Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω με ανταπτορακι usb ή σε card reader θα παρεις τις πραγματικες αναγραφομενες ταχυτητες (στο περιπου). Εγω παλι το καλωδιο το χρησιμοποιω για μεγαλο ογκο αρχειων, ισως να ειναι το ιδιο με τον ανταπτορα, αλλα δε το γνωριζω.. Ταχυτερο ειναι να βαλεις το καλωδιο απο το να βγαζεις-βαζεις συνεχεια την καρτα στο κινητο. Μετραω και τον κοπο μεσα σε ολα αυτα :p

Για μικρο ογκο χρησιμοποιω τον ES (και αλλοι file manager κανουν το ιδιο πραγμα). Τοπικο δικτυο και μεταφορα μεσω WiFi , για μερικες εικονες,αρχειακια κλπ , ειναι τζετ. Αλλα σιγουρα καμμια σχεση σε ταχυτητες.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με ανταπτορακι usb ή σε card reader θα παρεις τις πραγματικες αναγραφομενες ταχυτητες (στο περιπου). Εγω παλι το καλωδιο το χρησιμοποιω για μεγαλο ογκο αρχειων, ισως να ειναι το ιδιο με τον ανταπτορα, αλλα δε το γνωριζω.. Ταχυτερο ειναι να βαλεις το καλωδιο απο το να βγαζεις-βαζεις συνεχεια την καρτα στο κινητο. Μετραω και τον κοπο μεσα σε ολα αυτα :p

Για μικρο ογκο χρησιμοποιω τον ES (και αλλοι file manager κανουν το ιδιο πραγμα). Τοπικο δικτυο και μεταφορα μεσω WiFi , για μερικες εικονες,αρχειακια κλπ , ειναι τζετ. Αλλα σιγουρα καμμια σχεση σε ταχυτητες.

 

αδερφε ανεργος εισαι???!!αχααχχααχαχαχ αμεση ανταποκριση!!επειδη ειναι καμια 16 gb ολα που θελω να περασω για αυτο ρωτησα...ο κοπος δεν με απασχολει και γω για τα μικρα ετσι το κανω με το myphoneexplorer...αλλα εχω την αισθηση πως με τον ανταπτορα του ειναι καλυτερα γιατι παρακαμπτει την οποια καθυστέρηση της συσκευης ως εξτρα ενδιαμεσα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανεργος ουσιαστικα, την βγαζω με μεροκαματα οποτε ερθουν αυτα , οποτε σημερα (και για καμμια 10ρια μερες) , no μεροκαματο :P

Εχω απαντησει και ταχυτερα :lol: :p

Αν δε σου ειναι κοπος το βαλε-βγαλε, τοτε you should do it, δε ξερω ποση ειναι η εξτρα ταχυτητα που θα κερδισεις, αλλα εγω θα την βγαλω την καρτα μονο σε πολυ ειδικη περιπτωση. Κατι περιεργα θεματα που μου κανει ειναι οτι δε μπορω να δημιουργησω φακελο απο το κινητο μεσα στην καρτα.

Πρεπει να κανω κατι εξτρα για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανεργος ουσιαστικα, την βγαζω με μεροκαματα οποτε ερθουν αυτα , οποτε σημερα (και για καμμια 10ρια μερες) , no μεροκαματο :P

Εχω απαντησει και ταχυτερα :lol: :p

Αν δε σου ειναι κοπος το βαλε-βγαλε, τοτε you should do it, δε ξερω ποση ειναι η εξτρα ταχυτητα που θα κερδισεις, αλλα εγω θα την βγαλω την καρτα μονο σε πολυ ειδικη περιπτωση. Κατι περιεργα θεματα που μου κανει ειναι οτι δε μπορω να δημιουργησω φακελο απο το κινητο μεσα στην καρτα.

Πρεπει να κανω κατι εξτρα για αυτο;

 

Πηγαίνεις στην διαχείρηση αρχείων, όλα τα αρχεία, κάρτα sd και πατάς το κάτω αριστερά κουμπί με το + και δεν μπορείς να φτιάξεις φάκελο? εγώ μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην διαχείρηση αρχείων, όλα τα αρχεία, κάρτα sd και πατάς το κάτω αριστερά κουμπί με το + και δεν μπορείς να φτιάξεις φάκελο? εγώ μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

 

Αστο , ακυρο... Δικο μου λαθος. Προσπαθουσα απο τον ES και μου ζητουσε κατι το οποιο ΔΕΝ εκανα, τωρα δημιουργειται κανονικα (απο την δικη του διαχειριση αρχειων - του κινητου δηλαδη - εγινε κανονικα με την πρωτη )

Link to comment
Share on other sites

Για μικρο ογκο χρησιμοποιω τον ES (και αλλοι file manager κανουν το ιδιο πραγμα). Τοπικο δικτυο και μεταφορα μεσω WiFi , για μερικες εικονες,αρχειακια κλπ , ειναι τζετ. Αλλα σιγουρα καμμια σχεση σε ταχυτητες.

