Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα αν και ειμαι σχετικα μικρος εχω παθος με το ρολοι που για μενα δεν ειναι απλως ενα οργανο για να μετρας την ωρα μονο αλλα και το απολυτο κοσμημα για εναν αντρα.για ενα κλασσικο ρολοι οπως αυτο λοιπον δεν ειναι πολλα τα λεφτα.(ειναι οπως ενα διαρκειας για τον αρη.χαχαχα)!!!!!!!

 

nai enoo kati tetio alla me pio poli derma pantos afto einai to stil pou leo

http://www.guesswatches.com/Catalog/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν και ειμαι σχετικα μικρος εχω παθος με το ρολοι που για μενα δεν ειναι απλως ενα οργανο για να μετρας την ωρα μονο αλλα και το απολυτο κοσμημα για εναν αντρα.για ενα κλασσικο ρολοι οπως αυτο λοιπον δεν ειναι πολλα τα λεφτα.(ειναι οπως ενα διαρκειας για τον αρη.χαχαχα)!!!!!!!

 

Ένα διαρκείας από μόνο του δεν αρκεί. Πρέπει να γραφτείς και στη Λέσχη και να πηγαίνεις και σε όλες τις εκδρομές. ;)

Link to comment
Share on other sites

SlRator αφού ψάχνεις κάτι σαν κι αυτό, τότε δεν χρειάζεσαι συγκεκριμένο ρολόι, αλλά λουράκι. Αυτού του τύπου τα λουράκια λέγονται bund και μπορείς να τα συνδυάσεις με οποιοδήποτε σπορ ρολόι. Αρκετά τέτοια λουράκια μπορείς να βρεις εδώ: http://85.214.41.166/watchstrap-s83h72-Lug_Width_22mm_7_8_i.html (το συγκεκριμένο site το αναφέρω σαν παράδειγμα, δεν έχω αγοράσει ποτέ, δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι).

 

noe το seamaster είναι κλασσική επιλογή, αλλά επειδή είναι πολύ δημοφιλές και αντιγράφεται πολύ, πρόσεξε όταν το αγοράζεις μεταχειρισμένο. Ιδανικά ζήτησε από τον πωλητή να γίνει έλεγχος γνησιότητας στην αντιπροσωπεία πριν την αγορά. Επίσης δεν διευκρινίζεται στην αγγελία αν πρόκειται για την quartz ή την μηχανική έκδοση, καθώς και για ποιο μέγεθος. Γενικά αγγελία ακριβού ρολογιού με τόσο λίγες λεπτομέρειες, ειδικά για ένα μοντέλο που κυκλοφορεί σε πολλές παραλλαγές, δεν είναι σοβαρή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

SlRator αφού ψάχνεις κάτι σαν κι αυτό, τότε δεν χρειάζεσαι συγκεκριμένο ρολόι, αλλά λουράκι. Αυτού του τύπου τα λουράκια λέγονται bund και μπορείς να τα συνδυάσεις με οποιοδήποτε σπορ ρολόι. Αρκετά τέτοια λουράκια μπορείς να βρεις εδώ: http://85.214.41.166/watchstrap-s83h72-Lug_Width_22mm_7_8_i.html (το συγκεκριμένο site το αναφέρω σαν παράδειγμα, δεν έχω αγοράσει ποτέ, δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι).

 

noe το seamaster είναι κλασσική επιλογή, αλλά επειδή είναι πολύ δημοφιλές και αντιγράφεται πολύ, πρόσεξε όταν το αγοράζεις μεταχειρισμένο. Ιδανικά ζήτησε από τον πωλητή να γίνει έλεγχος γνησιότητας στην αντιπροσωπεία πριν την αγορά. Επίσης δεν διευκρινίζεται στην αγγελία αν πρόκειται για την quartz ή την μηχανική έκδοση, καθώς και για ποιο μέγεθος. Γενικά αγγελία ακριβού ρολογιού με τόσο λίγες λεπτομέρειες, ειδικά για ένα μοντέλο που κυκλοφορεί σε πολλές παραλλαγές, δεν είναι σοβαρή.

εχω σκοπο να το ελεγξω.μιλησαμε και μου ειπε οτι ειναι ο quartz μηχανισμος.το δυσκολο ειναι οτι ειμαι θεσσαλονικη και δεν μπορω να κανω ενα τετοιο ταξιδι μονο για να δω ενα ρολοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και σε ρολογάδικα στην Θεσσαλονίκη. Τα περισσότερα πουλάνε και μεταχειρισμένα, οπότε αν ψάξεις μπορεί να βρεις εκεί αυτό που θες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και σε ρολογάδικα στην Θεσσαλονίκη. Τα περισσότερα πουλάνε και μεταχειρισμένα, οπότε αν ψάξεις μπορεί να βρεις εκεί αυτό που θες.

ξερεις καποιο συγκεκριμενα?δεν εχω βρει ρολογαδικο στη θεσσ που να πουλαει μεταχειρισμενα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πού μπορεί να βρει κανείς παλιά Swatch;

Στην αντιπροσωπεία όχι,οπότε μόνο σε

εμπορικά καταστήματα που θα έχουν στοκ,

έτσι;

Εγω απο πολυ αρκετο ψαξιμο για καποια μοντελα 10ετιας stock swatch δεν ειχα τα επιθημητα αποτελεσματα.ισως βρεις κατι ξεχασμενο σε κανενα ρολογαδικο της γειτονιας σου.επισης παιζει πολυ ρολοι swatch σε duty free.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Noe δεν ξέρω από ρολογάδικα της Θεσσαλονίκης, σε άλλο ελληνικό φόρουμ για ρολόγια υπάρχουν μέλη από εκεί που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν, αλλά δυστυχώς το site δεν παίζει αυτές τις μέρες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...tha ithela tin boithia sas se kati....diathetw mexri 1000 eyrw kai tha ithela na mou protinete 4-5 rologakia....BASIKO kritirio einai na einai MOURATA...Perimenwww

Εγω θα ελεγα να :worry: καποια ρολογια της seiko,sector,omega!

μπες στο oro.gr , oroloi.gr και δες καποια μοντελα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μουρατα...καθορισε εσυ το τι αποτελει για σενα μουρατο ,θα μπορουσε να ναι ενα ρολοι και που δε φοριεται απο πολους με καποια καλα χαρακτηριστικα που σου εγγυαται αξιοπιστια,ποιοτητα κτλ

εως 1000 ευρω

πολλα αλλα δωσε πιο λεπτομερη περιγραφη του τι θες,οπως μεγεθος κασσας,μηχανη,στυλ ρολογιου κτλ.

Link to comment
Share on other sites

προβλεψιμο ισως το ομεγα αλλα το sector δε το νομιζω ως επιλογη.οπως και να χει εαν δε μπουν κριτηρια για το ρολοι μπορει κανεις να προτεινει τοσες μαρκες που να φτασεις σε μεγεθος τηλεφωνικο καταλογο .:)
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...tha ithela tin boithia sas se kati....diathetw mexri 1000 eyrw kai tha ithela na mou protinete 4-5 rologakia....BASIKO kritirio einai na einai MOURATA...Perimenwww

κοιτα και για baume&mercier.εχει πολυ ωραια ρολογια γυρω σε αυτη τη τιμη

underground ωραιο ρολοι.ποσο το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και για baume&mercier.εχει πολυ ωραια ρολογια γυρω σε αυτη τη τιμη

underground ωραιο ρολοι.ποσο το πηρες?

 

Κοίτα ΕΔΩ για μοντέλα και τιμές,

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...