Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κάπου καμία λίστα με το τι είναι άχρηστο ώστε να ξέρουμε άμα μπορούμε να το σβήσουμε?? μην σβήσουμε τίποτα σημαντικό και μετά σταματήσουν τα πάντα :) πέρα δηλαδή από τις σαβούρες όπως έγγραφα,παρουσιάσεις,παιχνίδια play και μπλα μπλα;; :D :D
Καλημέρα.Ρίξε μιά ματιά εδώ
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ρίξε μιά ματιά εδώ

 

Καλο είναι αυτο αλλα θα ηταν καλυτερα καποιος που γνωριζει να φτιαξει λιγο την λιστα με τα ''disable apps'' με επεξηγιση διπλα τι είναι η τι κανει το κάθε ένα (εστω επιγραματικα) και στην συνεχεια ο διαχειριστης να το βαλει στην πρωτη σελιδα.....ευχαριστω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω.Υπαρχει τροπος χωρις 3rd party εφαρμογη να επιλεξουμε να μην εκκινουν εφαρμογες οταν ανοιγουμε το τηλεφωνο?Οπως το lg health ας πουμε που μου χει σπασει τα νευρα?
Link to comment
Share on other sites

To Αll-In-One-Toolbox είναι εξαιρετικό, ειδικά στην (φτηνή) έκδοση Pro.

Ναι το ξερω αυτο απλα ελεγα αν γινεται μεσα απο το τηλεφωνο ΧΩΡΙΣ να κατεβασω καποια αλλη εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο απλα ελεγα αν γινεται μεσα απο το τηλεφωνο ΧΩΡΙΣ να κατεβασω καποια αλλη εφαρμογη..

Δεν έχω το G4 ώστε να ξέρω αν ισχύει, αλλά αν πας στο λινκ http://www.droidviews.com/list-of-safe-to-disableremove-bloat-apps-on-lg-g4/, που έδωσε πιο πάνω ο Antonybak, στο κάτω μέρος της σελίδας γράφει "How to Disable Bloat Apps on LG G4" και απ ότι λέει γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο κατάστημα μέσω Skroutz που να δίνει τη δυνατότητα άτοκων δόσεων για την αγορά του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φοραει κανεις το second glass της 4smarts να μου πει εντυπωσεις?Εχει κοψιμο στον αισθητηρα η ειναι μονοκομματο και τον καλυπτει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φοραει κανεις το second glass της 4smarts να μου πει εντυπωσεις?Εχει κοψιμο στον αισθητηρα η ειναι μονοκομματο και τον καλυπτει?

Φιλε αν πας 2,3 σελιδες πισω θα το δεις και σε φωτο από εμενα.......ΝΑΙ εχει όλα τα κοψίματα για αισθητηρα-καμερα-ακουστικο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα της Nillkin με 15 ευρω και το πηρα παιδια!!! πολυ καλο και ευκολο στην τοποθετηση και πολυ καλη υφη και ποιοτητα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα της Nillkin με 15 ευρω και το πηρα παιδια!!! πολυ καλο και ευκολο στην τοποθετηση και πολυ καλη υφη και ποιοτητα!

Και,γω το παρηγγειλα χτες απο bangood γυρω στα 7 ευρω νομίζω..Πηρα και ενα 10αρι xiaomi power bank,εχει καλη τιμη και δεν κρατηθηκα (11€).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο κατάστημα μέσω Skroutz που να δίνει τη δυνατότητα άτοκων δόσεων για την αγορά του κινητού;
Κοίτα εδώ φίλε μου.Το kinito.gr.Ρώτα τους όμως δεν ξέρω αν είναι άτοκες (δεν νομίζω όμως).Όταν το είχα πάρει κανείς δεν έβαζε άτοκες Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στην έκδοση fashion με 3 καπάκια 2leather κ ένα gold έχω συνηθίσει samsung κ χωρίς κουμπιά με δυσκολεύει. Στην κάμερα υπάρχει ρύθμιση για προεπισκοπηση τις φώτο όπως samsung?
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά,όπως τα είπες φίλε μου κανένα πρόβλημα!

