash tools (SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1532.00.000)

 

Επανεφερα το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση με flash απο Needrom

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εμένα έτσι γρήγορα το κάνει, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και ο υπολογιστής(πχ έχω ssd σκληρό). Βασικά έβαλα καποια app που κάνουν root checker και κάποια μου λένε οτι ειναι root η συσκευή και κάποια όχι. Να επαναφέρω την ερώτησή μου για το ποια προγράμματα μου προτείνετε για permissions και uninstaller αλλα και να προσθέσω και ένα αξιόπιστο root checker...

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εμένα έτσι γρήγορα το κάνει, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και ο υπολογιστής(πχ έχω ssd σκληρό). Βασικά έβαλα καποια app που κάνουν root checker και κάποια μου λένε οτι ειναι root η συσκευή και κάποια όχι. Να επαναφέρω την ερώτησή μου για το ποια προγράμματα μου προτείνετε για permissions και uninstaller αλλα και να προσθέσω και ένα αξιόπιστο root checker...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=en-GB

Αυτον εχω σαν αναφορα παντα

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα πιστα τον οδηγο και τελικα δεν εγινε root. Τι λετε ?

Πατατε το download και συνδεετε το κινητο κλειστο σε μια usb και ξεκιναει η διαδικασια ( φορτωνει μια κιτρινη μπαρα στο κατω μερος) η οποια δεν κανει πανω απο 20-30 δευτερολεπτα και οταν τελειωσει βγαζει εναν πρασινο κυκλο

 

Σε μένα έκανε 4-5 δευτερόλεπτα όχι 20-30

 

Δοκιμασα και την τελευταία version των SP Flash tools (SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1532.00.000)

 

Επανεφερα το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση με flash απο Needrom

 

Αφου το φλασαρεις (οντως 4-5 δευτερολεπτα κανει) μετα πρεπει να κανεις τα παρακατω για να εισαι root

 

Αφου εχει γινει το παραπανω flash της συσκευης ανοιγουμε την συσκευη και την συνδεουμε με usb με τον υπολογιστη και μεταφερουμε το τριτο αρχειο

UPDATE-SuperSU-v1.94.zip στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου

 

Κλεινουμε το κινητο περιμενουμε λιγο να κλεισει τελειως και παταμε συνεχομενα το volume up και power μαζι

Σε λιγο ανοιγει η οθονη με το λογοτυπο landvo και μετα απο λιγο μπαινει σε recovery mode

Με τα volume up down πλοηγουμαστε στο μενου και με το power κανουμε enter

Κανουμε

install zip from sdcard

μετα

choose zip from sdcard

βρισκουμε το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip και παταμε να γινει flash

Μολις τελειωσει κανουμε reboot system και ειμαστε ετοιμοι

Link to comment
Share on other sites

Αφου το φλασαρεις (οντως 4-5 δευτερολεπτα κανει) μετα πρεπει να κανεις τα παρακατω για να εισαι root

 

όλα αυτα τα έκανα 5 φορές, Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ! Δεν είναι root το κινητό.

Μήπως δεν είναι σωστή version του SuperSU ?

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια τελικά, μεγάλη απογοήτευση...

 

Το σήμα χάνεται μόνιμα και απ ότι διάβασα, μόνο με restart το ξαναβρίσκεις (αλλά όχι για πολύ...)

 

Δυστυχώς, το τηλέφωνο είναι ουσιαστικά άχρηστο για το άτομο που το αγόρασα. Εσείς τι προτείνετε? Να μιλήσω με τον κινέζο και να τους το επιστρέψω? Να το βάλω σε αγγελία μεταχειρισμένων?

 

Νομίζω οτι έλυσα το παραπάνω πρόβλημα κάνοντας το παρακάτω

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

Στην καρτέλα ΑΣΥΡΜΑΤΟ και ΔΙΚΤΥΑ πατάμε στο

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ μετά

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ και

ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΔΙΚΤΥΟΥ

Επιλέγουμε την sim και το

ΜΗ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ και έπειτα βάζουμε χειροκίνητα το δίκτυο της κάρτας μας

Ομοίως και για την δεύτερη sim αν έχουμε 2

 

Ως τώρα 2 μέρες δεν μου το έχει ξανακανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όλα αυτα τα έκανα 5 φορές, Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ! Δεν είναι root το κινητό.