 

Ποια επιλογή είναι ακριβώς αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Ποια επιλογή είναι ακριβώς αυτή;

 

Αν κανεις swype με το δαχτυλο προς τα αριστερα (να πας στις πιο δεξια screens δηλαδη), θα δεις οτι εχει κατι σε "δικτυο" (αν δεν εχει το εχει στις επιλογες αριστερα στο υπομενου "δικτυο" - "τοπικο δικτυο" )

 

Πας και κανεις add νεο δικτυο , ή πατας το εικονιδιο αριστερα του "Χ" που κανει ανιχνευση και σου βρισκει το δικτυο σου. Προϋποθετει να εχεις username + password στο pc σου (τουλαχιστον στον ES ετσι μονο καταφερνω να μπω).

Αν δε στο ανιχνευει , το βαζεις manually.

Αν δε ξερεις ποια ip να διαλεξεις (εκει που λεει Διακομιστης). πανε στο pc σου , τρεξε CMD , και πατα ipconfig.

Θα δεις την ipv4 address , η οποια ειναι αυτη που πρεπει να βαλεις για να δει τους δισκους σου.

Επισης προϋποθετει οι δισκοι να ειναι shared. Δε ξερω αν πλεον γινεται και χωρις να ειναι shared οι δισκοι, αλλα η επικοινωνια με τον τροπο που σου λεω, ειναι αμεση, αλλα οχι η ταχυτερη. Περιοριζεται λογω wifi. Δε ξερω αν με καλυτερα και πιο δυνατα δικτυα και ρουτερ , ειναι και ταχυτερη η συνδεση με αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτατε ασχετα πραγματα εδω μεσα βρες παιδες... Χτυπαει η ειδοποιηση χωρις λογο..

Το android ειναι γενικο os ας διαβαζουμε 5-6 πραγματα που εχουν να κανουν μονο με το lg g4 και οχι με ασχετα.

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετα απο περίπου 3 χρόνια αποχής απο το android και έπειτα την μέγιστη απογοήτευση απο την ανακοίνωση οτι το lumia 1020 μου δεν θα αναβαθμιστεί στα wp10 (ενω ήταν δεδομένο :mad:) αποφάσισα να επιστρέψω στα παλιά λημέρια.

Εννοείται οτι έχασα την μπάλα εντελώς με τόσες εταιρίες και μοντέλα αφου δεν τα παρακολουθούσα ιδιαίτερα, αλλά ψαχνοντας δεξια και αριστερά κατάλαβα μάλλον οτι το G4 είναι ο ιδανικός συνδυασμός (?) αυτή την στιγμή σε κάμερα, δυνατότητες σε σχέση με την τιμή του. (Ελπίζω να είναι όντως γιατί το παράγγειλα ήδη :lol:)

Αύριο λογικά παραλαμβάνω σε black leather. Τι θα πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναψωνίσει απο σκρουτζομάγαζο και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός.

Η συσκευασία έχει ζελατίνα ή ταινία ασφαλείας? Μου ανέφερε οτι είναι παρτίδα 602, πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο μήπως?

Αυτή η παρτίδα έρχετε με ΜΜ ή θα πρέπει να κάνω update?

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετα απο περίπου 3 χρόνια αποχής απο το android και έπειτα την μέγιστη απογοήτευση απο την ανακοίνωση οτι το lumia 1020 μου δεν θα αναβαθμιστεί στα wp10 (ενω ήταν δεδομένο :mad:) αποφάσισα να επιστρέψω στα παλιά λημέρια.

Εννοείται οτι έχασα την μπάλα εντελώς με τόσες εταιρίες και μοντέλα αφου δεν τα παρακολουθούσα ιδιαίτερα, αλλά ψαχνοντας δεξια και αριστερά κατάλαβα μάλλον οτι το G4 είναι ο ιδανικός συνδυασμός (?) αυτή την στιγμή σε κάμερα, δυνατότητες σε σχέση με την τιμή του. (Ελπίζω να είναι όντως γιατί το παράγγειλα ήδη :lol:)

Αύριο λογικά παραλαμβάνω σε black leather. Τι θα πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναψωνίσει απο σκρουτζομάγαζο και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός.