Είμαι και επίσημα ξανά στην παρέα LG μετά από πέρασμα σε G2 και Z3.

 

Μπορείς να μας πεις η οθόνη του g4 σε σχέση με το z3 είναι καλύτερη? ή στα ίδια επιπεδα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το update V10f στο G4? Ο φίλος με το Dual sim μήπως το έχει?

Λένε για τρελές διάφορες στη μπαταρία... Και πολλά αλλα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις η οθόνη του g4 σε σχέση με το z3 είναι καλύτερη? ή στα ίδια επιπεδα?

 

Κλασεις ανωτερη η οθονη του G4 σε σχεση με του Z3.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το update V10f στο G4? Ο φίλος με το Dual sim μήπως το έχει?

Λένε για τρελές διάφορες στη μπαταρία... Και πολλά αλλα

 

Ναι φίλε μου την V10f Έχω εδώ και 2 εβδομάδες....Δεν νομίζω όμως ότι συμβαδίζει με το P815 μόνοκαρτο γιατί όταν είχε την V10d οι ήχοι ειδοποιήσεων ήταν ακόμα ενωμένοι με τις κλησης προγμα που είχε αλλάξει στο μόνοκαρτο από την V10C....

Παντός από μπαταρία για μένα είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με την v10d....τα οποία επίπεδα είναι αρκετά καλύτερα από του NOTE 4 dual SIM Που είχα για 6 μήνες....δεν ξέρω αν σας βοηθάει αυτο....Εγώ πάντως είμαι απολύτως ευχαριστημένος μιας και με την δικιά μου χρήση μου κρατάει περίπου 38 με 40 ώρες και 3.30 έως 3.40 λεπτά οθόνη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια!! Για καποιο λογο το G4 της κοπελας μου σημερα που πηγαμε να παρει micro sim και την τοποθετησαμε παρατηρησαμε εκπληκτοι οτι το δικτυο του κινητου ειναι κλειδωμενο και μου ζηταει κωδικο pin!!!

τι πρεπει να κανω τωρα; απο που μπορω να βρω Pin για να το ξεκλειδωσω, υπαρχει καποια υπηρεσια; εχω ηδη τοποθετησει τις 5 απο τις 10 προσπαθειες που σου επιτρεπει για ξεκλειδωμα δικτυου.

υ.γ απο το ιδιο καταστημα (e-deal απο σκρουτζ) πηρα το δικο μου πριν 2,5 εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις η οθόνη του g4 σε σχέση με το z3 είναι καλύτερη? ή στα ίδια επιπεδα?

 

Δεν συγκρίνονται...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις η οθόνη του g4 σε σχέση με το z3 είναι καλύτερη? ή στα ίδια επιπεδα?

 

Σε σχέση με Ζ3 είναι πίσω σε αυτονομία/στο ότι δεν είναι αδιάβροχο και στο ότι έχει πλαστικό περίβλημα με δερμάτινο καπάκι έναντι του αλουμινίου/γυαλιού(βασικά το τελευταίο είναι σχετικά υποκειμενικό)

Σε όλα τα άλλα δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το update V10f στο G4? Ο φίλος με το Dual sim μήπως το έχει?

Λένε για τρελές διάφορες στη μπαταρία... Και πολλά αλλα

 

Που τα λενε;

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια!! Για καποιο λογο το G4 της κοπελας μου σημερα που πηγαμε να παρει micro sim και την τοποθετησαμε παρατηρησαμε εκπληκτοι οτι το δικτυο του κινητου ειναι κλειδωμενο και μου ζηταει κωδικο pin!!!