Μήπως δεν είναι σωστή version του SuperSU ?

 

Μετα το φλασαρισμα σου εμφανιζει την εφαρμογη SuperSU στα προγραματα?

 

Δοκιμασε αφου περασεις την εργοστασιακη απο το Needrom να ξανακανεις την διαδικασια ακριβως οπως την περιγραφω

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι έλυσα το παραπάνω πρόβλημα κάνοντας το παρακάτω

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

Στην καρτέλα ΑΣΥΡΜΑΤΟ και ΔΙΚΤΥΑ πατάμε στο

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ μετά

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ και

ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΔΙΚΤΥΟΥ

Επιλέγουμε την sim και το

ΜΗ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ και έπειτα βάζουμε χειροκίνητα το δίκτυο της κάρτας μας

Ομοίως και για την δεύτερη sim αν έχουμε 2

 

Ως τώρα 2 μέρες δεν μου το έχει ξανακανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μετα το φλασαρισμα σου εμφανιζει την εφαρμογη SuperSU στα προγραματα?

 

Δοκιμασε αφου περασεις την εργοστασιακη απο το Needrom να ξανακανεις την διαδικασια ακριβως οπως την περιγραφω

 

Ναι μετά το φλασάρισμα μου εμφανιζει την εφαρμογή SuperSu αλλα όταν παω να την τρέξω του λείπει ένα αρχείο και δεν τρέχει. Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη και δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους. Έχω φλασάρει εκατοντάδες φορές κινητά και δεν νομιζω ότι κάτι έκανα λάθος.

Έχω περάσει την αρχική από needrom και με πρωτη ευκαιρία θα ξαναδοκιμάσω την διαδικασία αν δεν καθόταν στην αρχική ROM.

 

Για το σήμα του κινητού το έκανα και παρακολουθείται

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά το φλασάρισμα μου εμφανιζει την εφαρμογή SuperSu αλλα όταν παω να την τρέξω του λείπει ένα αρχείο και δεν τρέχει. Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη και δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους. Έχω φλασάρει εκατοντάδες φορές κινητά και δεν νομιζω ότι κάτι έκανα λάθος.

Έχω περάσει την αρχική από needrom και με πρωτη ευκαιρία θα ξαναδοκιμάσω την διαδικασία αν δεν καθόταν στην αρχική ROM.

 

Για το σήμα του κινητού το έκανα και παρακολουθείται

 

Ξαναέκανα την διαδικασία αφού πέρασα την μαμα ROM από needrom και τωρα είναι rooted. Επομένως η αρχικη η δικιά μου ROM είχε προβλήματα και η διαδικασία σου παίζει για το Root.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εκτος απο root που θα μας δωσει προσβαση στις προεγκατεστημενες εφαρμογες θα μας δωσει και δυνατοτητα να κανουμε backup

Το χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα και παρατηρησα οτι ο χωρος που εχει διαθεσιμο για εγκατασταση εφαρμογων ειναι μολις 1.44 gb ο οποιος για ενα περιεργο λογο μπουκωνει πολυ ευκολα και δεν σου επιτρεπει να κατεβασεις αλλες εφαρμογες

Οποτε μαζι με το root βρηκα και τροπο να κανω και repartition απο 1.44 σε 3 gb και μου δουλεψε τελεια

 

Αυτο που εκανα εγω μετα το root ειναι απεγκατασταση ολων των αχρηστων εφαρμογων καθως και των εφαρμογων που μπορω να εγκαταστησω μετα το repartition απο το play store ετσι ωστε το backup που θα κανω να ειναι οσο δυνατον πιο μικρο

Αυτο το κανω γιατι το κινητο με το repartition υπαρχει περιπτωση να μου καταστρεψει το backup διοτι αυτο αποθηκευεται στην κοινη μνημη που εχει το κινητο αφου δεν υπαρχει εξωτερικη sd card ωστε να εχω το backup αθικτο

 

Για repartitiοn θα χρειαστουμε αυτη τη εφαρμογη http://d-h.st/IIt

 

Αφου καναμε επιτυχημενα root με οσο πιο φρεσκο και αδειο λειτουργικο απο εφαρμογες και αρχεια κλεινουμε το κινητο μπαινουμε σε recovery mode και κανουμε backup

Μολις τελειωσει (διαρκει αρκετα) ανοιγουμε το κινητο εγκαθιστουμε και ανοιγουμε την παραπανω εφαρμογη και ρυθμιζουμε το partition οχι πανω απο 3GB (πιο πανω δεν το συνιστω γιατι θα μας χαλασει το backup)

Λογικα θα μας ζητησει επανεκκινηση για να ισχυσουν οι αλλαγες

Επειτα για να ανοιξει το κινητο κανονικα θα πρεπει να κανουμε restore απο το recovery mode (κανει αρκετη ωρα).