Η συσκευασία έχει ζελατίνα ή ταινία ασφαλείας? Μου ανέφερε οτι είναι παρτίδα 602, πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο μήπως?

Αυτή η παρτίδα έρχετε με ΜΜ ή θα πρέπει να κάνω update?

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Η 602 έχει ήδη την ΜΜ. Προς το παρόν δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα. Αν θυμάμαι καλά, έχει ταινία ασφαλείας όπως όλα τα κουτιά κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετα απο περίπου 3 χρόνια αποχής απο το android και έπειτα την μέγιστη απογοήτευση απο την ανακοίνωση οτι το lumia 1020 μου δεν θα αναβαθμιστεί στα wp10 (ενω ήταν δεδομένο :mad:) αποφάσισα να επιστρέψω στα παλιά λημέρια.

Εννοείται οτι έχασα την μπάλα εντελώς με τόσες εταιρίες και μοντέλα αφου δεν τα παρακολουθούσα ιδιαίτερα, αλλά ψαχνοντας δεξια και αριστερά κατάλαβα μάλλον οτι το G4 είναι ο ιδανικός συνδυασμός (?) αυτή την στιγμή σε κάμερα, δυνατότητες σε σχέση με την τιμή του. (Ελπίζω να είναι όντως γιατί το παράγγειλα ήδη :lol:)

Αύριο λογικά παραλαμβάνω σε black leather. Τι θα πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναψωνίσει απο σκρουτζομάγαζο και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός.

Η συσκευασία έχει ζελατίνα ή ταινία ασφαλείας? Μου ανέφερε οτι είναι παρτίδα 602, πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο μήπως?

Αυτή η παρτίδα έρχετε με ΜΜ ή θα πρέπει να κάνω update?

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Εχει ταινια ασφαλειας. Επισης ειναι η πρωτη συσκευη που εχω και θελω να ασχολουμαι με την καμερα :happy: !!

Απο ποιο καταστημα στο ειπαν αυτο; Γιατι και εμενα μου το ειπαν απο το kaizerstore αλλα ειχε την 601. Μικρο το κακο βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Εχει ταινια ασφαλειας. Επισης ειναι η πρωτη συσκευη που εχω και θελω να ασχολουμαι με την καμερα :happy: !!

Απο ποιο καταστημα στο ειπαν αυτο; Γιατι και εμενα μου το ειπαν απο το kaizerstore αλλα ειχε την 601. Μικρο το κακο βεβαια..

 

Απο το ίδιο με σένα, τώρα είδα την κριτική σου στο σκρούτζ... Έχει η 601 κάποια άλλη διαφορά πέρα απο την έκδοση Android?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το κινητό δεν ειναι 4g ??? επειδη αγόρασα αντιστοιχη καρτα της wind (υπαρχει καληψη δικτυου ευρυτερα στην περιοχη της αθηνας που μετακινουμαι),,,...χρειαζεται καποια αλλη ενργοποιηση?? συνεχιζει στο σημα να μου δειχνει το σημα Η ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Απο το ίδιο με σένα, τώρα είδα την κριτική σου στο σκρούτζ... Έχει η 601 κάποια άλλη διαφορά πέρα απο την έκδοση Android?

 

Καμμια, απλα ειναι 2 μηνες πριν η παρτιδα. Αν ειναι να κατσει προβλημα με bootloop , θα κατσει σε οποιαδηποτε σειρα θεωρω. Απλα μην αγχωθεις οπως καναμε πολλοι :p Εγω πηρα πριν ξεστοκαρουν , τωρα το ξαναφερανε σε νεα τιμη (χαμηλοτερη) οποτε μαλλον οντως ειναι σειρα 602.

YΓ: Χαρα στο κουραγιο σου που διαβασες το σεντονι :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το κινητό δεν ειναι 4g ??? επειδη αγόρασα αντιστοιχη καρτα της wind (υπαρχει καληψη δικτυου ευρυτερα στην περιοχη της αθηνας που μετακινουμαι),,,...χρειαζεται καποια αλλη ενργοποιηση?? συνεχιζει στο σημα να μου δειχνει το σημα Η ???