τι πρεπει να κανω τωρα; απο που μπορω να βρω Pin για να το ξεκλειδωσω, υπαρχει καποια υπηρεσια; εχω ηδη τοποθετησει τις 5 απο τις 10 προσπαθειες που σου επιτρεπει για ξεκλειδωμα δικτυου.

υ.γ απο το ιδιο καταστημα (e-deal απο σκρουτζ) πηρα το δικο μου πριν 2,5 εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα!

 

Εννοείς ότι βάλατε την καινούρια μικρό σιμ και σας ζητάει pin?Γιατί έτσι όπως τα γράφεις αυτο κατάλαβα....αν όντως είναι έτσι τότε πολύ σωστά σας ζητάει....η καινούρια σιμ που πήρατε έχει πάνω στην κάρτα(όχι την σιμ αλλά το υπόλοιπο πλαστικο που από εκεί βγάλατε την σιμ) κωδικούς pin & puk(η κάπως ετσι)κάθε καινούρια σιμ συνοδεύεται από καινούριους κωδικούς έστω και αν εσείς στην παλιά δεν είχατε κωδικο....τώρα αν ισχύουν αυτά που κατάλαβα και έχει κλειδωθεί από pin τότε θα βάλετε τον κωδικό puk και θα ξεκλειδώσει.....αν έχετε κλειδώσει και τον puk τους θα πρέπει να πάτε σε κατάστημα του παρόχου με την ταυτότητα του ιδιοκτήτη της γραμης-αριθμού για να σας το ξεκλειδωσουν

Αν ισχύουν όλα τα παραπάνω τότε τι να πω....το έζησα και αυτό....φιλικά πάντα..

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ!! δεν σου μιλαω για το πιν της καρτας!! βαζω κανονικα το πιν ξεκλειδωνει η καρτα και μετα ανοιγει διαφορετικο πλαισιο (απο το κινητο) που λεει "βαλτε το pin για ξεκλειδωμα(!!!!) δικτυου!!! και σου εμφανιζει οτι εχεις 10 προσπαθειες! Δεν ειμαι τοσο ασχετος.... το κινητο εχει κλειδωμενο δικτυο......και εμεις το pin της καρτας νομιζαμε οτι ξαναζηταγε, μετα δοκιμασαμε και το puk γι'αυτο εχουν μεινει 5 απο τις 10 προσπαθειες!

Για την ακριβεια γραφει "αριθμος pin ξεκλειδωματος δικτυου καρτας sim, προσπαθεια ξεκλειδωματος 5 απο 10" και εχει την επιλογη "ξεκλειδωμα η απορριψη" αν πατησεις απορριψη ανοιγει κανονικα το κινητο χωρις σημα και data ενω εχει δεχτει πριν την καρτα sim κανονικα!

επισης εκει που γραφει κανονικα cosmote πανω αριστερα γραφει "το δικτυο κλειδωθηκε".

Edited by kokogr
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις η οθόνη του g4 σε σχέση με το z3 είναι καλύτερη? ή στα ίδια επιπεδα?

 

Για μένα, που το έχω στα χέρια μου εδώ και τρείς μέρες, η οθόνη του G4 είναι μάλλον η καλύτερη που υπάρχει.

 

Δεν συγκρίνονται...

 

Όταν λέτε καλύτερη σε τι ακριβώς αναφέρεστε;

Μόλις γύρισα από καφέ με κάποιους φίλους.Έβαλα δίπλα G4-G3-Z3 με φουλ φωτεινότητα στην μια περίπτωση και 75% στην άλλη,και στις 2 περιπτώσεις στο Ζ3 το λευκό ήταν κατάλευκο στο G3 υπόλευκο και στο G4 ακόμα ποιο κάτω....προς κίτρινο.

Το είδαμε 6 άτομα που είμαστε μαζί και οι 2 τελείως άσχετοι με κινητά.