Αν ολα δουλεψουν οπως πρεπει θα ανοιξει το κινητο με 3gb διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες

Αν κατι παει στραβα το κινητο μενει στην οθονη LANDVO χωρις να κανει τιποτα και πρεπει να εγκαταστησουμε εκ νεου την επισημη rom απο το needrom οποτε χανουμε το root και θελει παλι απο την αρχη

 

Προχωρειτε πάντα με δική σας ευθηνη

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Προσπαθώ να κάνω να δουλέψει ο proximity sensor αλλά δεν δουλεύει. Πρακτικά θέλω να απενεργοποιείται με το καπάκι της θήκης όταν κλείνει.

Σε πιο σημείο είναι αυτός ο αισθητήρας ? ψάχνω για καμιά φώτο αλλά δεν βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Το πορτακι της θηκης δεν λειτουργει με τον proximity

Μαλλον εχει σε καποιο σημειο εσωτερικα της οθονης κατω αριστερα καποιον αισθητηρα που λειτουργει με μαγνητισμο

Δοκιμασε με καποιο μαγνητη στην κατω αριστερη γωνια της οθονης και θα δεις να εμφανιζεται στην οθονη μονο οι ενδειξεις για το παραθυρο

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Το πορτακι της θηκης δεν λειτουργει με τον proximity

Μαλλον εχει σε καποιο σημειο εσωτερικα της οθονης κατω αριστερα καποιον αισθητηρα που λειτουργει με μαγνητισμο

 

με καποιο μαγνητακι μπορω να το τεσταρω λες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για repartitiοn θα χρειαστουμε αυτη τη εφαρμογη http://d-h.st/IIt

 

Αφου καναμε επιτυχημενα root με οσο πιο φρεσκο και αδειο λειτουργικο απο εφαρμογες και αρχεια κλεινουμε το κινητο μπαινουμε σε recovery mode και κανουμε backup

Μολις τελειωσει (διαρκει αρκετα) ανοιγουμε το κινητο εγκαθιστουμε και ανοιγουμε την παραπανω εφαρμογη και ρυθμιζουμε το partition οχι πανω απο 3GB (πιο πανω δεν το συνιστω γιατι θα μας χαλασει το backup)

Λογικα θα μας ζητησει επανεκκινηση για να ισχυσουν οι αλλαγες

Επειτα για να ανοιξει το κινητο κανονικα θα πρεπει να κανουμε restore απο το recovery mode (κανει αρκετη ωρα).

Αν ολα δουλεψουν οπως πρεπει θα ανοιξει το κινητο με 3gb διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες

Αν κατι παει στραβα το κινητο μενει στην οθονη LANDVO χωρις να κανει τιποτα και πρεπει να εγκαταστησουμε εκ νεου την επισημη rom απο το needrom οποτε χανουμε το root και θελει παλι απο την αρχη

 

Προχωρειτε πάντα με δική σας ευθηνη

 

Μάλλον την κάτσαμε κατα το restore έγραψε error restoring .... έκανα reboot και κόλησε ..... αντε πάμε από την αρχή :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις οσο δυνατον περισσοτερες εφαρμογες να ειναι τελειως αδειο απο εφαρμογες και αρχεια

η εσωτερικη μνημη ειναι 6GB και εκει αποθηκευεται το backup αν εχεις και αλλα αρχεια οταν κανει το repartition καποια αρχεια θα κοψει στη μεση και αν τυχει να ειναι το backup δεν προκειται μετα να κανεις restore με τιποτα θα σου βγαζει αυτο

Δοκιμασε να το κανεις 2.5GB ή κανε 2 φορες backup

ενα αστο εκει που αποθηκευεται και το αλλο μετεφερε το στην εξωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

Για repartitiοn θα χρειαστουμε αυτη τη εφαρμογη http://d-h.st/IIt

 