 

δεν ξερω συγκεκριμενα για την wind αλλα πανε δες αρχικα αν ειναι επιλεγμενο στην συσκευη πηγαινε

ρυθμίσεις-δικτυα-δεδομενα κινητης τηλ-πανω δεξια πατα τις 3 τελειες-δικτυα κιητης τηλ-λειτουργιες δικτυου

και επελεξε την πρωτη επιλογη που γραφει LTE....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καμμια, απλα ειναι 2 μηνες πριν η παρτιδα. Αν ειναι να κατσει προβλημα με bootloop , θα κατσει σε οποιαδηποτε σειρα θεωρω. Απλα μην αγχωθεις οπως καναμε πολλοι :p Εγω πηρα πριν ξεστοκαρουν , τωρα το ξαναφερανε σε νεα τιμη (χαμηλοτερη) οποτε μαλλον οντως ειναι σειρα 602.

YΓ: Χαρα στο κουραγιο σου που διαβασες το σεντονι :lol:

 

Μάλλον κι εγω πήρα πριν ξεστοκάρουν γιατί είδα και έλεγε "χαμηλό απόθεμα" και κάλεσα το πρωί και είχε 3 κομμάτια λέει, έβαλα την παραγγελία και μετά απο λίγο εμφανιζόταν στο σαιτ σαν "μη διαθέσιμο". Τώρα βασικά που το έψαχνα πάλι δεν το εμφανίζει καν στην αναζήτηση το black leather.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το κινητό δεν ειναι 4g ??? επειδη αγόρασα αντιστοιχη καρτα της wind (υπαρχει καληψη δικτυου ευρυτερα στην περιοχη της αθηνας που μετακινουμαι),,,...χρειαζεται καποια αλλη ενργοποιηση?? συνεχιζει στο σημα να μου δειχνει το σημα Η ???

 

Wind έχω και έχω 4G ακόμα και μέσα στο ανσασέρ ενώ με το προηγούμενο κινητό Sony xperia z ultra δεν είχα καθόλου σήμα..

Από σήμα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Σχεδόν πάντα 4G Θεσσαλονίκη. Προς Ημαθία στα χωριά που έκανα βόλτα όμως δεν έπιανε τίποτα... 2G..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μια ερώτηση: Όσοι έχουν το black leather τι χρωμα είναι τα πίσω κουμπιά,γκρι ή χρυσαφι;

Κανονικά δεν πρέπει να είναι γκρι; πήρα χθες τηλ σε ένα σκρουτζομαγαζο στο kaizerstore συγκεκριμένα και μου είπε ο υπάλληλος ότι το μαύρο δέρμα και όλα με δέρμα δέρμα γενικά έχουν χρυσαφι πλήκτρα και μόνο με το πλαστικό γκρι καπάκι έχει γκρι κουμπιά, είναι λογικό αυτο;

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μια ερώτηση: Όσοι έχουν το black leather τι χρωμα είναι τα πίσω κουμπιά,γκρι ή χρυσαφι;

Κανονικά δεν πρέπει να είναι γκρι; πήρα χθες τηλ σε ένα σκρουτζομαγαζο στο kaizerstore συγκεκριμένα και μου είπε ο υπάλληλος ότι το μαύρο δέρμα και όλα με δέρμα δέρμα γενικά έχουν χρυσαφι πλήκτρα και μόνο με το πλαστικό γκρι καπάκι έχει γκρι κουμπιά, είναι λογικό αυτο;

 

Καλορίζικο καταρχήν! Ισχύει οτι σου είπε ο υπάλληλος. Όσα έχουν δέρμα πίσω έχουν χρυσά κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είναι γκρι (σαν αλουμίνιο) κάπως

 

Σε έκδοση με δερμάτινο καπάκι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε παραγγελία και από εμένα. Είναι παρτίδα 602 απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο.

Ελπίζω να μην σας ενοχλήσω για προβλήματα στη συσκευή. Είναι η πρώτη φορά που πάω σε τηλεφωνο lg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε παραγγελία και από εμένα. Είναι παρτίδα 602 απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο.

Ελπίζω να μην σας ενοχλήσω για προβλήματα στη συσκευή. Είναι η πρώτη φορά που πάω σε τηλεφωνο lg

 

Με το καλό να παραλάβεις και να είναι απροβλημάτιστο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρυσά είναι τα πλήκτρα όπως και στο δικό μου με μαύρο δερμάτινο καπάκι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα ειναι και σε εμενα αλλα το χρυσο του το κανεις ευκολα για ασημι.. Γενικα το χρωμα παιζει αναλογα σε με τι φωτισμο το κοιτας...

Βασικα εχει μια ψευδαισθηση του χρυσου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε παραγγελία και από εμένα. Είναι παρτίδα 602 απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο.

Ελπίζω να μην σας ενοχλήσω για προβλήματα στη συσκευή. Είναι η πρώτη φορά που πάω σε τηλεφωνο lg

Καλοδουλευτο να ειναι!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...