 

Στην μπαταρία από το πρωί με δεδομένα ανοιχτά από φουλ φόρτιση και την συνηθισμένη μου χρήση τώρα είμαι στο 20%,το αντίστοιχο με το Ζ3 ποτέ δεν έπεφτε κάτω από 40%,αλλά αυτό ΟΚ το γνώριζα πως η μπαταρία του Ζ3 απλά δεν υπάρχει.Γιαυτό βέβαια έχω παραγγείλει ένα μικρό power bank για να έχω μαζί μην τυχόν χρειαστεί,αν και είμαι στην πρώτη φόρτιση,πιστεύω θα στρώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ!! δεν σου μιλαω για το πιν της καρτας!! βαζω κανονικα το πιν ξεκλειδωνει η καρτα και μετα ανοιγει διαφορετικο πλαισιο (απο το κινητο) που λεει "βαλτε το pin για ξεκλειδωμα(!!!!) δικτυου!!! και σου εμφανιζει οτι εχεις 10 προσπαθειες! Δεν ειμαι τοσο ασχετος.... το κινητο εχει κλειδωμενο δικτυο......και εμεις το pin της καρτας νομιζαμε οτι ξαναζηταγε, μετα δοκιμασαμε και το puk γι'αυτο εχουν μεινει 5 απο τις 10 προσπαθειες!

Για την ακριβεια γραφει "αριθμος pin ξεκλειδωματος δικτυου καρτας sim, προσπαθεια ξεκλειδωματος 5 απο 10" και εχει την επιλογη "ξεκλειδωμα η απορριψη" αν πατησεις απορριψη ανοιγει κανονικα το κινητο χωρις σημα και data ενω εχει δεχτει πριν την καρτα sim κανονικα!

επισης εκει που γραφει κανονικα cosmote πανω αριστερα γραφει "το δικτυο κλειδωθηκε".

 

Τηλέφωνο στο σκρουτζομαγαζο πηρες? Είναι ακριβώς ίδια παρτίδα με το δικο σου? Πάντως είναι εμφανές ότι έχει κλειδωμένο δικτυο. Εγώ θα το πακετάρισμα και θα τους το έστελνα πίσω .

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε καλύτερη σε τι ακριβώς αναφέρεστε;

Μόλις γύρισα από καφέ με κάποιους φίλους.Έβαλα δίπλα G4-G3-Z3 με φουλ φωτεινότητα στην μια περίπτωση και 75% στην άλλη,και στις 2 περιπτώσεις στο Ζ3 το λευκό ήταν κατάλευκο στο G3 υπόλευκο και στο G4 ακόμα ποιο κάτω....προς κίτρινο.

Το είδαμε 6 άτομα που είμαστε μαζί και οι 2 τελείως άσχετοι με κινητά.

 

Στην μπαταρία από το πρωί με δεδομένα ανοιχτά από φουλ φόρτιση και την συνηθισμένη μου χρήση τώρα είμαι στο 20%,το αντίστοιχο με το Ζ3 ποτέ δεν έπεφτε κάτω από 40%,αλλά αυτό ΟΚ το γνώριζα πως η μπαταρία του Ζ3 απλά δεν υπάρχει.Γιαυτό βέβαια έχω παραγγείλει ένα μικρό power bank για να έχω μαζί μην τυχόν χρειαστεί,αν και είμαι στην πρώτη φόρτιση,πιστεύω θα στρώσει λίγο.

 

Δεν ξέρω για την οθόνη μιας και Δεν είχα το Z3 Αλλά για την μπαταρία αν διαβάσεις θα δεις ότι όλοι μιλάνε ότι το Z3 Έχει Ίσως την καλύτερη αυτονομία στην κατηγορία με διαφορά....οπότε αν με την ολοκλήρωση των κύκλων φόρτισης φτασεις το 20% σε 25% θα πρέπει και πάλι να είσαι ευχαριστημένος μιας και δεν φημίζεται το LG Για την αυτονομία του....αλλά σε καμία περίπτωση δεν την λες καν μέτρια....είναι λίγο πάνω από τα στάνταρ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...