Αφου καναμε επιτυχημενα root με οσο πιο φρεσκο και αδειο λειτουργικο απο εφαρμογες και αρχεια κλεινουμε το κινητο μπαινουμε σε recovery mode και κανουμε backup

Μολις τελειωσει (διαρκει αρκετα) ανοιγουμε το κινητο εγκαθιστουμε και ανοιγουμε την παραπανω εφαρμογη και ρυθμιζουμε το partition οχι πανω απο 3GB (πιο πανω δεν το συνιστω γιατι θα μας χαλασει το backup)

Λογικα θα μας ζητησει επανεκκινηση για να ισχυσουν οι αλλαγες

Επειτα για να ανοιξει το κινητο κανονικα θα πρεπει να κανουμε restore απο το recovery mode (κανει αρκετη ωρα).

Αν ολα δουλεψουν οπως πρεπει θα ανοιξει το κινητο με 3gb διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες

Αν κατι παει στραβα το κινητο μενει στην οθονη LANDVO χωρις να κανει τιποτα και πρεπει να εγκαταστησουμε εκ νεου την επισημη rom απο το needrom οποτε χανουμε το root και θελει παλι απο την αρχη

 

Προχωρειτε πάντα με δική σας ευθηνη

 

δοκιμασε να βγαλεις οσο δυνατον περισσοτερες εφαρμογες να ειναι τελειως αδειο απο εφαρμογες και αρχεια

η εσωτερικη μνημη ειναι 6GB και εκει αποθηκευεται το backup αν εχεις και αλλα αρχεια οταν κανει το repartition καποια αρχεια θα κοψει στη μεση και αν τυχει να ειναι το backup δεν προκειται μετα να κανεις restore με τιποτα θα σου βγαζει αυτο

Δοκιμασε να το κανεις 2.5GB ή κανε 2 φορες backup

ενα αστο εκει που αποθηκευεται και το αλλο μετεφερε το στην εξωτερικη μνημη

 

Δεν πρόσεξα μπορω να κανω restore απο την εξωτερικη μνήμη ?

Επίσης καμια ιδέα πως να το κλεισω εκτος απο το να περιμενω να τελειωσει η μπαταρία ?

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω εξωτερικη πχ stickακι

το κινητο εχει ενσωματομενη εσωτερικη και εξωτερικη μνημη

Χωρις να ειμαι σιγουρος για να το κλεισει τελειως συνδεσε το σε ρευμα πατα συνεχομενα το on/off μεχρι να κανει reboot και οταν σβησει η οθονη πατα μια φορα το ον

θα μεινει σβηστη η οθονη βγαζεις-βαζεις το καλωδιο και θα δεις οτι αρχιζει να φορτιζει

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω εξωτερικη πχ stickακι

το κινητο εχει ενσωματομενη εσωτερικη και εξωτερικη μνημη

Χωρις να ειμαι σιγουρος για να το κλεισει τελειως συνδεσε το σε ρευμα πατα συνεχομενα το on/off μεχρι να κανει reboot και οταν σβησει η οθονη πατα μια φορα το ον

θα μεινει σβηστη η οθονη βγαζεις-βαζεις το καλωδιο και θα δεις οτι αρχιζει να φορτιζει

 

το καταλαβα οτι εννοεις εξωτερικη την ενσωματωμενη μνημη. Αρα η ερωτηση ειναι μπορω να κανω restore απο την εξωτερικη ετσι ωστε να μην χρησιμοποιησω για backup την εσωτερικη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν εννοω εξωτερικη πχ stickακι

το κινητο εχει ενσωματομενη εσωτερικη και εξωτερικη μνημη

Χωρις να ειμαι σιγουρος για να το κλεισει τελειως συνδεσε το σε ρευμα πατα συνεχομενα το on/off μεχρι να κανει reboot και οταν σβησει η οθονη πατα μια φορα το ον

θα μεινει σβηστη η οθονη βγαζεις-βαζεις το καλωδιο και θα δεις οτι αρχιζει να φορτιζει

 

Δυστυχώς δεν κλείνει. Δοκιμασα διάφορους συνδιασμους με την λογικη του Samsumg S6 αλλα ξαναρχίζει και μενει κολλημενο δυστυχώς.

Τελικα βρήκα τον συνδιασμο:

Volume down + Power Button μέχρι να σβήσει η οθόνη και μετα μία φορά power button.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...